• en
تلفن تماس : (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

انواع پرایمر رنگ نما برای نما کاری ساختمان ها

پرایمر رنگ نما

انواع پرایمر رنگ نما برای نما کاری ساختمان ها

  |   مقالات

زیبایی ساختمان ها و ظاهر زیبا و جذاب آن ها، از جمله مواردی است که در زندگی امروزی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و اغلب آن ها، برای نمای ساختمان های خود، مبالغ زیادی را می پردازند، تا ساختمانی شیک با ظاهری زیبا را داشته باشند. پرایمر رنگ نما، از جمله محصولاتی است که برای نما کاری ساختمان ها استفاده می شود.

افرادی که در زمینه رنگ آمیزی ساختمان تخصص دارند و رنگ آمیزی فضا های داخلی و خارجی ساختمان ها را برای زیبایی هرچه بیشتر این ساختمان ها انجام می دهند، از رنگ های متفاوتی برای فضا های داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می کنند.

برای فضای خارجی و نمای ساختمان ها، معمولا از پرایمر رنگ نما استفاده می شود. در این مقاله، سعی خواهیم کرد تا شما را با انواع پرایمر هایی که به عنوان رنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، آشنا کنیم و همچنین به ارائه نکاتی مهم درباره اجرای این رنگ ها، بپردازیم.

پرایمر رنگ نماانواع پرایمر رنگ نما

برای نمای ساختمان، از رنگ های متفاوتی بسته به نوع ساختمان استفاده می شود. در ادامه به چند رنگ که برای رنگ کردن نمای ساختمان ها استفاده می شوند، اشاره خواهیم کرد:

  • رنگ های آکریلیک : از جمله پر استفاده ترین رنگ هایی که به عنوان پرایمر رنگ نما ، برای رنگ کردن نمای ساختمان ها بکار گرفته می شود، رنگ های آکریلیک هستند. این رنگ ها، دارای مقاومت بالایی هستند و پس از استفاده، دوام زیادی داشته و در مقابل خرابی و آسیب دیدگی مقاوم می باشند. همچنین این رنگ ها، نسبت به سایر انواع رنگ نما ها، درخشندگی بیشتری دارند. از جمله رنگ های آکریلیک که در زمینه نمای ساختمان، دارای کاربرد می باشد، رنگ جوتن می باشد.
  • رزین های آکریلیک : رزین های آکریلیکی که به عنوان پرایمر رنگ نما، برای نمای ساختمان ها بکار گرفته می شوند، بر پایه آب و یا روغن می باشند. این ترکیب شیمیایی، ضد قارچ بوده و همچنین در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید نیز مقاوم می باشد. بعلاوه از این نوع رزین ها، می توان بر روی انواع سطوح مختلف، از قبیل سطوح گچی، سطوح سیمانی و یا کناف ها استفاده کرد.
  • رنگ های روغنی : از دیگر رنگ هایی که برای نمای ساختمان ها، دارای کاربرد می باشند، رنگ های روغنی هستند. معمولا و در بیشتر موارد، از این رنگ برای رنگ آمیزی درهای فلزی، نرده ها و پنجره های فلزی استفاده می شود. حلال این رنگ ها، معمولا جزء حلال های نفتی می باشد و این رنگ ها، مقاومت بسیار خوبی در مقابل رطوبت از خود نشان می دهند.
  • رنگ های اپوکسی : این نوع رنگ، یکی دیگر از رنگ نما هایی است که دارای کاربرد های فراوان، خصوصا در مراکز اداری و منازل مسکونی به عنوان کف پوش می باشد.
  • رنگ های نانو : رنگ های نانو، که جزء فناوری های جدید نیز به شمار می روند، به دلیل مقاومتی که در برابر ناپایداری های جوی دارند، به عنوان یک پرایمر رنگ نمای مناسب برای رنگ آمیزی نمای ساختمان ها کاربرد دارند.

جهت مشاهده رنگ های ساختمان کلیک کنید.

اجرای پرایمر رنگ نما ، روی شیروانی

در مناطقی که جزء مناطق مرطوب هستند و شرجی در بیشتر ماه های سال، در آن منطقه وجود دارد، معمولا از شیروانی به عنوان سقف خانه ها استفاده می شود. جنس این شیروانی ها معمولا از جنس سفال و یا در مواردی ورق گالوانیزه می باشد.

پس از نصب این شیروانی ها، روی پشت بام منازل، از رنگ نما برای رنگ کردن آن استفاده می شود که معمولا و در بیشتر موارد با اسپری های معمولی انجام می شود.

چند نکته مهم در برابر پرایمر رنگ نما

در هنگام استفاده از رنگ نما، برای نمای ساختمان ها، بایستی به چند نکته توجه کنید. اول از همه اینکه در مواردی که می خواهید رنگ نما را روی سیمان بزنید، ابتدا بایستی سیمان بطور کامل خشک شود.

خشک شدن سیمان بطور معمول یک ماه زمان میبرد و پس از یک ماه است که می توان گفت که تمام دانه های سیمان، کاملا خشک شده اند. بعلاوه اگر سطحی که می خواهید آن را رنگ بزنید کثیف باشد، و یا کاملا صاف و یکدست نباشد، باعث می شود که آن مناطق خوب رنگ نگیرند.

بنابراین بهتر است قبل از شروع کار، سطح مورد نظر را کاملا پاک کرده و آن را با مصالحی که در اختیار دارید، کاملا یکدست و ترمیم نمایید. پس از اینکه سطح مورد نظر کاملا پاک، یکدست و خشک شد، می توان رنگ آمیزی را آغاز کرد.


مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :