تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ اپوکسی پارکینگ

رنگ اپوکسی پارکینگ

رنگ اپوکسی پارکینگ

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

حتما شما هم در پارکینگ های مختلفی، انواع رنگ های براقی را بر روی کفپوش ها مشاهده نموده اید. بیشتر این کفپوش ها توسط رنگ اپوکسی پارکینگ عایق بندی می شوند. پوششی مطمئن و محکم که برای همه نوع کف، هم تجاری و هم صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که از این رنگ اپوکسی بر روی سطوح بتنی استفاده می شود، زیبایی و جذابیت بیشتری به سطح می بخشد. همین مسئله منجر شده است تا اکثر کارشناسان استفاده از رنگ های اپوکسی را برای کف پارکینگ مناسب بدانند.

از رنگ اپوکسی پارکینگ می توان برای پارکینگ های تجاری، ساختمان های مسکونی، ساختمان های اداری و همچنین برای پارکینگ های طبقاتی استفاده نمود. این کفپوش ها علاوه بر استحکام بخشی بر سطوح پارکینگ، جلوه ای ویژه و دیدنی را نیز برای پارکینگ ایجاد می کنند.

مزایای استفاده از رنگ اپوکسی پارکینگ

استفاده از این کفپوش ها در کف پارکینگ می تواند مزایای بسیاری را در بر داشته باشد. از جمله ی این مزایا می توانیم به افزایش مقاومت بتن ها اشاره نماییم. زمانی که شما از رنگ های اپوکسی استفاده می کنید، می توانید سطوح پارکینگ ساختمان را در برابر فرسایش، تخریب و … محافظت نمایید.

اصولا رنگ اپوکسی پارکینگ در برابر جذب آب، انواع روغن ها و مایعاتی که منجر به تخریب بتن می شود، مقاوم بوده و سطح پارکینگ را در شرایط مناسبی حفظ می کند. یکی دیگر از مزایایی که می توانیم برای کفپوش های اپوکسی بیان نماییم، کم حجم و سبک بودن آن است.

این رنگ ها به هیچ عنوان گرد و غبار را در خود ذخیره نمی کنند، از این رو همیشه شفافیت و زیبایی خود را حفظ خواهند نمود. علاوه بر آن می توان از تنوع رنگ های رنگ اپوکسی پارکینگ در سطوح مختلف استفاده نمود. یک پارکینگ با کفپوشی یکپارچه و زیبا بدست خواهید اورد.

رنگ اپوکسی پارکینگ

درج علائم راهنمایی و رانندگی بر روی رنگ اپوکسی پارکینگ

یکی از موضوعات مهمی که در اکثر پارکینگ ها همواره به آن توجه می شود این است که بتوانیم یکسری علائم راهنمایی و رانندگی را روی سطح کفپوش اپوکسی پارکینگ اجرا کنیم. در واقع این علائم می تواند یک راهنمای کامل جهت پارک صحیح خودروها باشد. پارکینگ های بزرگی که در مجتمع های مسکونی و تجاری قرار دارند عملاً باید مجموعه ای از اعلانات یا هشدارها را به رانندگان القا کنند تا آنها متوجه شوند چگونه باید خودروها را در محل مربوطه پارک کنند.

از طریق پیروی از این علائم که معمولا در رنگ بندی های مختلف اجرا می شوند هیچگونه مزاحمتی برای سایر خودروها در زمان ورود و خروج نخواهید داشت. این علائم می تواند شامل خط کشی های ممتد، علائم پارک ممنوع و غیره باشد. این نوع طرح های کاربردی در رنگ اپوکسی پارکینگ باعث می شود تا خودروها به راحتی از پارکینگ خارج و یا به آن وارد شوند.

مقاومت فشاری بسیار بالای کفپوش اپوکسی پارکینگ

رفت و آمد خودروهای سنگین در طولانی مدت می تواند باعث تخریب سطح بتن شود. به طوری که پارکینگ هایی که دارای کف بتنی هستند در اغلب موارد بخشی از کف دارای سیمان خرد شده هستند که همه ما این صحنه ها را در پارکینگ های مختلف مشاهده کرده ایم. رنگ اپوکسی پارکینگ این قابلیت را دارد که به ازای هر سانتی متر مکعب از مساحت خود وزنی بالغ بر ۱۱۰۰ کیلوگرم را تحمل کند.

بنابراین شما این اطمینان را خواهید داشت که کفپوش های اپوکسی می توانند وزن بالای خودروها را به راحتی خنثی کنند. اگر چه رزین های اپوکسی بعد از اینکه به مرحله خشکی کامل میرسند بسیار سخت می شوند. اما دلیل اصلی آن علاوه بر کیفیت این ترکیبات مربوط به نوع اجرای کفپوش نیز می باشد. زیرا اگر شما یک کفپوش اپوکسی با کیفیت تهیه کنید اما در مراحل اجرایی دچار نقص شوید باز هم نمی توانید نتیجه مطلوبی را دریافت کنید. به همین دلیل در پروژه پوشش دهی کف تهیه محصولات با کیفیت و همچنین اجرای صحیح جزو اولویت‌های اصلی محسوب می شود.

نحوه اجرای کفپوش های اپوکسی

زمانی که صحبت از رنگ به میان می آید، انسان به یاد نقاشی بر روی دیوار می افتد. استفاده از رنگ های اپوکسی نیز همچون نقاشی بر روی دیوار است. به همین زیبایی و سادگی می توان از کفپوش های پارکینگ استفاده نمود.

پس از انتخاب رنگ مناسب برای سطوح بتنی، بهتر است تمامی محاسبات انجام شده و پیش از رنگ آمیزی اقدام به نظافت سطح مورد نظر نمایید. با این کار می توانید هر گونه ایرادی را که ممکن است بر روی رنگ اپوکسی پارکینگ ایجاد شود، برطرف نمایید.

می توانیم بگوییم از جمله اسان ترین مراحل استفاده از رنگ های اپوکسی، اجرای آن است. برای اجرای این کفپوش ها، باید سطحی زبر و تمیز داشته باشیم. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای استفاده از کفپوش اپوکسی باید حداقل ۳۰ تا ۶۰ روز از بتن ریزی در سطح ساختمان گذشته باشد.

البته این زمان بسته به موقعیت آب و هوایی و محیطی می تواند مختلف باشد. رنگ های اپوکسی دارای مقاومت شیمیایی و گرمایی بالایی بوده و از چسبندگی بسیار زیادی برخوردار هستند. علاوه بر آن رنگ اپوکسی پارکینگ از خواص مکانیکی عالی برخوردار می باشد، که منجر می شود تا مقاومت الکتریکی بالایی داشته باشد. تمامی این مزایا باعث شده است تا استفاده از رنگ های اپوکسی پارکینگی از محبوبیت بالایی برخوردار شوند.

میزان ضخامت کفپوش های اپوکسی

ضخامت کفپوش های بتنی بسیار حائز اهمیت است. معمولا برای کف پارکینگ های مختلف، از کفپوش هایی با ضخامت ۳ میلیمتری استفاده می کنند. هر چه قدر میزان ضخامت رنگ اپوکسی پارکینگ بیشتر شود، مقاومت فشاری آن نیز بالا می رود.

معمولا کفپوش هایی که دارای ضخامت ۳ میلیمتری می باشند، قادر هستند فشاری تا ۱۱۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع را تحمل کنند. این کفپوش ها را به راحتی می توان مورد شستشو قرار داد. زیرا آب درون لایه های زیرین آن نفوذ نمی کند. همین خاصیت رنگ اپوکسی پارکینگ منجر می شود تا طول عمر کفپوش های اپوکسی نیز افزایش یابد.

می توانیم میزان طول عمر این کفپوش ها را تا ۲۰ سال تخمین بزنیم. یکی دیگر از جاذبه های کفپوش های اپوکسی، سرعت بالای ترمیم آنها می باشد. نیازی به صرف هزینه های بالا برای ترمیم این کفپوش ها نمی باشد. از این رو قابلیت ترمیم پذیری بیشتری نیز نسبت به دیگر رنگ های اپوکسی خواهند داشت.

کفپوش های دیگری نیز تولید می شوند که هر کدام برای مکان مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله ای کفپوش ها می توانیم به رنگ اپوکسی سالن، رنگ اپوکسی آزمایشگاهی، رنگ اپوکسی بیمارستانی و … نیز اشاره نماییم.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.