تلفن تماس : (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ ترافیک

رنگ ترافیک

رنگ ترافیک

  |   مقالات

معرفی انواع مختلف رنگ ترافیک

رنگ ترافیک یکی از المان های اساسی و بنیادی در سطح جاده ها و بزرگراه ها محسوب می شوند به طوریکه به واسطه ی وجود آن ها است که ضریب ایمنی در سطح جاده ها افزایش پیدا کرده، و به نوعی عبور وسایل نقلیه در یک چارچوب کاملا منظم میسر شده است.

انواع مختلف رنگ ترافیک وجود دارد که هر کدام در شرایط و موقعیت خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و لازم است که همواره از جوانب مثبت و منفی هر نوع رنگ مطلع باشیم. لذا در این مقاله سعی می کنیم تا شما را با کلیه رنگ های موجود در این حیطه آشنا کنیم تا بتوانیم گزینش نسبتاً درستی را داشته باشیم.

متداول ترین رنگ ترافیک رنگ اپوکسی و رنگ اکریلیک پایه آب است. هر دو رنگ جزو محصولات سنتی محسوب می شوند ، اغلب ارزان قیمت، و به راحتی با استفاده از تجهیزات ماشینی و دستی ، مانند غلتک یا حتی برس های دستی مورد استفاده قرار می گیرند.

این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ اکریلیک در شرایط مرطوب، با سرعت کم تری خشک می شوند. اما در مقابل اپوکسی ها دارای مواد شیمیایی آلی هستند که فرآیند تبخیر به راحتی در آن ها ایجاد می شود. یکی دیگر از انواع رنگ ترافیک مرسوم ، رنگ MMA یا متیل متاکریلات است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

خط کشی یا علامت گذاری جاده را می توان از طریق استفاده از مواد شیمیایی مختلف و همچنین انواع رنگ ترافیک موجود انجام داد. این نوع از رنگ ها هر کدام به نوبه ی خود دارای خصوصیات مختلف و منحصر به فردی هستند که برخی از آن ها عبارتند از خاصیت بازتاب نور، ضد لغزش بودن، دارای عملکرد مطلوب و همچنین طول عمر بالا می باشند.

معرفی انواع مختلف رنگ ترافیک

موادی که بیشتر به عنوان رنگ ترافیک در علامت گذاری خیابان ها و سطوح  جاده ای مورد استفاده قرار می گیرد شامل :

 • رنگ ترموپلاستیک (Thermoplastic Paint)
 • رنگ پایه حلال (Solvent-based Paint)
 • رنگ پایه حلال هیبرید (Hybrid Solvent-based Paint)
 • رنگ آلکیدی (Alkyd Paint)
 • رنگ رزین کلردار پایه حلال (Solvent Based Chlorinated Rubber Paint)
 • رنگ پایه آب (Water-based paint)
 • رنگ های مبتنی بر متیل متاکریلات (Methyl Methacrylate)

رنگ ترافیک ترموپلاستیک

رنگ ترافیک مبتنی بر ترموپلاستیک به جهت سخت و مقاوم بودن و همچنین خاصیت بازتابش بالا ، جزو محبوب ترین ماده ها جهت علامت گذاری جاده محسوب می شود به طوریکه این دو ویژگی مذکور استفاده ی آن ها را برای بزرگراه ها و همچنین جاده های پرتردد فوق العاده کاربردی می کند. روش استفاده ی آن ها به این صورت است که بعد از گرم شدن تا دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد ، با به کارگیری تجهیزاتی مخصوص نظیر اسپری های رنگ صنعتی روی سطح جاده در نقطه ی مورد نظر اعمال می شوند ، لذا به دلیل نوع فرآیندی که دارند اغلب آن ها را به عنوان نوار گرم یا رنگ آمیزی داغ می شناسند.

جهت ایجاد اصطکاک و همچنین بازتاب سطح بیش تر ، اغلب از دانه ها یا ذرات بسیار ریز شیشه و مواد پرکننده دیگر برای افزایش ایمنی به رنگ ترافیک اضافه می کنند. از طرفی از نوار ترموپلاستیک از قبل ساخته شده نیز می توان برای علامت گذاری خطوط و اصطلاحاً مارکینگ نیز استفاده کرد.

رنگ ترافیک ترموپلاستیک می تواند به طور کلی به دو صورت سرد یا گرم به کار گرفته شوند و هر روش فرآیند خاص خود را دارد. همانطور که از نام آن ها مشخص است ، این نوع رنگ ترافیک ، جزو رنگ های طبیعی اطراف شما که به راحتی از بین می روند، نیستند. در واقع حاوی نوعی پلاستیک هستند و پس از خشک شدن می توانند در برابر انواع تنش های موجود مقاومت کنند. لذا، وجه تمایز و مثبت رنگ ترموپلاستیک دوام و پایداری آن است.

رنگ ترافیک ترموپلاستیک

رنگ ترافیک پایه حلال چیست؟

رنگ های مبتنی بر حلال (solvent-based paints) ، که اغلب رنگهای روغنی نیز نامیده می شوند ، از مجموعه ای از مواد شیمیایی متعدد ساخته شده اند که در زمان مخلوط شدن با یکدیگر اصطلاحاً حلال می شوند. تمام رنگ های بر پایه حلال همگی دارای یک نوع روغن آلی و یا نفتی هستند ، به طوریکه بسیاری از کارشناسان در حوزه رنگ ترافیک ، نقاشی و رنگ آمیزی خطوط ترافیکی را با استفاده از رنگ های روغنی بر پایه مواد نفتی (petroleum – based oils) را ترجیح می دهند. زمانی که روغن با دیگر مواد شیمیایی موجود در میکسر رنگ مخلوط می شود ، به صورت حلال درآمده و محصول نهایی رنگ را به وجود می آورد.

به طور خاص رنگ ترافیک بر پایه ی حلال منجر به پس زدن و یا دفع مایعاتی همچون آب در زمان خیس شدن می شود. از طرفی جهت تمیز کردن رنگ های حلال احتیاج به استفاده از یکسری تینر یا رقیق کننده های حلال مانند تولوئن یا مواد معدنی مرتبط وجود دارد. لذا، این ویژگی منحصر به فرد به کاربران این امکان را می دهد تا رنگ ترافیک بر پایه ی حلال را در موقعیت ها و شرایط با رطوبت بالا نیز استفاده کنند.

سازمان های وابسته به شهرداری و همچنین شرکت های ساختمانی اغلب رنگ ترافیک بر پایه ی حلال را جهت رنگ آمیزی پارکینگ ها و جاده ها، در آب و هوای سرد، ترجیح می دهند و دلیل این امر درواقع این است که روغن های موجود در رنگ در دماهای سرد یخ نمی زنند.

رنگ ترافیک پایه حلال چیست؟

رنگ ترافیک پایه حلال هیبرید(Hybrid)

رنگهای “هیبریدی” از لحاظ مواد تشکیل دهنده بسیار شبیه به رنگ معمولی یا سنتی هستند با این تفاوت که حاوی مجموعه ای از حلال های اضافی نیز می باشند تا در مقایسه با رنگ های سنتی ، آن ها را به یک رنگ ترافیک مناسب تبدیل کنند. این نوع رنگ ها باید در مناطق پرتردد یا پر ترافیک که در آن حداکثر کیفیت و دوام لازم مورد نظر است، استفاده شود. پیست های ورزشی اتومبیل رانی به دلیل دوام بالایی که این نوع رنگ ها ارائه می دهند به طور خاص همواره مد نظر قرار می گیرند. ترکیبات آن ها به گونه ای است که در هر مسیر مسابقه ای که ممکن است هر لحظه رنگ های جاده کم رنگ یا به طور کلی پاک شوند، مقاومت خوبی را از خود نشان دهند. همچنین آن ها را در فرودگاه های کوچک تا متوسط ​​با میزان کم ​​ترافیک هوایی توصیه می کنیم.

رنگ ترافیک حاوی آلکید

واژه ی آلکید بیشتر به رزین های مصنوعی گفته می شود که به عنوان یک نوع چسب در رنگ ها استفاده می شود. استفاده از الكید ها اغلب خطر كمتری را برای اطراف خصوصاً محیط زیست ایجاد می كند و بنا به این ویژگی منحصر به فرد از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار هستند. از الكیدها در اکثر رنگهای حلال استفاده می شود و وجود آن ها کیفیت رنگ را کاهش نمی دهد.

از طرفی بیش تر رنگهای دارای آلکید از رنگهای دیگر دوام بیشتری دارند. در فرآیند تولید رنگ ترافیک حاوی آلکید لازم است که یک مقدار محاسبه شده ای از مواد آلکیدی استفاده شوند تا حداکثر کارایی را در زمان نشستن روی سطوح جاده ها داشته باشند.

رنگ ترافیک پایه حلال هیبرید(Hybrid)

رنگهای ترافیک رزین کلردار پایه حلال

“رنگ رزین کلردار” پایه حلال (Solvent Based Chlorinated Rubber Paint) ، به طور خاص با رزین کلردار در یک فرمولاسیون قرار گرفته است که به طور معمول پس از خشک شدن ، یک نوع حالت “لاستیکی” به رنگ می دهد. این نوع رنگ به طور کلی برای ایستگاه های ماشین استفاده می شود. ماندگاری خوبی دارند و در برابر فرسایش یا تراشیدگی مقاوم هستند، از طرفی استفاده از این نوع رنگ ترافیک برای خط کشی خطوط جاده ای نیز بسیار مناسب است ، اما در مقابل به جهت هزینه ی بالایی که دارند کم تر مورد توجه قرار گرفته اند.

رنگهای ترافیک پایه آب (water-based paint) چیست؟

رنگهای پایه آب یک نوع جایگزین مشترک برای رنگهای پایه حلال محسوب می شوند. رنگ ترافیک پایه آب که اغلب به عنوان رنگهای لاتکس یا اکریلیک نیز شناخته می شوند ، اکثراً از رزین های مصنوعی و همچنین رنگدانه هایی که از طریق موادی مانند  سورفاکتانت (surfactants) در آب پراکنده شده اند ایجاد شده اند. ترکیب های آلی فرار (VOC) در آنها بسیار پایین تر از رنگهای پایه حلال است و این خاصیت سبب می شود تا رنگ ترافیک پایه آب به عنوان موادی که به نوعی سازگار با  محیط زیست هستند قلمداد شوند.

رنگ پایه آب از طریق تبخیر شدن آب درون ترکیب رنگ، خشک می شود. موضوع بسیار مهم این است که ، رنگ پایه آب عاری از حلال نیست. یک مقدار کمی از حلال های موجود در ترکیب سبب می شود تا لاتکس یا رزین اکریلیک با تبخیر شدن آب ، در هم ادغام شوند. زمانی که آب به طور کامل تبخیر شد ، رنگ ترافیک پایه آب به عنوان یک پوشش مقاوم و پایدار، کاملاً خشک می شود.

همان طور که می دانید این ترکیب حاوی آب است ، رنگ های پایه آب لازم است که در دمای بالاتر از ۵۰ درجه فارنهایت حفظ و همچنین قابل استفاده باشند . رنگ ترافیک پایه آب چندان برای کاربردهای هوای سرد عملکرد مناسبی ندارند چرا که آب موجود در ترکیب در دماهای سرد یا نقطه ی انجماد بخار نمی شوند.

رنگ ترافیک پایه آب که برای علامت گذاری جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند دارای مقطع عرضی کم و همچنین ضد لغزش می باشند و معمولاً علاوه بر جاده برای باند های فرودگاه و مسیرهای مسابقه، که معمولاً جهت جلوگيري از وجود اجسام خارجی در سطح، استفاده می شوند. وجود طیف گسترده ای از این رنگ ها سبب می شود که یک گزینه عالی برای بنادر حمل و نقل ، فرودگاه ها ، سطح سنگ فرش ها، سطح بلوک ها، و همچنین انبارها باشند. از لحاظ زیست محیطی نسبت به سایر مواد مشابه خود از کیفیت بهتری برخوردار هستند و پس اتمام کار ایمنی بسیار بالایی را برای مجموعه ایجاد می کنند.

رنگ ترافیک پایه آب(water-based paint) چیست؟

رنگ ترافیک مبتنی بر متیل متاکریلات

MMA یا Methyl-Methacrylate (متیل متاكریلات) یك نوع پلاستیك سرد و عاری از حلال می باشد كه از کلیه مزایای موجود در رنگ ترافیک مبتنی بر ترموپلاستیك برخوردار است. آن ها دوام و پایداری بسیار بالایی دارند و بدون آنکه رنگ محو شود به خوبی آن ها را نگه می دارند. لذا برای مکان های پر رفت و آمد ، چهار راه ها و تقاطع ها ، دوربرگردان ها و همچنین گذرگاه های عابر پیاده فوق العاده ایده آل هستند. آن ها به صورت سرد به کار گرفته می شوند و به سرعت نیز خشک می شوند ، و این ویژگی سرعت عملکرد شما را افزایش می دهد.

MMA با ترکیب بی نظیری که دارند در برخی از سخت ترین محیط ها ماندگاری بالایی را دارند و همچنین به واسطه ی استفاده از پلیمرهای با کیفیت بالا همواره بهترین عملکرد را در جاده ها ارائه می دهند. بالغ بر  ۲۰ سال ، کلیه ی سازندگان در سراسر کانادا و اروپا رنگ ترافیک MMA را به عنوان انتخاب اصلی خود قرار داده اند تا مجدداً در مناطق پرتردد مانند جاده ها و تقاطع ها بتوانند سطح ایمنی عبور وسایل نقلیه مختلف را افزایش دهند.

عوامل تأثیرگذار در انتخاب انواع رنگ ترافیک

زمانی که گزینه های متعددی را جهت انتخاب رنگ ترافیک مورد نظر خود بررسی می کنید ، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. لذا به سوالاتی که در زیر مطرح می شود پاسخ دهید تا مشخص شود کدام نوع رنگ بهترین انتخاب برای پروژه شما است:

 • پایداری و دوام مورد انتظار شما چقدر است؟
 • وضعیت آب و هوا چگونه است؟
 • درجه و گرید بازتابش نور در رنگ ها تا چه حد است؟
 • بودجه ی پروژه شما چقدر می باشد؟

در ادامه به تفصیل در مورد هر یک توضیح خواهیم داد تا با دید و همچنین ذهنیت بازتری نسبت به تهیه ی انواع رنگ ترافیک اقدام کنید.

عوامل تأثیرگذار در انتخاب انواع رنگ ترافیک

توجه به دوام و پایداری رنگ ترافیک

پایداری و دوام مواد رنگ ترافیک تا چه حد است؟ مکانی را که می خواهید برای رنگ آمیزی انتخاب کنید را در نظر بگیرید. آیا انتظار دوام بسیار بالایی را از مواد رنگی خود دارید؟ آیا جاده یا مسیر انتخابی پر رفت و آمد است و یا اینکه آن ها را برای یک پارکینگ کوچک در نظر گرفته اید؟ نکته ی قابل توجه این است که مناطق کم رفت و آمد منطقاً نیاز به رنگ های با دوام کمتری دارند. در مقابل اگر مسیر شما بسیار پر ترافیک است بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که پایداری و دوام بیش تری دارند و مزیت آن به این صورت است که دیگر نیازی به رنگ آمیزی مجدد ندارند.

رابطه ی بین رنگ ترافیک و وضعیت آب و هوا

شرایط و وضعیت آب و هوایی در منطقه شما چگونه است؟ آیا باران زیادی را هر روزه تجربه می کنید؟ شرایط جاده ها در زمستان چگونه است؟ آیا مسیرهای عبور وسایل نقلیه همواره در این فصل پوشیده از برف یا یخ خواهند شد؟ پاسخ به این سوالات نتایج خوبی را در بر خواهد داشت به طوریکه نقاطی که دارای آب و هوای معتدل و کم بارندگی هستند ، به رنگ ترافیک با دوام کم تری نیاز دارند.

حتی در نواحی بسیار پر رفت و آمد نیز ممکن است که بخواهید از رنگ های سنتی استفاده کنید. از طرفی اگر مطمئن هستید که سطح جاده در طول روز به دلیل شرایط شدید آب و هوایی دائماً در حال فرسایش است، بهتر است که به یک رنگ ترافیک با دوام تر فکر کنید.

رابطه ی بین رنگ ترافیک و وضعیت آب و هوا

خاصیت بازتابش نور در رنگهای ترافیک

خاصیت بازتاب پذیری رنگ های انتخابی شما چگونه است؟ همان طور که می دانید در وضعیت بد آب و هوایی و همچنین شرایط نامساعد ، بازتابش نور توسط رنگ ها خصوصاً در شب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که آن ها بیش تر برای خط کشی جاده ها استفاده می شود، در نتیجه تأمین امنیت و ایمنی عبور وسایل نقلیه بسیار ضروری خواهد بود.

رنگ ترافیک بازتابنده ی نور چراغهای جلو اتومبیل می باشد و به نوعی نور را منعکس می کنند تا به رانندگان هشدار دهد که در مسیر تعیین شده ی خود رانندگی کنند. رنگ ترافیک مخصوص راهنمایی و رانندگی باید از استانداردها و پروتکل های قانونی بازتابش نور پیروی و تبعیت کنند.

ادارات دولتی و همچنین شهرداری ها موظفند نسبت به این موضوع دقت بسیار بالایی داشته باشند و رنگ هایی را در جاده ها استفاده کنند که در طول شبانه روز میزان بازتاب نور قابل قبولی داشته باشند و کاملاً در معرض دید باشند.  بنابراین قبل از خرید رنگ ترافیک از میزان حساسیت آن ها به نور مطلع باشید و هرگز از رنگ هایی که نسبت به نور خنثی هستند در مسیرها و جاده های شهری استفاده نکنید.

توجه به بودجه ی پروژه قبل از خرید رنگهای ترافیک

بودجه شما در تهیه رنگ ترافیک چقدر است؟ به طور کلی مانند هر محصول دیگری ، قیمت و هزینه یکی از فاکتور های تأثیرگذار در تهیه رنگ ترافیک ، خصوصاً در حجم و تعداد بسیار بالا می باشد.آنچه که بر قیمت رنگ ترافیک تأثیر می‌گذارد مواد و روش تهیه آن ها و همچنین میزان دوام رنگ ها می باشد.

در زمان انتخاب رنگ های مورد نظر خود، بودجه کلی پروژه خود را در نظر بگیرید و متناسب با میزان رنگ مورد نیاز اقدام به خرید نمایید. بنابراین همواره به یاد داشته باشید ، شما باید بودجه واقعی را طبق نیازهای پروژه خود لحاظ کنید. پاسخ به این سوالات می تواند بسیار کمک کننده باشد تا بدانید که چه مقدار هزینه برای تکمیل پروژه خود لازم است که در نظر بگیرید.

توجه به بودجه ی پروژه قبل از خرید رنگ ترافیک

بهترین نوع رنگ ترافیک کدام است؟

بر اساس عواملی که قبلاً در مورد آن ها صحبت شد ، عملیات خط کشی جاده ها فرآیندی است که با توجه به اهمیت آن لازم است تا از بهترین نوع رنگ ترافیک جهت روسازی پروژه های خاص استفاده کرد. انواع انگشت شماری وجود دارد که معمولاً بیشتر از سایر رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در اینجا به بررسی ۴ پروژه خواهیم پرداخت و در مورد هر کدام بهترین و مناسب ترین نوع رنگ را معرفی می کنیم.

 • گزینش رنگ ترافیک برای بسیاری از پارکینگ ها

از آنجایی که گزینه هایی متعددی را برای پروژه پارکینگ خود در نظر می گیرید ، حتما تمایل دارید که رنگ پارکینگ های با ماندگاری بسیار بالا و طولانی را انتخاب کنید. رنگ های پایه آب چندین فایده و مزیت اساسی را دارند که آنها را به مواد ایده آلی تبدیل کرده است. آنها گزینه ای کم خرج و هزینه و با سرعت خشک شدن بالا می باشند و همچنین سازگاری بسیار زیادی با محیط زیست را دارند. اکثر پارکینگ ها به آن صورت فرآیند فرسایش را مانند برخی از بزرگراه ها یا جاده ها را طی نمی کنند ، به همین جهت اغلب به عنوان محصولی اصلی برای رنگ آمیزی پارکینگ ها قلمداد می شوند.

 • مناسب ترین نوع رنگ ترافیک برای بزرگراه ها

رنگ های مخصوص بزرگراه ها باید با دوام و پایدار و همچنین قابل اعتماد باشند. همان طور که می دانید در بزرگراه ها فرآیندهای بسیار پرتنشی ناشی از رفت و آمد اتومبیل های سنگین وجود دارد که می تواند تاثیر بسیار مستقیمی روی رنگ های موجود در روی آسفالت ها داشته باشد. بنابراین رنگ ترافیک باید حداکثر مقاومت را در مقابل این تنش ها داشته باشد. ترموپلاستیک و اپوکسی ها بهترین گزینه خواهند بود ، زیرا یک فرآیند قابل اعتماد و پایداری را ارائه می دهند.

مناسب ترین نوع رنگ ترافیک برای بزرگراه ها

 • به کارگیری رنگ ترافیک برای برخی کوچه های باریک و یا اصطلاحاً پس کوچه ها

اگرچه ممکن است برخی ها بر این استدلال باشند که کوچه های باریک در هیچ شرایطی به رنگ آمیزی سطح نیازی نداشته باشند ، اما لازم است که این جاده ها همواره از قوانین راهنمایی و رانندگی موجود نیز پیروی کنند. با توجه به آنکه رفت و آمد کمتری در این مسیرها وجود دارد ، نیازی به استفاده از رنگ ترافیک با دوام بسیار بالا وجود ندارد. لذا رنگ سنتی پایه آب اغلب مناسب اینگونه پروژه ها می باشد.

با این وجود ، موارد مرتبط با خاصیت بازتاب رنگ ها را همواره در ذهن خود داشته باشید.به طور کلی جاده های دو طرفه و مسیرهای رفت و برگشتی غالباً در مقایسه با جاده ها و بزرگراه های اصلی از نور کم تری برخوردار هستند در نتیجه در این گونه مسیرها توجه به بازتابندگی رنگ ها دو چندان می شود و جزء مسائل کلیدی تأمین امنیت جاده ها قلمداد می شوند.

رنگ ترافیک اکريلیک دو جزئی بر پايه پليمرهای اکريلات و متاکريالت واکنش پذير با هاردنر بنزوئيل پراکسايد.

موارد کاربرد رنگهای ترافیک اکريلیک :

رنگ ترافیک اکريلیک بصورت دو جزئي، با انجام پيوند خوب با سطوح آسفالتي و بتوني، دارای مقاومت مكانيكي و شيميايي عالي، عدم جرم پذيری و مقاومت عالي به لغزندگي ميباشد. در ضمن با توجه به زمان خشک شدن سريع رنگ، امكان برقراری ترافيک با فاصله کمي پس از اجراء وجود دارد.

اين پوشش با توانايي ايجاد ضخامت حداکثر ۴ ميليمتر، برای استفاده جهت خطوط عابر پياده و ساير علائم راهنمايي و رانندگي مناسب ميباشد.

آماده سازی سطح :

 • سطوح آسفالتي به طريقه مكانيكي چربي زدايي گرديده وعاری از گرد و غبارورنگهای قديمي شود.
 • در سطوح بتوني، پوسته های سيماني (با چسبندگي کم به سطح) زدوده شوند.
 • در صورت امكان سطح با آب شستشو داده شود و بعد از خشک شدن کامل رنگ اجراء گردد

 

رنگ ترافیک

 

روش اعمال :

جزء A با جزء B در مدت زمان مناسب ( حدود ۲ دقيقه) مخلوط و سپس رنگ اجراء گردد. جهت ايجاد بازتاب مناسب رنگ به هنگام شب توصيه ميشود از گلاسبيد نوع On-Drop شفاف، بيرنگ و بدون حباب بصورت روپاشي بر روی رنگ اجراء شده استفاده گردد.

نكات ايمنی :

اين رنگ قابل اشتعال بوده و بايد دور از شعله و حرارت نگهداری شود و نيز مجری موظف است ضمن مطالعه و رعايت شراي MSDS اين محصول، در هنگام مصرف از ماسک مخصوص و دستكش ايمني استفاده نموده و در محي هايی که از تهويه مناسب برخوردارند رنگ استفاده شود.

شــرايط نگهــداری :

در فضای سر پوشيده، در دمای کمتر از C° ۳۰ به دور ازحرارت، رطوبت و تابش مستقيم نور خورشيد نگهداری شود. تحت شراي فوق ۳ ماه پس از تاريخ توليد.

حلال رقیق کننده : ندارد

تجهیزات مورد استفاده :

غلطک و تي به روش شابلون گذاری (box Draw)

شرايط محیطی :

دما C° ۱۰-۴۵ ،رطوبت نسبي ۸۵-۲۵ درصد، از اجراء رنگ در شراي بارندگي (روز اجراء و ۲۴ ساعت بعد) جداً خودداری فرمائيد.

موارد کاربرد رنگ ترافیک اکريلیک

همراه با شرکت رانا کیمیا فام سریع تر به اهداف خود دست پیدا می کنید.

آنچه که شرکت رانا کیمیا فام ارائه می دهد فراتر از محصولات نوین رنگ ترافیک موجود در بازار است. این مجموعه با فعالیت مستمر و چندین ساله ی خود توانسته است همواره خدمات دقیقی را به مشتریان ارائه دهد، به طوریکه هم در فرآیند تولید و هم در تحویل به موقع محصولات، نسبت به سایر رقبا پیشتاز بوده ایم. در واقع این مجموعه کارنامه ی پربار خود را، همگی مرهون تلاش و ممارست پرسنل متخصص و با تجربه ی خود می داند که تمرکز خود را جهت ارائه ی با کیفیت ترین محصولات خود معطوف داشته اند.

مجموعه ی عظیم رانا کیمیا فام چارچوب مشخصی را در روند تولید محصولات متنوع خود تعریف کرده است که پایه و اساس آن پیروی از استانداردهای موجود در سطح جهانی است زیرا اعتقاد داریم کلیه اصول و قواعدی که شرکت های مطرح دنیا در حال پیگیری هستند همگی جزو پروتکل ها و قوانین اولیه شرکت رانا کیمیا فام محسوب می شوند.