تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

۶ مورد از نکات مهم در نقاشی ساختمان

6 مورد از نکات مهم در نقاشی ساختمان

۶ مورد از نکات مهم در نقاشی ساختمان

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

نقاشی ساختمان جزو پروژه های فوق العاده پررونق محسوب می‌شود. هر فردی تمایل دارد که محیط منزل، محل کار، اداره یا هر فضای بسته دیگر را از لحاظ دکوراسیون تغییر دهد. لذا رنگ آمیزی دیوارها و سقف اولین اقدام مهم تلقی می‌شود. همانطور که می‌دانید نمای داخلی نیازمند زیباسازی و نوسازی است و هیچ پروژه ای به اندازه رنگ آمیزی سطوح نمی‌تواند این امر مهم را فراهم کند. یکسری نکات مهم در نقاشی ساختمان وجود دارد که اگر توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود قطعاً نتیجه ای که حاصل می‌شود ایده آل خواهد بود. در این مقاله قصد داریم ۶ مورد از این نکات را ذکر کنیم. طبیعتاً رعایت آنها کیفیت کار شما را افزایش می‌دهد.

۱- بهره مندی از تکنسین های مجرب در نقاشی ساختمان

بهتر است عملیات نقاشی ساختمان را به افراد مجرب و حرفه‌ای بسپارید. تنها خرید رنگ های ساختمانی با کیفیت مطرح نیست بلکه در زمینه اجرا نیز باید عملکرد ایده آلی را داشته باشیم. شرکت هایی که به عنوان مرکز خرید رنگ ساختمان در تهران و دیگر استان‌ها فعالیت می‌کنند قطعاً افراد با تجربه ای را به شما معرفی خواهند کرد. لذا رنگهای استاندارد در کنار استفاده صحیح و اصولی می‌تواند یک سطح بسیار زیبا، یکنواخت و پایداری را به وجود آورد.

 

۱- بهره مندی از تکنسین های مجرب در نقاشی ساختمان

 

۲- زیرسازی سطح جزو نکات مهم در نقاشی ساختمان

اگر بتوانید یک زیرسازی اساسی و کاملاً استاندارد را بر روی سطوح دیواری و سقف انجام دهید رنگ های رویه با چسبندگی و کیفیت بالاتری روی کار قرار می‌گیرند. این فرایند چندان پیچیده و زمان بر نیست. تنها کافی است خوردگی‌ها و تخریب های ساختاری بافت دیوار را با مصالح مخصوص ترمیم و اصلاح کنید. علاوه بر این اگر گرد و غبار و ناخالصی های چسبیده به دیوار را می‌بینید حتما باید آنها را پاکسازی کنید. در مواردی ممکن است لازم باشد که یک لایه پرایمر را اجرا کنید. این لایه‌ها به عنوان یک پوشش پشتیبان برای رنگهای رویه خواهند بود.

۳- رعایت نکات رنگ آمیزی دیوار و انتخاب نوع رنگ

یکی دیگر از نکات مهمی که در رنگ آمیزی دیوار مد نظر قرار می‌گیرد انتخاب نوع رنگ ساختمانی است. اصولاً رنگ های مختلفی برای نقاشی ساختمان استفاده می‌شود که می‌توان به رنگ روغنی و رنگ های آکریلیک اشاره کرد. هر کدام از این‌ها امتیازات و محدودیت های خاص خود را دارند و متناسب با شرایط محیط استفاده می‌شوند. نقاشی ساختمان با رنگ روغنی باعث جلوه گری بهتر و زیبایی بیشتر خواهد شد.

اصولاً این رنگها مقاومت و استحکام بیشتری دارند و در نمونه های مختلف مانند براق و نیمه براق و مات طبقه بندی می‌شوند. استفاده از رنگ‌های روغنی براق بیشتر برای فضاهایی استفاده می‌شود که نورگیر کمتری دارند. لذا سطح براق رنگ های روغنی می‌تواند یک تعادل نور را در محیط به وجود آورد.

۴- آماده سازی صحیح رنگ‌ها

در قسمت قبل در مورد انتخاب نوع رنگ صحبت شد. معمولا در نقاشی ساختمان مدرن سعی می‌شود از فام های ظاهری کاملاً سازگار و هماهنگ با محیط استفاده شود. خوشبختانه رنگ های روغنی و همچنین آکریلیک رنگبندی های متعددی را دارند. برای آماده سازی پوشش های روغنی غالباً از حلال های شیمیایی استفاده می‌شود. حال آنکه برای رنگ های آکریلیک سیالات آب کافی هستند.

روند رقیق سازی باید کاملاً رعایت شود. به این منظور که اگر کیفیت بالایی را از پوشش خود می‌خواهید نباید بیش از حد رنگ‌ها را رقیق سازی کنید. استانداردهایی در این باره تعریف شده است که در کاتالوگ محصول وجود دارد. اما تکنسین های اجرایی کاملا نسبت به آماده سازی صحیح آگاه هستند. این نکات مهم در نقاشی ساختمان همگی جزو ساده ترین اقدامات محسوب می‌شود.

 

۴- آماده سازی صحیح رنگ‌ها

 

۵- ساده ترین روش نقاشی ساختمان با انتخاب ابزارهای مناسب

مجموعه المان هایی که در زمان ذکر نکات مهم در نقاشی ساختمان در نظر گرفته می‌شود انتخاب و استفاده صحیح از ابزارها و تجهیزات رنگ آمیزی است. شما نمی‌توانید از غلتک‌ها و قلم مو های قدیمی و چند بار استفاده شده که دارای پوشش های خشک شده رنگی روی سطح خود هستند استفاده کنید. حتماً باید قلم موها با حلال های مخصوص شسته شوند.

اگر مدت طولانی از یک ابزار استفاده می‌کنید بهتر است آنها را تعویض کنید. غلتک‌ها و قلمو‌ها هر دو در پروژه های نقاشی ساختمان داخلی استفاده می‌شوند. سایز بندی های مختلفی برای آن وجود دارد و از لحاظ ابعاد متفاوت هستند.

۶- انتخاب برند معتبر برای خرید از نکات مهم در نقاشی ساختمان

برندهای معتبر که در حوزه تولید و پخش رنگ های ساختمانی فعالیت دارند می‌توانند خدمات ایده آلی را به مشتریان ارائه دهند. بنابراین توصیه می‌کنیم خرید خود را مستقیم از تولید کننده انجام دهید تا هم هزینه های شما کاهش پیدا کند و هم اینکه اطمینان داشته باشید که یک محصول با کیفیت و استاندارد را تهیه کردید. برای انتخاب این مجموعه‌ها تنها کافی است به وب سایت شرکت مورد نظر مراجعه کنید. این کار شرایطی را فراهم می‌کند تا از تمام ویژگی‌ها و مزیت های مرکز فروش مطلع شوید.

فروش انواع رنگ ساختمان در شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام در کنار تولید و فروش محصولات رنگی مختلف می‌تواند یک مشاوره تخصصی را نیز در ارتباط با پروژه شما ارائه دهد. این شرکت با هدف بهبود فرایند تولید رنگ های ساختمانی از مجرب ترین کارشناسان و متخصصان شیمی استفاده می‌کند تا بتواند محصول کاملاً استاندارد را روانه بازار کند. مشتریان گرامی جهت دریافت اطلاعات بیشتر در حوزه خرید با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.