تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

پرایمر اپوکسی پلی آمید
RANA 801 P

پرایمر اپوکسی پلی آمید
RANA 801 P

  |   رنگهای اپوکسی پلی آمید, مقالات   |   بدون دیدگاه
رنگ ضد حریق
رنگ ضد حریق

EN.TDS

پرایمر اپوکسی پلی آمید

پرایمر اپوکسی پلی آمید یک نوع آستری کاملاً ضد زنگ ضد و خوردگی سطوح فلزی می باشد. این نوع پوشش رنگی اولین لایه ای است که بر روی قطعات فلزی اجرا می شود و پس از آن که به مرحله خشکی نسبی رسیدند یک لایه رنگی مقاوم نیز روی آن ها اعمال می شود. با این نوع پوشش دهی لایه ای شما می توانید سطوح فلزی را با پایداری بسیار بالا حفظ کنید. در این مقاله قصد داریم به طور جامع در مورد این نوع پرایمر و سایر المان هایی که می تواند شما را در روند خرید راهنمایی کند صحبت کنیم.

ویژگی های پرایمر اپوکسی پلی آمید

 • پرایمر اپوکسی پلی آمید یک نوع زیر لایه کاملا سازگار و هماهنگ می باشد. بنابراین شما در انتخاب رنگ های رویه محدودیت بالایی را نخواهید داشت و هر رنگی که استفاده می کنید با این پرایمرها سازگار هستند.
 • این نوع پرایمر ها در برابر رطوبت کاملا مقاوم هستند و می توانند فلزات را از زنگ زدگی و تغییر رنگ و همچنین اکسیداسیون محافظت کنند.
 • اگر مراحل آماده سازی سطح فلز رعایت شود پرایمر های اپوکسی پلی آمید حداکثر چسبندگی را خواهد داشت.
 • نوسانات دمایی نمی تواند باعث تغییر ساختار لایه های این پوشش رنگی شود. حال آنکه استر هایی مانند پرایمر زینک ریچ اپوکسی نیز دقیقاً همین ویژگی ها را دارند.

ویژگی های پرایمر اپوکسی پلی آمید

مشخصات فنی پرایمر اپوکسی پلی آمید

 • نوع رنگ بندی این مواد صورت customer request یا درخواست سفارشی می باشد. پس محدودیتی از لحاظ رنگ بندی ندارند.
 • پس از پایان رنگ آمیزی سطحی صاف و کاملاً فلت را ایجاد می کنند. این نوع سطوح غالباً روند اجرای رنگ های نهایی را تسریع می بخشند.
 • نقطه اشتعال یا flash point رزین، ماده سخت کننده و حلال به ترتیب برابر ۳۴ درجه سانتیگراد، ۳۶ و ۲۸ درجه سانتیگراد می باشد.
 • حجم ماده جامد این رنگها حدوداً برابر ۵۸ درصد میباشد. در نتیجه بعد از اجرای رنگ و همچنین خشک شدن آن حدود ۴۲ درصد از حجم حالت مرطوب رنگ کاهش پیدا خواهد کرد.
 • میزان ضخامت اجرای پرایمر اپوکسی پلی آمید برابر ۶۰ تا ۷۰ میکرومتر می باشد. این ضخامت در مورد سایر پرایمر های ضد خوردگی مانند زینک فسفات اپوکسی نیز تا حدودی صدق می کند.
 • جرم حجمی پرایمر اپوکسی پلی آمید در حالت میکس شده برابر ۱٫۶۷ گرم بر سانتی متر مکعب می باشد.
 • میزان پوشش تئوری این پرایمرها به ازای حجم یک لیتر حدوداً برابر ده متر مربع می باشد البته این ارقام تنها در ضخامت لایه رنگ ۶۰ میکرومتر صحت دارد. هر چقدر ضخامت رنگ افزایش یابد میزان مساحت پوشش دهی پرایمر نیز کاهش پیدا خواهد کرد.
 • زمان خشکی کامل این پرایمر مانند دیگر نمونه های مشابه برابر ۷ روز کامل میباشد. لذا رسیدن به خشکی متوسط حدود ۶ تا ۸ ساعت و همچنین خشکی اولیه حدود ۳ ساعت زمان نیاز است.
 • از لحاظ تعداد اجزا این پرایمر ها دارای دو جزء هستند و باید با یک نسبت استاندارد و از پیش تعیین شده با یکدیگر ترکیب شوند تا بتوانند آماده اجرا شوند.
 • زمان عمر مفید این پرایمر حداقل ۶ ساعت و حداکثر ۸ ساعت می باشد. این مدت زمان تنها در دمای متعادل محیط یعنی ۲۵ درجه سانتی گراد است. افزایش و کاهش دما قطعاً زمان عمر مفید رنگ را تغییر میدهد.

پرایمر اپوکسی پلی آمید

کاربردهای پرایمر ضد خوردگی

پرایمر اپوکسی پلی آمید برای محیط های با شدت خورندگی متوسط بهترین عملکرد را خواهند داشت. اما به طور کلی شما می توانید آنها را در بسیاری از مراکز صنعتی و همچنین صنایع دریایی مورد استفاده قرار دهید. از طرفی بسیاری از تاسیسات مختلف که دارای مخازن فولادی بزرگ هستند غالباً از این پوشش برای محافظت از سطوح فلزی مذکور استفاده می کنند. این مخازن می تواند برای ذخیره آب آشامیدنی باشد.

کلیه لوله های تخلیه که در یک مسیر معین هدایت و مسیریابی می شوند غالباً در یک محیط باز در مجاورت آب و هوای محیط قرار دارند. این لوله ها نیز با استفاده از پرایمر اپوکسی پلی آمید و سایر مشتقات آن پوشش دهی می شوند. می توان گفت برخی از کاربردهای این آستری رنگ با پرایمر زینک کرومات اپوکسی مشابه است.

تجهیزات پرکاربرد برای اجرای پرایمرها

به طور کلی تجهیزات و لوازمی که برای اجرا و آماده سازی این پرایمر ها استفاده می شود شامل ۴ نمونه مختلف می باشد. این تجهیزات شامل اسپری بدون هوا، اسپری معمولی، میکسرها و همچنین قلم مو و غلطک ها می باشد. بسیاری از صنایع همواره ترجیح می دهند از دستگاه های اسپری برای پوشش دهی سطوح فلزی خود استفاده کنند. در واقع این دستگاه ها سرعت کار شما را افزایش می دهند و شما میتوانید با کیفیت بیشتر مساحت گسترده ای از سطوح فلزی را در مدت زمانی اندک پوشش دهی کنید.

البته برای مساحت های کوچک نیز قلم موها بهترین کارایی را خواهند داشت. در زمان استفاده از دستگاه های اسپری حتما باید این تجهیزات را طبق اصول خود تنظیم کنید تا پاشش رنگ با یک ضخامت یکسان روی سطوح اعمال شود. البته نحوه استفاده از نازل دستگاه بستگی به فرد اعمال کننده دارد. به همین دلیل همواره تاکید می‌کنیم که از افراد با تجربه برای اسپری کردن پرایمر اپوکسی پلی آمید استفاده کنید.

مراحل آماده سازی سطح برای اجرای پرایمر اپوکسی پلی آمید

مراحل آماده سازی سطح برای اجرای پرایمر اپوکسی پلی آمید

فارغ از اینکه شما باید پرایمر اپوکسی پلی آمید را بر روی سطوح کاملاً تمیز و پاک اجرا کنید حتماً در مواردی لازم است از فرایند سندبلاست نیز بهره بگیرید. اصولاً سندبلاست بر روی سطوح فلزی بر اساس استانداردهای sa2.5 و sa3 انجام می شود. این فرایند دارای اهمیت بسیار بالایی است که نتیجه رنگ آمیزی شما بستگی به کیفیت آماده سازی سطح دارد.

سطوحی که این فرایند را به طور کامل طی کرده اند قطعا پذیرش رنگ بهتری دارند و بالاترین حد چسبندگی میان سطح فلزی و ترکیبات رنگی برقرار خواهد شد. اصولاً ساب پاشی و سندبلاست قبل از استفاده از انواع پرایمر مانند زینک فسفات اپوکسی، زینک اتیل سیلیکات و سایر پرایمر های حاوی زینک انجام خواهد شد.

مشاوره قیمت و خرید انواع پرایمر صنعتی از شرکت رانا کیمیا فام

مشتریان گرامی می توانند طیف گسترده ای از انواع پرایمر صنعتی را با بالاترین کیفیت تولید و قیمت مقرون به صرفه از شرکت رانا کیمیا فام خریداری کنند. بنابراین جهت دریافت اطلاعات و مشاوره های تخصصی با کارشناسان این شرکت در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.