تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی پلی آمید
RANA 803 P

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی پلی آمید
RANA 803 P

  |   رنگهای اپوکسی پلی آمید, مقالات   |   بدون دیدگاه
رنگ ضد حریق
رنگ ضد حریق

EN.TDS

شرح محصول پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی:

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی – این رنگ بعنوان یک آستـــــری بر پایه رزین اپوکـســی و سخت کننده پلی آمید که بوسیله پودر روی (زینک) غنی گردیده ، تولید و عرضه میگردد.

این رنگ مقاومت عالی در برابر رطوبت ، آب، محیطهـای قلیایــــــی و اسیدی داشته و لیکن جهت محافظت کامل نیاز به پوشش میانی و رویه متناسب با شرایط محیطی دارد.

موارد استفاده پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی :

از این رنگ به عنوان یک آستری بسیار مناسب جهت سازه های فلزی نظیر پلـهــا ، سولـــه های صنعتـــــــــی ، تجهیــــــزات هیدرو مکانیکال ، خطوط لوله و انتقال، مخازن ، تجهیزات مدفون در خاک و مغروق در آب شیرین و همچنین کلیه سازه ها فلزی در مناطق ساحلی و OFF SHORE استفاده میگردد. 

مشخصات فنی پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی :

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی پلی آمید

روش مصرف پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی :

اين رنــگ از ســــه جــزء C,B,A تشـكيــل شـده اسـت ابتــدا جــزء A را بــوسيلـه ميكــسر بهـــم زده و جـزء C (پـودر روي ) را با تــوجه به نســبت هاي ذكــر شــده بر روي بـرچسب ظـــروف بـــه آرامـــی به آن اضافــه نموده و خـــــوب بهم مي زنيم ، سپـــس جزء  B (هاردنر) را بـــه مخــلـوط اخيـر اضافـه مــی نمایـيم و بـوسيلـه ميكسر آنقــدر بهـم مي زنيـم تــا كـامـــلا يكــنواخـت گـــــــردد ، بعــد از گذشت ۳۰ دقيــقه بـه مقـــدار مـورد نيـاز بـا توجـه بـه روش كـاربـرد بـه آن تينر مربوطه را اضـــافه نمــوده و بـــهم زده تا كاملاً يكنواخت و از نظر غلظـت آماده مصرف شود.

دقـت شـود در هنگـام مصرف نيز رنــــــگ را همزده تا پـودر روي ته نشين نگردد. با توجه به عمـر مفید رنگ بعد از اختـــــلاط ‚ رنگ آماده شده را در دمای ۲۵۰c حداکثر تا ۸ ساعت مصرف نمایید.

آماده سازی سطح :

حداقل درجه تمیزی سطح مورد نیاز بر اساس استاندارد سوئدی ISO 8501-1 ، SA 2½ یا SA3 میباشد. همچنین حداقل میزان پروفایل سطح (زبری) ۴۰ میکرون می باشد.

شرایط آب و هوایی هنگام رنگ آمیزی پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی :

 • دمای محیط بین ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد
 • دمای سطح ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم
 • رطوبت نسبی کمتر از ۸۰%

تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای پوشش پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی :

 • دستگاه AIR LESS SPRAY (اسپری بدون هوا)
 • دستگاه CONVENTIONAL SPRAY (اسپری هوا )
 • میکسر برقی یا بادی
 • قلم مو و غلطک

در هنگام استفاده از AIRLESS SPRAY از نازل ۰٫۰۱۹ یا ۰٫۰۲۱ اینچ می بایست استفاده گردد.

در هنگام استفاده از CONVENTIONAL SPRAY از نازل ۲ یا ۲٫۲ میلی متر می بایست استفاده گردد.

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزیی پلی آمید <br>RANA 803 P

ویژگی های پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید

 • پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید یکی از قوی ترین رنگ های موجود جهت ایجاد پوشش ضد خوردگی برای فلزات محسوب می شود. بنابراین در محیط های با شدت رطوبت بسیار بالا بهترین کارایی و عملکرد را دارند.
 • ترکیبات زینک ریچ اپوکسی اگر طبق قواعد و اصول استاندارد خود روی فلز اعمال شوند بالاترین حد چسبندگی را خواهند داشت. طبیعتاً افزایش چسبندگی پرایمر می‌تواند بر طول عمر آن بیفزاید.
 • برای اجرای پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید روند بسیار سهل و آسانی را در پیش خواهید داشت. به طوری که شما می توانید برای افزایش سرعت رنگ آمیزی از انواع دستگاه های اسپری رنگ استفاده کنید. شما برای اجرای این پرایمرها هم می توانید از اسپری های بدون هوا یا airless و همچنين انواع اسپری معمولی نیز استفاده کنید.
 • این پرایمرها سازگاری بالایی با اکثر رنگ های رویه و پوشش های نهایی دارند. این قابلیت ارزشمند شرایطی را فراهم میکند تا شما بتوانید طیف گسترده ای از انواع رنگ رویه را روی این پرایمر ها استفاده کنید.
 • تفاوتی ندارد که آب و هوای محیط در مجاورت این پرایمرها چگونه باشد چرا که این ترکیبات رنگی پس از آنکه به مرحله خشکی کامل برسند می توانند پر تنش ترین محیط ها را نیز تحمل کند.
 • پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید بهترین عملکرد را بر روی سازه های مستقر در دریا، عرشه ها و سازه های فلزی موجود در کشتی دارند. لذا به بهترین شکل می توانند از زنگ زدگی و تغییر رنگ آنها جلوگیری کنند.

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید در چه ضخامتی اجرا می شود؟

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید برای آنکه بتواند حداکثر چسبندگی خود را بر روی سطح فلز داشته باشد معمولاً در یک ضخامت استاندارد و تعیین شده‌ای بر روی سطح فلز اجرا می شود. در روند اجرای این نوع پرایمر نیز حتماً باید ظرافت و دقت لازم را داشته باشید که بیش از حد مجاز ضخامت این پوشش های ضد خوردگی را افزایش ندهید. ضخامتی که برای این پرایمر در نظر میگیرند برابر حداقل ۵۰ میکرون و حداکثر ۷۰ میکرومتر می باشد. نازل های اسپری حتماً باید قبل از شروع فرآیند رنگ آمیزی تنظیم شود زیرا شدت رنگ خروجی اگر مناسب نباشد می تواند باعث کاهش یا افزایش ضخامت شوند. پس برای رسیدن به یک ضخامت مطلوب روند تنظیم دستگاه های اسپری را همواره در اولویت کاری خود قرار دهید.

میزان ضخامت این پرایمر ممکن است به تصور برخی از تکنسین های اجرایی رنگ پایین باشد اما این ترکیبات تنها به عنوان یک پرایمر بر روی سطح فلز قرار می‌گیرند. چرا که یک لایه نهایی نیز بر روی آن اعمال خواهد شد که در مجموع می تواند ضخامت پوشش رنگ را افزایش دهد. از طرفی دیگر پوشش های آستری دیگر مانند رنگ زینک کرومات نیز نزدیک به همین ضخامت را دارند.

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید در چه ضخامتی اجرا می شود؟

اجرای فرایند سندبلاست بر روی سطح فلز

سندبلاست یا ساب پاشی یک فرآیند بسیار تاثیرگذار و حیاتی برای صیقلی کردن سطح فلز می باشد. در این فرایند یکسری ذرات ریز همراه با جریان هوای پر سرعت بر روی سطح فلز پاشیده می شود. اصولاً سطوح فلزی می توانند آلاینده ها و آلودگی های محیط را به خود جذب کنند و به صورت یک عنصر خشک شده در سطح خود داشته باشند. زمانی که شما این گونه سطوح آلوده را با استفاده از سند بلاست پاکسازی میکنید قطعا شرایط لازم برای اجرای رنگ رویه مهیا خواهد شد.

فلزات مستعد زنگ زدگی و خوردگی هستند. به همین دلیل بر روی اکثر سازه های فلزی ممکن است یک حجم قابل توجهی از زنگار یا عناصر زنگ زدگی وجود داشته باشند که غالباً به صورت پودری بر روی فلز ایجاد می شوند. در این حالت اجرای هر نوع رنگ یا آستری مانند پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید بر روی این عناصر قطعاً بی فایده خواهد بود. چرا که پس از مدتی رنگ از روی سطح جدا خواهد شد و نمیتواند آن چسبندگی مورد نیاز را داشته باشد. فرایند ساب پاشی یا سندبلاست کلیه زنگار ها و لایه های زنگ زده جزئی را از روی سطح فلز جدا می کند و فلز رنگ را بهتر می پذیرد.

چرا باید به مدت زمان عمر مفید رنگ توجه ویژه ای داشته باشد؟

پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید پس از آنکه مراحل اختلاط را به طور کامل طی کرد یک مدت زمانی برای اجرای آن ها تعریف می شود. در واقع این زمان پس از اختلاط کامل شروع خواهد شد و تا زمانی که این رنگ ها قابلیت استفاده نداشته باشند ادامه پیدا می کند. این زمان در دماهای مختلف می تواند متفاوت باشد اما در یک دمای متعادل محیط شما پس از میکس کردن هر سه جزء رنگ حداکثر تا ۸ ساعت فرصت دارید تا این رنگ را اجرا کنید.

در برخی از محیط ها که دما بیشتر از ۲۵ درجه سانتیگراد است این زمان کاهش پیدا می کند و این ویژگی در دمای پایین تر از ۲۵ درجه سانتیگراد برعکس خواهد بود و مدت عمر مفید پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید افزایش پیدا خواهد کرد.

خرید انواع پرایمرهای ضد زنگ از شرکت رانا کیمیا فام

چگونگی اجرای لایه بعدی رنگ

بعد از اجرای پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید شما باید یک مدت زمان معینی را صبر کنید تا بتوانید لایه بعدی و نهایی رنگ را روی آن اجرا کنید. این مدت زمان بستگی به دمای محیط دارد به طوری که هرچه دما کمتر باشد شما باید بیشتر منتظر بمانید تا لایه پرایمر شرایط پذیرش رنگ نهایی یا لایه بعدی را داشته باشد. اجرای لایه بعدی با نام لاتین recoat intervals شناخته می شود.

در دمای ۱۰ درجه سانتیگراد زمان اعمال لایه بعدی پس از ۲۵ ساعت است. این زمان در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد برابر ۱۲ ساعت و در دمای ۴۰ درجه ۵ ساعت می باشد. همان طور که می بینید با تغییرات دمایی مدت زمان اجرای لایه بعدی تغییر پیدا می کند.

خرید انواع پرایمرهای ضد زنگ از شرکت رانا کیمیا فام

در شرکت راناکیمیافام انواع آستری مناسب سطوح فلزی از جمله زینک اتیل سیلیکات، زینک ریچ اپوکسی، زینک فسفات اپوکسی و دیگر نمونه ها با بالاترین سطح کیفیت تولید می شود. شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات قیمتی و همچنین جزئیات فنی بیشتر این پرایمرها با کارشناسان شرکت رانا کیمیا فام تماس حاصل فرمایید تا با آگاهی کامل به خرید این رنگها بپردازید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.