تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید
RANA 817 P

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید
RANA 817 P

  |   رنگهای اپوکسی پلی آمید, مقالات   |   بدون دیدگاه
رنگ ضد حریق
رنگ ضد حریق

EN.TDS

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

این ماده رنگی به عنوان یک پوشش اولیه یا آغازین بر روی سطوح فلزی مختلف از قبیل آلیاژهای فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. قدرت بازدارندگی بسیار بالا در این پرایمر می تواند فلزات را در برابر رطوبت کاملاً مقاوم کند. همانطور که می دانید هیچ عاملی به غیر از رطوبت نمی تواند به صورت تدریجی ساختار سخت و محکم فلز را کاملاً تخریب کند. پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید به جهت داشتن مواد زینک به خوبی می‌تواند سبب جلوگیری از خوردگی فلز شود. اینکه این پرایمرها دارای چه مشخصات فنی و ویژگیهای هستند و همچنین در چه پروژه های مورد استفاده قرار می گیرند در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. پس جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مقاله توجه داشته باشید.

ویژگیهای پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

 • پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید به عنوان یک زیر لایه کاملا مقاوم مانند سایر پرایمرهای موجود مانند پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی پلی آمید می تواند به عنوان بستری ایده آل برای پوشش های رویه یا رنگ های نهایی باشند.
 • این پرایمرها از تغییر رنگ، اکسیداسیون، زنگ زدگی و خوردگی فلز در یک بازه زمانی بلند مدت جلوگیری می کنند.
 • مواد شیمیایی مختلف و فرآورده های صنعتی نمی توانند باعث آسیب ساختاری به این پرایمرها شوند.
 • حجم مصرف به نسبت پایینی دارند و شما می توانید یک مساحت بالایی را به ازای حجم مناسبی از این رنگ ها پوشش دهی کنید.
 • بعد از خشکی کامل در برابر عوامل محیطی از قبیل نوسانات دمایی و یخ زدگی در فصل زمستان و همچنین افزایش دمای سطح فلز در تابستان مقاوم می باشند.

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

مشخصات فنی پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

 • از لحاظ رنگ ظاهری به صورت سفید و خاکستری می باشند البته با توجه به آنکه در زیر لایه نهایی قرار می گیرند رنگدانه آنها قابل رویت نخواهد بود.
 • سطح بسیار صاف و بدون درزی را ایجاد می کنند و می توانند یک بستر عالی برای پذیرش رنگ رویه یا نهایی باشند.
 • حجم ماده جامد آنها حدود ۶۰ درصد است یعنی با خشکی کامل فیلم رنگ نسبت به حالت مرطوب حدود ۴۰ درصد دچار کاهش حجم می شود.
 • ضخامت به نسبت پایینی دارند و شما می توانید آنها را در ضخامت بین ۵۰ تا حداکثر ۷۰ میکرومتر روی سطح فلزی اجرا کنید. البته این مقدار ضخامت برای پرایمر اپوکسی پلی آمید نیز وجود دارد.
 • وزن مخصوص پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید برابر ۱٫۷۷ گرم به ازای حجم هر سانتی متر مکعب می باشد.
 • میزان نرخ پوشش تئوری این پرایمرها به ازای ضخامت حدود ۶۰ میکرو متر برابر ۱۰ متر مربع می باشد. البته حجم مورد نظر رنگ نیز با این مقادیر ذکر شده حداکثر یک لیتر می باشد.
 • خشکی اولیه پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید پس از حدود سه ساعت رخ خواهد داد اما برای رسیدن به خشکی متوسط و کامل به ترتیب به شش ساعت و هفت روز کامل زمان احتیاج دارید.
 • این محصول به صورت دو جزئی به بازار عرضه می شود و لازم است که با نسبت معین مخلوط شوند.
 • عمر مفید مناسبی دارند و پس از آن که دو جزء رنگ کاملا مخلوط شدند در دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد شما فقط ۸ ساعت زمان دارید تا آنها را روی سطوح اجرا کنید. البته مبنای اصلی این است که شما پس از اختلاط کامل رنگ بلافاصله مراحل اجرای پروژه یا رنگ آمیزی را آغاز کنید.
 • برای نگهداری آنها باید یک محیط خشک و دور از نور خورشید را فراهم کنیم. عمدتاً در شرایط استاندارد و مطلوب می توانید تا یکسال این رنگ ها را انبار کنید.

مشخصات فنی پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

کاربردهای پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید عملکرد بسیار ایده آلی برای کلیه سازه های فولادی، ماشین آلات، تجهیزات پایپینگ یا لوله ها و همچنین نمای بیرونی مخازن دارد. از طرفی شما می توانید آنها را برای عرشه کشتی ها، بدنه و همچنین کلیه ساختارهای شناورهای آبی استفاده کنید. با توجه به قدرت ضد خوردگی بالایی که دارند عملاً برای کلیه قایق ها و همچنین سکوهای دریایی مناسب می باشند. این پرایمر ها اگر به صورت اصولی روی سطوح پیاده‌سازی شوند می توانند تا چندین سال متوالی چسبندگی خود را حفظ کنند و از این طریق از تجهیزات فلزی محافظت کنند.

ابزار های مورد نیاز برای اجرای این پرایمر ها

ابزارهایی که برای اجرای پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید استفاده میشود اسپری های بدون هوا و همچنین اسپری های معمولی می باشد. این دستگاه ها حتماً باید در زمان استفاده کاملاً تنظیم شوند. به همین دلیل شما باید نسبت پمپ آنها را برابر۲۸:۱ و یا بالاتر از آن و همچنین نوک نازل را در اندازه های ۰٫۴۵۷ تا ۰٫۶۶۰ میلی متر در نظر بگیرید. البته در کنار دستگاه های اسپری شما نیاز به استفاده از میکسر برقی دارید. این دستگاه ها می توانند عمل میکس کردن یا مخلوط کردن اجزای مختلف رنگ را به خوبی انجام دهند. شما میتوانید برای رنگ آمیزی مساحت های پایین به جای استفاده از اسپری ها از قلم مو یا غلتک رنگ نیز استفاده کنید.

دقت داشته باشید که برای شروع رنگ آمیزی حتما موارد ایمنی را رعایت کنید. اسپری های رنگ با توجه به آن که یک حالت پاششی را دارند ممکن است برخی از ذرات معلق رنگ در هوا پراکنده شده و شما آنها را استنشاق کنید. در نتیجه حتما از یک ماسک تنفسی و لباس و دستکش مخصوص استفاده کنید. ابزار هایی که به عنوان تجهیزات خود ایمنی برای تکنسین های اس اجرایی مورد استفاده قرار می گیرد می تواند سلامت آنها را تضمین کند. چرا که کلیه رنگهای صنعتی در واقع یک ماده شیمیایی هستند که می توانند برای سلامت شما مضر باشند. پس حتماً نکات ایمنی را جزو اولویت‌های کاری خود در نظر بگیرید.

مشخصات فنی پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمید

خرید انواع پرایمر های صنعتی از شرکت رانا کیمیا فام

کلیه پرایمر های صنعتی تولید شده در شرکت رانا کیمیا فام از بالاترین کیفیت و استاندارد های بین المللی برخوردار می‌باشد. بنابراین شما می توانید با صرف یک هزینه بسیار مقرون به صرفه محصولاتی را خریداری کنید که با برندهای خارجی قابل رقابت می باشد. مشتریان گرامی برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت محصولات با کارشناسان شرکت تماس داشته باشند.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.