تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

آنی گیر سیمان ( کوئیک کات)

آنی گیر سیمان

آنی گیر سیمان ( کوئیک کات)

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

معمولا انتخاب روش های موثر برای تعمیر سازه های بتنی، بسیار حساس و مشکل است. زیرا سازه های بتنی اگر از مقاومت بالایی برخوردار نباشند، می توانند مشکلات فوق العاده زیادی را به بار آورد. آنی گیر سیمان محلولی منحصر به فرد می باشد، که از ترکیب چند نوع رزین ضد آب و افزودنی های مخصوص تولید شده است.

استفاده از این آنی گیر سیمان در سازه های بتنی می تواند روند واکنش هیدراسیون سیمان را افزایش داده و در مدت کوتاهی منجر به سخت شدن سیمان در محل مورد نظر گردد. که این عمل از نشت و عبور آب به سرعت جلوگیری می نماید.

اصولا زمانی اقدام به استفاده از این ماده می شود، که در منبع یا سازه های بتنی نشتی صورت گرفته باشد. برای این که از این نشتی شدید آب جلوگیری به عمل آید مهندسین سازه اقدام به استفاده از آنی گیر سیمان می نمایند. این محصول به راحتی با سنگ، آجر، بتن، ملات سیمان و .. سازگار بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این کوئیک کات در کنار پنترون، ترکیبی عالی بدست می آید که جهت آب بندی معکوس و رفع نشتی چاله آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در دو نوع مایع و گرید پودری تولید و در سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای و موارد استفاده از کوئیک کات

از آنجایی که مزایا استفاده از کوئیک کات بسیار زیاد است این محصول از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. از جمله مزایا این محصول میت وانیم به گیرش سریع و سهولت در اجرای آن اشاره نماییم. زمانی که مهندسین سازه برای جلوگیری از نشتی از آنی گیر سیمان استفاده می کنند، می دانند که امکان بهره برداری سریع از این محصول وجود خواهد داشت.

علاوه بر آن آنی گیر های سیمان به میزان قابل توجهی از چسبندگی برخوردار می باشند. از این رو می توان در مصالحی همچون اجر، سنگ، بتن و … از آنها استفاده نمود. یکی دیگر از مزایای فوق العاده ای که در آنی گیر سیمان وجود دارد، سازگاری با مواد پنترون می باشد.

این ماده بیشتر برای عملیات آب بندی معکوس استفاده می شود. که قابلیت ترکیب شدن با آنی گیر را نیز دارد.

بیشترین مواردی که از آنی گیر سیمان استفاده می شود، برای رفع نشتی در چاله های آسانسور، و مخازن زیرزمینی آب می باشد. علاوه بر آن می توان برای آب بندی سازه های بتنی نیز از این محصول استفاده نمود. یعنی برای استخر ها، تونل ها، و حوضچه های نگهداری از مایعات.

در برخی موارد نیز از این محصول برای آب بندی درزها، سوراخ ها و مجاری عبور آب که در سازه های سنگی و بتنی وجود دارد از این محصول استفاده می شود.

آنی گیر سیمان

طریقه استفاده از انواع آنی گیر های سیمان 

آنی گیر سیمان در دو نوع مایع و پودری وجود دارند که طریقه استفاده از هر کدام آنها مختلف می باشد. آنی گیر های مایع حجمی محلول مانند هستند که با دو حجم از سیمان نرم مخلوط می شوند و پس از اندکی ورز دادن قابل استفاده می شوند.

این خمیر آماده شده را باید بلافاصله با ماله بر روی محل مورد نظر استفاده نمود و با فشار دادن به آن، منجر به سفت و سخت شدن محلول سیمان گردید. اما آنی گیر های پودری، باید با مقداری آب مخلوط شده و به شکل خمیر در آیند.

این خمیر نیز باید بلافاصله توسط ماله بر روی محل مورد نظر قرار گرفته و با فشار وارد کردن به آن، منجر به سفت شدن خمیر شد. اصولا بیشترین زمانی که برای گیرش آنی گیر سیمان لازم است، ۴۰ الی ۶۰ ثانیه می باشد. آن هم پس از مخلوط کردن و خمیر بدست آوردن از آن.

اگر محیط دچار افزایش دما شود مواد با سرعت بیشتری واکنش نشان داده و زمان گیرش آنی گیر کاهش خواهد یافت. از طرف دیگر اگر دمای محیط کم شود، زمان اجرای عملیات را افزایش خواهد داد و گیرش خمیر نیز زمان بیشتری خواهد برد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر نشتی با حجم زیادی باشد، بهتر است به استفاده از اب بیشتر اقدام نمایید. یک قطعه چوب یا پی وی سی را در محل قرار دهید، تا از حجم آب ورودی کم شود. سپس اقدام به استفاده از آنی گیر در محل نمایید.


مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :

    بدون دیدگاه

    متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.