تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

جایگزین ایزوگام ؛ معرفی بهترین پوشش رنگی

جایگزین ایزوگام ؛ معرفی بهترین پوشش رنگی

جایگزین ایزوگام ؛ معرفی بهترین پوشش رنگی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

آیا تا به حال به فکر استفاده از یک ماده رنگی در بام ساختمان به عنوان جایگزین ایزوگام بوده‌اید؟ آیا می دانید این پوشش های رنگی از لحاظ کیفیت و همچنین نحوه اجرا نسبت به ایزوگام ها می توانند برتری داشته باشند؟ همانطور که میدانید اجرای ایزوگام علیرغم مزیت هایی که دارد به همان نسبت دارای یکسری معایب منحصر به فردی می باشد.

همین عوامل شرایطی را فراهم کرده است تا کاربران، استفاده از ترکیبات رنگی که دارای خاصیت عایق رطوبتی هستند در برنامه کاری خود قرار دهند. اما دقیقاً پوشش های رنگی چه نوع ساختاری دارند و وجود چه مزیت هایی در آن می تواند ما را به خرید آنها مجاب کند. پس به ادامه مقاله توجه کنید تا بیشتر با ترکیبات جایگزین ایزوگام آشنا شویم.

جایگزین ایزوگام؛ آشنایی با عایق رطوبتی بر پایه قیر و پلیمر

عایق رطوبتی بر پایه قیر و پلیمر با توجه به ویژگی های آب بندی ایده آلی که دارد می تواند در بام ساختمان به عنوان جایگزین ایزوگام و همچنین سطوح دیواری سازه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این ماده رنگی کاملا به صورت تک جزئی طراحی و ساخته می شود و در ساختار آن از مواد قیری سبک به کار گرفته شده است. از طرفی جهت تکمیل کیفیت این پوشش رنگی از ترکیبات پلیمری پایه آب نیز به عنوان یک ماده اصلاح کننده استفاده شده است.

این عایق رطوبتی قیری پلیمری نیاز به حرارت ندارد و می‌تواند به صورت سرد نیز روی سطوح مختلف خصوصاً پشت بام اجرا شود. همچنین این پوشش ها امکان استفاده در سطوح مدفون در زیر سازه را نیز دارند. در نتیجه شما می توانید از آب بند بودن سطح بسترهای زیرین سازه خود نیز اطمینان کافی داشته باشید.

جایگزین ایزوگام؛ آشنایی با عایق رطوبتی بر پایه قیر و پلیمر

امکان افزایش ضخامت پوشش های رنگی بر پایه قیر

اصولاً زمانیکه این ترکیبات رنگی جایگزین ایزوگام در پشت بام مورد استفاده قرار می گیرد لازم است که قدری بر ضخامت آن افزوده شود تا مقاومت آن برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا کند. همانطور که می دانید سطح پشت بام یکی از پر تنش ترین نواحی موجود در یک ساختمان می باشند. تماس مستقیم با آب و هوای محیط و همچنین تابش نور آفتاب می تواند این پوشش های عایق رطوبتی را تحت تأثیر قرار دهد.

زمانی که ما افزایش ضخامت پوشش رنگی را در بام ساختمان عملیاتی می‌کنیم طبیعتاً هم به عمر پوشش اضافه می شود و هم اینکه در برابر این تنش ها به راحتی دچار آسیب نخواهد شد. اما برای افزایش ضخامت چه کارهایی باید انجام دهیم.

در ابتدای کار یک لایه است رنگ پایه قیر بر روی سطح بام اجرا می شود. سپس یک پوشش غیر رنگی با عنوان مش کنفی یا فایبرگلاس بر روی لایه اول رنگ قرار داده می شود تا از این طریق ضخامت پوشش افزایش پیدا کند. در پایان کار یک لایه عایق رطوبتی دیگر نیز بر روی پوشش های کنفی و فایبرگلاس اجرا می‌شود تا عملاً به یک پوشش همه جانبه و با مقاومت بالا و همچنین با ضخامت مضاعف تبدیل شود. این عایق رطوبتی پشت بام می تواند در مواردی ضخامتی بیش از ۲ تا ۳ میلی متر نیز داشته باشد.

روند آماده سازی سطوح برای اجرای ترکیبات جایگزین ایزوگام

برای آنکه بتوانید ترکیبات جایگزین ایزوگام یا همان عایق های رطوبتی قیری را اجرا کنید لازم است که ابتدا سطح را شستشو دهید تا گرد و غبار موجود کاملا پاک شود. در واقع شما می خواهید یک ماده رنگی روی سطوح اجرا کنید به همین دلیل نباید سطح آلوده باشد زیرا شدت چسبندگی ماده رنگی می تواند به مراتب کاهش پیدا کند. این عایق های رطوبتی جایگزین ایزوگام با توجه به آن که بر پایه آب می باشند در نتیجه شما باید سیالات آب را برای رقیق کردن آن استفاده کنید. میزان اضافه کردن آب به عایق رطوبتی قیری بستگی به جنس سطح و همچنین میزان زبری آن و از همه مهمتر دمای آب و هوای محیط دارد.

اما معمولا تکنسین های اجرایی ترجیح می دهند به صورت متغیر حدود ۵ الی۲۰ درصد نسبت به حجم ماده رنگی از آب استفاده کنند. بعد از آن شما می توانید سطح مورد نظر را با استفاده از تجهیزات به نسبت ساده مانند قلمو پوشش دهی کنید. البته امکان استفاده از دستگاه اسپری نیز وجود دارد که این دستگاه می‌تواند سرعت کار شما را به مراتب افزایش دهد. اما باید یک سری تنظیمات اساسی روی دستگاه انجام دهید تا نوع پاشش رنگ کاملا منظم و یکنواخت باشد.  بعد از آن که این رنگ ها به مرحله خشکی کامل رسیدند شما در هر زمانی می توانید آنها را شستشو دهید. اما قبل از خشکی کامل نباید با آب تماس داشته باشند.

روند آماده سازی سطوح برای اجرای ترکیبات جایگزین ایزوگام

برخی از مشخصات فنی پوشش های رنگی قیری

  • از لحاظ رنگدانه به رنگ مشکی هستند و دلیل آن نیز وجود ترکیبات قیری در این محصول می باشد.
  • مقدار مصرف آنها برای پوشش دهی مساحت یک مترمربع تقریباً برابر ۱/۵ کیلوگرم می باشد. البته این مقدار در زمانی است که شما می خواهید ضخامت حدودا یک میلیمتری را روی سطح اجرا کنید.
  • اگر بخواهید از لایه های پوششی مش یا فایبرگلاس در بین دو لایه رنگ استفاده کنید در آن صورت مقدار مصرف رنگ حدوداً ۲/۵ کیلوگرم خواهد بود. طبیعتا افزایش ضخامت می تواند مقدار مصرف رنگ را افزایش دهد.
  • برای رسیدن به مرحله خشکی کامل این ترکیبات رنگی جایگزین ایزوگام نیاز به ۷ روز کامل دارند تا فیلم رنگ آن ها کاملا سخت و محکم شود.
  • با افزایش دما زمان کارایی آنها کاهش می یابد. به طوری که در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد حدوداً ۴۰ دقیقه و در دمای۲۵ درجه سانتیگراد ۱۲۰ دقیقه فرصت دارید که از این مواد جایگزین ایزوگام یا همان رنگ های قیری استفاده کنید. در نتیجه بعد از آماده سازی رنگ بهتر است بلافاصله عملیات پوشش دهی را آغاز کنید.

 مشاوره قیمت و خرید انواع عایق های رطوبتی از شرکت رانا کیمیا فام

 مشاوره قیمت و خرید انواع عایق های رطوبتی از شرکت رانا کیمیا فام

در شرکت رانا کیمیا فام چندین نمونه از پوشش های عایق رطوبتی در حال تولید و عرضه به بازار می باشد که تا به اکنون توانسته اند به عنوان جایگزین ایزوگام بهترین عملکرد را از خود داشته باشند. لذا مشتریانی که قصد خرید این پوشش های رنگی را دارند میتوانند از طریق تماس با این شرکت و اطلاع از قیمت آن ها مراحل خرید را دنبال کنند. همچنین کارشناسان ما همواره در تلاش هستند تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

 

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.