تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

راهنمای خرید عایق رطوبتی (چند نکته که قبل از خرید باید بدانید!)

راهنمای خرید عایق رطوبتی (چند نکته که قبل از خرید باید بدانید!)

راهنمای خرید عایق رطوبتی (چند نکته که قبل از خرید باید بدانید!)

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

عایق رطوبتی یک پوشش بسیار مهم و حیاتی برای آب بندی سطوح مختلف می‌باشد. در واقع این لایه‌ها شرایطی را فراهم می‌کنند تا رطوبت نتواند به بافت داخلی سازه نفوذ کند. همانطور که می‌دانید رطوبت جزو عوامل مخرب برای سطوح فلزی، گچی، سیمانی، چوبی، سنگی و غیره است. بسیاری از پیمانکاران با خرید عایق رطوبتی و اجرای صحیح آن سعی می‌کنند پروژه ساخت و ساز ساختمان را تکمیل کنند. اما موضوع اصلی رعایت و در نظرگیری یکسری نکات در تهیه این پوشش های کاربردی می‌باشد که در این مقاله قصد داریم به ذکر این نکات بپردازیم.

خرید عایق رطوبتی برای نمای ساختمان

اگر قصد پوشش دهی نمای ساختمان را دارید بهترین انتخاب برای شما عایق رطوبتی نانو پلیمر است. در واقع اینها در گروه پوشش های رنگی قرار دارند. بر خلاف عایق رطوبتی حرارتی و قدیمی که معمولا نیاز به حرارت داشتند این رنگها به صورت سرد اجرا هستند. نام دیگر این پوشش‌ها با عنوان عایق رطوبتی اکریلیک است که می‌توانند با استفاده از دستگاه های اسپری به منظور افزایش سرعت رنگ آمیزی اجرا شوند.

عایق های نانو پلیمر به دلیل رنگ سفید و شفافی که دارند باعث زیباتر شدن نمای ساختمان نیز می‌شوند. پس به عنوان یک راهنمایی اساسی پیش از خرید عایق رطوبتی، انتخاب عایق های آکریلیک برای سطوح نما است.

خرید عایق رطوبتی برای نمای ساختمان

خرید عایق رطوبتی قیری جهت پوشش دهی پشت بام

برای پوشش دهی پشت بام گزینه های زیادی را در اختیار دارید. شما می‌توانید از عایق رطوبتی پشت بام از نوع آکریلیک پایه آب و همچنین عایق رطوبتی قیری استفاده کنید. هر دو قابلیت اجرا بر روی سطوح بام را دارند. اما به دلیل آنکه تنش های فیزیکی بسیار بالایی بر روی سطوح افقی بام اعمال می‌شود بهتر است از لایه هایی همچون مش فایبرگلاس و پلی اتیلن استفاده کنیم.

این لایه های اضافی باعث افزایش ضخامت پوشش سطح می‌شوند. پس در حین خرید عایق رطوبتی سعی کنید چند رول مش را نیز خریداری کنید تا از این طریق بتوانید با بهترین کیفیت پروژه پوشش دهی خود را تکمیل کنید. در واقع این لایه‌ها جزو لوازم جانبی محسوب می‌شوند که برای پشت بام‌ها بسیار ضروری و حیاتی هستند.

خرید عایق رطوبتی برای دیوارهای دفن شده

در ساخت و ساز ساختمان‌ها خصوصاً در قسمت فونداسیون و پایه بخشی از دیواره سازه به صورت دفن شده می‌باشد. برای آنکه این دیواره‌ها در برابر رطوبت مقاوم باشند معمولاً از عایق رطوبتی قیری برای پوشش دهی آن استفاده می‌کنند. بنابراین اگر پروژه شما مرتبط با پوشش دهی دیواره‌ها و سطوح دفن شده در زیر خاک می‌باشد عایق های قیری گزینه مناسبی هستند.

البته کارشناس فروش عایق رطوبتی در زمان معرفی محصولات سعی می‌کند بنا به اطلاعاتی که شما ارائه می‌دهید گزینه مناسب را معرفی کند. عایق های قیری مقاومت بیشتری نسبت به عایق های آکریلیک در سطوح دفع شده دارند. این عایق‌ها با چسبندگی بسیار بالایی بر روی بافت سیمانی سازه قرار می‌گیرند. در نتیجه طول عمر بلندمدتی نیز دارند.

خرید عایق رطوبتی قیری جهت پوشش دهی پشت بام

خرید عایق رطوبتی برای سرویس های بهداشتی

برای خرید عایق رطوبتی سرویس بهداشتی می‌توانید نمونه قیری این محصول را استفاده کنید که در قسمت قبل ذکر شد. این عایق‌ها در سطح بسترهای حمام و همچنین دستشویی‌ها که در معرض رطوبت شدید قرار دارند، اجرا می‌شوند. این امکان وجود دارد تا بافت زیرین آنها را با عایق های قیری پوشش‌دهی کنید. اجرای لایه ای رنگ‌ها هزینه های مرتبط با تعمیر و تخریب سرویس های بهداشتی را حذف یا کاهش می‌دهد.

جنس و ساختار سطح کار

نکته ای که باید قبل از خرید عایق رطوبتی به آن توجه کنید این است که جنس و ساختار سطح را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. عایق های قیری بر روی سطوح بتنی و سیمانی عملکرد ایده آلی دارند. در واقع زبری سطح تا حدودی می‌تواند باعث افزایش چسبندگی رنگ شود. اما در طرف مقابل سطوح فلزی سازگاری بیشتری با عایق های آکریلیک دارند. از طرفی رنگ های آکریلیک به دلیل زیبایی بالایی که دارند می‌توانند به عنوان عایق رطوبتی استخر نیز استفاده شوند.

به عنوان یک قاعده کلی اگر نما و ظاهر سطح برای شما اهمیت دارد عایق آکریلیک پایه آب انتخاب مناسبی است. نحوه رقیق سازی عایق های آکریلیک و نمونه های قیری نیز بر اساس زبری سطح در نظر گرفته می‌شود. دمای محیط نیز در فرآیند آماده سازی موثر است. به همین دلیل تکنسین های اجرایی قبل از شروع کار سعی می‌کنند تمامی معیارهای ذکر شده را لحاظ کنند تا بر اساس آن‌ها به رقیق سازی رنگ بپردازند.

توجه به مساحت سطح

با افزایش مساحت سطح مجبور خواهید شد که گالن های بیشتری از عایق رطوبتی را خرید کنید. اما اگر می‌خواهید در پروژه شما میزان مصرف رنگ کاهش پیدا کند حتما موضوع آماده سازی سطح را جزو اولویت‌های کاری قرار دهید. ممکن است در زمان خرید عایق رطوبتی نیاز باشد که تجهیزات نظافتی مانند فرچه، مواد شوینده اسیدی و مواردی از این قبیل نیز خرید کنید. این لوازم پیش از اجرا و در مرحله آماده سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرفی تخمین مساحت سطح این اطلاعات را به شما می‌دهد که چه مقدار رنگ را خرید کنید.

خرید عایق رطوبتی قیری جهت پوشش دهی پشت بام

بهره مندی از فرمولاسیون جدید در تولید عایق رطوبتی

در عصر حاضر تولید عایق رطوبتی جهش بسیار بزرگی را داشته است. در واقع این عایق‌ها نیازی به حرارت ندارند. عایق های قیری قدیمی و همچنین لایه های ایزوگام برای آنکه بتوانند روی سطوح بچسبند باید در معرض حرارت قرار بگیرند.

پیش از خرید عایق رطوبتی این نکات را نیز در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید فرایند پوشش دهی بسیار پر هزینه و با صرف انرژی بالا باشد یا اینکه در کوتاه مدت بتوانید پوشش دهی ایده آل و باکیفیتی را داشته باشید. همه عایق های سرد اجرای امروزی هم در مدت زمان کوتاهی اجرا می‌شوند و هم اینکه نیاز به نیروی انسانی بالا ندارند. پس بهتر است از فرمولاسیون جدید این رنگ‌ها نهایت استفاده را ببریم.

فروش عایق رطوبتی ارزان و با کیفیت در شرکت رانا کیمیا فام

کارشناسان فروش شرکت رانا کیمیا فام سعی می‌کنند در زمان معرفی محصولات لیست قیمت عایق رطوبتی را به مشتریان اعلام کنند. جزئیات فنی و همچنین مشخصات و ویژگی های هر یک نیز در حین مشاوره ذکر می‌شود. شما با دریافت اطلاعات کامل این اطمینان را خواهید داشت که یک خرید موفق و رضایت بخشی را تجربه خواهید کرد.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.