تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ اپوکسی براق و خواص آن

رنگ اپوکسی براق

رنگ اپوکسی براق و خواص آن

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ اپوکسی براق یکی از رنگ های دو جزئی می باشد که پایه اصلی آن پلی اورتان است. خشک شدن این نوع از رنگ اپوکسی بسیار سریع است و به همین دلیل بسیاری از افراد از آن برای رنگ آمیزی ساختمان های خود استفاده می کنند.

رنگ براق مقاومت بسیاری در برابر اشعه های خورشید دارد و به همین دلیل به هیچ عنوان بعد از مدتی پوست پوست نمی شود، همچنین باید بدانید که این نوع از رنگ اپوکسی در برابر باران های اسیدی هم مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد و بر همین اساس در بیشتر نماهای بیرونی ساختمان از آن استفاده می کنند.

بسیاری از ساختمان ها از رنگ اپوکسی براق به عنوان آخرین لایه استفاده می کنند، چرا که مقاومت آن در برابر نور خورشید و باران های اسیدی بسیار بالا می باشد. علاوه بر این که رنگ براق مقاومت بسیاری دارد زیبایی بسیاری هم به نمای ساختمان می بخشد.

رنگ براق یکی از بهترین مکمل هایی می باشد که برای رنگ های اپوکسی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از رنگ ها به طور معمول به عنوان لایه آخر ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، چرا که پوشش مناسبی برای ساختمان ها به شمار می روند و همچنین زیبایی ساختمان را هم دو برابر می کنند. بیشترین استفاده ای که از این نوع رنگ اپوکسی می شود برای سطوح فلزی مانند کشتی ها، تانکرها، پل ها و … است.

رنگ اپوکسی براق با خاصیت ضد لغزندگی

رنگ اپوکسی براق از آنجایی که می تواند به عنوان لایه رویه کفپوش اپوکسی مورد استفاده قرار گیرد حتماً باید از لحاظ لغزندگی کاملا خنثی باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند کفپوش های رنگی با توجه به نوع ساختاری که دارند می توانند یک خاصیت لغزشی نیز در سطح کف به وجود آورند. طبیعتا این موضوع در مورد کفپوش های اپوکسی به هیچ عنوان پذیرفته نیست چرا که می تواند امنیت کفپوش را به شدت کاهش دهد.

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما بخواهید این رنگ ها را در محیط های پر رفت و آمد یا پر ترافیک استفاده کنید. در آن صورت هر لحظه باید شاهد لیز خوردن افراد بر روی سطوح باشید. اما رنگ اپوکسی براق پس از آن که کاملا خشک می شود ضد لغزش نیز خواهد شد. به این معنا که حتی اگر این کفپوش ها با سیالات آبی نیز تماس پیدا کنند باز هم دارای خاصیت لغزندگی نخواند شد. به همین جهت میزان اصطکاک استاندارد بر روی سطح کفپوش اپوکسی حفظ خواهد شد.

آیا رنگ اپوکسی براق را می توان ترمیم کرد؟

آسیب دیدن ساختاری کفپوش بعد از آنکه این رنگ بر روی سطح کف اجرا شد امری اجتناب ناپذیر است. ممکن است در اثر ضربات بسیار سنگین با اجسام سخت این کفپوش ها به صورت موضعی دچار تخریب شوند. در آن صورت تنها اقدامی که شما باید انجام دهید این است که ناحیه مربوطه را مجدداً با رزین های اپوکسی ترمیم کنید. البته این کار مراحل خاص خود را دارد و نمی توان مجدداً رنگ را آماده سازی کرد و بر روی قسمت آسیب دیده ریخت.

به طوری که شما باید ابتدا بخشی از آن قسمت آسیب دیده را از کفپوش جدا کنید و با انجام یکسری آماده سازی های اساسی و همچنین برداشتن لایه های اضافی شرایط را برای اعمال رنگ مجدد آماده کنید. البته کلیه عوامل اجرایی اطلاعات کامل در مورد ترمیم رنگ اپوکسی براق در پروژه های کفپوش را دارند.

جهت مشاهده رنگهای اپوکسی رانا کیمیا فام کلیک کنید.

رنگ اپوکسی براق و خواص مکانیکی آن :

یکی از مهمترین مشخصه هایی که برای رنگ اپوکسی براق می توانیم نام ببریم و بسیار مهم می باشد این است که مقاومت بسیار بالایی دارد، البته باید بدانید خواص مکانیکی این نوع از رنگ اپوکسی بسیار زیاد می باشد که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم تا آشنایی شما با این موضوع بیشتر شود.

  • این نوع از رنگ ها در درجه بسیار پایین هم خشک می شود و به همین دلیل در تمامی سطوح می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.
  • ضربه پذیری و مقاومت سایشی رنگ براق بسیار بالا است.
  • این نوع از رنگ ها در برابر گچی شدن بسیار مقاوم می باشند و به راحتی تمیز می شوند.
  • چسبندگی رنگ اپوکسی براق بر روی سطوح فلزی بسیار عالی می باشد و زیبایی بسیاری را در آن سطوح ایجاد می کند. تنوع رنگی این رنگ ها بسیار زیاد است و به همین دلیل شما می توانید هر یک را که مایل هستید را انتخاب کنید.
  • در برابر اسید، روغن های شیمیایی و صنعتی و … مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد، به همین دلیل در بسیاری از مکان هایی که تولیدات صنعتی و شیمیایی هم دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در برابر آب، نور خورشید و رنگ های دیگر مقاومت بسیاری دارد.

رنگ اپوکسی براق

طرز استفاده کردن از رنگ اپوکسی براق :

برای استفاده کردن از رنگ اپوکسی براق باید سطوحی که مد نظرتان می باشد را به خوبی تمیز کنید، در واقع باید بدانید این سطوح عاری از هرگونه املاح، آلودگی، روغن و گرد و غبار باشند.

همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت کنید این است که هیچ گونه خوردگی در سطح مورد نظر نباید وجود داشته باشد و اگر چنین است آن را باید توسط آستری به خوبی بپوشانید. اگر این ایرادات را برطرف کنید رنگ براق به خوبی سطح مورد نظر را پوشش می دهد و زیبایی بی نظیری را به سطوح می بخشد، در غیر این صورت باید بدانید پوشش دهی این نوع از رنگ اپوکسی به هیچ عنوان جذاب نخواهد شد.

شرایط نگهداری از این نوع رنگ اپوکسی به مدت یک سال می باشد و همچنین آن را باید در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد نگه دارید. وسایلی را که می خواهید برای رنگ آمیزی مورد استفاده قرار دهید را باید به خوبی شستشو دهید تا عاری از رنگ های دیگر باشد.

دستورالعمل رنگ آمیزی رنگ براق به خوبی روی بسته بندی آن نوشته شده است و شما می توانید آن را مطالعه کنید. تنها نکته ای که در رنگ آمیزی این نوع از رنگ ها بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه داشته باشید این است که سطوح مورد نظر خود را به خوبی تمیز کنید.


مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.