تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ اپوکسی بهداشتی ؛ پوششی مقاوم

رنگ اپوکسی بهداشتی

رنگ اپوکسی بهداشتی ؛ پوششی مقاوم

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

فروشگاه   جهت دریافت لیست قیمت و مشاوره خرید انواع رنگهای اپوکسی کلیک کنید   فروشگاه

در صنایع مختلفی استفاده از رنگ های متعدد را شاهد هستیم. اما هر رنگی برای خود مزایا و ویژگی هایی دارد. رنگ اپوکسی بهداشتی از بهترین مواد اولیه تشکیل شده، و برای سطوح مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. براقیت خاصی که با استفاده از این رنگ در سطوح فلزی و بتنی ایجاد می شود، منجر شده است تا رنگ اپوکسی از محبوبیت زیادی برخوردار شود.

هر نوع پوشش دارای مزایایی بوده که ان را از امتیاز بالایی برخوردار می کند. اما رنگ های بهداشتی اپوکسی، نسبت به دیگر پوشش های اپوکسی از مقاومت بالایی برخوردار هستند. می توان با استفاده از این رنگ ها، سطح مورد نظر را در مقابل انواع مواد شیمیایی همچون اسید ها، و باز ها مقاوم نمود.

رنگ های اپوکسی در برابر مواد خورنده مقاوم بوده، و هیچ عوامل فرسایش و حلال هایی قادر نیستند، این رنگ ها را از بین ببرند. بیشترین موارد استفاده از رنگ های اپوکسی، در مکان هایی می باشد، که در مجاورت آب قرار دارند. همچون مخازن آب آشامیدنی، لوله ها و …

روش های استفاده و نگهداری از رنگ اپوکسی بهداشتی

این رنگ ها اصولا در ظروف در بسته ای قرار دارند، که باید دور از نور خورشید نگهداری شوند. محیط نگهداری آن ها باید خنک و خشک باشد، و حداکثر می توان به مدت ۱۲ ماه پس از تولید، از این رنگ ها استفاده نمود. می توانید برای استفاده از رنگ های بهداشتی، از هر وسیله رنگ آمیزی استفاده کنید.

ابزاری همچون غلتک، اسپری، ایرلس، قلم مو و… . شما باید دقیقا ۲۰ دقیقه پس از این که رنگ اپوکسی را مخلوط نموده و آماده شد، مورد استفاده قرار دهید. در غیر این صورت رنگ خشک شده و دیگر قابلیت استفاده نخواهد داشت.

رنگ اپوکسی بهداشتی

ملاحظات مورد نظر در سطح مورد استفاده

محل مورد نظر جهت استفاده از رنگ های اپوکسی، باید عاری از هرگونه آلودگی، چربی، یا غبار باشد. تمیز بودن سطح مورد نظر، می تواند در استفاده از رنگ اپوکسی بهداشتی تاثیر گذار باشد. هر باری این که بخواهید از این رنگ استفاده کنید، دمای محیط باید بالای ۱۰ درجه سانتی گراد باشد.

دمای سطح مورد نظر باید ۳ درجه بالاتر از نقطه شبنم باشد، و میزان رطوبت محیط باید کمتر از ۸۰ درصد باشد. برای این که قسمت های کنج، لبه ها، و نقاطی که دور از دسترس هستند، به خوبی رنگ آمیزی شوند، علاوه بر اسپری بهتر است اقدام به استفاده از برس یا غلتک نیز نمایید.

اگر نیاز است تا سطح مورد نظر دارای ضخامت بالایی باشد، بهتر است اقدام به استفاده چندباره از این رنگ در سطح نمایید. البته غلطک یا برس می تواند میزان ضخامت رنگ را افزایش دهد. اگر بیش از اندازه در ساخت رنگ از تینر استفاده نمایید، ممکن است هم احتمال شره رنگ را افزایش دهد، هم مدت زمان خشک شدن رنگ بر روی سطح را افزایش خواهد داد. بهترین زمان برای استفاده از تینر درون رنگ اپوکسی بهداشتی، پس از اختلاط کامل دو جزء رنگ است.

رنگ اپوکسی بهداشتی

رعایت ملاحظات ایمنی در استفاده از رنگ اپوکسی

رنگ های اپوکسی بهداشتی اصولا قابلیت اشتعال داشته، زیرا در آن ها ترکیبات آلی استفاده شده است. باید در حین استفاده از این رنگ به شدت از تنفس گرد و بخار حاصل از اسپری خودداری نمایید. اصلا نباید رنگ در حالت های تر با چشم یا پوست شما برخوردی داشته باشد.

حتما در حین حمل و نقل این رنگ به محل مورد نظر، احتیاط به خرج دهید. مراقب باشید، رنگ اپوکسی بهداشتی را در کنار مواد آتش زا قرار ندهید. حتما در زمانی که اقدام به استفاده از این رنگ می نمایید، اگر در محیط بسته ای قرار دارید، از تهویه استفاده کنید.

از طرف دیگر استفاده از تهویه می تواند به روند خشک شدن رنگ نیز سرعت بخشد. حتما استفاده از لباس کارهای مخصوص در حین کار با رنگ های اپوکسی را فراموش نکنید. برای این که بتوانید دست ها و چهره خود را بپوشانید، از دستکش های ایمن و ماسک های تنفسی مناسب در کنار عینک های ایمنی استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از رنگ اپوکسی بهداشتی بر روی سطوح فولادی ضد زنگ را دارید، بهتر است روغن و چربی را کاملا از روی سطح مورد نظر پاک کرده، و با استفاده از فشار زیاد اب، تمامی غبار ها و نمک ها را از روی سطح شسته، و پس از آن اقدام به استفاده از این رنگ نمایید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.