تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

معرفی رنگ ترافیکی گرم و سرد به همراه مزایا و کاربردها

معرفی رنگ ترافیکی گرم و سرد به همراه مزایا و کاربردها

معرفی رنگ ترافیکی گرم و سرد به همراه مزایا و کاربردها

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ ترافیکی گرم و سرد یکی از پرکاربردترین پوشش های رنگی می باشد که برای خط کشی سطح بسترهای ترافیکی و سطوح آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ ها مزیت های بسیار زیادی را برای شما به همراه دارند. اما سوال اساسی که وجود دارد این است که رنگ ترافیکی گرم و رنگ ترافیکی سرد شامل چه ترکیباتی می شوند و این دو رنگ با یکدیگر چه تفاوت ها و تمایزهایی را دارند؟

اگر قصد رنگ‌آمیزی پارکینگ خود را دارید کدام نوع از این رنگ ها برای شما بهتر می باشد؟ در این مقاله قصد داریم به طور جامع یک راهنمای مفیدی را در حوزه انواع رنگ ترافیک ارائه دهیم تا به راحتی بتوانید با یک شناخت و آگاهی لازم محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

رنگ ترافیکی گرم چیست؟

رنگ ترافیکی گرم معمولاً از یکسری رزین های مصنوعی، رنگدانه ها، دانه های شیشه ای، فیلرها و سایر مواد افزودنی تشکیل شده‌اند. این رنگ ها را اغلب با نام رنگ ترافیکی گرم ترموپلاستیک نیز می شناسند. رنگهای ترموپلاستیک در دمای اتاق که معمولاً برابر با ۲۵ درجه سانتیگراد می باشد به صورت پودر جامد می باشند. این ترکیبات پودری برای که بتوانند آماده اجرا شوند لازم است که قبل از انتقال به مخزن ماشین خط کشی به صورت از پیش گرم شده ذوب شوند.

این فرآیند باعث می‌شود تا رنگ از حالت پودری خارج شده و شرایط لازم برای اجرا را داشته باشد. دمایی که لازم است به این رنگ ها داده شود تا به حالت مذاب در بیایند معمولاً در حدود ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۳۹۲ درجه فارنهایت می باشد که به نسبت دمای بالایی می باشد. بعد از فرایند حرارت دهی این رنگ ها را از طریق اسپری روی سطوح بستر اعمال میکنند. رنگ ترافیکی گرم ترموپلاستیک دارای سرعت خشکی به نسبت بالایی هستند و پس از اجرا به شدت بر روی سطح آسفالت می چسبند.

این رنگها غالبا به صورت زرد و سفید عرضه می شوند. رنگ سفید آن معمولاً دارای ترکیبات تیتانیوم سفید، لیتوپون و زینک اکسید میباشد. یک سری ترکیبات شیشه ای نیز در این نوع رنگ وجود دارد که به منظور بهبود دید در تاریکی شب و همچنین افزایش دوام رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب باعث می‌شود تا رنگ خاصیت بازتابش بیشتری داشته باشد.

رنگ ترافیکی گرم چیست؟

مزیت های رنگ ترافیکی گرم

  • یکی از موارد مهمی که در مورد سطوح جاده‌ای همواره مورد توجه می باشد این است که آیا پس از اعمال رنگ سطح جاده دچار لغزندگی میشود و این که آیا رنگ ترافیکی گرم دارای خاصیت لغزندگی هستند؟ خوشبختانه رنگ ترافیگی گرم پس از اجرا نه خود دارای سطح لغزنده است و نه آن که باعث ایجاد لغزندگی در سطح جاده می شوند.
  • رنگهای ترافیکی ترموپلاستیک در طولانی مدت دچار فرسودگی ساختاری نمی‌شوند این مزیت باعث می‌شود تا شما انرژی و زمان و همچنین هزینه برای اعمال پوشش مجدد رنگ نگذارید.
  • این رنگها برای خشک شدن سریع تنها به یک آب و هوای مطلوب و آفتابی احتیاج دارند.
  • رنگ ترافیکی گرم قابلیت اجرا با ماشین آلات کاملا مکانیزه را دارند. لذا با استفاده از این دستگاه ها شما می توانید با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت یک ضخامت دو میلی متری را در سطح آسفالت ایجاد کنید.
  • این رنگ ها در طولانی مدت در صورت قرار گرفتن در معرض آلودگی به راحتی قابلیت تمیزکاری را دارند.
  • سازگاری کامل با محیط زیست را دارند و هیچ گونه آلاینده ای را به محیط منتشر نمی کنند.

کاربرد های رنگ ترافیکی گرم

یکی از کاربردهای مهم رنگ ترافیکی این است که برای سطوح جاده‌ای و بسترهایی که دارای ترافیک بالا هستند مورد استفاده قرار می‌گیرند. این رنگها به دلیل مقاومت بالایی که دارند می توانند بهترین عملکرد را در سطوح جاده‌ای که در ارتفاعات کوهستانی می باشند داشته باشند. همان‌طور که می‌دانید در این گونه مناطق برف و باران و شرایط آب و هوایی بسیار نامطلوبی وجود دارد اما این رنگ ها کاملاً در این شرایط مقاوم می باشد.

کاربرد های رنگ ترافیکی گرم

رنگ ترافیکی سرد چیست؟

رنگ ترافیکی سرد تشکیل شده از سه جز اصلی هستند. این سه جزء شامل رنگدانه‌ها، رزین ها و بایندرها و همچنین آب و مواد حلال می باشد. رنگدانه‌ها یا پیگمنتهای رنگ ترافیکی سرد ترکیباتی هستند که باعث جلاء دهندگی رنگ و جلوه گری بیشتر آن می شوند. این رنگها ممکن است حاوی موادی مانند تثبیت کننده های اشعه ماورا بنفش و همچنین فیلرهایی باشند که باعث می شوند بازتابش رنگ بهتر صورت گیرد. ترکیبات رزین و همچنین بایندرها عناصری از رنگ هستند که رنگدانه ها و دانه های شیشه های موجود در ترکیب رنگ را با یک قدرت چسبندگی بالا در سطح جاده تثبیت می کنند.

رنگدانه ها و رزین های موجود در ترکیب رنگ در رنگ هایی که مبتنی بر آب هستند با سیالات آب و در رنگ هایی که مبتنی بر حلال هستند با ترکیبات حلال مختص به خود مخلوط می شوند تا بتوانند آمادگی لازم جهت اجرا را کسب کنند. ترکیبات حلالی که در رنگهای پایه حلال استفاده می‌شود معمولاً مواد نفتا، متانول، تولوئن، متیلن کلراید و همچنین استون می باشد. در زمان اختلاط ترکیبات رنگ نیازی به افزایش حرارت یا دما در رنگ وجود ندارد.

مزایای رنگ ترافیکی سرد

  • رنگ ترافیکی سرد به دلیل داشتن ترکیبات خنثی معمولاً هیچ مشکلی را برای تکنسین‌های اعمال رنگ از لحاظ استنشاق آلاینده‌ها موجود در ترکیب رنگ ایجاد نمی‌کنند. همچنین این رنگ ها سازگاری کامل با محیط زیست را دارند.
  • صرفه اقتصادی بسیار خوبی دارند به طوری که شما با مصرف ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم رنگ می توانید مساحتی حدود یک متر مربع را رنگ آمیزی کنید.
  • سرعت اجرایی به نسبت خوبی دارند. شما می توانید با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت این رنگ ها را با استفاده از دستگاه های مخصوص روی سطح آسفالت اجرا و اعمال کنید.
  • مراحل اجرای آن ها تقریبا ساده است و تنها کافی است دقت و ظرافت کافی در انجام خط کشی ها داشته باشید.

مزایای رنگ ترافیکی سرد

کاربردهای رنگ ترافیکی سرد

رنگ ترافیکی سرد برای محیط های کارخانه‌ای و جاده هایی که در محیط های بسته قرار دارند مناسب میباشد. شما میتوانید این رنگها را برای پارکینگها، گاراژها، آسفالت موجود در مدارس و همچنین محوطه های حصارکشی شده استفاده کنید. همانطور که مشاهده می کنید کاربرد این رنگ ها در محیط های کم تنش تر می باشد به طوری که رنگ ترافیکی گرم بیشتر در محیط های پر تنش استفاده میشود.

خرید انواع رنگ ترافیکی از شرکت رانا کیمیا فام

مشتریان گرامی این اطمینان خاطر را داشته باشند که کلیه محصولات تولیدی در شرکت رانا کیمیا فام از بالاترین سطح کیفیت و همچنین با تبعیت از استانداردهای بین المللی ساخته می شوند . علاوه بر این قیمت تمامی محصولات کاملا متعادل و مقرون به صرفه می باشد. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین بهره مندی از رهنمودهای متخصصین این مجموعه با این شرکت در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.