تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ حرارتی صنعتی چیست؟

رنگ حرارتی صنعتی

رنگ حرارتی صنعتی چیست؟

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ حرارتی صنعتی یکی دیگر از رنگ های صنعتی محسوب می شود، که در صنایعی مانند نیروگاه ها، پتروشیمی و … مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ حرارتی بسیار حساس و پرکاربرد می باشد و به همین دلیل در هنگام استفاده کردن از آن بسیار باید دقت داشته باشید.

این رنگ صنعتی در برابر حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل هر زمانی که شما نیاز به رنگ حرارتی داشته باشید می توانید از این رنگ استفاده کنید. این رنگ حرارتی از آنجایی از 200 تا 600 درجه سانتی گراد مقاومت دارد و به همین دلیل بیشتر صنایع از این رنگ استفاده می کنند.

یکی از نکاتی که در مورد رنگ حرارتی صنعتی بسیار مهم می باشد و باید در مورد آن اطلاعات ویژه ای داشته باشید این است که، این رنگ تنها در برابر حرارت های غیر مستقیم مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد، ولی در برابر آتش مستقیم بدون شک تخریب می شود. بنابراین دقت داشته باشید که این رنگ را در برابر آتش مستقیم قرار ندهید.

حتما بخوانید...  بهترین رنگ فلز چیست؟ | راهنمای رنگ آمیزی انواع فلزات و ورق

زمانی که در لوله های صنعتی حرارت بسیاری وجود دارد، این رنگ حرارتی به خوبی می تواند از لایه بیرونی محافظت کند، به همین دلیل باید دقت داشته باشید که این رنگ دارای مقاومت زیادی باشد.

جهت مشاهده رنگ های صنعتی رانا کیمیا فام کلیک کنید.

انواع رنگ حرارتی صنعتی :

دسته بندی رنگ حرارتی صنعتی بر اساس مقاومت آنها در برابر حرارت می باشد. به طور کلی رنگ حرارتی دارای سه نوع می باشد، یکی از آنها در برابر 250 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می دهد، دیگری در برابر 400 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می دهد و سومی در برابر 600 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می دهد.

از آنجایی که رنگ حرارتی سه نوع دارد، انتخاب شما بستگی به مکانی دارد که می خواهید از این رنگ استفاده کنید، برخی از صنایع حرارت بسیاری در تجهیزاتشان دارند این صنایع باید از رنگ حرارتی مدل سوم که در برابر 600 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می دهد استفاده کنند.

ولی برخی دیگر از صنایع حرارت بسیاری در تجهیزاتشان وجود ندارد به همین دلیل باید از نوع اولی یا دوم که در برابر 200 تا 400 درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می دهد استفاده کنند. به همین دلیل در انتخاب این رنگ حرارتی باید بسیار دقت داشته باشید.

حتما بخوانید...  رنگ آمیزی ساختمان

رنگ حرارتی صنعتی

مقاومت رنگ حرارتی صنعتی :

رنگ حرارتی صنعتی نسوز می باشد و در برابر حرارت های بالا که به صورت غیر مستقیم است مقاومت بسیاری دارد. این رنگ به خوبی می تواند خوردگی های روی لوله را از بین ببرد و از آن محافظت کند.

از آنجایی که در این رنگ صنعتی از پیگمنت های بالایی استفاده می شود به خوب می تواند در درجه های بالا هم از تجهیزات صنایع محافظت کند. موادی که در تولید این رنگ ها مورد استفاده قرار گرفته قدرت بسیار بالایی دارند و بیشترین ویژگی که دارا می باشند نسوز بودن آنها است.

از رنگ حرارتی به عنوان لایه آخر استفاده می کنند، چرا که هم مقاومت تجهیزات را بالا می برد و هم اینکه زیبایی تجهیزات را با رنگ های متنوعی که دارد زیباتر می کند.

حتما بخوانید...  آشنایی با انواع رنگ جدولی به همراه مشخصات و نوع اجرا

در برخی از موارد از این رنگ حرارتی به عنوان آستر استفاده می کنند و بعد از آن لایه نهایی را که سیلیکونی می باشد را روی آن قرار می دهند، در این صورت مقاومت رنگ بسیار بالاتر می رود، از این لایه سیلیکونی بیشتر در صنایعی استفاده می شود که حرارت زیادی در تجهیزات آنها وجود دارد.

تاییدیه رنگ حرارتی صنعتی در بیشتر شرکت های صنعتی به ثبت رسیده است و به همین دلیل بسیاری از صنایع از این رنگ برای تجهیزات خود استفاده می کنند. یکی از مهمترین استانداردهایی که این رنگ باید داشته باشد تا مورد تایید قرار بگیرد مقاومت آن می باشد که در شرکت های صنعتی این تاییدیه را دریافت نموده است.

البته باید بدانید برای اینکه تاییدیه این نوع از رنگ ها را ثبت کنند در آزمایشگاه ها آنها را مورد آزمایش قرار می دهند و بعد آن را تایید می کنند.


مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.