تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ روغنی الکیدی

رنگ روغنی الکیدی

رنگ روغنی الکیدی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ روغنی الکیدی پلی استر اصلاح شده ای می باشد که آن را با افزودن اسیدهای چرب تولید می کنند. اسیدی که در این رنگ وجود دارد موجب می شود که پوشش بسیار انعطاف پذیری داشته باشد و همچنین رنگ آن بسیار سریع تر خشک می شود.

ویژگی های این رنگ بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل افراد بسیاری از این رنگ استفاده می کنند. از جمله ویژگی هایی که این رنگ دارد عبارت است از : شیر رنگی آن بسیار طولانی می باشد، براق بودن آن بسیار مناسب است و همچنین ماندگاری براقیت آن بسیار بالا می باشد. استفاده کردن از این رنگ برای سطوح فلزی، سیمانی، چوبی و فلزی است.

خشک شدن رنگ روغنی الکیدی به اینگونه نمی باشد که در مجاورت هوا تبخیر شود، بلکه باید با اکسیژن ترکیب شود تا به خوبی خشک شود و به صورت ژله ای درآید. استقامت و انعطاف پذیری این رنگ بسیار بالا می باشد و به همین دلیل در بسیاری از صنایع از این رنگ استفاده می کنند.

رنگ بندی این نوع از رنگ از سفید تا مشکی می باشد و شما هر رنگی را که مایل باشید را می توانید برای سطوح مورد نظر خود انتخاب کنید. مقاومت این رنگ ها در برابر شرایط جوی و رطوبتی بسیار عالی می باشد و از آنها می توانید در هر شرایط آب و هوایی استفاده کنید.

جهت مشاهده رنگ های الکیدی رانا کیمیا فام کلیک کنید.

رنگ روغنی الکیدی

کاربرد رنگ روغنی الکیدی :

از آنجایی که ساختار شیمیایی رنگ الکیدی بسیار بالا می باشد مقاومت بسیار بالایی هم در برابر هرگونه عوامل محیطی و جوی دارد. یکی از ویژگی های دیگر این رنگ این است که آنها قابل شستشو می باشند.

حتما بخوانید...  وسایل و ماشین آلات موردنیاز برای ساخت رنگ در کارخانه رنگ سازی

سازگاری این رنگ ها بر روی فلزات بسیار بالا است و به همین دلیل بر روی بیشتر فلزات از این رنگ ها استفاده می کنند. البته باید بدانید بر روی برخی از لوازم های برقی خانه هم از این رنگ استفاده می شود تا هم زیبایی لوازم برقی را بیشتر کند و هم مقاومت آنها را بالاتر ببرد.

اگر شما از این رنگ بر روی فلزات استفاده کنید ماندگاری آنها را بسیار افزایش می دهید و از زنگ زدن آنها هم جلوگیری می نمایید. بر همین اساس بهتر است از این رنگ بر روی فلزات استفاده کنید. البته از این رنگ در موارد دیگر هم استفاده می شود که این موارد عبارت هستند از :

  1. در داخل ساختمان برای زیبایی بیشتر نمای درونی ساختمان، شما هر رنگی را که مایل باشید و بیشتر با وسایل خانه تان هماهنگی داشته باشد را می توانید در داخل ساختمان به کار ببرید.
  2. بر روی دیوارهایی که گچی و سیمانی هستند می توانید از این رنگ استفاده کنید، البته بر روی برخی از سطوح دیگر هم از این رنگ می توانید استفاده کنید و در استفاده کردن از این رنگ محدودیت چندان زیادی ندارید.
  3. رنگ روغنی یکی از رنگ های تکامل یافته پوششی می باشد که بر روی سطوح فلزی و چوبی هم از آن استفاده می کنند.
  4. کاربرد این رنگ در صنایع و بازسازی تجهیزات صنعتی بسیار وسیع است. در بسیاری از کارخانه ها که می خواهند تجهیزات آن را بازسازی کنند از این رنگ استفاده می نمایند و تاثیر بسیاری در زیبایی این تجهیزات دارد.
حتما بخوانید...  انواع رنگ مقاوم به حرارت

مزایای رنگ روغنی الکیدی :

این رنگ از جمله رنگ هایی می باشد که بسیاری از افراد به دلیل مزایای آن از آن استفاده می کنند. برخی از مزایای آن عبارت است از :

  1. مقاومت رنگ روغنی الکیدی بسیار بالا است و به همین دلیل طول عمر و ماندگاری آن را بسیار افزایش می دهد.
  2. این رنگ به دلیل خاصیتی که دارد در برابر میکروب ها و عوامل ویروسی دیگر مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد و به همین دلیل بسیاری از صنایعی که احتمال نفوذ میکروب در آنها زیاد است از این رنگ استفاده می کنند.
  3. طیف های رنگی این رنگ بسیار زیاد است و به همین دلیل شما هر رنگی را که مایل باشید را می توانید انتخاب کنید.
  4. قیمت این رنگ نسبت به رنگ های دیگر بسیار متعادل است و به همین دلیل بسیاری از افراد آن را خریداری می کنند.
  5. در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی این رنگ مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد.
حتما بخوانید...  رنگ اکریلیک براق

مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.