تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

۵ دلیل حیاتی برای استفاده از رنگ نمای ساختمان سیمانی

۵ دلیل حیاتی برای استفاده از رنگ نمای ساختمان سیمانی

۵ دلیل حیاتی برای استفاده از رنگ نمای ساختمان سیمانی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ نمای ساختمان یک نوع پوشش محافظ برای سازه هایی است که در ساختار آن ها از مصالح سیمانی استفاده شده است. اصولاً ساختمان هایی که از لحاظ معماری کلی کاملاً تکمیل شده اند، برای اینکه در بلند مدت در اثر تماس مستقیم با شرایط نامساعد محیطی از قبیل بارندگی و دیگر موارد مشابه دچار خوردگی و تخریب نشوند. لازم است که یک پوشش رنگ نمای ساختمان سیمانی را روی آن اجرا کنیم تا نمای سازه در دوره‌های زمانی بعد آسیب نبیند.

رنگ های بسیار زیادی برای پوشش دهی نمای یک سازه سیمانی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به رنگ آکریلیک، رنگهای کنیتکس، ترکیبات رنگی سیلیکات و همچنین رنگ نمای سیلیکونی اشاره کرد. در واقع این رنگ ها جزو پرکاربردترین پوشش هایی هستند که در عصر حاضر از آن ها استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم ۵ دلیل مهم برای پوشش دهی ساختمان های سیمانی مطرح کنیم تا با اهمیت اینگونه نقاشی های خارجی آشنا شوید.

افزایش طول عمر سازه با استفاده از رنگ نمای ساختمان سیمانی

در اطراف یک ساختمان تنش های بسیار زیادی از قبیل تابش مستقیم نور خورشید و همچنین رطوبت و بارش برف و باران وجود دارد. این عوامل آسیب زننده به صورت بلند مدت در یک سازه سیمانی تاثیر می گذارد. در واقع در مراحل پایانی ساخت یک ساختمان سیمانی شاید عوامل محیطی در روزهای ابتدایی چندان تاثیر بالایی بر ساختمان نگذارند.

اما زمانی که چند سال بعد از احداث سازه مورد نظر میگذرد به شکل تدریجی رطوبت محیط باعث بروز ترک های ریز، تغییر رنگ و همچنین سست شدن بافت سیمان ساختمان می شود. وقتی که شما از رنگ نمای ساختمان سیمانی استفاده می کنید به خوبی می توانید این تنش های محیطی را خنثی کنید و در نهایت باعث افزایش طول عمر ساختمان خود شوید.

افزایش طول عمر سازه با استفاده از رنگ نمای ساختمان سیمانی

تاثیر رنگ نمای ساختمان سیمانی بر ظاهر یک سازه

ظاهر و نمای ساختمان یکی از اولویت های اصلی در ارتقاء زیبایی یک شهر میباشد. درواقع ما باید اقداماتی را بر روی نمای ساختمان انجام دهیم تا سیمای سازه را بهبود ببخشیم. از جمله اقداماتی که در این حوزه انجام شود استفاده از رنگ نمای ساختمان سیمانی میباشد. خوشبختانه رنگدانه های بسیار متنوعی از این محصول پر کاربرد وجود دارد که می توانید مطابق با سلیقه خود و همچنین در تطابق و هماهنگی با سایر ساختمان های مجاور به انتخاب آن بپردازید.

اگر ساختمان شما در یک مجتمع بزرگ قرار دارد حتماً باید نوع رنگدانه پوشش رنگ ساختمان خود را سازگار با رنگ دیگر ساختمان ها گزینش کنید. این کار هوشمندانه شما قطعاً نمای مجتمع شما را که شامل چندین سازه یا آپارتمان میشود، زیباتر می کند.

کاهش هزینه ها با بکارگیری رنگ نما

برای پوشش دهی نمای یک ساختمان روش های مختلفی وجود دارد. ممکن است شما تمایل داشته باشید که نمای ساختمان خود را با استفاده از پوشش های سنگی تزئین کنید. این پروژه ها در نوع خود هزینه بسیار زیادی خواهند داشت. اگرچه پروژه های سنگ نما مزیت های بسیار زیادی دارد و نمی توان آنها را کتمان کرد. اما شما می‌توانید با استفاده از یک رنگ نمای ساختمان سیمانی تا حد بسیار بالایی مقاومت سازه خود را افزایش دهید.

معمولاً افزایش هزینه های پوشش دهی نمای ساختمان زمانی اتفاق می افتد که شما بخواهید چند ساختمان را در یک مجتمع پوشش دهی کنید. در چنین شرایطی استفاده از رنگ نما به خوبی می تواند در پایان کار یک صرفه‌جویی اساسی در بودجه شما ایجاد کند.

کاهش هزینه ها با بکارگیری رنگ نما

راحتی اجرای رنگ نمای ساختمان سیمانی

در صورت که شما تجهیزات و وسایل لازم برای اجرای رنگ نمای ساختمان سیمانی را در اختیار داشته باشید می توانید در یک مدت زمان کم یک مساحت گسترده از سازه های سیمانی را پوشش دهی کنید. این در نوع خود یک مزیت مهم محسوب می شود. وقتی سرعت کار بالاتر می رود عوامل اجرای رنگ، ساختمان های بیشتری را میتوانند رنگ آمیزی کنند.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که افزایش سرعت رنگ آمیزی به جهت استفاده از تجهیزات خاصی مانند انواع اسپری های رنگ و پیستوله ها می باشد. این اسپری ها توانایی آن را دارند تا پوشش های رنگ کنیتکس را هم بر روی نما اجرا کنند. البته شما می توانید در کنار این گونه از تجهیزات پیشرفته از وسایل دستی مانند غلتک ها یا قلم موها نیز استفاده کنید.

انجام عملیات پاکسازی روی نمای ساختمان

زمانی که یک ساختمان مسکونی یا تجاری در مجاورت خیابان های شهر قرار دارد ممکن است در طولانی مدت سطح نمای سازه دچار آلودگی یا تغییر رنگ شود. در واقع این دگرگونی در نمای ساختمان به دلیل آلاینده های انتشار یافته از طرف وسایل نقلیه می باشد. رنگ نمای ساختمان سیمانی بگونه ای طراحی و ساخته شده است که عملاً هیچگونه نفوذی در سطح آن اتفاق نمی‌افتد.

یعنی آلودگی های فضای اطراف نمی تواند بر بافت سازه شما نفوذ پیدا کنند و بر روی پوشش رنگی باقی می مانند تا زمانی که شما آن را با استفاده از تجهیزات پاک کننده تمیز کنید. شما میتوانید حداقل سالی یکبار نمای ساختمان خود را بدون آنکه آسیبی به بافت رنگ ساختمان وارد شود، شستشو دهید. قطعاً این عملیات منجر به پاکیزگی و درخشندگی بیشتر ساختمان خواهد شد.

انجام عملیات پاکسازی روی نمای ساختمان

مشاوره قیمت و خرید انواع رنگ نما از شرکت رانا کیمیا فام

با توجه به حجم کاربرد بسیار بالایی که رنگ نمای ساختمان سیمانی دارد شرکت رانا کیمیا فام تولیدات خود را در حوزه رنگ نما گسترش داده است. شما می توانید با کیفیت ترین پوشش های رنگ مخصوص نما را که همگی در تطابق با استاندارد های بین المللی هستند از این شرکت تولیدی خریداری کنید. قطعاً آنچه که برای ما اهمیت دارد رضایت مندی شما در استفاده از این رنگ ها می باشد. مشتریان گرامی می توانند جهت دریافت اطلاعات دقیق مرتبط با قیمت این محصولات و همچنین دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرند.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.