تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

عایق رطوبتی کاشی ؛ افزایش طول عمر سطح

عایق رطوبتی کاشی

عایق رطوبتی کاشی ؛ افزایش طول عمر سطح

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

فروشگاه   جهت دریافت لیست قیمت و مشاوره خرید عایق رطوبتی کلیک کنید   فروشگاه

تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت های چشمگیری است. به قدری که گاهی ما را تحت تاثیر خود قرار می دهد. یکی از پیشرفت های جدید در خصوص ساخت و تولید عایق رطوبتی کاشی است. استفاده از این عایق های رطوبتی می تواند مزایای بسیاری در ساخت ساختمان ها به دنبال داشته باشد.

تکنولوژی نانو هم در طی این سالها پیشرفت های چشمگیری داشته است. این علم و پیشرفت های آن موفق شده است حتی در کوچکترین جزئیات زندگی بشر نیز رسوخ کند. یکی از مهمترین پیشرفت های صنعت نانو، ساخت و تولید عایق های رطوبتی همچون عایق رطوبتی کاشی می باشد.

همگی عایق های رطوبتی دارای قیمتی مقرون به صرفه هستند و از طول عمر بالایی برخوردار می باشند. از این رو استفاده از این عایق ها در ساختمان و در هر محلی می تواند منجر به افزایش طول عمر سطح گردد.

علت طول عمر بالای عایق های رطوبتی

اگر بخواهیم دلایل و علت طول عمر بالای این عایق های رطوبتی را بیان نماییم، باید بگویی این عایق ها در مقیاس های نانومتری با مواد مختلفی ترکیب شده و زمانی که با پلیمر های هواگذر پیوند میخورند، قادر هستند به خوبی سطح مورد نظر را عایق نمایند.

از آنجایی که عایق رطوبتی کاشی دارای مواد عایق رطوبتی می باشد، به هیچ عنوان لایه ای بر روی سطح کاشی ایجاد نمی کند. همین جذب مواد پذیرنده عایق های حرارتی در اصل ویژگی خاص و منحصر به فرد در این عایق ها می باشد.

استفاده از این نانو عایق رطوبتی در ساختمان سازی، در اصل اتفاق خوشایندی بوده است که در طی سالهای اخیر در صنعت ساختمان سازی رخ داده است. تمامی عایق های حرارتی و عایق رطوبتی کاشی بسیار سبک بوده و به دلیل عدم آتش زا بودن آنها، از ماندگاری بالایی برخوردار هستند.

از طرف دیگر استفاده از این نانو عایق رطوبتی از نظر اقتصادی و ایمنی برای ساختمان مناسب می باشد. به همین دلیل بسیاری از مهندسین ساختمان پس از تکمیل ساخت ساختمان، اقدام به استفاده از عایق رطوبتی کاشی و عایق های دیگر می نمایند.

استفاده از این عایق های رطوبتی در مقایسه با دیگر روش های عایق کاری، هم از سرعت بیشتری برخوردار می باشد، هم ارزان و سبک است. از این رو بسیار ایده آل بوده و مورد محبوبیت بسیاری از عایق کاران قرار گرفته است.

عایق رطوبتی کاشی

نکته دیگری که استفاده از عایق رطوبتی کاشی را محبوب تر می نماید، این است که پایه آبی سیلیکونی موجود در این عایق ها، دوستدار محیط زیست می باشد. به هیچ عنوان استفاده از این عایق های رطوبتی باری اکوسیستم ضرری به دنبال نخواهد داشت.

تمامی عایق های رطوبتی را می توان در مکان های مختلفی همچون پشت بام، حمام، دستشویی، انواع دیوار ها و نماها استفاده نمود. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که در استفاده از این عایق ها، باید به نوع مصالح و مکان مورد استفاده توجه داشته باشید.

نحوه نگهداری از عایق رطوبتی کاشی و کاربرد آن

اصولا عایق های رطوبتی را در محیط هایی با فضای بسته نگهداری می کنند. تا از اشعه مستقیم نور خورشید دور بماند. دمای مناسب برای نگه داری از این عایق های رطوبتی بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد می باشد. استفاده از عایق رطوبتی کاشی مزایای بسیاری را برای ساختمان به دنبال خواهد داشت.

این عایق ها دارای قدرت جاذب صدا بوده، ضد حریق و آتش سوزی می باشند، از طرف دیگر به دلیل ساختار سلولی بسته ای که دارند، ضدآب نیز هستند. می توانید از عایق رطوبتی کاشی در هر شرایط آب و هوایی استفاده نمایید. دارای عمر مفید بسیار طولانی بوده و دوستدار محیط زیست می باشند.

از طرف دیگر این عایق ها ضریب انتقال حرارت بسیار کمی دارند و در حین نصب و اجرا می توان با سرعت بالایی از آنها استفاده نمود. از آنجایی که در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم می باشند، به راحتی در مکان های مختلف قابل نصب هستند.

با استفاده از عایق های حرارتی در ساختمان، می توان هر گونه خوردگی بین عایق و لوله های فلزی نیز جلوگیری نمود. افرادی که اقدام به استفاده از این عایق در استخر منازل می نمایند، می توانند کل سازه را در مقابل هر گونه نشتی آب محافظت نمایند.

این عایق را می توانید حتی با ملات سیمان مخلوط نموده و در ساخت استخر نیز از آن استفاده کنید. مزایای استفاده از عایق های رطوبتی برای هر محلی متفاوت می باشد.

 

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.