تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

۷ مورد از مزیت های عایق رطوبتی کف ساختمان

۷ مورد از مزیت های عایق رطوبتی کف ساختمان

۷ مورد از مزیت های عایق رطوبتی کف ساختمان

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

در یک سازه ساختمانی، تجاری، مسکونی و یا حتی صنعتی به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به سطوح کف از انواع عایق رطوبتی کف ساختمان استفاده میشود. این عایق ها به گونه‌ای طراحی و فرموله شده اند که می توانند علاوه بر ایجاد یک سد غیرقابل نفوذ در برابر رطوبت و سیالات، سبب ماندگاری و به نوعی افزایش مقاومت سازه شود. همانطور که می دانید رطوبت به صورت تدریجی روی دیوارها و قسمت کف سازه تاثیر می گذارد.

زمانی که عوامل رطوبت زا به شکل مستمر در تماس با قسمت های مختلف یک ساختمان قرار می گیرد باعث ایجاد خوردگی و تخریب ساختاری می شود. در چنین شرایطی شما باید یک هزینه هنگفتی را جهت تعمیر و اصلاح نواحی آسیب دیده ساختمان صرف کنید تا مجدداً به حالت اول باز گردد. اما یک راه هوشمندانه این است که اگر شما به صورت صحیح و اصولی از عایق رطوبتی کف ساختمان استفاده کنید عملاً از این طریق از صرف هزینه های تعمیر و نگهداری معاف می شوید. در این مقاله ۷ تا از مزیت های اصلی این عایق ها را مطرح می کنیم تا با آگاهی کامل به خرید آنها بپردازید.

راحتی اجرای عایق رطوبتی کف ساختمان

همه ما با پروژه های پوشش دهی قدیمی تحت عنوان قیر و گونی آشنایی کامل داریم. می دانیم که این روش تا چه حد می تواند زمان بر و پر زحمت باشد. در گذشته معمولا از این سیستم پوشش دهی استفاده می شد. بکارگیری از نیروی انسانی بالا جهت اجرای این قیرها، مدت حرارت دهی و آماده سازی آن ها و همچنین نحوه اعمال، همگی یک انرژی بسیار زیادی را از عوامل اجرایی می گرفت.

حتما بخوانید...  رنگ آستر اپوکسی

اما امروزه یکسری پوشش های رنگی به عنوان عایق رطوبتی کف ساختمان ساخته شده است که غالباً به شکل رنگ های پلیمری می باشند. شما می‌توانید با استفاده از تجهیزات مختلف مانند غلتک ها این رنگ های نوین را روی سطوح اجرا کنید. در واقع فرایند اعمال این نوع از عایق رطوبتی باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما می شود.

راحتی اجرای عایق رطوبتی کف ساختمان

آماده سازی سریع عایق رطوبتی کف ساختمان

برخی از نمونه های این عایق، مانند عایق رطوبتی قیری پلیمری به صورت تک جزئی هستند و معمولاً با سیالات آب با یک درصد مشخص ترکیب می شوند. در واقع این نوع ترکیب و آماده سازی عایق رطوبتی کف ساختمان برای بسیاری از کاربران آن شرایط سهل و آسانی را فراهم می کند. برخلاف دیگر پوشش های عایق که نیازمند حرارت هستند.

در استفاده از این نوع عایق ها شما هیچ نیازی به اعمال حرارت ندارید. بسیاری از عایق های صفحه ای دیگر که به شکل پیش ساخته طراحی شدند و معمولا آن را با عنوان ایزوگام میشناسند نیاز به حرارت بالا جهت چسبیدن به سطح کف بام دارند. لذا این نوع آماده سازی عایق های رطوبتی پلیمری وجود ندارد.

ایجاد لایه بدون درز

وجود درز و روزنه در عایق رطوبتی باعث می‌شود تا رطوبت و سیالات در این روزنه ها نفوذ کنند و عملاً باعث تخریب سطح اصلی سازه شوند. عایق رطوبتی کف ساختمان در وهله اول باید بتواند یک فیلم یا لایه بدون هیچ گونه درز ایجاد کند. سیالات قدرت آن را دارند تا در ریزترین منافذ غیر قابل دید سطوح مختلف نفوذ کنند. اما زمانی که عایق رطوبتی دارای سطحی کاملاً یکدست و صاف باشد عملکرد بسیار موثری خواهد داشت.

حتما بخوانید...  کفپوش پلی اورتان؛ پوشش کف زیبا و با درجه مقاومت مناسب

آماده سازی سریع عایق رطوبتی کف ساختمان

عایق رطوبتی کف ساختمان یک ماده رنگی دوستدار محیط زیست

عایق رطوبتی کف ساختمان زمانی که در مرحله آماده سازی و سپس اجرا روی سطوح قرار دارد عملا هیچگونه بخارات سمی را به محیط متصاعد نمی کند. این مزیت باعث می‌شود تا تکنسین های اجرایی به راحتی و در کوتاه ترین زمان عملیات پوشش دهی خود را انجام دهند. در واقع می توان خاصیت این رنگ ها را به نوعی دوستدار محیط زیست تلقی کرده. این عایق ها نه قابل اشتعال هستند و نه به عنوان یک ماده سمی می توانند محیط زیست را تخریب کنند.

قابلیت افزایش ضخامت عایق رطوبتی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که چون این عایق ها به شکل رنگی هستند پس حتماً دارای ضخامت پایین خواهند بود. اما باید بگویم که این گونه نیست. درواقع شما می توانید بسیاری از این عایق ها را با استفاده از لایه های پوششی کنفی و یا فایبرگلاس اجرا کنید. در چنین شرایطی قطعاً ضخامت عایق رطوبتی کف ساختمان چندین برابر می شود و در نهایت شما می توانید یک مقاومت و استحکام مضاعفی را در لایه این رنگ ها خصوصا عایق رطوبتی پشت بام ایجاد کنید.

پوشش دهی ترک ها و اصلاح نقایص ریز سازه

اگرچه ممکن است قبل از اجرای عایق رطوبتی نیاز باشد که از مواد رنگی پرایمر استفاده شود. اما اگر به هر دلیلی این لایه قبل از کار اجرا نشود عایق رطوبتی کف ساختمان به خوبی میتواند نقایص ریز و ترکهای بسیار ظریف را پر کند. البته این بدان معنا نیست که شما بدون آماده سازی سطح بخواهید این رنگ ها را روی سطوح اجرا کنید. مهمترین قسمت کار اصلاح نقایص بزرگ ساختاری می باشد. شما باید بتوانید سازه را تمیز و پاک کنید و همچنین در صورت لزوم برخی از خوردگی های سطحی را برطرف کنید. در چنین شرایطی شدت چسبندگی عایق رطوبتی چند برابر می شود.

حتما بخوانید...  ویژگی های خاص زینک ریچ اپوکسی پلی آمید

مشاوره قیمت و خرید انواع عایق رطوبتی کف ساختمان از شرکت رانا کیمیا فام

ارتقاء معیار زیبایی در سطوح مختلف سازه

اگر عایق رطوبتی کف ساختمان در ناحیه پشت بام و همچنین سطوح دیواری به شکل استاندارد و اصولی انجام شود قطعا می تواند یک نمای زیبایی را ایجاد کند. اگرچه برخی از پروژه های عایق کاری در داخل سازه مانند سطوح زیرین سرویس های بهداشتی و حمام انجام می شود. اما در برخی از پروژه ها مانند پشت بام لازم است که در کف بام ریخته شوند. از آنجایی که این عایق ها در این شرایط در معرض دید هستند لذا هیچ مشکلی از لحاظ معیارهای زیبایی شناختی در نواحی گوناگون سازه شما به وجود نمی آورند.

مشاوره قیمت و خرید انواع عایق رطوبتی کف ساختمان از شرکت رانا کیمیا فام

مشتریان گرامی می توانند از طریق تماس با شرکت رانا کیمیا فام ضمن آگاهی از قیمت یک مشاوره اصولی از کارشناسان این مجموعه دریافت کنند. قطعا انتخاب عایق رطوبتی مناسب برای محیط مورد نظر شما یک فرایند تخصصی می باشد. لذا کارشناسان فروش ما می توانند بهترین رهنمودها را در این حوزه به شما ارائه دهند.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.