تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

عایق کاری سرویس بهداشتی؛ آشنایی با بهترین عایق رنگی

عایق کاری سرویس بهداشتی؛ آشنایی با بهترین عایق رنگی

عایق کاری سرویس بهداشتی؛ آشنایی با بهترین عایق رنگی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

عایق کاری سرویس بهداشتی یکی از پروژه های بسیار ضروری و حیاتی در هر ساختمانی محسوب می شود. تفاوتی ندارد که شما در یک سازه مسکونی و یا تجاری اقدام به استفاده از عایق رطوبتی می کنید. چرا که در همه این مکان ها رطوبت می تواند یک عامل مهم در تخریب سازه باشد. سرویس های بهداشتی همانطور که میدانید شامل حمام و دستشویی ها میشود. در ساختمانهای چند طبقه بروز هرگونه نشتی می‌تواند به طبقات زیرین نفوذ پیدا کند و باعث نم زدگی سقف پایین شود.

اگر نشتی ها ادامه پیدا کند طبیعتاً یک خسارات بسیار جدی ایجاد می کند که شما مجبور خواهید شد یکسری هزینه های به نسبت سنگینی را برای ترمیم و اصلاح بافت سطوح آسیب دیده صرف کنید. اما شما می توانید با استفاده از عایق کاری سرویس بهداشتی عملاً نفوذ ناپذیر بودن سطوح در برابر رطوبت را در بلند مدت تضمین کنید. در ادامه مقاله قصد داریم با یک نمونه از بهترین انواع عایق رطوبتی آشنا شویم تا شما نیز بتوانید با آگاهی کامل به خرید آن بپردازید.

عایق کاری سرویس بهداشتی با عايق رطوبتی قیری

ممکن است این سوال مهم برای شما ایجاد شود که عایق رطوبتی قیری چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ در ابتدا اجازه دهید یک توضیح مختصری در مورد ساختار این عایق ها ارائه دهیم تا در ادامه بتوانیم جزئیات بیشتری از این محصولات ارزشمند توضیح دهیم. عایق های قیری یک ماده تک جزئی ترمیم شده با پلیمرهای پایه آب می باشند. البته از لحاظ ساختار نیز دارای ترکیبات قیری هستند.

عایق های قیری به طور کلی سرد اجرا هستند و همین مزیت باعث می شود تا شما بدون آنکه نیاز داشته باشید زمان زیادی را برای آماده سازی رنگ صرف کنید، آنها را روی سطوح قرار دهید. کاربرد اصلی آنها نه تنها در عایق کاری سرویس بهداشتی می باشد بلکه شما می توانید آنها را در سطوح بتنی مدفون در زیر سازه و حتی بام ساختمان به عنوان عایق رطوبتی پشت بام نیز استفاده کنید.

عایق کاری سرویس بهداشتی با عايق رطوبتی قیری

عایق کاری سرویس بهداشتی چگونه اجرا می شود؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد عایق رطوبتی قیری ذکر شد این محصول قابلیت استفاده در حالت مدفون را دارد. در نتیجه در عایق کاری سرویس بهداشتی شما می توانید بعد از آنکه مراحل سیمانکاری سرویس بهداشتی را به اتمام رساندید از این نوع عایق های رطوبتی برای پوشش دهی کف سرویس بهداشتی و همچنین بخشی از دیواره آن استفاده کنید. نکته مهمی که حتماً باید به یاد داشته باشید این است که اگر ساختمان شما تازه احداث می باشد لازم است ابتدا بعد از سیمان کاری سطوح اجازه دهید که سطح بتن به طور کامل خشک و سخت شود.

سپس با آماده سازی اولیه این عایق های تک جزیی سطوح را با آن آغشته کنید. بعد از اینکه مراحل پوشش دهی یا عایق کاری سرویس بهداشتی به اتمام رسید می توانید مراحل رویه سازی یا نصب و اتصال سرامیک ها را آغاز کنید. در پایان کار شما می توانید یک سطح بستر بسیار نفوذ ناپذیر و ایده آلی را ایجاد کنید که حتی بعد از چندین سال متوالی شاهد نشت آب در بافت زیرین سطوح نخواهید بود.

طریقه آماده سازی عایق رطوبتی قیری به چه صورت میباشد؟

اگرچه در عایق کاری سرویس بهداشتی با استفاده از عایق رطوبتی قیری فرایند چندان پیچیده ای را پیش رو ندارید. اما شما باید قبل از اجرای این پوشش های رنگی آنها را آماده سازی کنید. این ترکیبات طبق مطالب مذکور بر پایه آب می باشد یعنی شما باید برای رقیق کردن آنها از سیال آب استفاده کنید. در چنین شرایطی شما باید نسبت به حجم رنگی که انتخاب کرده اید حدود ۵ الی ۲۰ درصد آب را به عایق رطوبتی اضافه کنید. البته مقدار اضافه کردن آب بستگی به جنس سطح و همچنین میزان زبری آن دارد که تکنسین های اجرایی با ارزیابی اولیه میزان رقیق سازی های عایق را تعیین می کنند.

از آنجایی که این ترکیبات با آب رقیق سازی می شوند در نتیجه نسبت به سطوحی که دارای رطوبت به نسبت کمی هستند چندان حساسیت بالایی ندارند. در نتیجه شما می‌توانید آنها را به عنوان عايق رطوبتی دیوار بتنی روی بتن های کمی مرطوب نیز اجرا کنید. اما باید در نظر داشته باشید که سطح کف کاملاً یکپارچه و بدون هیچگونه درز، ترک یا روزنه‌ای باشد. زیرا وجود ترکهای ریز می تواند باعث جذب عایق رطوبتی شود و عایق کاری سرویس بهداشتی شما به صورت صد در صد انجام نشود.

طریقه آماده سازی عایق رطوبتی قیری به چه صورت میباشد؟

عایق کاری سرویس بهداشتی تا چند سال باعث نفوذ ناپذیری سطوح می شود؟

در عایق کاری سرویس بهداشتی آنچه که باعث افزایش عمر لایه رنگ می شود علاوه بر کیفیت آن نوع اجرا می باشد. در واقع بسیاری از انواع عایق رطوبتی که از بهترین فرمولاسیون تهیه شده اند اگر در فرایند اجرا دارای کوچکترین نقصی باشند قطعاً آن کیفیت بالای ماده رنگی به کمک دوام طولانی مدت آن نخواهد آمد. شما باید قبل از اینکه این عایق ها را اجرا کنید باید تمام زیرسازی های اساسی را انجام دهید. نوع ضخامت عایق رطوبتی فوق‌العاده اهمیت دارد. اگر شما به جهت مصرف کم عایق رطوبتی ضخامت پوشش را کاهش دهید طبیعتاً نمی توانید یک دوام طولانی مدتی را از آنها انتظار داشت باشید.

اما در مجموع با اجرای صحیح در عايق کاری سرویس بهداشتی شما می‌توانید یک عمر حدوداً ۱۵ تا ۲۰ ساله را از این عایق ها شاهد باشید. البته این بستگی به میزان رطوبت سرویس بهداشتی نیز دارد. در ساختمان هایی که به طور مکرر از حمام استفاده می شود طبیعتاً میزان رطوبت به حدی خواهد بود که می تواند قدری باعث کاهش عمر عایق های رطوبتی شود. به همین دلیل دوام و عمر آنها در ساختمان های گوناگون متفاوت می باشد.

عایق کاری سرویس بهداشتی تا چند سال باعث نفوذ ناپذیری سطوح می شود؟

مشاوره قیمت و خرید عایق رطوبتی از شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام با داشتن طیف گسترده ای از انواع عايق رطوبتی آمادگی لازم را دارد تا متناسب با حجم درخواستی،  این عایق ها را برای عرضه به مشتریان آماده کند. از طرف شما می توانید جهت اطلاع از قیمت محصولات با کارشناسان ما در تماس باشید تا علاوه بر آگاهی از قیمت خرید، یک مشاوره تخصصی نیز دریافت کنید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.