تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

پوشش اپوکسی پلی آمین و جذابیت های آن

پوشش اپوکسی پلی آمین

پوشش اپوکسی پلی آمین و جذابیت های آن

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

یکی از زیباترین پوشش هایی که میتوانیم برای کف استفاده کنیم، پوشش اپوکسی پلی آمین است. این پوشش ها به دلیل تشکیل شدن از دو ماده شیمیایی سخت، به راحتی قادر هستند بر روی هر سطحی چسبیده و مورد استفاده قرار گیرند.

دو ماده سرسخت که به نام های رزین، هاردنر، یا فعال ساز شناخته می شوند. این پوشش های اپوکسی بسیار در برابر مقاومت های سایشی، مواد شیمیایی، و آب مقاوم هستند. از این رو می توانید در سیستم هایی همچون تصفیه آب و فاضلاب، به عنوان پوشش میانی از آنها استفاده کنیم.

ویژگی های پوشش اپوکسی پلی آمین

هر پوششی که برای سطح استفاده می شود، دارای ویژگیهای منحصر به خود است. از این رو بهتر است پیش از استفاده و خرید هر نوع پوششی، در مورد آن اطلاعات کافی بدست آورید. پوشش های پلی آمین قدرت چسبندگی فوق العاده بالایی دارند. به همین دلیل می توان از آنها به عنوان لایه نهایی نیز استفاده کرد.

زمانی که پوشش های اپوکسی مخلوطی از دو محلول هاردنر پلی آمید یا پلی آمین باشند، قادر هستند محفظه های مختلفی را در برابر خوردگی محفوظ نگه دارند. پس اگر به دنبال پوششی مقاومت در برابر هر گونه خوردگی هستید، بهتر است پوشش اپوکسی پلی آمین را خریداری نمایید.

این پوشش ها در حالت های براق و نیمه براق تولید می شوند. پس از استفاده تنها ۷ روز زمان برای خشک شدن این رنگ لازم است. اما خشک شدن عمقی ان ۲۴ ساعت بیشتر به طول نمی انجامد. پوششی عالی برای محیط های مختلف.

پوشش اپوکسی پلی آمین

ساختار پوشش اپوکسی پلی آمین

پوشش اپوکسی پلی آمین یک سیستم سه لایه ای را تشکیل می دهد که شامل آستری رنگ اپوکسی، پوشش میانی و پوشش رویه می باشد. لایه های متوالی به عنوان یک کفپوش اپوکسی مزیت های بسیار زیادی دارد. همانطور که می دانید آستری های اپوکسی غالبا به جهت آماده‌سازی سطح و همچنین پر کردن نقاط ریز و ترکهای ریز و درشت می باشد. پوشش میانی نیز برای افزایش مقاومت سیستم کفپوش و همچنین پشتیبانی از لایه نهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. غالباً ضخامت لایه میانی کفپوش اپوکسی می تواند قدری بیشتر از دیگر لایه ها باشد.

حتما بخوانید...  جذابیت و درخشندگی پوشش اپوکسی کف پارکینگ

با اعمال لایه نهایی پوشش اپوکسی پلی آمین و رسیدن به مرحله خشکی کامل می توانید کفپوش فوق العاده مقاومی در برابر مواد شیمیایی، قلیایی و اسیدی داشته باشید. مراحل اجرای این رنگ ها به مراتب می‌تواند از ساختار و همچنین کیفیت این ترکیبات مهم تر باشد. چرا که اگر شما یک محصول رنگی با استانداردهای بین المللی و با کیفیت عالی فراهم کنید اما در مراحل اجرا دچار نقص شوید نمی توانید نتیجه رضایت بخشی را داشته باشید. در نتیجه این کفپوش زمانی طول عمر بالایی خواهد داشت که مراحل اجرایی را به طور صحیح به پایان برسانید.

ضد سایش بودن پوشش اپوکسی پلی آمین

از مزیت های بسیار مهم پوششی اپوکسی پلی آمین ضد سایش بودن آن هاست. شما هر کفپوشی را که بخواهید استفاده کنید چه از نوع سرامیک، سنگی و دیگر موارد همگی مستعد خراشیدگی تحت اعمال نیروی بالا هستند که این موضوع می‌تواند ظاهر کفپوش را در بلند مدت تحت تاثیر قرار دارد. خوشبختانه پوشش اپوکسی پلی آمین با توجه به اجرای لایه ای تا یک محدوده خاصی می تواند در برابر نیروهای سایشی مقاومت کند.

حتما بخوانید...  فروش عایق رطوبتی سنگ نما، مستقیم از تولیدی، قیمت ارزان

عبور و مرور تجهیزات سنگین صنعتی همچنین ماشین آلات نه تنها باعث تخریب ساختاری این کفپوش ها نمیشود بلکه حتی باعث تغییر ظاهر یا ساییدگی این پوشش ها نیز نخواهد شد. به بیان دیگر کفپوش های اپوکسی را به عنوان یک لایه فوق العاده سخت و از همه مهم تر زیبایی بالا می شناسیم.

شرایط محیطی استفاده از پوشش اپوکسی چگونه باید باشد؟

محیطی که برای آن از اپوکسی پلی آمین استفاده می کنید، باید شرایط خاصی داشته باشد. بهترین درجه حرارتی که می توانیم برای این محیط در نظر قرار دهیم، باید بین ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. نکته ای که باید در خصوص استفاده از پوشش اپوکسی پلی آمین در نظر داشته باشید، این است که برای بدست آوردن کیفیت بالاتر و بیشتر این رنگ، حتی الامکان رنگ آمیزی را در محیط های سرپوشیده انجام دهید.

دمای محیطی که از آن برای رنگ آمیزی اپوکسی پلی آمین استفاده می شود، باید از حداقل ۳ درجه سانتی گراد بالاتر باشد. تا از تشکیل شبنم و قطرات آب بر روی سطح پیشگیری به عمل آید.

آماده سازی سطح به چه صورت است؟

پیش از این که اقدام به استفاده از پوشش های اپوکسی پلی آمین نمایید، باید محیط مورد نظر را از هر نوع آلودگی پاک کنید. می توانید برای این کار از شوینده ها، تینر ها و فشار باد زیاد استفاده کنید. اگر سطح مورد نظر شما قبلا رنگ آمیزی شده است، باید از سنباده، با مینی بلاست و .. استفاده کنید.

تا  زمانی که سطح مورد نظر از زبری خاصی برخوردار نباشد، قادر به استفاده از پوشش اپوکسی پلی آمین نخواهید بود. زیرا قدرت چسبندگی آن کاهش یافته و سطحی یکدست و صاف بدست نخواهید آورد. برای رنگ آمیزی لازم است از قلم مو و غلطک، اسپری های بدون هوا، و اسپری هوا بهره مند شوید.

حتما بخوانید...  آشنایی با عایق رطوبتی مایع + انواع و مزیت های آن

پوشش اپوکسی پلی آمین

کاربرد های استفاده از پوشش اپوکسی

اصولا این دسته از پوشش ها کاربرد های بسیار زیادی دارند. که از آن میان می توانیم به رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی اشاره کنیم. از این رنگ ها و کفپوش ها برای ساخت چسب ها، تقویت کننده ها، کامپوزیت هایی همچون فایبر گلاس و .. استفاده می شود.

ساختار شیمیایی پوشش اپوکسی پلی آمین به گونه ای است، که اجازه می دهد تا بسارهای مختلف و متنوعی با خواص گوناگون تولید شده و در هر محیطی استفاده شود. این پوشش های اپوکسی در برابر گرما و مواد شیمیایی بسیار مقاومت بالایی دارند. از سوی دیگر خواص عالی مکانیکی نیز داشته و مقاومت الکتریکی فوق العاده بالایی هم دارند.

می توانید به راحتی از پوشش های اپوکسی در قالب های صنعتی، مصارف خانگی و دریایی، هنر، زیست شناسی، سامانه های الکترونیک و الکتریکی، قالب های کامپوزیت، رنگ ها و پوشش های سطح، چسب ها و … استفاده کنید.

برخی از این پوشش اپوکسی پلی آمین ها برای پوشش دهی سطوح بیمارستانی و بهداشتی نیز استفاده می کنند. پس نوع کاربرد آنها بسیار متنوع است. قدرت چسبندگی بالایی که پوشش های پلی آمین دارند، منجر شده است تا این رنگ ها و کفپوش ها از محبوبیت بیشتری برخوردار شوند.

کاربران و مشتریان گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید پوشش اپوکسی پلی آمین از بخش تماس با ما با شرکت رانا کیمیا فام در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.