تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

۶ مورد از مزیت های کفپوش اپوکسی آزمایشگاه را بدانید

۶ مورد از مزیت های کفپوش اپوکسی آزمایشگاه را بدانید

۶ مورد از مزیت های کفپوش اپوکسی آزمایشگاه را بدانید

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

محیط های آزمایشگاهی یکی از مناطق پرکاربرد در بیمارستانها محسوب می شود. به همین دلیل ما باید از پوشش هایی تحت عنوان کفپوش اپوکسی در این نواحی استفاده کنیم تا بتوانیم بهترین عملکرد را در فرایند آزمایش و انجام فعالیت های پزشکی داشته باشیم. کفپوش اپوکسی آزمایشگاه مزیت های بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. در واقع کیفیت بالای این پوشش های کف زمانی نمود پیدا خواهد کرد که همراه با اجرای صحیح باشد. به همین دلیل اگر بتوانید طبق قواعد و اصول تعیین شده این کفپوش ها را در محیط های آزمایشگاهی اعمال کنید می توانید مزیتهای ذیل را از این کفپوش ها انتظار داشته باشید.

عدم واکنش کفپوش اپوکسی آزمایشگاه با مواد شیمیایی قوی

همانطور که می دانید محیط های آزمایشگاهی مملو از مواد و ترکیبات شیمیایی می باشند. این مواد در صورتی که با سطح کف تماس داشته باشند قطعاً می توانند باعث بروز تخریب در بافت کفپوش ها شوند. اما این اتفاق بستگی به کفپوش مورد نظر شما دارد. اگر کف سازه به صورت بتنی ساخته شده است عملاً برخورد مواد شیمیایی با سطح بتن نه تنها باعث خوردگی آن می شود بلکه در بلند مدت شاهد تغییر رنگ آن نیز خواهید بود.

خوشبختانه کفپوش اپوکسی آزمایشگاه به دلیل آنکه دارای یک سطح نفوذ ناپذیر می باشد عملا می تواند مواد و ترکیبات شیمیایی را بر روی سطح خود نگه دارد تا زمانی که شما آنها را پاکسازی کنید. به عبارت دیگر اگر مواد شیمیایی در کف نفوذ پیدا نکنند یک عمر بسیار طولانی را در کفپوش خود شاهد خواهید بود.

عدم تغییر رنگ کفپوش اپوکسی آزمایشگاه

اینکه یک کفپوش اپوکسی آزمایشگاه بتواند رنگدانه موجود در ساختار خود را حفظ کند در نوع خود یک مزیت بسیار مهم و اساسی تلقی می شود. شما ممکن است از کفپوش های اپوکسی با رنگ های ظاهری مختلف استفاده کنید. این رنگدانه ها نباید در برخورد با مواد شیمیایی مختلف تحت تاثیر قرار بگیرند و یا در بلند مدت دچار رنگ پریدگی یا کاهش وضوح یا کنتراست رنگ شوند.

علاوه بر آن که ما کفپوش های اپوکسی آزمایشگاه را به جهت افزایش مقاومت سطح کف و سایر مزیت های آن استفاده می کنیم موضوع عدم تغییر رنگ کفپوش نیز برای ما در اولویت قرار دارد. به همین دلیل است که می خواهیم با حفظ رنگ ظاهری کفپوش عملاً زیبایی آن نیز تداوم داشته باشد.

عدم تغییر رنگ کفپوش اپوکسی آزمایشگاه

تمیز نگه داشتن محیط با کفپوش اپوکسی آزمایشگاه

اگر می خواهید که محیط آزمایشگاهی شما همواره تمیز و پاک باقی بماند بهتر است کفپوش اپوکسی آزمایشگاه را در این گونه مناطق مورد استفاده قرار دهید. اصولاً سطح پاکیزگی بالا در آزمایشگاه ها فوق العاده ضروری و حیاتی می باشد. وجود هرگونه آلودگی و آلاینده های محیطی می تواند روند کار شما را در آزمایشگاه ها تحت تأثیر و در مواردی مختل کند.

به همین دلیل ما باید از کفپوش هایی استفاده کنیم که عملاً انجام فرآیند پاکسازی بر روی آنها آسان باشد. این موضوع در مورد انواع کفپوش اپوکسی بیمارستانی نیز صدق می کند. کفپوش اپوکسی آزمایشگاه با توجه به آنکه جاذب گرد و غبار و آلودگی ها و میکروب های محیطی نیست شما می توانید با ساده ترین ابزار پاک کننده به تمیز کردن سطح کفپوش بپردازید. این مزیت ارزشمند قطعاً برای نیروهای خدماتی بسیار جالب توجه خواهد بود.

ضد الکتریسیته ساکن بودن کفپوش اپوکسی آزمایشگاه

ممکن است شما در محیط آزمایشگاهی خود از یکسری دستگاه های الکتریکی و تجهیزات حساس استفاده کنید لذا کفپوش اپوکسی شما باید دارای خاصیت ضد الکتریسیته ساکن باشد. اصولاً تخلیه الکتریکی خسارات بسیار زیادی را در محیط های کاری به همراه دارد. معمولاً اگر الکتریسیته در سطح کف انباشته شود و در محیط تخلیه شود می تواند باعث بروز آتش سوزی و یا حتی خرابی و از کار افتادگی تجهیزات الکترونیکی شود.

لذا کفپوش اپوکسی آزمایشگاه بنا به درخواست شما می‌تواند به صورت آنتی استاتیک نیز اجرا شود. در واقع این فرایند می تواند قدری پیچیده نیز باشد چرا که لازم است از یکسری نوارهای مسی زیر لایه های کفپوش استفاده شود تا بارهای الکتریکی ساکن به زمین یا چاه ارت تخلیه شوند.

ضد الکتریسیته ساکن بودن کفپوش اپوکسی آزمایشگاه

افزایش بهداشت محیط با کفپوش های اپوکسی

همانند دیگر انواع کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال این کفپوش ها نیز به بهترین شکل میتوانند سطح بهداشت محیط را افزایش دهند. تصور کنید شما از یک کفپوش سرامیکی یا سنگی و یا موزاییک های رایج جهت پوشش دهی سطح کف در آزمایشگاه استفاده کرده اید. معمولاً منافذ بسیار ریز و در مواردی غیر قابل دید در سطح این گونه کفپوش‌ها وجود دارد که محیط بسیار مناسبی برای باکتری های هوازی می باشد. این باکتری ها می توانند در این منافذ ریز رشد کنند، تکثیر شوند و از همه مهمتر باعث آلوده شدن محیط آزمایشگاه شوند.

برای آنکه بتوانیم از این رویداد جلوگیری کنیم باید ابتدا به فکر مسدود کردن روزنه های ریز کفپوش باشیم. در این خصوص کفپوش اپوکسی آزمایشگاه بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. زیرا این کفپوش ها مانند یک شیشه در سطح هستند و هیچ گونه روزنه ای را در خود ندارد. این موضوع در نوع خود فوق العاده حیاتی می باشد چرا که می تواند به افزایش پاکیزگی و بهداشت محیط کمک شایانی کند.

قیمت مناسب و اجرای سریع کفپوش اپوکسی

این کفپوش ها در قیاس با سایر پوشش های کف غیر رنگی قیمت به نسبت مناسب تری دارند. همچنین مراحل اجرای آنها کوتاه تر و با کمترین نیروی انسانی می باشد. این مزیت ها باعث می شود تا شما بتوانید مساحت بسیار گسترده ای را با هزینه مقرون به صرفه پوشش دهی کنید. در واقع کفپوش اپوکسی آزمایشگاه علیرغم کیفیت و مزیت های فراوان خود می تواند سبب ایجاد یک مدیریت بودجه در مجموعه شما شود. بنابراین اگر یک محیط بیمارستان را اداره می کنید بهتر است کفپوش های اپوکسی آزمایشگاه در اولویت انتخاب شما باشند.

قیمت مناسب و اجرای سریع کفپوش اپوکسی

مشاوره و خرید انواع کفپوشهای اپوکسی از شرکت رانا کیمیا فام

در شرکت رانا کیمیا فام تنوع بسیار زیادی از محصولات کفپوش اپوکسی وجود دارد. از جمله آن می‌توان به کفپوش های اپوکسی پارکینگ، کفپوش های صنعتی و انبارها، ورزشی و سایر نمونه ها پرکاربرد اشاره کرد. شما می توانید متناسب با نیاز خود و اینکه در چه محیطی می خواهید از کفپوش استفاده کنید به خرید آنها بپردازید. از طرفی از طریق تماس با شرکت رانا کیمیا فام کارشناسان ما می‌توانند جامع ترین رهنمودها را در قالب یک مشاوره اصولی به شما ارائه دهند.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.