تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال + کاربردها و مزایای آن

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال + کاربردها و مزایای آن

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

سطوح کف یکی از نواحی آلوده در یک سازه می باشند. در واقع این سطوح بیشترین تماس را با عوامل محیطی دارند و این کاملاً طبیعی است که کف یک سازه بستر تجمع آلودگی های محیط باشد. برای آنکه بتوانیم یک محیط کاملا پاکیزه و بهداشتی را داشته باشیم بهتر است که عملیات بازسازی و اصلاح را از سطح کف آغاز کنیم.  یکسری پوششهای رنگی با نام کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال وجود دارد که طی فرآیندهای کاملاً علمی و مکانیزه تولید شده اند.

این کفپوش ها به واسطه نوع فرمولاسیون خاصی که در ساختار آنها استفاده شده است همواره می‌توانند سطح کف را از آلاینده های میکروبی دور کنند. در این مقاله قصد داریم به طور مفصل در مورد کاربردها و مزایای این نوع از کفپوش اپوکسی صحبت کنیم تا با شناخت کافی بتوانید به خرید آن ها بپردازید.

کاربردهای کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال کاربردهای بسیار گسترده ای در صنایع تولیدی و همچنین ارگان های عمومی دارند. از این کفپوش ها معمولاً در محیط های بیمارستانی به وفور استفاده می شود. همانطور که میدانید مراکز درمانی از چندین بخش تشکیل شده اند. کفپوش های آنتی باکتریال قابلیت استفاده در اتاق عمل، بخش مراقبت های ویژه و همچنین راهروهای بیمارستان را دارند. شما میتوانید از کفپوش اپوکسی بیمارستانی در مراکز فروش دارو یا داروخانه‌ها استفاده کنید.

همچنین در صنایع داروسازی نیز به واسطه اهمیت بهداشتی بودن محیط به طور قطع از کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال استفاده می شود. در اکثر کارخانجات تولید مواد غذایی و همچنین صنایع تولید انواع مواد نوشیدنی به دلیل توجه ویژه‌ای که به پاکیزه بودن محیط میشود همواره از این نوع کفپوش ها استفاده می کنند. در واقع حوزه کاری این ارگانها تاثیر مستقیم بر سلامت عموم جامعه دارد به همین دلیل نمی توان به مقوله بهداشت محیط بی توجه بود.

در بسیاری از منازل و محیط های مسکونی ترجیح بر این است که از کفپوش های اپوکسی آنتی باکتریال برای پوشش دهی نقاط مختلف خانه مانند اتاق ها، آشپزخانه و یا بخش پذیرایی و از همه مهمتر سرویسهای بهداشتی استفاده شود. البته بسیاری از افراد تمایل دارند که از کفپوش اپوکسی سه بعدی در منازل خود استفاده کنند اما این کفپوش ها نیز همگی خاصیت ضد میکروبی دارند لذا بهترین انتخاب برای منازل می باشند.

کاربردهای کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

مزیت های کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال علیرغم آن که می‌تواند یک محیط بسیار تمیز و پاکیزه را ایجاد کنند، از لحاظ مقاومت ساختاری نیز در یک سطح بسیار بالایی قرار دارد. این کفپوش ها توانایی تحمل نیروها و فشارهای بسیار گسترده‌ای را در محیط‌های پر تنش دارند. اما اهداف اصلی به کارگیری این کفپوش بیشتر مرتبط با جنبه های بهداشتی آن است. همانطور که میدانید وجود روزنه های ریز در سطح کف سبب نفوذ آلودگی به این منافذ کوچک می شود.

زمانی که شما از کفپوشهای اپوکسی استفاده میکنید این منافذ و روزنه های کوچک به طور کامل مسدود می شوند. در نتیجه یک سطح بسیار صاف و یکدست ایجاد می شود که در صورت تماس با آلاینده های میکروبی محیط به راحتی قابلیت پاک سازی و نظافت را دارند. طول عمر بالا و دوام لایه‌های کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال در صورت اجرای استاندارد تا چندین سال متمادی خواهد بود.

لذا شما با استفاده از کفپوش های اپوکسی هزینه های تعمیر و نگهداری سطح کف را کاملاً حذف کرده اید. اگرچه ممکن است برای اعمال آن ها یک بودجه مشخصی را در نظر بگیرید اما نتیجه پوشش دهی سطح کف در بلند مدت به واسطه مزیت های فراوانی که دارند نمایان خواهد شد.

مزیت های کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

انجام فرآیندهای پاکسازی در کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال دارای یک خاصیت ضد رطوبتی هستند. در نتیجه شما می توانید در صورت مشاهده هر گونه آلودگی، آنها را به صورت دوره ای با استفاده از تجهیزات پاک کننده ساده شستشو دهید. مواد روغنی و ترکیبات چسبنده نمی توانند به لایه های زیرین کفپوش نفوذ کنند لذا همواره در سطح کفپوش باقی می‌مانند تا زمانی که شما آنها را از روی کفپوش پاک کنید.

این یک مزیت بسیار ارزشمند محسوب می‌شود چرا که دیگر لازم نیست وقت و انرژی بسیار بالایی را برای پاکسازی بستر کف یک سازه صرف کنید. موضوع پاکسازی سهل و آسان کفپوشهای اپوکسی در آشپزخانه ها اهمیت پیدا می کند. محیط های آشپزخانه معمولاً به دلیل وجود مواد غذایی و روغنی، این احتمال وجود دارد که سطوح کف با این گونه ترکیبات تماس داشته باشند.

حتی ممکن است یک حجم بالایی از مواد غذایی روی سطح کف به صورت ناخواسته ریخته شوند. در چنین شرایطی اگر سطح کف اینگونه مناطق از جنس بتن و بدون پوشش اپوکسی باشد قطعاً نمی توان عملیات پاکسازی را به طور کامل انجام داد.

علاوه بر این به مرور زمان بستر های بتنی دچار تخریب ساختاری می شوند چرا که سیالات و مواد روغنی به راحتی به لایه‌های زیرین کف نفوذ خواهند کرد. کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال به دلیل آبگریز بودن و نفوذ ناپذیری، مانند یک سطح شیشه‌ای در برابر سیالات عمل میکنند.

انجام فرآیندهای پاکسازی در کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

توجه به اعمال صحیح کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

اگرچه کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال از لحاظ نوع فرمولاسیون و کیفیت ساخت در درجه بسیار بالایی قرار دارند اما ما نمی توانیم به همین ویژگی اکتفا کنیم. موضوع مهم دیگری نیز وجود دارد که می تواند کیفیت این کفپوش ها را تحت شعاع قرار دهد. آن موضوع مرتبط با نصب و اجرای کفپوش اپوکسی می باشد. مراحل اعمال کفپوش اپوکسی باید به طور دقیق انجام شود.

کلی مراحل آماده سازی سطح، اجرای سیلر اپوکسی، ترکیب کردن دو جزء رنگ و همچنین اجرای آنها با استفاده از تجهیزات مخصوص همگی لازم است که به طور صحیح و توسط افراد مجرب و کارآزموده انجام شود. به طور کلی زمانی میتوان یک نتیجه رضایت بخش را در پروژه های مرتبط با پوشش دهی کف به دست آورد که دو مقوله استفاده از ترکیبات رنگی مرغوب و همچنین اجرای صحیح و استاندارد در کنار یکدیگر قرار گیرد.

نتیجه گیری

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال به جهت خاصیت منحصر به فرد خود همواره یکی از پرفروش‌ترین کفپوش های موجود در بازار می باشند. اگر اهمیت بالایی به بهداشت محیط می دهید حتماً پیشنهاد می شود که از این کفپوش ها در محیط مورد نظر خود استفاده کنید. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات جزئی تر در ارتباط با قیمت و همچنین مشخصات فنی محصول با شرکت رانا کیمیا فام تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.