تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

کفپوش اپوکسی بیمارستانی، کاربردها و مزایای آن

کفپوش اپوکسی بیمارستانی، کاربردها و مزایای آن

کفپوش اپوکسی بیمارستانی، کاربردها و مزایای آن

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

کفپوش اپوکسی بیمارستانی از جمله ترکیبات رنگی دو جزئی بسیار با کیفیت و در عین حال زیبایی هستند که می توانند بخش کف سازه را پوشش دهی کنند. مراکز درمانی خصوصاً بیمارستان های عظیم در طول روز ممکن است هزاران مراجعه کننده داشته باشند که به جهت دریافت خدمات درمانی به این مراکز رجوع می کنند. به همین دلیل سطوح کف آن باید قابلیت تحمل این حجم از ترافیک سنگین را داشته باشد. کفپوش اپوکسی بیمارستانی دقیقاً همان محصولی است که در کنار افزایش دوام سطح، جلوه های بصری محیط را نیز مسرت بخش و دل انگیز می کند.

کفپوش اپوکسی بیمارستانی باید تمام پروتکل ها، قوانین و الزامات سختگیرانه بهداشتی را در مراکز درمانی برآورده کنند. چرا که اولویت اصلی بیمارستان ها رعایت بهداشت حداکثری در محیط می باشد. همچنین پرسنل و کارکنان بیمارستان نیز با قرار گرفتن در یک فضای کاملاً تمیز و پاک، بخصوص در ناحیه کف محل کار خود، یک روحیه و انرژی مضاعفی را برای ادامه کار درمانی خود دریافت می کنند. در این مقاله بیشتر با کاربردها و مزایای این ماده رنگی آشنا می شوید.

چرا باید از کفپوش اپوکسی بیمارستانی استفاده کنیم؟

علی رغم دلایل بسیار روشن مبنی بر استفاده کفپوش اپوکسی بیمارستانی که غالباً شامل افزایش استحکام سطح، زیبایی و حفظ بهداشت محیط می باشد، یک دلیل بسیار مهم دیگر وجود دارد که کمتر به آن پرداخته می شود. یک امر بدیهی و روزمره ای که در محیط های بیمارستانی اتفاق می افتد عبور و مرور تجهیزاتی مانند ویلچر، تخت های بزرگ چرخ دار و دیگر وسایل مشابه می باشد که برای یکسری بیماران خاص استفاده می شود.

حتی در بخش اورژانس نیز این وسایل از داخل آمبولانس منتقل و به اتاق های درمانی هدایت می شوند. طبیعتاً اگر سطح خشن و پر اصطکاک و ناهمواری را داشته باشیم قطعاً در فرآیند انتقال اینگونه تجهیزات پرکاربرد اختلال ایجاد می شود. بنابراين ما باید شرایطی را فراهم کنیم که حرکت و فعالیت پرسنل و وسایل چرخ دار موجود به راحت ترین شکل ممکن انجام شود. لذا با استفاده هوشمندانه از کفپوش اپوکسی بیمارستانی می توانیم چرخه ی ارائه خدمات را سرعت ببخشیم.

چرا باید از کفپوش اپوکسی بیمارستانی استفاده کنیم؟

کاربردهای کفپوش اپوکسی بیمارستانی در مراکز درمانی

محیط های بیمارستانی دارای یک نقشه و معماری وسیعی هستند و در هر جای آن که می نگرید نقش سطوح کف را در بهبود عملکرد کارکنان و مجموعه احساس می کنید. به همین دلیل هیچ استثنایی برای بکارگیری کفپوش اپوکسی بیمارستانی در اینگونه مناطق وجود ندارد و سطوح کف تمامی اتاق ها و سالن ها باید با این ماده رنگی سخت پوشش دهی شوند. اما به عنوان یک قاعده کلی می توان به چندین مورد از نقاط بیمارستان که لازم است با کفپوش اپوکسی پوشش دهی شوند شامل موارد ذیل می باشد :

 • کلیه اتاق های موجود در بخش اورژانس بیمارستان
 • بخش جراحی و در اتاق عمل
 • بخش ICU یا اتاق مراقبت های ویژه برای بیماران
 • اتاق ویزیت و مشاوره و انجام معاینه بیمار
 • لابراتورهای تخصصی بیمارستان
 • مراکز پخش دارو
 • اتاق پرستاران
 • سالن استراحت همراهان و یا محیط های غذاخوری
 • حمام ها و سرویس های بهداشتی بیمارستان
 • انبارهای موجود جهت ذخیره تجهیزات و وسایل پزشکی
 • اتاق مدیریت

همان طور که مشاهده می کنید کفپوش اپوکسی بیمارستانی در این مناطق کاربردهای فوق العاده گسترده ای دارند. اصولا مراکز درمانی جزو نواحی بسیار پر رفت و آمد هستند که به تبع آن سطوح کف می توانند آسیب پذیر باشند. بنابراین به تمامی مراکز درمانی پیشنهاد می شود با بکارگيری صحیح این پوشش های رنگی خصوصاً کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک روند ارائه خدمات درمانی خود را ارتقاء دهند.

کاربردهای کفپوش اپوکسی بیمارستانی در مراکز درمانی

کفپوش اپوکسی بیمارستانی از نوع آنتی استاتیک

همان طور که می دانید در محیط بیمارستان مجموعه ای از دستگاه های الکترونیکی وجود دارند که به جهت استفاده پی در پی از جریان برق، مستعد آسیب خواهند بود. سطوح کف نیز در مواردی می تواند حامل بارهای الکتریکی باشد که در صورت تخلیه نشدن و تغییر به حالت خنثی می تواند تجهیزات موجود در محیط را تحت تاثیر و یا دچار اختلال کند. اصولاً تخلیه بار الکتریکی ساکن از کف کلیه عملیات های در حال اجرا در آزمایشگاه ها، اتاق عمل و دیگر نواحی موجود را که به نوعی با دستگاه های برقی مرتبط است، تسهیل می کند.

مهمتر از همه کفپوش اپوکسی بیمارستانی ضریب ریسک محیط را نیز به حداقل می رساند. چرا که وجود مواد الکلی و پسماندهای درمانی همگی اشتعال زا هستند و در صورت تخلیه بار الکتریکی محبوس در کف به صورت جرقه های ناگهانی می تواند عامل آتش سوزی نیز باشند. بنابراین کفپوش اپوکسی بیمارستانی علیرغم ظاهر زیبایی که دارند و استحکام کف را افزایش می دهند امنیت محیط را نیز در بالاترین سطح حفظ می کند.

کفپوش بیمارستانی چه مزیت هایی دارد؟

به طور کلی محوطه بیمارستان خصوصاً فضای داخلی آن باید از هرگونه آلودگی، گرد و غبار، آلاینده های میکروبی بدور باشد. سطوح کف اولین نواحی هستند که می توانند سبب انتقال آلودگی از محیط بیرون به داخل باشند. به همین دلیل باید از یکسری پوشش های رنگی تحت عنوان کفپوش اپوکسی بیمارستانی برای کاور کردن سطح کف استفاده کنیم تا هم فرآیند تمیز کردن آن راحت تر باشد و هم بهداشت محیط در طولانی مدت تامین شود. کفپوش بیمارستانی پس از اعمال امتیازات ویژه ای را برای مجموعه شما فراهم می کند که شامل موارد ذیل می باشد:

 • ظاهر خوشایند و آرامش بخشی به محیط بیمارستان می بخشد و از لحاظ روانشناختی قدری از استرس محیط می کاهد.
 • سطح بسیار صاف و همواری را فراهم می کند که شرایط استفاده از آن را بهبود می بخشد.
 • می توان روی کفپوش اپوکسی بیمارستانی خطوطی با رنگ متفاوت ایجاد کرد که روش خوبی برای راهنمای مراجعین در بیمارستان می باشد.
 • ترکیبات الکلی و داروهای مایع شیمیایی در صورت تماس با سطح کف منجر به به تغییر رنگ یا اسیب به کفپوش اپوکسی نمی شوند.
 • آلاینده های محیط روی کفپوش نمی چسبند در نتیجه مراحل پاکسازی دوره ای کف در کوتاه ترین زمان انجام می شود.

کفپوش اپوکسی بیمارستانی از نوع آنتی استاتیک

تولید و عرضه گسترده کفپوش اپوکسی در شرکت رانا کیمیا فام

امروزه به جهت گسترش ساخت و ساز مراکز درمانی و بیمارستان در شهرهای مختلف اهمیت استفاده از کفپوش اپوکسی بیمارستانی و کفپوش اپوکسی پارکینگ که مناسب نواحی عمومی هستند چندین برابر شده است. به همین دلیل شرکت رانا کیمیا فام در حوزه تولید و عرضه کفپوش اپوکسی با کیفیت برنامه های ویژه ای را در روند تولید خود عملیاتی کرده است تا بتواند پاسخگوی این حجم درخواست مشتریان گرامی باشد.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.