تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

۶ مورد از مزیت های ممتاز کفپوش اپوکسی فرودگاهی

۶ مورد از مزیت های ممتاز کفپوش اپوکسی فرودگاهی

۶ مورد از مزیت های ممتاز کفپوش اپوکسی فرودگاهی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

کفپوش اپوکسی فرودگاهی یکی از مقاوم ترین و در عین حال پایدارترین پوشش های رنگی سطح کف می باشد که می توان آن را در سالنهای عریض و طویل فرودگاه ها مورد استفاده قرار داد. دلایل بسیار زیادی برای استفاده از این کفپوش ها وجود دارد هر کدام در جای خود بسیار مهم و اساسی می باشد از جمله آن مزیت ها می توان به سخت و محکم بودن رزین های اپوکسی، براق و شفاف بودن و زیبایی بسیار بالا، مقاوم در برابر رطوبت و قابل شستشو بودن، تعمیر و نگهداری بسیار پایین، هزینه اجرای مقرون به صرفه و عمر طولانی مدت اشاره کرد. در ادامه مقاله سعی می کنیم هر کدام از این مزیت های کفپوش اپوکسی را به طور جداگانه مورد بررسی و ارزیابی قرار دارد دهیم.

سخت و محکم بودن کفپوش اپوکسی

سالن های فرودگاهی عموما یکی از پر رفت و آمدترین مکان های عمومی می باشد که همه روزه به جهت وجود سفرهای متعدد سیل عظیمی از مردم در حال ورود و خروج از آن می باشند. طبیعتاً در این حجم از فشار و نیروی بالا باید از کفپوش هایی استفاده کنیم که بتواند دوام و استقامت لازم را در برابر این تنش های بسیار بالا داشته باشد.

علاوه بر این در فرودگاه‌ها معمولاً سالن های دیگری نیز وجود دارد که مخصوص تعمیر و نگهداری هواپیما می باشد. این سالن ها را غالباً با نام آشیانه هواپیما می‌شناسند. هواپیماهای سنگین به جهت انجام امور فنی در آن قرار می گیرند تا بتوانند کارشناسان این حوزه برخی از اقدامات نوسازی و تخصصی هواپیماها را انجام دهند. کفپوش اپوکسی فرودگاهی در آشیانه های هواپیما نیز قابلیت استفاده دارند و می توانند وزن بسیار بالای هواپیماها را نیز تحمل کنند.

سخت و محکم بودن کفپوش اپوکسی

زیبایی و چشم نواز بودن کفپوش اپوکسی

مقاومت و ساختار مستحکم کفپوش اپوکسی تنها نمی‌تواند برای این نوع از پوشش های کف کافی باشد. مزیت دیگری نیز نیاز است که خریداران این کفپوش راغب به تهیه آن شوند. کفپوش های اپوکسی دارای سطحی براق و چشم نواز هستند. در واقع این خاصیت جزو ویژگی های ذاتی رزین اپوکسی می باشد. شما در هر محیطی که از این ترکیبات رنگی استفاده کنید می توانید این ویژگی منحصر به فرد را مشاهده کنید.

تفاوتی ندارد که شما از کفپوش اپوکسی پارکینگ استفاده کنید و یا آنها را در منزل به کار گیرید. در همه حال می توانند جلب توجه کنند. کفپوش اپوکسی فرودگاهی به واسطه آنکه در یک محیط خاص به کار گرفته می شوند قطعا لازم است که از جهاتی بر ارتقاء زیبایی محیط نیز تاثیر داشته باشد. در واقع انجام پوشش های کف در این گونه مناطق باعث افزایش اعتبار مجموعه خواهد شد.

مقاومت کفپوش فرودگاهی در برابر رطوبت

با توجه به آنکه بستر کف در تماس مستقیم با عوامل محیطی قرار دارد قطعاً در مواردی دچار آلودگی های سطحی خواهد شد. این آلودگی ها می تواند چهره کف را تغییر دهد که در چنین شرایطی ظاهر محیط نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. خوشبختانه پس از اجرای کفپوش اپوکسی فرودگاهی و رسیدن به مرحله خشکی کامل می توانید آنها را با استفاده از تجهیزات پاک کننده نوسازی کنید. گرد و غبار و آلاینده‌ها در هر محیطی وجود دارد و کاملاً اجتناب ناپذیر است. این گرد و غبار در صورت نشستن در سطح کف از براق بودن و زیبایی آن ها می کاهد.

به همین دلیل بهتر است آنها را به صورت دوره ای پاکسازی کنیم تا دقیقا مانند روز اول شفافیت خود را به دست آورند. اگر تصور می‌کنید که استفاده از سیالات و مواد شوینده می تواند به آنها آسیب برساند باید بگوییم که اینگونه نیست. کفپوش اپوکسی فرودگاهی تا حدودی می تواند در برابر مواد شوینده نچندان قوی و همچنین سیالات آب مقاومت داشته باشد. به همین دلیل می توانید عملیات پاکسازی را با اطمینان خاطر انجام دهید.

مقاومت کفپوش فرودگاهی در برابر رطوبت

تعمیر و نگهداری پایین کفپوش فرودگاهی

کفپوش ها با توجه به آنکه در تماس مستقیم با تنش های محیطی قرار دارند در مواردی به دلیل بروز آسیب ممکن است نیاز به تعمیر و بازسازی مجدد داشته باشند. اما کفپوش اپوکسی فرودگاهی به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارند نیاز به تعمیر ندارند. این کفپوش ها ضد خش و ضد سایش می‌باشند و می‌توانند ساختار خود را در طولانی مدت حفظ کنند.

این نوع از کفپوش ها دارای سطحی یکنواخت و بدون منفذ یا روزنه هستند. همان طور که می دانید سایر کفپوش های غیر رنگی در ساختار خود یک سری منافذ ریز را دارند که شرایط را برای نفوذ رطوبت و دیگر عوامل مخرب فراهم می کند. در چنین شرایطی کفپوش ها زودتر دچار تخریب می‌شوند. اما کفپوش های اپوکسی به دلیل نفوذ ناپذیر بودن معمولاً به همان حالت اولیه و بدون تغییر ساختار باقی می مانند.

مقاله پیشنهادی: آب بندی استخر با عایق دو جزیی سیمانی و پلیمری

هزینه اجرای مقرون به صرفه کفپوش های اپوکسی

اگر بخواهیم یک مقایسه جامع میان کفپوش اپوکسی و سایر کفپوش های رنگی انجام دهیم به این نتیجه خواهیم رسید که دیگر کفپوش ها هزینه اجرای بسیار بالایی دارند. حال آنکه سطح مقاومت آنها محدود می‌باشد. از طرفی پوشش اپوکسی علیرغم آنکه دارای هزینه اجرایی کنترل شده و متعادل می باشند می توانند خدمات بهتری را نیز ارائه دهند. بنابراین شما با استفاده از کفپوش های اپوکسی نه تنها یک اقدام ارزشمند را انجام داده اید بلکه هزینه به نسبت پایینی را نیز صرف کرده اید.

مشاوره قیمت و خرید کفپوش های اپوکسی از شرکت رانا کیمیا فام

دوام و عمر بالای کفپوش اپوکسی

بنا به تجربه کاربری مفیدی که این کفپوش ها ارائه داده اند در بهترین شرایط می‌توانند ۱۰ تا ۱۵ سال و یا حتی در مواردی ۲۰ سال عمر کنند. از طرفی این بستگی به شرایط محیط دارد که چند سال میتوانند عمر مفید داشته باشند. هر چقدر محیط شما کم تنش تر باشد طبیعتاً عمر کفپوش شما نیز به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد. این عمر بالا باعث می شود تا هزینه های تعمیر و نگهداری شما فوق‌العاده کاهش و یا کاملاً حذف شود.

مشاوره قیمت و خرید کفپوش های اپوکسی از شرکت رانا کیمیا فام

مشتریان گرامی می توانند جهت دریافت مشاوره تخصصی نسبت به پروژه خود با این شرکت در تماس باشند. از طرفی جزئیات مرتبط با مشخصات محصول و همچنین قیمت آنها نیز از جمله اطلاعاتی است که از طرف کارشناسان شرکت رانا کیمیا فام به خریداران ارائه می شود.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.