تلفن تماس : (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

کفپوش اپوکسی چیست؟

كفپوش اپوكسی

کفپوش اپوکسی چیست؟

  |   مقالات

کفپوش اپوکسی یکی از محصولات رنگی دو جزئی می باشند که از رزین های اپوکسی (epoxy resin) و سخت کننده های پلی آمین (polyamine hardener) تشکیل شده اند. در واقع ساده ترین تعریف کفپوش اپوکسی به این صورت است که این محلول شامل چندین لایه ی اپوکسی است که بر روی سطوح کف با ضخامت حداقل دو میلی متر قرار می گیرند.

قبل از شروع رنگ آمیزی لازم است که این دو جزء را بخوبی با يکديگر مخلوط کنید تا یک محلول یکدست و همگن بدست آید. بعد از فرآیند میکس کردن، یکسری محدودیت هایی از لحاظ زمان و دما وجود دارد که باید طبق یک بازه ی زمانی و دمای خاص محیط، به استفاده از آن ها بپردازید.

رزین ها نقش بسیار مهمی را در محلول دارند زیرا اپوکسی هایی که دارای رنگ های متفاوتی مانند قرمز، سبز و یا هر رنگ دیگری هستند از طریق این رزین ها پایداری و ماهیت رنگی خود را حفظ می کنند. لذا اگر شامل دانه های رنگی نباشند اغلب به صورت یک محلول بسیار شفاف سطح مورد نظر را به طور کامل پوشش دهی می کنند. عملکرد کفپوش اپوکسی مانند رنگ روغنی رایج نیست و از لحاظ مدت زمان خشک شدن و مکانیزم تاثیر کاملاً متفاوت هستند.

مخلوط کردن دو جزء منجر به ایجاد یک واکنش شیمیایی مثبت می شود که پیوند مولکولی محلول را در زمان اعمال روی هر سطحی فوق‌العاده سخت می کند. آن ها زمانی که روی سطح بتنی قرار می گیرند، یک مهر و موم بادوام و منسجمی را ایجاد می کنند که لایه های آن در برابر هرگونه لک، سایش و فرسودگی مقاوم هستند. البته این کیفیت محلول است که تعيين می کند پوشش رنگ اپوکسی تا چه مدت می تواند روی سطح به صورت یکپارچه باقی بماند.

كفپوش اپوكسی یك روكش تزئینی حفاظتی دوجزیی بر پایه اپوكسی و سخت كننده پلی آمین است . كفپوش اپوكسی عاری از حلال، همترازی بسیار خوب و خواص عملکردی عالی را دارا می باشد .

مقاومت شیمیایی بسیار خوب ، مقاومت سایشی عالی ، دوام خوب، چسبندگی بسیار خوب بهمراه استحکام فشاری و كششی و مقاومت های ضربه ای مناسب از ویژگی های بارز آن می باشد .

مکان های پرتردد و پر ترافیك در محیط های صنعتی و تجاری كه در معرض سایش زیاد می باشند و همچنین نیازمند محیطی پاكیزه و عاری از گرد و خاك هستند، از این محصول بعنوان پوششی حفاظتی – تزیینی كاربری می كنند. این محصول قابل اجرا بر روی بتن، فلزات، چوب و سطوح سیمانی می باشد.

کفپوش اپوکسی چیست؟

خواص و ویژگی های كفپوش اپوكسی :

چسبندگی بسیار خوب – مقاومت مناسب به مواد شیمیایی و مواد پاكننده – سختی و مقاومت سایشی عالی – مقاومت خوب در برابر تغییرات دمایی و تنش های مکانیکی – استحکام كششی و فشاری مناسب – دوام بالا – مقاومت آبی و شستشویی خوب – قابلیت تمیزكاری آسان

انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی جزو محلول های رنگی همه کاره، البته برای سطوح کف هستند که برای هر نوع مکانی که المان زیبایی در آن دخیل است بکار گرفته می شوند. بنا به محیطی که قرار است از این نوع پوشش ها استفاده شود، آن ها را در انواع مختلفی طبقه بندی می کنند تا پاسخگوی نیازهای مختلف باشند. لذا این تنوع شامل موارد ذیل می باشد که در ادامه به تفصیل در مورد هر یک توضیحاتی را ارائه خواهیم داد:

 • کفپوش اپوکسی خود تراز شونده (self-leveling epoxy floors)
 • کفپوش ملات اپوکسی (epoxy mortar floors)
 • کفپوش اپوکسی پرشده با کوارتز (Quartz-Filled Epoxy Floors)
 • کفپوش اپوکسی ضد استاتیک با قابلیت مقاومت در برابر بارهای الکترو استاتیک یا ESD با نام تجاری anti-static epoxy floors
 • کفپوش اپوکسی ریزدانه ای (epoxy flake floors)

انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی خود تراز شونده (self-leveling epoxy floors)

از این نوع کفپوش ها جهت استفاده در کف های بتونی قدیمی یا جدید ، آسیب دیده و ترک خورده استفاده می شود تا یک سطح با دوام، صاف و همترازی را روی سطح کف ایجاد کند. کفپوش اپوکسی خود تراز شونده نه تنها دارای رنگ های مختلفی هستند بلکه ظاهری یکپارچه و براقی را در کف به وجود می آورد که برای مکان های تجاری ،مسکونی و حتی صنعتی ایده آل هستند.

موارد استفاده ی آن ها معمولاً در گاراژهای تجاری، نمایشگاه ها، انبارها، در ساخت و ساز به عنوان رنگ ساختمانی ، اماکن ورزشی و آشپزخانه های بزرگ و دیگر مناطق مشابه بکار گرفته می شوند.

کفپوش ملات اپوکسی (epoxy mortar floors)

این نمونه از کفپوش اپوکسی به عنوان سخت ترین مواد کفپوش در رده های مشابه خود هستند که از ۱۰۰٪ اپوکسی جامد (solid epoxies) و ترکیبات کوارتز (quartz sand) تشکیل شده اند. این کفپوش ها بیشتر برای فضاهایی که نیاز به سطوح کف بسیار مستحکم در برابر ضربه و یا در تماس با مواد شیمیایی متعدد هستند، مناسب اند.

آن ها به واسطه ی فرمولاسیون بسیار قدرتمند خود بخوبی می توانند انوع ترک های سطحی را ترمیم و اصلاح کنند. موارد استفاده از کفپوش ملات اپوکسی بیشتر در مکان های مکانیکی خودرو، رستوران ها، کارخانه های تولیدی ، آشپزخانه های تجاری، گاراژها، و انبارها می باشد.

کفپوش اپوکسی پرشده با کوارتز (Quartz-Filled Epoxy Floors)

این کفپوش اپوکسی ترکیبی از رزین های پلیمری اپوکسی و دانه های کوارتز رنگی هستند که با همپوشانی یکدیگر ماده ای فوق‌العاده با دوامی را ایجاد می کنند. ماهیت آن ها بیشتر مناسب فضاهای ملایم و به دور از تنش های سنگین مکانیکی است. به همین سبب اکثرا در مکان هایی که ظاهر محیط بسیار اهمیت دارد به منظور ایجاد یک فضای تزئینی بکار گرفته می شود.

مسئولیتی که این رنگ ها بر عهده دارند در واقع همتراز با رنگ نما است به این صورت که علاوه بر زیبایی ظاهر دارای عمر طولانی مدت نیز می باشند. پس از قرار گرفتن بر روی سطح به هیچ عنوان لغزنده نیستند و همواره آن مقدار اصطکاک لازم را در تماس با اجسام متحرک حفظ می کنند. بنا به این ویژگی خاص می توان این کفپوش اپوکسی را در سرویس های بهداشتی، رختکن ها، دفاتر، لابی، مدارس، نمایشگاه ها و همین طور کافه ها استفاده کرد.

کفپوش اپوکسی ضد استاتیک (anti-static epoxy floors)

بارهای الکترو استاتیک می توانند خطرات بسیاری را برای محیط های کاری ایجاد کنند. لذا جهت کاهش خطرات ناشی از این پدیده در فضاهای کاری ، می توان کفپوش اپوکسی با قابلیت ضد استاتیک را در سطوح کف بکار برد. این ترکیبات از موادی تشکیل شده اند که می توانند الکتریسیته ساکن را در خود جمع کنند و از هرگونه تخلیه ی الکتریکی که بصورت شوک عمل می کنند را جلوگیری کنند.

کفپوش اپوکسی ضد استاتیک برای فضاهایی که دارای مواد شیمیایی قابل اشتعال هستند بسیار توصیه می شود چرا که این کفپوش ها به مراتب ضریب ایمنی و امنیت محیط را افزایش می دهند. موارد استفاده آن ها بیشتر در ارگان هایی که با مواد گازی یا مایعات اشتعال سروکار دارند و مراکز بهداشتی و درمانی، کارخانجات تولید مواد شیمیایی و دارویی استفاده می شوند.

کفپوش اپوکسی ریزدانه ای (epoxy flake floors)

کفپوش اپوکسی ریزدانه ای، حاوی مواد رنگی هستند که در محلول اپوکسی قرار داده می شوند تا ظاهری چند رنگ و پر جنب و جوشی را به وجود آورند. لایه ها دارای شیارهایی هستند که می‌توانند سطح لغزندگی را به مراتب کاهش دهند و علاوه بر ظاهر زیبا، چسبندگی بسیار بالایی نیز دارند. این ترکیبات در سبک ها، اندازه ها، رنگ ها و بافت های متنوعی تولید می شوند که عملاً هر نوع محیط با ویژگی های منحصر به فرد را پوشش می دهند. موارد بکارگیری آن اغلب در محیط های ورزشی، کلینیک ها، محیط های تجاری و نواحی بدون تنش می باشد.

کفپوش اپوکسی ریزدانه ای (epoxy flake floors)

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی

 • دارای یک سطح بسیار براق هستند که میزان نوردهی و روشنایی محیط را به مراتب افزایش می دهند.
 • ساختار بادوام، مستحکم و مقاوم آن ها باعث می شود تا در برابر ترافیک های مداوم و سنگین رفت و آمد دچار ترک و خراشیدگی نشوند.
 • براحتی می توان کفپوش اپوکسی را در کمترین زمان و بدون استفاده از تجهیزات مکانیکی پیشرفته روی سطوح کف پیاده سازی کرد.
 • قابلیت شستشو و تمیزکردن مداوم در مکان هایی از قبیل کارگاه های صنعتی و انبارها که امکان آلودگی سطوح وجود دارد.
 • مقاوم در برابر رطوبت و لکه های روغنی
 • به جهت ایجاد یک سطح یکپارچه تا سالهای طولانی بدون نیاز به رنگ آمیزی مجدد قابلیت استفاده دارند.
 • کفپوش اپوکسی این ویژگی را دارد تا کلیه ترک های ریز سطوح بتنی که منجر به ایجاد یک منظره ی ناخوشایندی شده است را از بین ببرد.
 • بدون واکنش با ترکیبات آلی و غیر آلی شیمیایی که در کارخانجات تولیدی وجود دارد عملاً عملکرد و روند کاری یک محیط صنعتی را بهبود می‌بخشند.

مدت زمان دوام کفپوش اپوکسی

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که تا چه مدت می توان روی دوام کفپوش اپوکسی حساب کرد. پاسخ به این سوال جوانب مختلفی را در بر می‌گیرد و مجموعاً به طرز رفتار و میزان ترافیکی که روی لایه های اپوکسی است، بستگی دارد. به طور کلی دوام و پایداری کفپوش هایی که دارای ترافیک رفت و آمدی کمتری هستند طبیعتاً ماندگاری بیشتری نسبت به لایه هایی که در مکان های پر رفت و آمد هستند، دارند.

اما به عنوان یک قاعده ی کلی می توان یک بازه ی زمانی را برای آن ها تعیین کرد. در ترافیک های بسیار سنگین کفپوش اپوکسی می تواند ۴ تا ۶ سال ماندگاری خود را حفظ کنند، این مکان ها می تواند شامل کارخانه ها، گاراژها و از این قبیل نواحی پرتردد باشد. با این حال این بازه ی زمانی نیز بستگی به نوع اعمال رنگ شما در مراحل ابتدایی دارد. چرا که اگر شما بصورتی کاملاً اصولی فرآیند رنگ آمیزی کفپوش اپوکسی را انجام دهید و کلیه ی مراحل مرتبط با آماده‌سازی سطح را به طور کامل انجام داده باشید قطعاً این بازه زمانی تا ۱۰ سال نیز قابلیت افزایش دارد.

فارغ از این مسائل کیفیت کفپوش اپوکسی نیز در این امر بسیار دخیل خواهد بود. اما در مقابل نواحی کم تردد و بدون تنش مانند مناطق مسکونی می توان انتظار تا ۱۵ سال دوام را نیز از این محلول های اپوکسی، داشت. با این اوصاف این مقادیر عددی قطعاً می توانند در نوسان باشند زیرا همه چیز به نوع اعمال رنگ، سطح بستر با کیفیت، محلول کفپوش استاندارد، و از همه مهم تر طریقه ی استفاده شما از آن ها بر می گردد.

مدت زمان دوام کفپوش اپوکسی

اقدامات لازم جهت افزایش عمر کفپوش اپوکسی

چند تکنیک ساده و در عین حال تأثیر گذار وجود دارد که شما می توانید با انجام آن ها عمر کفپوش اپوکسی خود را پیش از آنکه به موعد انقضای خود نزدیک شود افزایش دهید. لذا این تکنیک ها شامل موارد ذیل می شوند.

 • اقدامات مرتبط با نگهداری و تعمیر خوردگی های جزئی را به طور مرتب انجام دهید.

زمانی که کفپوش اپوکسی خود را روی سطح مورد نظر اعمال کردید به طور منظم طی بازه های زمانی ۱۰ روزه یا کمتر، سطوح را جاروب و کلیه ی گرد و غبار و آلودگی های سطحی را برطرف کنید. بازرسی های بصری را در سطح پوشش دنبال کنید و به محض مشاهده ی هرگونه خوردگی کوچک در سطح بستر یا ترک های ریز، سریعاً آن ها را ترمیم کنید تا بیشتر از این مقدار نشوند.

 • افراد متبحر و متخصص را جهت اعمال کفپوش اپوکسی استخدام کنید.

قرار دادن کفپوش اپوکسی رو سطوح بتنی فرآیندی تخصصی و بر مبنای مجموعه ای از قواعد از پیش تعریف شده است که باید مرحله به مرحله اجرا شود. از نحوه ی مخلوط کردن محلول گرفته تا نحوه ی اعمال آن روی سطح باید توسط افراد با تجربه انجام شود تا نتیجه ی حاصله موفقیت آمیز باشد. بنابراین اگر اعمال کفپوش اپوکسی در همان ابتدای کار اصولی انجام شود قطعاً شاهد عمر بسیار طولانی آن ها خواهیم بود.

چه نکاتی را باید در زمان اعمال کفپوش ها مد نظر قرار دهیم؟

 • کفپوش اپوکسی را در چه منطقه ای می خواهید اعمال کنید؟

آیا در این ناحیه وسایل و ماشين آلات فوق‌العاده سنگین در رفت و آمدند یا وسایل سبک؟ دمای محیط تا چه حد سرد است؟ آیا در منطقه ی مورد نظر مواد شیمیایی اسیدی و خورنده وجود دارد؟ پاسخ به این سوالات می تواند شما را در انتخاب نوع کفپوش اپوکسی و اعمال ضخامت مورد نیاز راهنمایی کند.

 • وضعیت سطح بستر یا بتن را بررسی کنید.

اعمال کفپوش اپوکسی نیاز به یک سطح بستر ایده آل دارد، شما نمی توانید کفپوش های خود را روی سطوحی که دارای خوردگی و خرابی هستند قرار دهید. به طور کلی در برخورد با سطح رویه بتن، سه حالت مختلف وجود دارد که به قرار ذیل هستند :

 1. بتن صاف و هموار : این سطوح بدون هیچگونه سنگ نمای ریز هستند و کاملاً صاف می باشند.
 2. بتن دارای سنگدانه های ریز : در ترکیبات مصالح این سطوح از شن های دانه ریز استفاده شده است که سطحی زبر و پر اصطکاکی را ایجاد می کند.
 3. بتن دارای سنگدانه های درشت :سطح رویه ی این نوع بتن ناهموارترین حالت را دارد که در برخورد با آن یکسری اقدامات اولیه را باید انجام دهیم.

این سه سطح مذکور، پوشش دهی های متفاوتی را از کفپوش اپوکسی می پذیرند بطوری که اولین اقدام برای رفع سطح ناهموار آن ها، استفاده از پر کننده های مخصوص سطوح ناهموار است، البته پرایمرهای رنگ نیز قطعاً لازم است که پیش از استفاده از پوشش های بالاتر (top coat) بکار گرفته شوند.

 • یک زمان مناسب را برای اعمال کفپوش اپوکسی انتخاب کنید

پس از آنکه کفپوش اپوکسی روی سطح قرار گرفت یک بازه ی زمانی چند روزه طول می کشد تا لایه های رنگ کاملاً خشک شوند. لذا در این مدت باید از هرگونه رفت و آمد روی کفپوش اجتناب کنید. البته می توانید زمانی را انتخاب کنید که قصد ترک محل یا رفتن به مسافرت را دارید. در این حالت کفپوش ها به بهترین شکل ممکن و بدون خرابی خشک می شوند.

کفپوش اپوکسی را در چه منطقه ای می خواهید اعمال کنید؟

کاربردهای گسترده ی کفپوش های رنگی

استفاده از کفپوش اپوکسی در پارکینگ ها (carparks)

کفپوش اپوکسی ایده آل ترین گزینه برای سطوح پارکینگ می باشد. این سطوح جذابیت فوق‌العاده بالایی را به محل پارک خودروها می بخشد. تصور کنید محوطه پارکینگ شما با کفپوش اپوکسی زرد طلایی و محل پارک خودرو ها نیز با کفپوش سبز کم رنگ نقاشی شده است، این حالت چقدر می تواند در تازه سازی محیط و افزایش روحیه ی شما تأثیرگذار باشد.

استفاده از کفپوش اپوکسی در واحدهای صنعتی و انبارها

سطوح بتنی، در صورتی که به آن ها رسیدگی نشود می توانند مشکلات عدیده‌ای را برای مراکز صنعتی به وجود آورند، لگه های روغنی، گرد و غبار و آلاینده های نفتی موجود در این مراکز براحتی می توانند در داخل بتن نفوذ کرده و علاوه بر ایجاد یک ظاهر ناخوشایند و زننده، تخریب بتن را نیز به همراه داشته باشند. در نتیجه بکارگیری کفپوش اپوکسی می تواند مجموعه ی این عوامل را به کلی خنثی کند.

پیشنهاد می شود قبل از آنکه بخواهید واحدهای صنعتی، انبار و کارخانه ی خود را کفپوش کنید، بهتر است یک ارزیابی نسبت به ترافیک رفت و آمدی در سطح داشته باشید تا بتوانید کفپوش اپوکسی متناسب با محل مورد نظر را انتخاب کنید.

البته شما می توانید مانند قواعد و اصول بکارگيری رنگ ترافیکی ، از کفپوش های اپوکسی برای جداسازی مسیرهای عابر پیاده، دوچرخه سواری، مناطق حرکت مختص لیفتراک و تجهیزات سنگین، محل قرارگیری پالت ها، و از همه مهمتر پارک وسایل نقلیه در محل کار خود استفاده کنید.

بکارگیری کفپوش اپوکسی برای دفاتر اداری

دفاتر اداری نیز می توانند از سطوح کف جذاب و تماشایی اپوکسی ها بهره مند شوند. قطعاً شما دوست ندارید که روی کف های فوق‌العاده زبر و بد رنگ راه بروید و لازم هم نیست که بیش از حد فضای خشک و بی آب و رنگ محل کار خود را نیز تحمل کنید. تنها با یک پوشش اپوکسی می توانید به همه ی القائات منفی موجود در فضای اطراف خود خاتمه دهید.

بکارگیری کفپوش اپوکسی برای دفاتر اداری

نقش بی نظیر کفپوش اپوکسی در ورزشگاه ها

شور و هیجان که در یک محیط ورزشی وجود دارد با هیچ مکان دیگری قابل مقایسه نیست سطوح کف در محیط های ورزشی اولین نقطه ای هستند که کلیه ی ورزشکاران با آن تماس دارند و به نوعی حرکات مختلف ورزشی را روی آن انجام می دهند. خاصیت ضد لغزشی، سهل و آسان بودن شست و شو، از نکات مثبتی است که برای اینگونه کفپوش ها در این مناطق وجود دارد. البته جهت ایجاد یک جلوه ی بصری زیبا می توان از چندین رنگ به طور همزمان نیز استفاده کرد.

کفپوش های اپوکسی برای آشپزخانه

آشپزخانه تنها جایی است که مسئله ی بهداشت و پاکیزگی از اولویت های اساسی آن می باشد. البته شما می توانید از کاشی های سرامیکی نیز در کف آشپزخانه خود استفاده کنید اما آن ها بصورت جداگانه در قالب های کوچک مربع شکل در کف قرار می گیرند و شیارهای سیمانی بین هر کدام منبع جذب آلودگی و باکتری هستند. چرا راه دوری می روید با اعمال یک کفپوش اپوکسی ،تنها با یک دستمال مرطوب می توانید کف را برق بیاندازید و از این طریق دیگر زمان زیادی را برای شستشوی کف آشپزخانه نیز صرف نمی کنید.

استفاده از پوشش های اپوکسی در گاراژها

موادی مانند روغن، بنزین، آلاینده‌های شیمیایی، مایعات پاک کننده و دیگر موارد همگی در گاراژها یافت می شدند، قطعاً شما نمی خواهید که بخشی از انرژی خود را صرف پاک کردن آن ها از سطوح کف کنید. لذا اولین گزینه برای پوشش دهی کف، استفاده از کفپوش اپوکسی است که می تواند هم از آلودگی بتن ها جلوگيری کند و هم اینکه دافع خوبی برای این‌چنین مواد موجود در اینگونه محل ها باشد .

آماده سازی سطح برای اعمال کفپوش اپوکسی

قبل از آنکه بخواهید سطح مورد نظر خود را با کفپوش اپوکسی آغشته کنید یکسری فرآیندهای آماده سازی وجود دارد که باید حتماً توجه ویژه ای به آن ها داشته باشید. مرحله ی اول که در مورد هر نوع رنگ آمیزی صدق می کند تمیز کردن آن است. لازم است که با استفاده از مواد شوینده مختلف کف را از هرگونه گرد و غبار و آلودگی های سطحی پاک کنید البته این اقدامات در جهت حصول حداکثر نتیجه ی مورد انتظار اجرا می شوند.

کفپوش اپوکسی با آنکه می تواند ترک های ریز را پر کند اما بهتر است کلیه ی خوردگی های عمیق روی سطح بتن را با مصالح سیمانی موجود بازسازی کنید تا کفپوش اپوکسی بخوبی روی سطح بنشیند. اگر پروسه ی بازسازی سطح را مجدداً انجام دادید، صبر کنید تا سطوح به طور کامل از هرگونه رطوبت خشک شوند.

نکته ی فوق‌العاده مهم که در زمان اعمال کفپوش اپوکسی باید مد نظر قرار دهید، دمای محیط است که در این باره قطعاً روی گالن های محتوی اپوکسی در مورد شرایط دمایی محیط دستورالعمل هایی ارائه شده است. در صورت عدم توجه به دما ممکن است لایه های اپوکسی دچار حباب یا پوسته پوسته شوند که این حالت رنگ آمیزی دوباره ی شما را برای چند روز مختل خواهد کرد.

آماده سازی سطح برای اعمال کفپوش های اپوکسی

نحوه ی اعمال کفپوش اپوکسی

پس از آنکه فرآیند آماده سازی سطوح را به طور کامل انجام دادید، می توانید از پرایمرهای اپوکسی نیز برای چسبندگی بهتر لایه های اصلی رنگ استفاده کنید. از طرفی این پرایمرها این قابلیت را دارند تا ریزترین نقاط موجود روی سطوح بتنی را بپوشانند و از این جهت همواره ترجیح داده می شود که قبل از اعمال کفپوش اپوکسی، یک لایه پرایمر روی سطح بستر به طور گسترده قرار گیرد.

برای آنکه بتوانید یک نتیجه ی مطلوبی را داشته باشید بهتر است، از یک دریل میکسر برای مخلوط کردن دو محلول کفپوش اپوکسی استفاده کنید. لذا اگر مطمئن نیستید که هر دو جزء کاملا میکس شده اند می توانید مجدداً آن را در یک سطل دیگر بریزید و دو مرتبه عملیات مخلوط کردن را اجرا کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که اختلاط ضعیف، آن مقدار قدرت چسبندگی را در محلول ایجاد نمی کند بنابراین در این مرحله تمرکز بالایی داشته باشید.

سعی کنید محلول رنگی را به صورت سطل به سطل آماده کنید و بعد از اتمام هر کدام مجدداً محلول جدیدی را مهیا کنید چرا که این مواد باید در کمتر از ۴۰ دقیقه روی سطح اعمال شوند و نمی توان بیش از حد کفپوش ها را به صورت مخلوط شده در داخل سطل نگه داشت. غلتک ها ابزارهایی هستند که می توان با استفاده از آن ها به طور یکپارچه کفپوش اپوکسی را روی سطوح پخش کرد و با استفاده از این نوع ابزار آن ضخامت مطلوبی که شما انتظار دارید قطعاً حاصل خواهد شد.

کاربرد كفپوش اپوكسی :

این محصول بعنوان لایه نهایی در یك سیستم پوششی برای سطوح كف در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی و نوشیدنی، صنایع الکترونیك، صنایع اتومبیل، صنایع نساجی، صنایع نظامی، صنایع دارویی، پتروشیمی، پالایشگاهها، فرودگاهها، انبارها، گاراژ، كارگاهها و كلیه مناطقی كه نیازمند محیط پاك و تمیز می باشند، قابل كاربرد است.

همچنین از آن در جائیکه اتاق تمیز نیاز می باشد مانند بیمارستان ها، آزمایشگاهها، خطوط مونتاژ و … استفاده می كنند.

کاربرد كفپوش اپوكسی

محدودیت ها :

پوشش های اپوكسی در معرض تابش مستقیم نور خورشید، به مرور زمان گچی می شوند . هنگام انتخاب فام و محل مصرف باید دقت كافی مد نظر قرار گیرد . سطح زیركار باید بطور ساختاری سالم، خشك و بی عیب باشد.

تهیه ی کلیه ی محصولات رنگی از شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام به عنوان یک تولید کننده ی مرجع در سطح کشور، آمادگی لازم را برای مشارکت در کلیه پروژه های عظیم ملی در جهت تهیه و در اختیار قرار دادن محصولات رنگی مختلف دارد. این مجموعه در طول سالیان متمادی روند حرکتی خود را بر مبنای حفظ استانداردهای بین المللی تنظیم کرده است تا بتواند هم از نظر تولید و هم از لحاظ توزیع محصولات خود، یک الگوی برجسته برای دیگر مراکز مشابه باشد.

کاربران و مشتریان گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت و فروش كفپوش اپوكسی با شرکت رانا کیمیا فام به شماره تلفن (۳۰ خط) ۸۷۷۰۰۶۲۷ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.