تلفن تماس : (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

کفپوش پلی اورتان و کاربردهای آن

کفپوش پلی اورتان و کاربردهای آن

کفپوش پلی اورتان و کاربردهای آن

  |   مقالات

کفپوش پلی اورتان (polyurethane floor coating) جزو پوشش های بسیار مقاوم و انعطاف‌پذیر در برابر ساییدگی های مختلف است که معمولاً به جهت درخشش فوق‌العاده بالای خود مشهور هستند. این ترکیبات برای اولین بار در سال ۱۹۳۷ برای ایجاد کف های مستحکم و سخت و همچنین الاستومری توسط فردی به نام I.G. Farbin استفاده شد. البته بعدها در جنگ جهانی دوم در هواپیماهای مختلف در اندازه های کم بکار گرفته می شد که شروع آن از همان دوران بود.

هم اکنون کفپوش پلی اورتان یکی از ترکیبات بسیار پر مصرف برای پروژه های معماری محسوب می شود که می توان آن ها را زیر مجموعه‌ای از رنگ ساختمانی نیز قلمداد کرد. با توجه به ماهیت انعطاف پذیر آن ها این قابلیت را دارند که انبوهی از ترافیک های عبور و مرور را اعم از رفت و آمدهای نیروی انسانی در مراکز صنعتی و همچنین ماشين آلات سنگین را تحمل کنند. از طرفی بنا به خاصیت ضد ساییدگی که دارند عملاً براقیت ذاتی خود را در برابر برخورد ذرات تیز شیشه، بتن یا ماسه حفظ می کنند.

از لحاظ ساختاری، کفپوش پلی اورتان (PU) ماهیتی پلاستیکی یا پلیمری دارند که از ترکیباتی همچون ایزوسیانات پلیمری (polymeric isocyanate) و همچنین برخی مواد افزودنی یا کاتالیزورها تشکیل شده اند. با توجه به آن که این نوع از محلول دارای یک فرمولاسیون بسیار کارآمد و نسبتاً پیچیده ای هستند در نتیجه PU ها یا کفپوش پلی اورتان را می توان متناسب با کاربری های گوناگون ساخت.

کفپوش پلی اورتان به دلیل یک پیوند مولکولی بسیار قوی و همچنین یک چگالی متعادل اغلب پوششی سخت و غیر قابل نفوذ را شکل می دهند. از طرفی این کفپوش ها را می توان در یک طیف گسترده به عنوان عایق حرارتی و گرما نیز استفاده کرد. همان طور که می دانید سطوح کف از دیگر المان های اتلاف انرژی گرمایی بعد از دیواره ها هستند که لازم است با یک پوشش دهی مناسب آن ها را عایق بندی کنید و این طرز عملکرد به افراد کمک می کند تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

کفپوش پلی اورتان و کاربردهای آن

موارد استفاده از کفپوش پلی اورتان

کفپوش پلی اورتان به واسطه ی ویژگی های منحصر بفرد خود در بسیار از مناطق گوناگون کاربردهای بسیار گسترده ای دارند. بنا به انعطاف پذیری و ضد خش بودن اغلب انتخاب خوبی برای مجتمع‌های صنعتی و همچنین انبارها هستند که دائماً ماشين آلات سنگین در این گونه مناطق در رفت و آمد می باشند. بافت کفپوش پلی اورتان چندان زبر و پر اصطکاک نیست و راه رفتن روی آن حس خوشایندی را به فرد منتقل می کند.

از طرفی می توان آن ها را در سالن های دامپزشکی که مخصوص نگهداری حیوانات جهت انجام برخی آزمایش های گوناگون است، استفاده کرد. چرا که آن ها سازگاری بسیار بالایی با پنجه ی حیوانات دارند و از این جهت می توانند آن زبری و خشنی سطح را از بین ببرند. کفپوش پلی اورتان براقیت فوق‌العاده چشم نوازی دارند و قطعاً اولین انتخاب شما برای پوشش دهی نمایشگاه های اتومبیل و همچنین آشیانه های عظیم هواپیما خواهند بود. در ذیل به چند مجموعه ی صنعتی که به طور گسترده از کفپوش پلی اورتان استفاده می کنند اشاره می کنیم البته در ادامه نیز به برخی نقاط دیگر که استفاده ی وسیعی از این کفپوش ها دارند، خواهیم پرداخت.

  • کارخانه های تولید مواد غذایی و آشامیدنی

این مجموعه ها معمولاً مناطقی هستند که با انواع مواد روغنی یا چربی ها و همچنین برخی مواد قندی سروکار دارند. زمانی که این مواد به کف ریخته می شوند تنها منجر به تجمع باکتری ها و اسیدهای شیمیایی نمی شوند بلکه به مرور باعث خورده شدن و ساییدگی سطوح کف خواهند شد. بنابراین کفپوش پلی اورتان می تواند ذرات مواد غذایی را به صورت منفصل از خود نگه دارد، به معنای دیگر در نبود کفپوش، زمانی که مقداری اندک از این ترکیبات چسبنده ی پروتئینی و قندی بر روی کف بتنی ریخته می شود عملاً جدا کردن آن کاری بسیار مشکل خواهد بود. شما می توانید با پوشش دهی همه جانبه ی سطح بستر با استفاده از کفپوش پلی اورتان، در کمترین زمان و فقط با یک حوله ی ساده این مواد را از کف به طور کامل پاک کنید.

  • مراکز صنعتی و تولیدکنندگان تجهیزات مکانیکی

کارخانجات تولید مواد صنعتی از مراکزی هستند که تأمین ایمنی و افزایش راندمان کاری در آن ها حرف اول را می‌زند و لازم است تجهیزات و ماشین آلات و از همه مهمتر نیروی انسانی روی سطوحی حرکت کنند که کاملاً هموار و بدور از پستی بلندی های دست و پا گیر باشد. آغاز پروژه ی پوشش دهی از طریق کفپوش پلی اورتان به شما این امکان را می دهد که کلیه نقاط ناهموار را اعم از بقایای بتن های قدیمی یا خرابی های ریز و درشت را از روی سطح از بین ببرید و به نوعی ترمیم کنید که تأثیر مستقیمی بر بهبود بازدهی کاری مجموعه خواهد داشت.

موارد استفاده از کفپوش پلی اورتان

تفاوت های عملیاتی میان کفپوش پلی اورتان و اپوکسی

کفپوش پلی اورتان (به اختصار PU) و اپوکسی دو نوع محلول کفپوش رزین دار صنعتی هستند که بسیار بیشتر از سایر ترکیبات موجود مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از سوالات قدیمی در میان عموم و افرادی که می خواهند به نوعی از این کفپوش ها استفاده کنند این است که تفاوت میان این دو نوع رنگ در چیست؟ و چه زمانی لازم است که یکی را بر دیگری ترجیح دهیم؟

قبل از آنکه بخواهیم بحث اصلی را آغاز کنیم لازم است این نکته را یادآور شویم که این تفاوت ها برای اکثر محلول های کفپوش پلی اورتان و همچنین مواد اپوکسی صدق می کند. البته برخی از شرکت ها این ادعا را دارند که قادر به تولید محصولی هستند که می تواند ویژگی های هر دو مواد را در یک قالب کلی همپوشانی کنند.

اجازه دهید موضوع را با بررسی وجه تمایز عملیاتی این نوع رنگ ها، آغاز کنیم. اینها مواردی هستند که بسیار می تواند در تصمیم گیری کاربران جهت اعمال کفپوش مورد نظر خود تأثیر بگذارد. کفپوش های اپوکسی بادوام تر ، سخت تر و از همه مهمتر در برابر فشار مقاومت بسیار بالاتری نسبت به کفپوش پلی اورتان ها دارند. به همین جهت است که آنها برای استفاده در صنایع پرتنش سنگین ، نواحی دارای ترافیک سنگین عبور و مرور ماشين آلات بخصوص لیفتراک و سایر تجهیزات مشابه، و انبارها ارجحیت دارند.

در مقابل کفپوش پلی اورتان اغلب کشسان و نرم هستند ، که سبب می شود در برابر خراشیدگی هایی که از جانب قطعات تیز ممکن است رخ دهد مقاومت بیشتری را داشته باشند زیرا حالت کششی آنها تمایل بیشتری به جذب مقادیر بالایی از ضربات متعدد را دارد. ماهیت و خاصیت ارتجاعی کفپوش پلی اورتان یا PU آنها را در اتاقک های انجماد که دمای محیط آن می تواند تا -۳۰ درجه سانتیگراد یا – ۲۲ درجه فارنهایت برسد ، به یک گزینه ی فوق‌العاده ایده آل و مطلوب تبدیل کرده است. از طرفی می توان آن ها را برای پارکینگ های خودرو دارای فضای گسترده نیز استفاده کرد چرا که پوشش الاستیک آن ها عملاً به عنوان یک لایه ی ضد آب و همچنین ضد ترک خوردگی می باشد.

کفپوش پلی اورتان و اپوکسی در برخورد با مواد شیمیایی خاص، رفتارهای متفاوتی را از خود نشان می دهند. به عنوان مثال کفپوش پلی اورتان در معرض اسیدهای لاکتیک که در صنایع غذایی وجود دارند، گزینه ای ارجح می باشند. لذا بنا به همین دلیل است که مجموعه ای عظیم از شرکت های فرآوری مواد غذایی که در زمینه ی تولید لبنیات ، شیر و مشتقات آن فعالیت می کنند ، کفپوش پلی اورتان ها را به عنوان اولین انتخاب خود در نظر می گیرند.

اما در مقابل کفپوش های اپوکسی ممکن است در چنین شرایطی دچار زردی و خوردگی شوند. به طور کلی در صنایعی که بیشتر با اسیدهای سولفوریک در ارتباط هستند، مانند کارخانجات تولید باتری و امثال اینها، کفپوش های اپوکسی بسیار مقاوم تر از کفپوش پلی اورتان هستند. بنابراین اگر در تأسیساتی مشغول فعالیت هستید که مملو از مواد شیمیایی متعدد می باشد با متخصص یا پیمانکاران مربوطه صحبت کنید که کدام نوع کفپوش برای پروژه ی شما بهتر هستند.

تفاوت های عملیاتی میان کفپوش پلی اورتان و اپوکسی

کاربری های گوناگون کفپوش های پلی اورتان و اپوکسی

از لحاظ کاربردی تفاوت های بسیار قابل توجهی میان کفپوش پلی اورتان و اپوکسی وجود دارد. رزین های متعلق به کفپوش پلی اورتان نسبت به وجود رطوبت حساسیت بسیار بالایی دارند. لذا اگر یک کفپوش PU به طور مداوم در معرض رطوبت شدید قرار گیرد ممکن است نتايج فاجعه باری رخ دهد. رزین های رنگ اپوکسی نیز به رطوبت مداوم حساسیت دارند ، اما میزان آسیب وارد شده به آن ها قدری محدودتر است.

بنابراین اگر در محیط خود احتمال می دهید که درصد رطوبت محیط همیشه بالاست سعی کنید از کفپوش اپوکسی استفاده کنید. به نظر می‌رسد خیلی در مورد کفپوش اپوکسی تعریف کردیم، اما باید بگوییم که کفپوش پلی اورتان در صورت آسیب دیدگی به راحتی قابلیت ترمیم و اصلاح دارند. و نکته ی فوق‌العاده با اهمیتی که در مورد محلول های پلی اورتان وجود دارد این است که اگر نیاز به یک محلول رنگی با کاربری سریع و آسان را دارید کفپوش پلی اورتان مناسب ترین گزینه خواهد بود چرا که آن ها پیمانکاران را قادر می سازتد تا کفپوش های PU را در مدت زمان بسیار کوتاه تکمیل کنند. با کفپوش PU می توانید یک پروژه را ظرف ۳ روز تحویل دهید در حالی که اپوکسی ها حداقل به ۷ روز زمان نیاز دارند تا کاملا خشک شوند.

به طور کلی کار با کفپوش پلی اورتان نیاز به دقت بیشتری دارد و در مقابل کاربری آن قدری دشوارتر است و لازم است که افراد مجرب و با تجربه فرآیند پوشش دهی را با این نوع محلول انجام دهند. با این اوصاف اگر از ما بپرسید که کدام نوع کفپوش بهتر است، جوابی برای آن وجود ندارد چون هر دو جزو کفپوش های استاندارد هستند لذا قیاس آن ها مانند مقایسه ی سیب و پرتقال است که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند.

وجه تمایز بین پوششهای اورتان و کفپوش پلی اورتان در چیست؟

پلی اورتان ها موادی پلیمری می باشند که به طور ارگانیک یا آلی به گروهی از ترکیبات شیمیایی به نام کاربامات متصل می شوند. پلی اورتان ها این قابلیت را دارند تا با هر تعداد از این گروه های کاربامات ترکیب شوند و یک لایه ی بسیار سخت که می تواند در مقابل رطوبت و مواد شیمیایی دیگر مقاومت کند و از همه مهمتر یک حفاظت باکتریایی را نیز برای سطوح فراهم آورد. این نکته را یادآور می شویم که مواد کاربامات اتیل یا اورتان ها ،اصولا جزو ترکیباتی هستند که به عنوان مشتقات قندی در مواد غذایی وجود دارند و می توانند سرطان زا نیز باشند.

بنابراین کاربامات اتیل یک نوع استر اسید کارابامیک (ester of carabamic acid) که در تولید کفپوش پلی اورتان ها استفاده نمی شود. در بسیاری از موارد زمانی که از محصولات کفپوش صحبت می کنیم ممکن است اصطلاح اورتان به جای کلمه ی پلی اورتان استفاده شود که در این صورت منظور اصلی همان ترکیبات کارابامیک پلیمریزاسیون هستند که می توانند کفپوش هایی سازگار با محیط اطراف از لحاظ شیمیایی و همچنین انعطاف‌پذیر ایجاد کند.

وجه تمایز بین پوششهای اورتان و کفپوش پلی اورتان در چیست؟

برخی محدودیت های متداول کفپوش پلی اورتان

کلیه ی مواد رنگی صنعتی و همچنین رنگ نما با وجود آنکه شامل طیف گسترده ای از مزیت ها و امتیازات ایده آل هستند، اما یکسری محدودیت های جزئی نیز دارند که باید همواره توجه ویژه ای به آن ها داشته باشیم. لذا از آنجایی که کفپوش پلی اورتان می تواند لایه های بسیار ضخیمی را روی سطح بستر یا کف ایجاد کنند در نتیجه باید از لایه های نازک شروع کنیم تا سطح کار دچار غیر یکنواختی و ناهمواری نشود.

از طرفی اگر چنین لایه ی نازکی از کفپوش پلی اورتان را بر روی سطح اعمال کنیم ممکن است نقایص نسبتاً درشت روی سطح پوشش داده نشوند. در این حالت بهترین اقدامی که می توانیم انجام دهیم این است که یک لایه ی آستر یا پرایمر اپوکسی روی سطح اعمال کنیم تا کف آمادگی پذیرش رنگ جدید را داشته باشد و از این طریق یک چسبندگی عالی میان سطح رویه ی کار و محلول کفپوش پلی اورتان برقرار کنیم.

بهترین دما برای بکارگیری کفپوش پلی اورتان

یکی از مواردی که باید همواره در اعمال کفپوش پلی اورتان مد نظر قرار دهید، موضوع دمای محیط و سطح بستر کار است. شما نمی توانید در هر دمایی، خصوصاً دماهای فوق‌العاده بالا یا بسیار پایین عملیات رنگ آمیزی کف را انجام دهید و نیاز به یک دمای حد استاندارد دارید تا بهترین نتیجه را از پوشش دهی کف خود دریافت کنید. به عنوان یک قاعده ی کلی دمای استاندارد برای بکارگیری کفپوش پلی اورتان ۷۰ درجه فارنهایت یا ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد.

در این دما عملاً زمان خشک شدن طولانی تر و یا کوتاه تر از حد مجاز نخواهد شد و کفپوش پلی اورتان در یک بازه ی زمانی ایده آل خشک می شوند. اگر دمای محیط تا ۵۵ درجه فارنهایت برسد سبب می شود تا برخی از محلول های پایه آب پلی اورتان چسبندگی خوبی را با سطح برقرار نکنند. اما ترکیبات رنگ روغنی آن چندان حساسیت بالایی به دمای پایین نشان نمی دهند اما ممکن است فرآیند اکسیداسیون را در رنگ کند کند.

اما باز هم شما می توانید تا حداقل ۶۰ درجه فارنهایت نیز عملیات پوشش دهی کف را اجرا کنید. با این اوصاف نتیجه ی مطلوب همان حدود ۷۰ درجه ی فارنهايت می باشد و سعی کنید در این شرایط شروع به کار کنید.

بهترین دما برای بکارگیری کفپوش پلی اورتان

چگونه می توان از بروز حباب در کفپوش پلی اورتان جلوگیری کرد؟

اعمال کفپوش پلی اورتان روی سطوح چوبی در منازل از اقدامات بسیار حساسی می باشد که باید طبق اصول اولیه به منظور جلوگيري از هرگونه حباب احتمالی روی سطوح قرار دهیم. تجهیزات و برس هایی که در پوشش دهی سطوح کف استفاده می کنیم همگی با برس هایی که در رنگ های معمولی بکار می گیریم فرق دارند.

برس ها یا غلتک هایی که دارای الیاف ضخیم و درشتی هستند و همچنین برس هایی که برای چندمین بار استفاده می شوند اغلب گزینه ی خوبی برای اعمال کفپوش پلی اورتان نمی باشند. شما باید از برس هایی با الیاف بسیار ظریف استفاده کنید تا حباب هایی احتمالی را عملاً منهدم و از بین ببرند. راه دیگر این است که قبل از آنکه غلتک ها یا برس ها را بر روی محلول قرار دهید سعی کنید آن ها را با مقداری بسیار کم از تینرها یا رقیق کننده های استاندارد خیس کنید تا با این روش کلیه ی هوای موجود در لابه لای بافت نرم برس به کلی خارج شوند و بتوانید به نرمی رنگ آمیزی خود را بدون بروز حباب انجام دهید.

آیا لازم است بین لایه های پوشش پلی اورتان را سنباده بزنیم؟

اگر می خواهید کفپوش پلی اورتان را روی کف های چوبی اعمال کنید بهتر است برای آغاز کار کف چوبی خود را قدری هموار تر کنید. با سنباده زدن یکسری سوراخ های فوق‌العاده ریزی را در سطح ایجاد می کنید که علاوه بر افزایش اصطکاک سطح، قدری زبری آن را نیز بیشتر می کنید.

وقتی صحبت از زبری می کنیم نه به معنای لمسی یا ظاهری، بلکه به صورت مولکولی، زیرا زمانی که شما سطح را سنباده می زنید عملاً زبری زیاد آن را از بین می برید و سطح را بسیار صاف هموار می کنید اما در ابعاد میکروسکوپی قطعاً منافذ ریزی را بر روی سطح بستر اعمال می کنید که باعث می شود سطوح و کفپوش پلی اورتان چسبندگی بسیار بالایی را بین خود به وجود آورند.

گاهی وقتها ممکن است چندین لایه ی نازک کفپوش پلی اورتان را روی سطوح اعمال کنیم لذا با قرار دادن لایه ی اول لازم است که صبر کنیم تا خشک شود و در این بازه ی زمانی احتمال دارد گرد و غبار و تارهای مو روی کار قرار گیرند که در این حالت سنباده زدن سطح برای از بین بردن ناخالصی ها و قرار دادن لایه ی دوم کفپوش پلی اورتان بسیار با اهمیت خواهد بود.

دلیل دیگر که لازم است پس از قرار دادن لایه ی اول سنباده را بزنیم این است که سطح تقریباً پرز داری را ایجاد می کند که سبب می شود لایه ی بعدی با قدرت و استحکام بیشتری روی لایه ی اول بچسبد، اما به یاد داشته یاشید که سنباده زدن بعد از لایه ی اول قدری با شدت کمتری انجام می شود. این مورد یکی از تکنیک های فوق‌العاده موثر در اعمال انواع کفپوش پلی اورتان می باشد.

آیا لازم است بین لایه های کفپوش پلی اورتان را سنباده بزنیم؟

انتخاب بهترین نوع پوشش پلی اورتان برای سطوح چوبی

کفپوش پلی اورتان این قابلیت را دارد که علاوه بر حفظ دوام و پایداری سطوح چوبی کف ،زیبایی خیره کننده ای را نیز به آن ها ببخشد. قطعاً رنگ مات کفپوش های چوبی برای شما خسته کننده شده است و دوست دارید همواره انعکاس درصد پایینی از نور را بر روی سطوح کف خود ببینید. کفپوش پلی اورتان به واسطه ی ساختار براق خود عملاً این ویژگی منحصر به فرد را برای سطوح موجود در سالن های پذیرایی، مراکز اداری و حتی خانه های مجلل فراهم می کند.

اگر فکر می کنید که محل مورد نظر شما رفت و آمد بسیار بیشتر از حد انتظار را دارد می توانید کفپوش پلی اورتان پایه روغن را انتخاب کنید. این ترکیبات دوام بیشتری نسبت به محصولات رنگی پایه آب دارند اما قدری زمان خشک شدن آن ها بیشتر است. کفپوش های پایه روغن اغلب مقاومت فوق‌العاده بالایی در برابر رطوبت و نشتی آب دارند و اگر احساس می کنید منطقه ی مورد نظر شما جزو نواحی پر تنش است حتماً کفپوش پلی اورتان پایه روغن را انتخاب کنید.

فارغ از همه ی این مسائل اگر به دنبال یک روش بسیار سریع هستید، می توانید از یک کفپوش پلی اورتان پایه آب استفاده کنید. این مواد به جهت نوع حلال خود، زمانی که روی سطوح قرار می گیرند در بازه ی زمانی کمتر از سایر رنگ های رایج خشک می شوند، در واقع مکانیزم عملکردی آن ها با تبخیر حلال آبی که در ترکیب خود دارند اتفاق می افتد.

لذا برای اتمام پروژه هایی که موضوع زمان برای آن ها اهمیت دارد این نوع از کفپوش پلی اورتان مناسب هستند. ویژگی دیگر حلال آب، بوی کمتر آن ها نسبت به کفپوش های پایه روغن است، چرا که آن ها ترکیبات فرار آلی را از خود ساطع نمی کنند.

ترکیبات آلی فرار یا VOC ها برای محیط چندان مناسب نیستند و این ترکیبات فقط در مواردی که نیاز به پوشش فوق‌العاده سخت است مانند کارخانجات و انبارهای صنعتی بکار گرفته می شود و در مکان های مسکونی احتیاجی به استفاده از این نوع کفپوش ها نیست. البته این مورد سلیقه ای است و بنا به درخواست مشتری از هر نوع کفپوشی که مد نظر دارد می تواند در محل مورد نظر خود استفاده کند اما برخی از مراکز توزیع رنگ ترجیح می دهند قبل از واگذاری محلول های رنگ چنین مشاوره های جامعی را خدمت آن ها اعلام کنند.

انتخاب بهترین نوع پوشش پلی اورتان برای سطوح چوبی

استفاده از قلم مو برای اعمال ترکیبات پلی اورتان

اینکه آیا می توان به غیر از قلتک های رایج از قلم مو برای اعمال کفپوش پلی اورتان استفاده کرد یا نه، پاسخ قطعاً مثبت است. اما در اینجا یک سوال پیش می آید و آن این است که در چه نواحی و نقاطی می توانیم از قلم مو استفاده کنیم. طبیعتاً شما نمی خواهید یک سطح بسیار وسیع و با مساحت فوق‌العاده گسترده را با یک قلم موی کوچک سایز ۷۵ میلی متری، رنگ آمیزی کنید.

در چنین مواقعی لازم است که از یک قلتک تقریباً بزرگ در ابعاد حدوداً ۲۵ سانتی متر که می تواند کار پروژه ی شما را سریع تر و با اعمال کمترین انرژی به پایان برساند. اما آیا می توان تنها و فقط از غلتک ها استفاده کرد؟ پاسخ منفی است چرا که شما نمی توانید گوشه های ریز سطح کار خود را با محلول کفپوش پلی اورتان پوشش دهید زیرا آن ها بزرگ هستند و برای کف های بزرگ و اصطلاحاً فراخ کاربرد دارد و در نواحی ریز و گوشه ی دیوار بهتر است از یک قلم موی ظریف برای پراکنده ساختن کفپوش پلی اورتان استفاده کنید.

امتیازات خرید از شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام به واسطه ی انسجام و یکپارچگی ساختاری که در مجموعه ی خود دارد ، یک طیف گسترده از محصولات رنگی متنوع را در اختیار مشتری قرار می دهد تا بتواند متناسب با پروژه ای که قصد اجرای آن را دارد به گزینش محصولات بپردازد. از طرفی تأمین حجم درخواستی شما در کوتاه ترین زمان از امتیازات ارزشمندی است که این مجموعه از آن برخوردار می باشد. کلیه ی تولیدات این مجموعه از بروزترین استانداردهای بین المللی در راستای تقویت و بهبود عملکردی محصولات تبعیت می کنند که نشان از توجه بیشتر ما به کیفیت نسبت به کمیت آن دارد.