تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

معرفی اپوکسی پرایمر

اپوکسی پرایمر

معرفی اپوکسی پرایمر

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

اپوکسی پرایمر یک آستر پر کننده منافذ و درزهای سطح است، که به عنوان اولین روکش پایه بر روی فولاد برهنه توصیه می شود. از این روکش های پایه یا پرایمرها می توان روی  فایبرگلاس ، پلاستیک یا آهن سیاه فسفات اندود استفاده کرد.

اپوکسی پرایمرها به دلیل چسبندگی زیاد ، توانایی مکانیکی خوب و مقاومت شیمیایی بادوام در محیط های مرطوب و با رطوبت بالا ، برای طیف گسترده ای از مواد مورد استفاده قرار می گیرند. توانایی این پرایمرها در برابر خوردگی به ضخامت آن مربوط می شود. هرچه لایه پرایمر ضخیم تر باشد ، حفاظت از آن نیز بهتر خواهد  بود، مانند پوشش زینک ریچ اپوکسی که مقاومت خوبی به فلزها در برابر خوردگی بخشیده است.

کاربردهای اپوکسی پرایمر

این پرایمر را می توان در ترک ها و شکاف ها نیز استفاده کرد. ظرفیت اتصال آن بسیار عالی است و سطح خوبی را به وجود می آورد. اپوکسی پرایمرها نه تنها چسبندگی عالی به فلزات ارائه می دهند ، بلکه به عنوان پایه مناسبی برای زیرپوش (رنگ) نیز هستند. همچنین معمولاً برای پوشاندن قوطی های فلزی و ظروف نیز مورد استفاده قرار میگیرند. در موارد بسیاری نیز برای پوشش کف استفاده میشوند.

یک اپوکسی پرایمر دو قسمتی حاوی فسفات ” روی ” است که به عنوان رنگدانه ی مهار کننده خوردگی عمل می کند. از این مواد می توان به عنوان مواد ضد آب استفاده کرد که در نتیجه از فلز لخت در برابر اکسیداسیون محافظت می کند. قبل از استفاده ، یک سطح خشک و بسیار تمیز مورد نیاز است. این مواد دو قسمتی قبل از کار باید کاملاً مخلوط شوند.

از آنجا که رنگ (رنگ صنعتی) در صنایع اتومبیل و دریایی برای مقاومت در برابر خوردگی (زنگ زدگی) بسیار مهم است ، از روکش های اپوکسی به عنوان پرایمر برای بهبود چسبندگی سطح فلز استفاده می شود.

اپوکسی پرایمر دو قسمتی به عنوان پوشش در قسمت فولادی سازه شناخته می شود. این پرایمر دو قسمتی فیلمی تولید می کند که در برابر سایش ، مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم است. برای استفاده در استیل و بتونی که به درستی تهیه شده است بسیار مناسب است. این پرایمر همچنین برای نیروگاه ها ، کاربردهای دریایی ، تصفیه خانه ها و خارج مخازن توصیه می شود.

اپوکسی پرایمر

استفاده از اپوکسی پرایمر در پوشش کف

اپوکسی پرایمرها دارای فواید زیادی در پوشش دادن کف هستند، که برخی از آنها در زمینه برطرف کردن مشکلات مربوط به سطح بتن می باشد. اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که کفپوش های مکان مورد نظر شما برای سالیان آینده دارای استقامت و عملکرد قابل قبول خواهد بود ، پس باید به طور جدی استفاده از یک  پرایمر کفپوش را برای کف خود در نظر بگیرید.

فواید استفاده از اپوکسی پرایمر برای کف

این پرایمرها نازک هستند و چسبندگی بهتری دارند زیرا به دلیل اتصال بهتر، در بستر بتونی نفوذ می کنند.

پرایمرها با ایجاد یک پیوند شیمیایی بهتر و ضخامت اپوکسی مناسب منجر به ماندگاری بیشتر کفپوش می شوند

به دلیل طبیعت نازک تر اپوکسی پرایمر، به از بین بردن حباب ها و سوراخ هایی که به خاطر بیرون زدگی بتن ایجاد شده اند ، کمک می کنند. آن ها این کار را هنگامی انجام می دهند که در داخل بتن به خوبی پخش شده  تا بتوانند حفره هایی را که هوا را در خود نگه می دارند پر کنند و شانس یافتن حباب را در سطح کاهش دهند، اگر هوا راه رسیدن به سطح را پیدا کند به دلیل کم بودن ویسکوزیته ی پرایمر، قبل از به عمل آمدن، تمام حباب ها از بین میروند.

آنها اجازه می دهند تا سطح پوشش بعدی به ضخامت فیلم بالاتر و یکنواختی بیشتر دست یابد زیرا در سطح بتن به صورت هموار پخش می شوند.

بیشتر آن ها تحمل رطوبت را دارند و در مناطق با رطوبت بالا به خوبی کار می کنند.

اپوکسی پرایمر

نحوه ی استفاده

اگر از اپوکسی پرایمر در سطوح فلزی لخت استفاده میکنید، حتما تمام خوردگی های موجود به درستی از بین رفته باشد و سطح فلز از هرگونه چربی و سایر آلودگی ها پاک باشد. سطح فلز را با ساینده تمیز کنید تا چسبنده تر شود.

حتماً هنگام انجام کار از تجهیزات ایمنی مناسب (عینک / ماسک صورت و دستکش) استفاده کنید.

اسلحه اسپری خود را بطور صحیح بلافاصله بعد از هر بار تمیز کنید. به این ترتیب ، دفعه بعدی که برای استفاده از یک پرایمر آماده هستید ، تجهیزات شما آماده استفاده خواهد بود.

کاربران و مشتریان گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت و فروش اپوکسی پرایمر با شرکت رانا کیمیا فام به شماره تلفن (۳۰ خط) ۸۷۷۰۰۶۲۷ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.