تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

معرفی چند نمونه از بهترین رنگهای ساختمان برای رنگ آمیزی منازل

معرفی چند نمونه از بهترین رنگهای ساختمان برای رنگ آمیزی منازل

معرفی چند نمونه از بهترین رنگهای ساختمان برای رنگ آمیزی منازل

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

سطوح دیواری و همچنین ناحیه سقف در نمای داخلی منازل به شدت در دکوراسیون محیط تاثیر می‌گذارد. هر چقدر این سطوح دارای نقایص ساختاری باشند نمی‌توان یک فضای شیک و زیبایی را ایجاد کرد. پس ما با انتخاب بهترین رنگ ساختمان سعی می‌کنیم به نوسازی منزل خود بپردازیم. در عصر حاضر پروژه های مرتبط با نقاشی ساختمان برای نمای داخلی فوق العاده پر تقاضا است.

در واقع همه ما می‌خواهیم در محیطی زندگی یا مشغول کار باشیم که از زیباترین المان های دکوری در آن استفاده شده باشد. پوشش های رنگی نیز می‌توانند یک نوع عامل دکوری برای دیوارها باشند. چرا که هم خوردگی‌ها، خط و خش‌ها و دیگر نقص‌ها را پوشش می‌دهند و همین که به دلیل ظاهر شفاف خود یک فضای دلنشین و مسرت بخشی را به وجود می‌آورند. قطعاً این سوال برای شما ایجاد شده است که بهترین رنگ ساختمان چه نمونه هایی هستند و چه ویژگی هایی دارند؟ در این مقاله قصد داریم منحصراً به ارائه پاسخ این سوال بپردازیم پس با ما همراه باشید.

طبقه بندی بهترین رنگ های ساختمان

انواع رنگ ساختمانی را معمولاً در دو نوع پایه آب و پایه روغن طبقه بندی می‌کنند. هر کدام از این نمونه‌ها از لحاظ ویژگی های ساختاری و نوع فرمولاسیون با یکدیگر تفاوت های بنیادی دارند. علاوه بر این هر یک بنا به اهداف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند و ویژگی های اصلی مشترکی ندارند. همانطور که از نام آن‌ها مشخص است یک نمونه از آن بر پایه سیالات آب و دیگری بر پایه حلال های شیمیایی هستند. به همین دلیل رقیق سازی آنها نیز تفاوت دارد. برای رقیق سازی این رنگ‌ها باید از نسبت مشخصی از حلال‌ها استفاده کنیم. به طوری که اگر این نسبت رعایت نشود نمی‌توانیم کیفیت خوبی را پس از آماده سازی رنگ خود داشته باشیم.

پرطرفدارترین انواع رنگ های پایه آب رنگ های آکریلیک هستند. در طرف مقابل محبوب ترین رنگ های روغنی نیز رنگ آلکیدی می‌باشد. این دو نوع پوشش رنگی در حال حاضر به عنوان پرمصرف ترین ترکیبات رنگی برای نقاشی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. از طرفی هر دوی آن‌ها در دسته انواع رنگ های ساختمانی جدید نیز قلمداد می‌شوند. البته این موضوع به دلیل فرمولاسیون های جدیدی است که در این دو رنگ اعمال شده است. در ادامه هر یک را به طور جداگانه معرفی می‌کنیم. هر دوی این‌ها در جایگاه بهترین رنگ ساختمان قرار دارند. بنابراین نمی توان برتری خاصی را میان هر یک ذکر کرد.

طبقه بندی بهترین رنگ های ساختمان

بهترین رنگ ساختمان از نوع روغنی

رنگ آلکیدی به عنوان بهترین رنگ ساختمان قلمداد می‌شود. این پوشش‌ها دارای ترکیبات روغنی هستند، در نتیجه حلال های شیمیایی خاص خود را نیز دارند. برای رقیق سازی رنگ روغنی ساختمان از حلال های حاوی ترکیبات معدنی و الکل‌ها استفاده می‌شود. همه ما با انواع تینرهای رنگ آشنایی داریم. در واقع آنها در دسته حلال های با ساختار شیمیایی قرار می‌گیرند و بوی بسیار تندی نیز دارند.

این ترکیبات برای رقیق سازی رنگ روغنی آلکیدی استفاده می‌شوند. از لحاظ طبقه بندی رنگ های روغنی در سه دسته مات، نیمه براق و براق تولید می‌شوند. برای اتاق هایی که نورگیری بسیار شدیدی دارند نمونه های مات به دلیل تنظیم نور محیط مناسب تر هستند. از ویژگی های این رنگ‌ها می‌توان به مقاومت بسیار بالا و همچنین قابل شستشو بودن اشاره کرد.

بهترین رنگ ساختمان از نوع پایه آب

رنگ اکریلیک پایه آب خود به عنوان بهترین رنگ ساختمان در نظر گرفته می‌شود. این رنگ‌ها دوام و ماندگاری ایده‌آلی دارند و می‌توانند عملکرد مناسبی را در محیط های بسته خانگی داشته باشند. مهمترین مزیت رنگ اکریلیک این است که دیگر لازم نیست با حلال های شیمیایی آن را رقیق کنید. بنابراین بوی زننده و تندی را در محیط احساس نخواهید کرد. علاوه بر همه اینها بهترین امتیازی که باعث می‌شود افراد به دنبال خرید رنگ ساختمانی اکریلیک باشند سرعت خشک شدن آنها است.

رنگ های آکریلیک نسبت به پوشش های روغنی سرعت خشکی بسیار بالاتری دارند. این رنگ مشتقات متعدد دیگری نیز دارند که می‌توان به عایق رطوبتی آکریلیک اشاره کرد. در حال حاضر این پوشش‌ها در پروژه های رنگ کاری نمای ساختمان به عنوان بهترین رنگ شناخته می‌شوند.

بهترین رنگ ساختمان از نوع پایه آب

بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان را چگونه انتخاب کنیم؟

اصولاً دو نوع پروژه رنگ آمیزی ساختمان داریم که شامل بخش داخلی و بخش خارجی می‌باشد. همانطور که در قسمت قبل نیز ذکر شد رنگ آکریلیک به عنوان بهترین رنگ نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر ترکیبات دیگری از این رنگ‌ها ساخته شده اند که برای دیوارهای داخلی ساختمان مناسب هستند.

در کنار اینها رنگ روغنی نیز کاربری خوبی دارند و بهترین نتیجه را رقم می‌زنند. برای انتخاب مناسب ترین رنگ باید ویژگی های هر یک را با یکدیگر مقایسه کنیم. اگر میانه خوبی با بوی رنگ ندارید رنگ های آکریلیک پایه آب گزینه ای عالی هستند. اما اگر مقاومت بسیار بالاتری را می‌خواهید قطعاً رنگهای روغنی می‌توانند رضایت شما را جلب کنند.

بهترین رنگ ساختمان قابل شستشو

بهترین رنگ ساختمان که می‌تواند در محیط های مرطوب نیز استفاده شود رنگ روغنی می‌باشد. پس از آنکه به مرحله خشکی کامل رسیدند می‌توانید به راحتی عملیات نظافتی را روی آنها انجام دهید. اگر دیوار داخلی منزل شما سیاه یا آلوده شده است با یک دستمال مرطوب می‌توانید سطح دیوار را پاک کنید. قابل شستشو بودن رنگ های روغنی از دلایلی است که باعث افزایش آمار فروش آن‌ها شده است.

بهترین رنگ ساختمان بدون بو

رنگ اکریلیک پایه آب به عنوان بهترین رنگ ساختمان، به دلیل نداشتن حلال شیمیایی و قابل رقیق سازی با آب، بوی زننده ای را ندارند. اگر بخواهیم مقایسه اساسی میان رنگ آکریلیک و روغنی انجام دهیم مزیت بدون بو بودن برای رنگ های آکریلیک خواهد بود. البته این بدان معنا نیست که شما در زمان نقاشی داخلی ساختمان تهویه مطبوعی را نداشته باشید.

حتی برای نمونه های پایه آب نیز باید یک جریان هوا در محیط های بسته برقرار باشد. پوشش هایی که به عنوان رنگ مخصوص نمای سیمانی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند به دلیل آن که در فضای باز هستند روند سهل و آسانی را برای شما فراهم می‌کنند.

بهترین رنگ ساختمان بدون بو

رانا کیمیا فام؛ بهترین برند رنگ ساختمانی در کشور

اگر به دنبال بهترین مارک رنگ ساختمانی هستید شرکت رانا کیمیا فام گزینه ایده آلی برای شما خواهد بود. چرا که این مجموعه طیف گسترده‌ای از انواع رنگ ساختمانی را با کیفیت بسیار بالا در اختیار شما قرار می‌دهد. از طرف دیگر قیمت های در نظر گرفته شده برای محصولات مقرون به صرفه و متعادل هستند. شما می‌توانید برای کسب مشاوره در مورد خرید رنگ ساختمان با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.