تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک

تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

استفاده از ابزارهای استاندارد در فرایند نقاشی ساختمان فوق العاده اهمیت دارد. تفاوتی ندارد که شما به نقاشی بخش داخلی و یا رنگ کاری نمای ساختمان می پردازید. در همه موارد حتما باید از وسایل و تجهیزات مناسبی استفاده کنید تا بتوانید کیفیت قابل قبولی را در پایان کار داشته باشید. به طور کلی غلطک های رنگ می توانند یکسری تفاوت هایی را با یکدیگر داشته باشند. در واقع نوع رنگی که شما استفاده می کنید تعیین می‌کند که از چه نوع غلطکی برای پوشش دهی استفاده کنید.

در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک و به طور کلی یکسری جزئیات در مورد این وسایل صحبت کنیم. پس اگر میخواهید محیط منزل یا حوزه کاری خود را با رنگ روغنی و پلاستیک رنگ آمیزی کنید اما نمی دانید از چه نوع ابزاری استفاده کنید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید چرا که میخواهیم اطلاعات کاربردی و مفیدی را ارائه دهیم.

تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک از لحاظ ساختاری

به طور کلی می توان دو متغیر را برای معرفی ابعاد ساختاری غلطک ها ذکر کرد. این متغیرها شامل قطر و ارتفاع پرز غلطک می باشد. با توجه به آنکه انواع رنگ روغنی بیشتر در نمای داخلی ساختمان استفاده می شوند حتماً باید از ابزارهای ظریف استفاده کنیم. غلطک هایی که برای اعمال رنگ روغنی ساخته می‌شوند غالبا قطر کمتری دارند. از طرفی به منظور جلوگیری از ایجاد حباب و همچنین یکنواخت شدن رنگ پرز غلطک ها کوتاه تر می باشد. هر چقدر الیاف این ابزارآلات لطیف تر باشند طبیعتاً بهتر می توانند رنگ را روی سطح دیوار بنشانند.

در مقابل غلطک هایی که برای رنگ پلاستیک استفاده می شوند ممکن است در مواردی قطر بیشتری داشته باشند. بنابراین این ویژگی در ابزارهای بزرگتر معیاری است که شما میتوانید با یک بار اجرا مساحت بیشتری را رنگ آمیزی کنید. از طرفی رنگهای پلاستیک قابلیت آن را دارند که روی سطوح زبر و خشن نیز کیفیت خوبی را ارائه دهند. شما میتوانید از غلطک هایی که برای رنگ پلاستیک نیز استفاده می کنید برای انواع رنگ آکریلیک نیز استفاده کنید. سایزهایی که معمولاً در طراحی غلطک ها در نظر می‌گیرند از ۵ سانتی متر تا نهایت ۲۵ سانتیمتر متغیر می باشد.

تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک

انواع غلطک رنگ

برای طبقه بندی غلطک ها المان های زیادی را میتوان مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. اما همانطور که در بالا ذکر شد آنچه که باعث تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک می شود نوع پرز های آنها میباشد. معمولا غلطک ها از پرز کوتاه تا پرز بلند دسته بندی می شوند. به همین دلیل شما باید در انتخاب آنها نهایت دقت را داشته باشید تا بتوانید بر اساس نوع رنگی که استفاده می کنید این ابزارها را انتخاب کنید. سایز پرزها با یکدیگر تفاوت دارد و غالباً از بزرگترین آن که برابر ۱۹ میلیمتر است تا کمترین آن به ترتیب برابر ۱۰ میلی متر و ۶٫۵ میلی متر هستند.

برخی از مدل های غلطک هیچگونه پرزی را ندارند. بلکه کاملاً یک ساختار فوم مانندی را دارند. لذا اینگونه غلطک ها کاربرد متفاوتی را دارند. ابزارهایی مناسب رنگ روغنی هستند که دارای کاور الیاف طبیعی می باشند. چرا که این ساختار سازگاری بسیار بالایی با رنگ های آلکیدی و روغنی دارد.

قیمت غلطک رنگ روغنی

در بسیاری از پروژه های رنگ آمیزی ممکن است در برخی مواقع لازم باشد که از چندین غلطک رنگ روغنی استفاده کنید. معمولا در سازه هایی که مساحت بالایی دارند علاوه بر نیروی انسانی متعدد بهتر است از چند ابزار نیز استفاده کنید تا پروژه در کوتاهترین زمان خاتمه یابد. در چنین شرایطی ممکن است مجموعه قیمت غلطک رنگ روغنی افزایش پیدا کند. اما بسیاری از شرکت‌های تولید کننده داخلی با یک رویکرد راهبردی سعی می کنند تولیدات خود را در جهتی پیش ببرند که محصول نهایی قیمت متناسبی را داشته باشد. به همین دلیل شما می توانید این ابزارهای به نسبت ساده را در بسیاری از فروشگاه های ابزار آلات رنگی با بهترین قیمت خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی: ۵ نکته اجرایی مهم در استفاده از عایق رطوبتی روی گچ

تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک از لحاظ ساختاری

رنگ کردن دیوار با غلطک

با توجه به نکاتی که در ارتباط با تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک در شروع مقاله ذکر شد. حتماً باید ارزیابی های دقیقی در جهت انتخاب صحیح این ابزار آلات داشته باشید. به طور کلی اگر میخواهید از رنگ پلاستیک یا از رنگ روغنی برای نمای داخلی ساختمان استفاده کنید. علاوه بر قلم موها شما میتوانید غلطک هایی که دارای سایز مناسب هستند را نیز انتخاب کنید. اصولاً غلطک ها رویکرد سهل و آسانی را برای شما فراهم می کنند.

شما به راحتی می توانید با انتخاب نمونه غلطک هایی که دارای دسته های بلند هستند سقف و دیوارهای خانه خود را رنگ آمیزی کنید. به همین دلیل سطوحی که دسترسی خوبی برای شما ندارند با استفاده از غلطک ها به راحتی رنگ آمیزی می شوند. می توان گفت استفاده از غلطک ها در حال حاضر بسیار بیشتر از قلم موها می باشد. مهمترین دلیل آن نیز کاربری راحت آنها می باشد.

سینی غلطک رنگ

اگرچه تفاوت غلطک رنگ روغنی و پلاستیک از برخی جهات قابل تشریح می باشد. اما در مورد سینی ها هیچگونه تفاوتی وجود ندارد. در واقع سینی ها ابزارآلات ساده ای هستند که شما همراه با غلطک ها در پروژه های رنگ آمیزی از آن ها استفاده می کنید. این سینی ها غالبا از پلیمرهای پلاستیک ساخته می شوند و به دلیل ساختار شیبداری که دارند باعث می شوند تا غلطک ها به راحتی در داخل این سینی ها به رنگ ها آغشته شوند.

سایز بندی های متنوعی دارند و متناسب با ابعاد غلطک انتخاب می شوند. برای آنکه شما مجبور نباشید در پروژه های متعدد این سینی ها را شستشو دهید می توانید از یک پلاستیک یا فویل داخل آن استفاده کنید تا پس از اتمام رنگ آمیزی پلاستیک و فویل ها را دور بیندازید.

شرکت رانا کیمیا فام تولید کننده متنوع ترین انواع رنگ ساختمان

شرکت رانا کیمیا فام تولید کننده متنوع ترین انواع رنگ ساختمان

مشتریان گرامی می توانند طیف گسترده ای از انواع رنگ ساختمان، عایق رطوبتی، کفپوش اپوکسی و همچنین دیگر پوشش های صنعتی را با بالاترین کیفیت و قیمت مقرون به صرفه از شرکت رانا کیمیا فام خریداری کنند. شما می توانید جهت دریافت جزئیات بیشتر و آشنایی با مراحل خرید با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.