تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ اکریلیک نما چیست و چه کاربردی دارد؟

رنگ اکریلیک نما

رنگ اکریلیک نما چیست و چه کاربردی دارد؟

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

نمای ساختمان بخش مهمی در زیبایی خانه ها دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند از رنگ های خاصی که نمای ساختمان شان را جذاب می کند، استفاده کنند. رنگ اکریلیک نما یکی از زیباترین و خاص ترین رنگ هایی می باشد که به دلیل داشتن کیفیت بالا، در بخش داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود.

این رنگ ها اصولا بر پایه آب بوده و در حلال های مختلف حل نمی شوند. تنها کافیست برای حل آنها از آب استفاده شود. مسلما این مزیت در رنگ اکریلیک نما نسبت به رنگ های روغنی بهتر بوده و زمانی که آن را در محل استفاده می کنید، می توانید نما را از آسیب های خاص دور کنید.

رنگ های اکریلیک نسل جدیدی از رنگ های ساختمانی هستند که بسیار با محیط زیست سازگار می باشند. به همین دلیل استفاده از رنگ اکریلیک نما طرفداران بسیار زیادی داشته و در طی سالهای اخیر موفق شده است جایگزینی مناسب برای رنگ های روغنی و پلاستیکی به شمار رود. این رنگ در اصل صنعت رنگ امیزی ساختمان ها را دچار تحول و تغییر نموده است.

تفاوت رنگ اکریلیک نما با رنگ های روغنی در چیست؟

برخی تفاوت های عمده ای که در رنگ های اکریلیک وجود دارد، منجر شده است تا محبوبیت فوق العاده ای به دست آورند. از جمله این تفاوت ها، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • تنوع در رنگ های اکریلیک ساختمانی نسبت به رنگ های روغنی بیشتر است.
 • رنگ های اکریلیک نسبت به رنگ های روغنی سریع تر خشک می شوند.
 • رنگ اکریلیک نما را می توان با استفاده از مدیوم ها پس از رنگ امیزی تغییر داد. در حالی که رنگ های روغنی را به هیچ عنوان نمی توان بعد از پایان کار تغییر داد.
 • رنگ های روغنی ممکن است پس از مدتی تولید سرب نمایند که این مسئله می تواند برای محیط زیست به شدت مضر باشد. در حالی که رنگ های اکریلیک سازگاری خاصی با محیط زیست دارند.

رنگ اکریلیک نما

رنگ های اکریلیک چه هستند و ویژگی آنها چیست؟

این رنگ ها نوعی رنگ شیمیایی بوده و پرایمر پلاستیکی به شمار می روند. رنگ اکریلیک نما در دو گروه حلال با آب و حلال با نفت تقسیم شده، و در ابتدا از آن تنها برای رنگ آمیزی اتومبیل استفاده می شد. اما ویژگی های خاصی که در این رنگ وجود دارد، منجر شد تا صنعت های ساختمان سازی نیز برای رنگ آمیزی، به آن توجه نمودند.

حتی بسیاری از نقاشان نیز از این رنگ ها به جای رنگ های روغنی در طراحی استفاده نمودند. رنگ اکریلیک نما دارای ویژگی های خاصی است که هر یک از این ویژگی ها در صنایع مختلف کاربرد دارد. می توانیم به مهمترین ویژگی های رنگ های اکریلیک چنین اشاره کنیم.

 1. خاصیت درخشندگی بالا
 2. مقاوم در برابر نور خورشید
 3. دارای غلظت فوق العاده بالا
 4. دوام و ماندگاری بالا
 5. تنوع زیاد در رنگ ها
 6. فاقد بوی بد بودن رنگ اکریلیک نما
 7. انعطاف پذیری زیاد
 8. قابلیت ترمیم دوباره
 9. قابل استفاده بر روی سطوح مختلف
 10. سازگاری زیاد با محیط زیست
 11. عدم جذب گرد و خاک
 12. مقاومت بالا در برابر ساییدگی
 13. خشک شدن سریع سطح رنگ آمیزی شده

رنگ اکریلیک نما

آیا رنگ های اکریلیک قابل شستشو هستند؟

یکی از مهمترین مزایایی که می توانیم برای رنگ اکریلیک نما بیان نماییم، قابلیت شستشوی آنها می باشد آن رنگ ها از مرغوبیت بالایی در مواد اولیه برخوردار است که منجر می شود تا علاوه بر مقاومت و دوام بالا، قابلیت شستشو نیز داشته باشند.

رنگ های اکریلیک در میان رنگ های حلال آب، قابلیت شستشوی ۱۰۰% دارند. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر قسمتی از رنگ اکریلیک نما بر روی لباس شما بریزد، به راحتی نخواهید توانست این رنگ را با آب و به سادگی از روی لباس پاک کنید.

شما برای برطرف کردن این رنگ از روی لباس نیاز به استون خواهید داشت. بهترین زمانی که می توانید رنگ اکریلیک نما را پس از استفاده مورد شستشو قرار دهید، یک تا دو هفته بعد از رنگ آمیزی است. البته این رنگها بعد از ۲۰ دقیقه خشک می شود.

اما برای این که تمامی مواد موجود در رنگ های اکریلیک به خوبی خشک شوند، نیاز به زمان بیشتری خواهد بود. تقریبا یک هفته زمان مناسب و خوبی برای خشک شدن کامل این رنگ خواهد بود.

کاربران و مشتریان گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید رنگ آکریلیک نما از بخش تماس با ما با شرکت رانا کیمیا فام در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.