تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رزین سنگ چیست و چه کاربردی دارد؟

رزین سنگ چیست و چه کاربردی دارد؟

رزین سنگ چیست و چه کاربردی دارد؟

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رزین سنگ یک ماده شفاف رنگی است که برای پوشش دهی سطوح سنگی، سیمانی یا آجری مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که می دانید بسترهای سنگی نما یا کف ساختمان مستعد خوردگی هستند. حتما تا به حال با کفپوش های سنگی که به صورت موضعی دارای سوراخ های متعدد هستند مواجه شده اید. در واقع اینها همان آسیب های ساختاری بر بستر سنگ می باشد که باعث ایجاد ظاهر ناخوشایند در یک محیط می شود.

اما زمانی که شما از رزین سنگ برای پوشش دهی این سطوح استفاده می کنید نه تنها باعث جلوگیری از آسیب های متخلخل یا پر منفذ بر روی سطوح سنگی خواهید شد بلکه می توانید دوام و ماندگاری آن را نیز افزایش دهید. در این مقاله قصد داریم در مورد کاربردها، ویژگی ها، اجرا و زمان خشک شدن این رزین ها صحبت کنیم. به همین دلیل اگر به دنبال خرید این مواد رنگی هستید پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر حتما به ادامه مقاله توجه فرمایید.

کاربردهای گسترده رزین سنگ

رزین سنگ اگر چه به عنوان یک ماده رنگی مختص سطوح سنگی طراحی شده اند. اما کاربردهای آنها بر روی سطوح مختلف بسیار گسترده می باشد. در واقع شما این امکان را خواهید داشت که بر روی سطوح غیر سنگی مانند انواع آجر نما نیز از این رزین ها استفاده کنید.  دیوارهای آجری در اثر تماس مستقیم با رطوبت و همچنین آب و هوای محیط پس از مدتی دچار خوردگی خواهند شد. لذا استفاده از این رزین ها بر روی نمای آجری می تواند هزینه های تعمیر و بازسازی مجدد را در مراحل بعدی بسیار کاهش دهد.

صفحات سنگ طبیعی مختلف که غالباً قابلیت استفاده بر روی نما را دارند و همین که می‌توانند به عنوان کفپوش نیز بکارگیری شوند همگی توسط رزین سنگ پوشش دهی میشوند. سطوح بتنی و سیمانی و همچنین سطوحی که از سیمان سفید ساخته شده اند قابلیت پذیرش رزین های سنگ را دارند. البته شما می توانید برای نمای سیمانی از انواع رنگ نما استفاده کنید. این گونه سطوح بتنی می توانند بر روی دیوارهای عمودی و سطح بستر افقی باشند.

همچنین شما می‌توانید برای سطوح چوبی نیز از رزین سنگ استفاده کنید. در واقع این چوب ها کاربردهای بسیار گسترده‌ای از جمله ایجاد یک فضای تزیینی برای یک سازه در بخش داخلی و خارجی خواهند داشت.  با توجه به کمبود متریال سنگ طبیعی ممکن است برخی از سازه ها از سنگ مصنوعی استفاده کنند. باز هم شما می توانید بر روی متریال های غیر طبیعی یا مصنوعی نیز از این رزین ها استفاده کنید.

کاربردهای گسترده رزین سنگ

ویژگی های ساختاری رزین سنگ

  • رزین سنگ از لحاظ نوع اجرا به راحتی قابلیت اعمال دارد. لذا شما می توانید از تجهیزات ساده مانند انواع قلم مو و یا غلتک ها استفاده کنید.
  • با توجه به آنکه سطح بسترهای سنگ غالباً هم در محیط های بسته و هم در محیط های باز اجرا می شوند. در نتیجه این رزین ها حتی در محیط های باز در برابر اشعه مستقیم نور خورشید نیز مقاومت لازم را دارند.
  • در اثر تماس با رطوبت دچار تغییر رنگ نمی شود. اگر ظاهر محیط برای شما اهمیت دارد این اطمینان را داشته باشید که همواره ظاهر شفاف خود را حفظ می کنند و هیچگاه دچار زرد رنگی نمی شوند.
  • از لحاظ ساختاری انعطاف پذیری بالایی دارند. بنابراین شرایط اعمال آنها برای شما فوق العاده راحت خواهد شد.
  • سطح براقیت آن ها به گونه ای است که در نگاه اول ممکن است احساس کنید بستر کار خیس شده است. اما این یک خطای دید می باشد. در واقع این ویژگی بر زیبایی سطح می افزاید.
  • خاصیت ضد آب فوق العاده قوی دارند و می‌توانند کلیه منافذ سطح را کاملاً پر کنند.
  • رزین سنگ پس از آنکه به مرحله خشکی کامل رسید قابلیت شستشو دارد.
  • این رزین ها به خوبی می توانند ترک ها و همچنین آسیب های ساختاری سطوح سنگی را اصلاح کنند. در واقع شما با استفاده از این رزین ها نیازی نیست که به فکر تعویض مجدد سطح سنگی باشید.

ویژگی های ساختاری رزین سنگ

اجرای صحیح رزین سنگ

برخی از نمونه های مواد رزین سنگ بر پایه ترکیبات آکریلیک پایه آب می باشد. لذا شما قبل از اجرای این رزین ها باید آنها را با مقداری سیالات آب ترکیب کنید تا به غلظت مناسب برسند. البته میزان اضافه کردن آب به این ماده بستگی به سطح مورد نظر شما دارد که عوامل اجرایی قادر به تشخیص آن هستند. در زمان اجرای این رزین ها حتماً به میزان دمای محیط توجه کنید تا مراحل پوشش دهی را در یک دمای متعادل انجام دهید.

موضوع دما در فرایند خشک شدن رنگ نیز تاثیر دارد به طوری که هر چه دمای محیط بیشتر باشد زمان خشک شدن کاهش می یابد. حتماً از تماس گرد و غبار محیط با این رنگ ها جلوگیری کنید. لذا نباید در زمانی که وزش باد سنگین وجود دارد به اجرای این رزین ها بپردازید.

اگر سطح کار شما یک سازه بتنی تازه ساز می باشد لازم است تا خشک شدن کامل این سطوح و از دست دادن رطوبت آنها صبر کنید. زمانی رزین سنگ بهترین عملکرد را ارائه می دهد و می تواند شدت چسبندگی خود را تا حد بسیار بالایی حفظ کند که سطح کار خشک باشد.  اگرچه این مواد حساسیت بالایی به سطوح مرطوب ندارند اما ما همواره حالت ایده آل را در نظر می‌گیریم.

زمان خشک شدن این رزین ها

همان طور که گفته شد زمان خشک شدن رزین سنگ بستگی به دمای محیط دارد. اما به طور کلی و در حالت ایده آل زمان خشک شدن اولیه این رزین ها یک الی دو ساعت می باشد. اما برای رسیدن به خشکی کامل آنها باید تا یک روز کامل نیز صبر کنید. دمای ایده آلی که می تواند باعث خشکی تدریجی و مناسب این رزین ها شود دمای ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد. در این دما رزین ها پس از پایان اجرا نتیجه راضی کننده ای ارائه خواهند داد.

مشاوره قیمت و خرید انواع ترکیبات رنگی از شرکت رانا کیمیا فام

مشاوره قیمت و خرید انواع ترکیبات رنگی از شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام تولید کننده طیف گسترده ای از انواع رنگ ساختمانی، کفپوش اپوکسی و انواع رنگ صنعتی می باشد. کلیه تولیدات این شرکت صنعتی همگی با فرمولاسیون استاندارد و مطابق با پروتکل های تعریف شده در سازمان های جهانی می باشد. به همین دلیل شما باید از کیفیت این رنگ ها اطمینان کامل داشته باشید. جهت دریافت اطلاعات مرتبط با قیمت و همچنین جزئیات بیشتر انواع رنگ می توانید با کارشناسان شرکت رانا کیمیا فام تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.