تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ اپوکسی اکریلیک

رنگ اپوکسی اکریلیک

رنگ اپوکسی اکریلیک

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ اپوکسی اکریلیک یکی از بهترین و پرطرفدارترین رنگ هایی می باشد که بیشتر مشتریان از آن برای ساختمان خود استفاده می کنند. یکی از مهمترین علت هایی که رنگ اکریلیک طرفداران بسیاری دارد بی بو بودن آن می باشد.

اصلی ترین ماده ای که در رنگ اپوکسی وجود دارد آب است. استفاده کردن از رنگ اپوکسی بیشتر در ساختمان ها می باشد و افرادی که برای رنگ آمیزی خانه خود عجله دارند، از رنگ اپوکسی اکریلیک  استفاده می کنند.

زمان خشک شدن رنگ اپوکسی اکریلیک بسیار سریع می باشد و یکی دیگر از مزیت های آن این است که به راحتی می توانید آن را بشویید. به همین علت بسیاری از افراد برای رنگ ساختمان خود از رنگ اپوکسی و یا همان رنگ اکریلیک استفاده می کنند. قیمت این دسته از رنگ ها مانند رنگ روغنی می باشد، البته نوع مارک و برند آن متفاوت است و به همین دلیل قیمت های آن هم متفاوت می باشد.

بدون شک اگر برند آن شناخته شده تر باشد قیمت بالاتری هم دارد. بسیاری از کسانی که می خواهند ساختمان خود را رنگ کنند رنگ اپوکسی بهترین انتخابی است که می توانند داشته باشند.

مزایای رنگ اپوکسی اکریلیک نسبت به رنگ های روغنی :

همانطوری که گفته شد رنگ اپوکسی اکریلیک نسبت به رنگ های روغنی مزیت های بسیاری دارد که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم تا آشنایی شما در این مورد بیشتر شود.

  • خشک شدن پایه رنگ اکریلیک بسیار سریع می باشد و به همین دلیل است که بسیاری از افراد که در رنگ آمیزی ساختمان خود عجله دارند از این رنگ استفاده می کنند و به راحتی می توانند سه ساعت بعد رنگ آمیزی را شروع کنند.
  • یک دیگر از مزیت های مهم این رنگ این است که دیگر نیازی نیست از تینرهای نفتی و روغنی استفاده کنید، همچنین برای رنگ آمیزی نیازی به نیروهای انسانی زیادی ندارید.
  • از زمانی که این دسته از رنگ ها تولید شده اند دیگر کمتر کسی از رنگ های روغنی استفاده می کند، چرا که بوی رنگ های روغنی آزار دهنده می باشد و تا چندین روز از بین نمی رود ولی رنگ اپوکسی هیچ بویی ندارد و به همین دلیل بسیاری از افراد از این رنگ استفاده می کنند.
  • یکی دیگر از مزیت های مهم این نوع از رنگ ها این است که آنها را می توانید بر روی رنگ های دیگری مانند رنگ روغنی، رنگ های پلاستیک و … اجرا کنید، چرا که قدرت پوشش دهی این رنگ ها بسیار عالی می باشد و به خوبی می تواند بر روی رنگ های دیگر روی دیوار اجرا شود.
  • رنگ اپوکسی در برابر نور آفتاب مقاومت بسیاری دارد و به همین دلیل رنگ بر روی دیوار به هیچ عنوان پوسته پوسته نمی شود. این رنگ ها با دیگر مواد ساختمانی به خوبی می توانند ترکیب شوند و به همین دلیل است که به آنها رنگ های مقاوم می گویند.

رنگ اپوکسی اکریلیک

معایب رنگ اپوکسی اکریلیک :

رنگ اپوکسی اکریلیک نسبت به رنگ های دیگر معایب بسیار کمتری دارد و به همین دلیل نمی توان برای این رنگ ایراد خاصی را بیان می کنیم. ولی باید بدانید اگر هنگام زیرسازی دیوار به خوبی از بتونه استفاده نکنید، بعد از اینکه رنگ اپوکسی را بزنید امکان دارد که رگه های ترک مانندی بر روی دیوار به وجود آید. اگر این مشکل به وجود آید شما باید بار دیگر دیوار را رنگ آمیزی کنید.

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام استفاده از رنگ اکریلیک باید به آن دقت داشته باشید این است که غلتک را به خوبی بر سطح دیوار بکشانید. بسیاری از افراد با عجله این کار را انجام می دهند و بعد از اینکه رنگ آمیزی تمام شود با دیواری پوست پرتقالی مواجه می شوند، بنابراین باید بدانید رنگ اپوکسی ایرادی ندارد و برای آن نمی توانیم ایرادی بیان کنیم،

تنها نکته ای که مهم می باشد، این است که با نحوه رنگ آمیزی آن آشنایی های لازم را داشته باشید. بسیاری از افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند به خوبی می توانند از این رنگ استفاده کنند، به همین دلیل بهتر است از آنها کمک بگیرید.


مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.