تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

فرمولاسیون جدید رنگ روغنی بدون بو کشف شد!

فرمولاسیون جدید رنگ روغنی بدون بو کشف شد!

فرمولاسیون جدید رنگ روغنی بدون بو کشف شد!

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

دو نمونه از پرکاربردترین انواع رنگ ساختمان شامل رنگ آکریلیک پایه آب و همچنین رنگ روغنی بر پایه حلال شیمیایی می‌باشند. رنگ های اکریلیک با ویژگی بدون بودن معروف هستند اما نمونه های روغنی به دلیل نوع حلال خود بوی نسبتا سنگین و شدیدی را دارند. به همین دلیل استفاده از پوشش های رنگ روغنی ساختمان دغدغه های خاص خود را دارند. اما کارشناسان و دانشمندان شیمی موفق به کشف و تولید رنگ روغنی بدون بو شدند.

این رنگها حلال متفاوتی دارند و از لحاظ ویژگی های عملکردی می‌توانند در مواردی بهتر از پوشش های روغنی قبلی عمل کنند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد رنگ روغنی آلکیدی بدون بو به دست آورید این مقاله راه از دست ندهید.

کاربردهای گسترده رنگ روغنی بدون بو

رنگ روغنی بدون بو به دلیل مشخصات فنی خاص خود می‌تواند بهترین پوشش برای محیط های عمومی و پر رفت و آمد باشد. به عنوان مثال فضاهایی مانند بیمارستان‌ها که امکان تخلیه آن وجود ندارد به راحتی با این رنگ پوشش دهی می‌شوند. همچنین دیگر نقاط مانند دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، استراحتگاه‌ها، هتل‌ها و بانک‌ها نیز امکان استفاده از این رنگ‌ها را دارند. مزیت بدون بودن این رنگ روغنی دیوار در حین استفاده و پس از اجرا مشخص خواهد شد.

کاربردهای گسترده رنگ روغنی بدون بو

رنگ روغنی بدون بو با حلال سازگار با محیط زیست

رنگ روغنی بدون بو درجه سمیت بسیار پایینی دارد. در فرمولاسیون آن از مواد سولفور استفاده نشده است. دانسیته حدود ۰٫۷ کیلوگرم به ازای هر لیتر دارند و فلش پوینت یا نقطه اشتعال این رنگ‌ها نیز بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد متغیر است. بنا به این المان‌های مذکور مطمئن خواهیم بود که رنگ روغنی بدون بو کاملا دوستدار محیط زیست است. پس تکنسین های اجرایی بدون نگرانی می‌توانند این رنگ‌ها را در محیط های بسته اجرا کنند.

زمان خشکی بسیار کوتاه مدت رنگ روغنی بدون بو

قطعا می‌دانید در نقاشی ساختمان با رنگ روغنی مدت زمان خشکی قدری طولانی تر است. اما این قاعده در مورد رنگ آکریلیک پایه آب متفاوت است. به این صورت که در زمان کمتری به مرحله خشکی می‌رسند. چرا که سیال آب در دمای محیط سریعتر تبخیر می‌شود و فیلم رنگ مقاومی را ایجاد می‌کند. رنگ های روغنی که دارای حلال شیمیایی هستند ممکن است برای رسیدن به خشکی اولیه به ۶ ساعت زمان نیاز داشته باشند. اما در مورد نمونه های بدون بو این زمان به ۲ ساعت کاهش پیدا کرده است.

زمان خشکی بسیار کوتاه مدت رنگ روغنی بدون بو

مقاومت بالای رنگ روغنی بدون بو

فرمولاسیون رنگ روغنی بدون بو به گونه‌ای است که هیچ گونه تغییری در مقاومت فیلم رنگ ایجاد نشده است. یعنی رنگ های روغنی که دارای حلال های شیمیایی و تینرهای معدنی هستند قطعاً استحکام لایه رنگ بالایی دارند. در مورد رنگ های بدون بو روغنی نیز این موضوع کاملاً صدق می‌کند. لذا در محیط های پرتنش که نگران آسیب دیدن دیوارها هستید می‌توانید از این نوع رنگ که کاملا ضد خش، ضد خوردگی و همچنین ضد رطوبت است، استفاده کنید.

مصرف بسیار پایین

مصرف پایین رنگ های روغنی فواید بسیار زیادی دارد. این موضوع در مورد سایر رنگهای ساختمانی نیز در نظر گرفته می‌شود. طبیعتا هر چقدر حجم رنگ کمتری در پروژه خود مصرف کنید. می‌توانید در بودجه خود یک صرفه جویی اساسی داشته باشید. البته انجام زیرسازی های اولیه می‌تواند روی مصرف رنگ تاثیر مستقیم بگذارد. بنابراین همواره سعی کنید ابتدا تمام نقایص را برطرف کنید و سپس به اجرای رنگ روغنی بپردازید.

رنگ بدون بو برای ساختمان و دیوارهای داخلی

رنگ روغنی بدون بو و همچنین پوشش های آکریلیک علاوه بر محیط های عمومی قابلیت استفاده در منازل را نیز دارند. بنابراین اگر شما میانه خوبی با رنگ های روغنی دارای حلال شیمیایی ندارید می‌توانید از این رنگهای بدون بو استفاده کنید. ویژگی هایی که در مورد رنگ روغنی معمولی وجود دارد در مورد این پوشش های جدید نیز صدق می‌کند. پس اگر می‌خواهید پروژه بسیار ایده آل و موفقیت آمیز را داشته باشید این رنگ‌ها بهترین انتخاب خواهند بود.

رنگ بدون بو برای چوب

شما می‌توانید از رنگ های آکریلیک بدون بو و همچنین رنگ های روغنی برای پوشش دهی تجهیزات و قطعات چوبی استفاده کنید. اما باید این نکته را مد نظر قرار دهید که چوب‌ها به خوبی سنباده زنی شوند و یک سطح کاملاً صاف و صیقلی را داشته باشند. در این شرایط رنگ‌ها با حداکثر چسبندگی روی چوب قرار می‌گیرند. رنگ بندی های مختلفی برای این پوشش‌ها وجود دارد که به زیباتر شدن قطعات چوبی کمک می‌کند.

رنگ بدون بو برای چوب

رنگ بدون بو برای فلز

فلزات نیز قابلیت پذیرش رنگ های روغنی و دیگر رنگ های بدون بو مانند آکریلیک را دارند. در مورد فلزات نیز المان آماده سازی جزو اولین اقداماتی است که باید انجام دهید. با توجه به آن که فلزات جذب کننده آلودگی‌ها و مواد روغنی هستند بهتر است ابتدا سطح آنها را کاملاً تمیز کنید. رنگ روغنی بدون بو قابلیت استفاده بر روی قطعات فلزی مختلف خانه‌ها مانند چارچوب‌ها و پنجره‌ها را دارند. لذا می‌توان یک دکوراسیون بسیار جذاب و زیبایی را خلق کرد.

معایب رنگ بدون بو

برای رنگ روغنی بدون بو محدودیت خاصی را نمی‌توان ذکر کرد. اما اگر بخواهیم یک مقایسه اساسی میان پوشش های آکریلیک و رنگ های روغنی ارائه دهیم باید بگویم که این ترکیبات تمام نقایص مرتبط با نمونه های قدیمی را بر طرف کرده اند. به عنوان مثال داشتن بوی شدید در این رنگ بزرگترین عیبی بود که با خلق نمونه های جدید کاملاً برطرف شده است. از طرفی رنگ های آکریلیک بدون بو معمولاً قابلیت شستشو ندارند حال آنکه رنگ های روغنی این مزیت را دارند و برای محیط هایی که در معرض تنش و آلودگی هستند کاربردی تر خواهند بود.

قیمت رنگ روغنی بدون بو

رنگ روغنی بدون بو در حجم بسیار وسیع در برخی شرکت های صنعتی داخلی تولید می‌شود. البته در حال حاضر به دلیل جدید بودن این محصول ممکن است نیاز به انجام یکسری تمهیدات و المان های ضروری باشد. در مجموع این رنگ به منظور حفظ تعادل در بازار با قیمت مناسبی ارائه خواهد شد تا افرادی که می‌خواهند یک پروژه گسترده ای را شروع کنند با مشکلات بودجه‌ای مواجه نشوند.

خرید انواع رنگ ساختمان از شرکت رانا کیمیا فام

رنگ های ساختمان با بهترین قیمت در شرکت رانا کیمیا فام در اختیار مشتریان قرار داده خواهد شد. آنچه که برای ما اهمیت دارد کسب رضایت شما پس از استفاده از محصولات است. همچنین کارشناسان این شرکت در حوزه فروش بهترین اطلاعات را به شما ارائه می‌دهند تا با آگاهی کامل نسبت به خرید رنگ ساختمان اقدام کنید. جهت دریافت جزئیات بیشتر با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.