تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ روغنی سفید؛ کاربردها و جزئیات فنی محصول

رنگ روغنی سفید؛ کاربردها و جزئیات فنی محصول

رنگ روغنی سفید؛ کاربردها و جزئیات فنی محصول

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ روغنی سفید یکی از رنگ های ساختمانی بسیار پرکاربرد می‌باشند که بر پایه حلال های شیمیایی هستند. این پوشش‌ها به عنوان رنگ های تزئینی نیز محسوب می‌شوند. زیرا علاوه بر افزایش مقاومت سطح باعث ارتقای زیبایی سازه می‌شوند. در این مقاله ضمن شرح کاربردهای محصول در مورد جزئیات فنی آن نیز اطلاعات ارزشمندی ارائه خواهیم داد.

کاربردهای رنگ روغنی سفید

رنگ روغنی سفید کاربردهای بسیار گسترده ای در سازه های مختلف دارند. شما می‌توانید این رنگ‌ها را برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی، سیمانی و حتی سطوح فلزی نیز مورد استفاده قرار دهید. در کنار این‌ها درب و پنجره های سازه‌ها نیز قابل پوششی با این رنگ‌ها هستند. در یک سازه ساختمانی دیوارها ممکن است از جنس گچ یا سیمان باشند و پنجره‌ها و درب‌ها نیز از جنس فلز یا چوب. همه این‌ها قابلیت پذیرش رنگ روغنی سفید را دارند. این رنگ‌ها علاوه بر مدرن کردن نمای داخلی باعث افزایش طول عمر سطوح نیز می‌شود.

میزان پوشش دهی رنگ روغنی سفید چقدر است؟

یکی از سوالات بسیار مهمی که در مورد رنگ روغنی سفید از فروشگاه های رنگ پرسیده می‌شود این است که این محصولات به ازای یک حجم معین چه مساحتی از سطح کار را پوشش دهی می‌کنند. در واقع آنها می‌خواهند با این اطلاعات بدانند که آیا میزان مصرف رنگ به صرفه است یا خیر؟ نوع فرمولاسیونی که برای رنگ های روغنی سفید وجود دارد کاملا جدید و مطابق با معیارها و استانداردهای روز جهان است. به همین دلیل در یک حجم و وزن به نسبت پایین می‌توانند مساحت بالایی را پوشش دهند. در حال حاضر متوسط نرخ پوشش دهی که برای رنگ روغنی سفید از نوع نیمه مات می‌توان ذکر کرد مساحت ۶ متر مربع به ازای وزن هر کیلوگرم است.

حتما بخوانید...  پرفروش ترین رنگ آهن آلات ساختمان؛ طبقه بندی و نحوه اجرا

البته بستگی به غلظت رنگ، میزان ضخامت کار و همچنین میزان هدر رفت رنگ دارد. از طرفی برند های مختلف براساس نوع کیفیتی که دارند از لحاظ نرخ پوشش دهی متفاوت هستند. اما این مقدار ذکر شده تا حدودی برای تمامی رنگ های روغنی در این گروه یکسان است. شما می‌توانید در مقاله طریقه مصرف رنگ روغنی به اطلاعات ارزشمندی درباره اجرا دست پیدا کنید.

کاربردهای رنگ روغنی سفید

رنگ روغنی سفید در چه شرایطی خشک می‌شود؟

مهمترین مزیت ارزشمندی که رنگ روغنی سفید دارد این است که به صورت هوا خشک می‌باشد. یعنی اگر نمای بسته داخلی در مجاورت جریان هوا قرار بگیرد می‌توان انتظار داشت که پوشش های رنگی در کمترین زمان به مرحله خشکی کامل می‌رسند. پس حتما اطمینان داشته باشید که در نماهای بسته تهویه مناسب وجود داشته باشد. هر چقدر جریان هوا ملایمی در سازه باشد روی سرعت خشکی تاثیر می‌گذارد. اگرچه دمای محیط نیز بر مدت زمان خشکی موثر است. اما همواره تاکید می‌کنیم که حتی اگر جریان هوای مناسب نیز وجود ندارد از دستگاه تهویه استفاده شود.

نوع بسته بندی رنگ روغنی سفید برای دیوار

رنگ روغنی سفید غالبا در محفظه های فلزی با وزن های متفاوت بسته بندی می‌شود. یک قوطی بسیار محکم که امنیت رنگ‌ها را برای انتقال تا محل پروژه تأمین می‌کند. وزنه این قوطی‌ها از ۱ کیلو گرم تا ۵ کیلوگرم متغیر است. لذا اگر پروژه های بسیار وسیع و گسترده ای را دارید می‌توانید محفظه های سنگین تر رنگ را انتخاب کنید. این محفظه‌ها کاملا ایزوله هستند و رنگ های داخلی را از رطوبت، گرد و غبار و جریان هوا حفظ می‌کنند.

حتما بخوانید...  رنگ مولتی کالر جزو پوشش های نوین در انواع رنگ ساختمان

میزان ضخامتی که برای رنگ های روغنی وجود دارد

فیلم رنگی که برای پوشش های روغنی ایجاد می‌شود در حدود ۳۰ الی ۴۰ میکرومتر است. در همین ضخامت اندک نیز مقاومت خوبی دارند و بر روی سطوح زیرسازی شده با چسبندگی بالا باقی می‌مانند. نکته مهمی که برای اجرای رنگ روغنی سفید باید مدنظر قرار دهیم استفاده از لوازم و تجهیزات استاندارد است.

هر چقدر وسایل رنگ آمیزی درجه ۱ و مرغوب باشند به همان نسبت یک ضخامت یکسان و یکدستی را در سطح دیوارها بوجود می‌آورند. در حال حاضر غلتک‌ها و همچنین قلم موها ابزارهای ساده ای هستند که می‌توانند برای نقاشی ساختمان مدرن استفاده شوند. البته تجهیزات دیگری همچون اسپری های رنگی قابل استفاده برای پوشش دهی رنگ نمای ساختمان می‌باشند.

نوع بسته بندی رنگ روغنی سفید برای دیوار

حلال های مناسب برای رقیق سازی رنگ روغنی سفید

رنگ های روغنی برای آنکه آماده اجرا شوند باید رقیق سازی شوند. با این کار غلظت رنگ تنظیم می‌شود. لذا به راحتی می‌توان آنها را با ابزارهای مورد نظر روی دیوار اجرا کرد. در حال حاضر حلال های شیمیایی که با رنگ های روغنی ترکیب می‌شوند تینرهای روغنی و بنزین هستند. هر کدام از این مواد باید با یک نسبت بسیار کم به رنگ های روغنی اصلی اضافه شوند.

این حلال های شیمیایی اشتعال پذیر هستند و باید در زمان میکس کردن کاملا عوامل احتراقی را از محیط دور کنید و همچنین اجازه دهید جریان هوای مناسب در محیط های بسته برقرار باشد. زمانی که با حلال های اشتعال زا سروکار داریم اجرای المان های امنیتی فوق العاده اهمیت دارد.

حتما بخوانید...  رنگهای صنعتی

استفاده از رنگ های روغنی به عنوان پوشش تزئینی

اگر قصد نوسازی نمای داخلی سازه مسکونی یا اداری خود را دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما از رنگ های روغنی که در گروه های مات، نیمه براق و براق هستند استفاده کنید. اصولا رنگ های روغنی یک جنبه تزئینی دارند و می‌توانند باعث زیباسازی نما شوند. کاملا قابل شستشو می‌باشند و پس از آنکه به مرحله خشکی کامل رسیدند می‌توانید به پاکسازی آنها در صورت بروز آلودگی یا سیاه شدن بپردازید.

 رنگ روغنی سفید یک نمونه از فام های ظاهری این محصول است. اصولا رنگ های روغنی، رنگ بندی های متعددی دارند و محدودیتی از لحاظ نوع رنگدانه در آنها وجود ندارد. پس اگر قصد تغییر دکوراسیون و زیباسازی محیط منزل خود را دارید این پوشش‌ها بهترین انتخاب خواهند بود. البته نوع اجرا نیز در نتیجه کار تاثیر دارد و رنگ های باکیفیت باید همراه با اجرای اصولی باشند.

تولید و فروش رنگ ساختمان در شرکت رانا کیمیا فام

تولید و فروش رنگ ساختمان در شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام یک خط تولید کاملا پیشرفته برای ساخت انواع رنگ ساختمانی دارد. این شرکت به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید رنگ در سطح کشور می‌باشد که همواره توانسته است حجم بسیار گسترده ای از پروژه های نقاشی ساختمان و همچنین پروژه های صنعتی را پشتیبانی کند. مشتریان گرامی می‌توانند متنوع ترین رنگ‌ها را از این مرکز با بهترین قیمت خریداری کنند. جهت دریافت اطلاعات دقیق در مورد محصولات با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.