تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ ساختمان استخوانی؛ ویژگی ها و نحوه ترکیب آن

رنگ ساختمان استخوانی؛ ویژگی ها و نحوه ترکیب آن

رنگ ساختمان استخوانی؛ ویژگی ها و نحوه ترکیب آن

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ ساختمان استخوانی یکی از زیباترین گروه های رنگی است که طرفداران بسیار زیادی دارد و در بخش داخلی ساختمان به وفور در حال استفاده می باشد. این رنگ تنوع بالایی در مجموعه خود دارد بطوریکه می توان با اعمال یکسری تکنیک های ترکیبی به رنگ هایی چون استخوانی کرم، روشن و یا تیره دست یافت. خصوصیت بارزی که این نوع از رنگ ها در ماهیت خود دارند سازگاری و هماهنگی لازم با دیگر رنگ ها و دکوراسیون منزل است.

معمولاً به اینگونه رنگ ها با چنین ویژگی هایی رنگ های خنثی می گویند چرا که لازم نیست چندان محیط اطراف را متناسب با آن ها تنظیم و یا تغییر دهید زیرا رنگ ساختمان استخوانی هم خوانی لازم با هر نوع فضایی را دارد.

آنچه که در این مقاله ارائه می شود درواقع چگونگی بدست آوردن رنگ ساختمان استخوانی از ترکیب چند رنگ مختلف است که اکثر تکنسین های اعمال رنگ دقیقا همین اصول را برای ایجاد رنگ ساختمان از نوع استخوانی پیاده سازی می کنند.

رنگ ساختمان استخوانی چه ویژگی هایی دارد

رنگ ساختمان استخوانی از نوع روغنی از جمله ترکیبات پر مصرف در دایره وسیع اینگونه از رنگ ها می باشد که به واسطه سطح براق و مسرت بخشی که پس از خشکی کامل ایجاد می کند همواره مورد توجه قرار گرفته است. اصولا رنگ های تماماً سفید به نسبت این رنگ به آن صورت طرفداران بالایی ندارد. اما رنگ ساختمان استخوانی در یک محیط پر نور نه تنها دارای یک کنتراست کنترل شده است بلکه شفافیت خوبی نیز از خود ارائه می دهد.

رنگ روغنی استخوانی بسیار به صرفه هستند و می توانند در یک حجم رنگ به نسبت پایین یک محیط با دیوارهای وسیع و با مساحت بالا را رنگ آمیزی کنند. درواقع این طرز عملکرد رنگ اصولاً مرتبط با بالا بودن نرخ گسترش آن است. دقیقاً مزیتی و ویژگی اصلی رنگ های استخوانی این است که نرخ گسترش بالایی دارند. همین امر سبب می شود تا هزینه های شما به مراتب کنترل و بهینه باشد.

رنگ ساختمان استخوانی؛ ویژگی ها و نحوه ترکیب آن

رنگ ساختمان استخوانی از چه رنگ هایی بدست می آید؟

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد اصولا رنگ ساختمان استخوانی تشکیل شده از چند رنگ مجزا هستند که با ترکیب آن ها رنگ متناسب با سلیقه شما بدست می آیند. بسیاری از افراد تمایل دارند که رنگ استخوانی خود را به صورت بسیار روشن، تیره و یا حتی کرم در منزل یا محیط خود استفاده کنند. لذا نمی توان یک رنگ ساختمان استخوانی را با یک ترکیب رنگدانه ثابت به بازار عرضه کرد. برای سه گروه رنگ ذکر شده یعنی استخوانی روشن، تیره و کرم ترکیب رنگ متفاوتی باید اعمال شود.

برای رنگ استخوانی روشن لازم است که از رنگ هایی همچون رنگ سفید خام، رنگ گل ماش و رنگ مشکی استفاده کنیم. برای رنگ های استخوانی کرم لازم است که از رنگ های پایه ای سفید خام ،گل ماش، مشکی و مقدار بسیار اندکی زرد استفاده کنیم. در آخر نیز برای آنکه بتوانیم یک رنگ ساختمان استخوانی تیره بدست آوریم بهتر است که از همان نوع رنگ های مذکور یعنی سفید خام، گل ماش و مشکی استفاده کنیم.

تفاوت اصلی در مقدار حجم ترکیبی رنگ است به بیان دیگر حجم رنگ ترکیبی در سه مورد استخوانی روشن، تیره و کرم با یکدیگر تفاوت دارد که در قسمت بعد در مورد مقدار حجم مورد نیاز در اجزای هر رنگ صحبت خواهد شد.

رنگ ساختمان استخوانی از چه رنگ هایی بدست می آید؟

ترکیب رنگ استخوانی چگونه است؟

به طور کلی ترکیب رنگ یک نوع مهارت بخصوصی است که در عملیات رنگ آمیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما نمی توانیم یک حجم دلخواهی از چند ماده رنگی را جهت بدست آوردن یک نوع رنگدانه خاص با یکدیگر ترکیب کنیم. زیرا در این حالت نه تنها آن رنگدانه بخصوصی که مد نظر ما است حاصل نمی شود بلکه رنگ کاملا از بین می رود. به همین دلیل اصول خاصی را در عملیات ترکیب باید رعایت کنیم. در مورد رنگ ساختمان استخوانی، رنگ های مذکور در قسمت قبل یعنی رنگ سفید، گل ماش، مشکی و یا زرد هر کدام لازم است که با حجم و وزن مشخصی با یکدیگر ترکیب شوند.

حجم مورد نظری که برای ایجاد رنگ استخوانی روشن باید با یکدیگر ترکیب کنیم برای یک جرم چهار کیلویی شامل چهار کیلو رنگ سفید خام، به مقدار پنج قطره گل ماش، و همچنین دو قطره رنگ مشکی است. برای ایجاد رنگ استخوانی کرمی لازم است که چهار کیلو رنگ سفید خام، پنج قطره گل ماش، دو قطره مشکی و به میزان بسیار کمی زرد استفاده کنیم.

برای نوع تیره نیز چهار کیلو سفید خام، هشت قطره گل ماش، و دو قطره هم مشکی لازم داریم. رنگ گل ماش همان طور که می دانید به رنگ خردلی و قهوه ای روشن و مابین این دو است که برای بدست آورن رنگ های استخوانی به وفور استفاده می شود.

ترکیب رنگ ساختمان استخوانی چگونه است؟

نکات کلیدی در تهیه رنگ استخوانی

  • در تهیه رنگ ساختمان استخوانی مراقب باشید که ترکیبات رنگ بیش از مقادیر تعیین شده به یکدیگر اضافه نشوند.
  • رنگ سفید پایه ای خود را متناسب با حجم کار خود تهیه کنید و حتما در اضافه کردن رنگ گل ماش نهایت دقت را داشته باشید زیرا حتی یک قطره اضافی نمی تواند نتیجه کار را دگرگون کند.
  • قبل از آنکه بخواهید شروع به رنگ آمیزی کنید برای تست و انجام آزمون یک مساحت بسیار کوچک را رنگ آمیزی کنید و با بررسی و رویت دقیق آن ببینید که آیا این رنگ همانی است که انتظار داشتید. در صورت رضایت کل دیوار را رنگ آمیزی کنید.
  • حتما از تکنسین های مجرب و کارآزموده در عملیات ترکیب رنگ ساختمان استخوانی استفاده کنید.

ارائه متنوع ترین رنگ های ساختمانی از شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام با تجربه چندین ساله خود در زمینه تولید انواع رنگ ساختمان برای بخش داخلی و رنگ نمای ساختمان برای بخش خارجی توانسته است رضایت مجموعه ای گسترده از مشتریان را به جهت کیفیت بالای محصولات خود جلب کند. آنچه که برای این شرکت اهمیت دارد تولید استاندارد، تنوع بالا، و عرضه به موقع محصولات رنگی است. در کنار آن متخصصین شرکت رانا کیمیا فام آمادگی لازم برای ارائه مشاوره در ارتباط با نوع پروژه شما را نیز دارد.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.