• en
تلفن تماس : (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

آشنایی با رنگ صنعتی سوله

رنگ صنعتی سوله

آشنایی با رنگ صنعتی سوله

  |   مقالات

رنگ صنعتی سوله یکی دیگر از انواع رنگ های پرفروش و پر کاربرد است در این بخش از مقاله نیز به طور اختصاصی در مورد انواع رنگ صنعتی سوله و البته کاربرد آن ها مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

رنگ ها ترکیبات مختلفی هستند که برخی از آن ها صرفا به عنوان تزیین کننده و برخی از آن ها به عنوان عامل نگهدارنده در نظر گرفته می شود . لازم به ذکر است که این عامل سبب شده است میزان مصرف آنها متغیر باشد.

اگر رنگی به عنوان پوشش در برابر زنگ زدگی در لوله های بزرگ استفاده می شود باید برخی از ویژگی های منحصر به فرد را داشته باشد. رنگ صنعتی سوله به طور کامل در سازه های موجود در سوله ها استفاده می شود کاربرد اصلی آن به عنوان یک پوشش مقاوم است.

لازم به ذکر است بهترین نوع رنگ صنعتی سوله باید قابلیت چسبندگی بالایی داشته باشد. در ادامه به برخی از مهمترین انواع آن ها اشاره شده است . ناگفته نماند رنگ صنعتی سوله باید در برابر تغییرات جوی مقاومت بالا از خود نشان دهد.

جهت مشاهده رنگ های صنعتی رانا کیمیا فام کلیک کنید.

انواع رنگ صنعتی سوله

از مهمترین انواع رنگ صنعتی سوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رنگ وینیل : این نوع رنگ صنعتی سوله بیشتر در سازه های فولادی استفاده می شود و مهمترین عامل استفاده آن فراهم شدن مقاومت بالا در برابر خوردگی است . جالب است بدانید معمولا در به کارگیری از آن ها از قلمو استفاده می شود‌. این عامل سبب می شود که رنگ یاد شده به طور کامل در درزها نفوذ کرده و به طور کامل جذب شود . حتی اگر سطح یاد شده به طور کامل تمیز نشود در این صورت استفاده از قلمو سبب می شود که که قدرت چسبندگی نیز بالا باشد . کاربرد اصلی این نوع رنگ ها فراهم ساختن پوششی مقاوم در برابر خوردگی است .
  • رنگ اپوکسی پلی آمید : از این نوع رنگ صنعتی سوله به منظور ایجاد پوشش مناسب برای سازه های فلزی استفاده می شود. آن ها نیز بسیار مقاوم هستند و از آنها می توان به عنوان اولین پوشش استفاده کرد.
  • رنگ آلکیدی : این نوع رنگ ها سرعت خشک شدن متفاوتی با توجه به میزان مصرفی دارند لازم به ذکر است که در بیشتر مواقع به عنوان یک پوشش براق کننده نیز استفاده می شود. و کاربردهای وسیعی دارد سطوح گچی و در و پنجره های ساختمان ها از جمله مهمترین کاربرد این نوع رنگ ها می باشد.

رنگ صنعتی سوله

کاربرد رنگ صنعتی سوله

رنگ صنعتی سوله کاربرد وسیعی دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است ولی در مورد نحوه و شرایط استفاده از آن ها نیز اصول خاصی را به طور جدی باید در نظر گرفت . هنگامی که نور خورشید به طور مستقیم می تابد و شدت آن بیشتر است توصیه می شود از رنگ صنعتی سوله استفاده نشود و البته در مکانی که از آن استفاده می کنیم باید تهویه ی مناسبی فراهم باشد و در هنگام خشک شدن آن نیز باید تهویه ی آن برقرار باشد.

در نظر گرفتن نکات یاد شده می تواند به رنگ آمیزی مطلوب تری منجر شود به همین دلیل همواره تاکید می شود اصول های ذکر شده در نظر گرفته شود . رعایت اصول ایمنی برای استفاده از این رنگ بسیار اهمیت دارد و همچنین بهتر است بدانید این رنگ به شدت اشتعال پذیر بوده به همین دلیل باید به طور جدی از حضور آن ها در کنار آتش جلوگیری شود .

از مهمترین کاربرد رنگ صنعتی سوله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از آن بر روی انواع سازه های فلزی مانند انواع سوله ها
  • استفاده از آن در تاسیسات و اسکلت های فلزی
  • استفاده بر روی سطوح فلزی ، چوبی و گچی

این رنگ ها برای مصارف ساختمانی بسیار مناسب می باشد. این رنگ به وسیله قلم مو ، غلطک و اسپری هوا اعمال می گردد. رنگ الکیدی قابل استفاده در محیط های مختلف صنعتی و نیمه صنعتی می باشد و البته می توان از آن جهت پوشش ماشین آلات ، انواع تاسیسات فولادی ، اسکلت های فلزی و همچنین لوازم خانگی و اداری استفاده کرد. معمولا در محیط های معمولی و نیمه صنعتی اطمینان بیشتری برای استفاده از آن ها فراهم است.


مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :