تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

با ۲ نوع پرکاربرد رنگ قابل شستشو برای دیوار آشنا شوید؟

با ۲ نوع پرکاربرد رنگ قابل شستشو برای دیوار آشنا شوید؟

با ۲ نوع پرکاربرد رنگ قابل شستشو برای دیوار آشنا شوید؟

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

استفاده از انواع رنگ قابل شستشو برای دیوار برای همه ما که می‌خواهیم با این رنگ های ساختمانی یک فضای جدید و زیبایی را بوجود آوریم اهمیت دارد. همانطور که از نام این نوع پوشش های رنگی مشخص است قابلیت پاکسازی و تمیز کردن دارند. بنابراین شما در طولانی مدت می‌توانید یک سطح دیوار براق و جذابی را داشته باشید. در حال حاضر دو نوع محصول بسیار پرفروش و پرطرفدار که همگی قابل شستشو هستند در بازار عرضه می‌شوند. در این مقاله ضمن معرفی این رنگ‌ها اطلاعات و جزئیات فنی ارزشمندی در مورد هر یک ارائه می‌دهیم تا با آشنایی کامل بتوانید نسبت به خرید اقدام کنید.

مزیت استفاده از انواع رنگ قابل شستشو برای دیوار گچی

رنگ قابل شستشو برای دیوار مزیت های بسیار زیادی برای ما دارد. این پوشش‌ها می‌توانند هم برای نمای داخلی استفاده شوند و برخی از نمونه های خاص آن نیز برای فضای بیرون. طبیعتآ رنگ های قابل استفاده برای بخش خارجی سازه به عنوان رنگ نما شناخته می‌شوند. پس کاملا طبیعی می‌باشد که این پوشش های بیرونی نه تنها قابل شستشو باشند بلکه در برابر شرایط پرتنش محیط مانند نوسانات دمایی، تابش مستقیم نور خورشید، گرد و غبار و دیگر موارد مقاوم باشند.

برای فضای داخلی نیز امکان شستشو باید فراهم باشد. امتیاز ویژه ای که برای آن می‌توان برشمرد عدم نیاز به تکرار فرآیندهای پوشش دهی مجدد است. در کنار آن شما برای همیشه یک دیوار زیبا را در اختیار دارید. دغدغه ای که همه ما داریم تغییر رنگ، بروز سیاهی، آلودگی، چسبیدن آلاینده های محیط به دیوار است. اما اگر پیش از همه اینها یک رنگ ایده آل روی دیوارها استفاده کنیم تمام این المان های منفی پاکسازی و قابل نظافت از روی دیوار هستند.

رنگ روغنی پرکاربرد ترین رنگ قابل شستشو برای دیوار

همه ما با انواع رنگ روغنی آشنایی داریم می‌دانیم که در دسته های رنگ روغنی براق ، رنگ روغنی مات و همچنین نیمه براق طبقه بندی می‌شوند. این محصولات به عنوان پرطرفدارترین رنگ‌ها آمار فروش بسیار بالایی دارند. علت اصلی آن نیز به جهت امتیازات ویژه محصول می‌باشد. رنگ های روغنی بر پایه حلال های شیمیایی هستند. یعنی ما باید از تینرها و ترکیبات مبتنی بر مشتقات بنزین برای میکس کردن و رقیق کردن رنگ روغن استفاده کنیم.

این کار با هدف تنظیم غلظت رنگ انجام می‌شود. در حال حاضر رنگ روغنی علاوه بر آن که به راحتی قابل شستشو می‌باشد از یک فیلم رنگ بسیار مقاوم و مستحکمی برخوردار است. از طرفی طول عمر بالایی دارد و می‌تواند بهترین پوشش برای دیوارهای داخل سازه و حتی المان های فلزی داخلی نیز باشند. شما می‌توانید رنگ روغنی را با انواع غلطک و قلم مو بر روی دیوار اجرا کنید و پس از خشکی کامل در صورت رویت هرگونه آلودگی به پاکسازی و شستشوی آن بپردازید. اینکه شما نمونه های براق، نیمه براق یا مات این محصول را انتخاب کنید بستگی به میزان نور داخلی دارد. در نتیجه با این رنگ‌ها می‌توان به تنظیم نور درونی سازه در محیط های بسته پرداخت.

رنگ روغنی پرکاربرد ترین رنگ قابل شستشو برای دیوار

پوشش های آکریلیک پایه آب یک رنگ قابل شستشو برای دیوار

رنگ آکریلیک پایه آب نیز نمونه دیگری از این محصولات می‌باشد. این رنگ‌ها قابل استفاده برای نمای داخلی هستند و برخی از مشتقات آن نیز می‌تواند برای رنگ کاری نمای ساختمان استفاده شوند. مدل های دیگر آن به عنوان پوشش عایق رطوبتی در نمای سازه استفاده می‌شوند که در رنگ بندی های سفید و ۱۰ نوع رنگدانه دیگر نیز قابل تولید هستند.

اگرچه پوشش های آکریلیک بر پایه سیالات آب هستند و باید با یک نسبت مشخص مقداری آب را برای رقیق سازی این رنگ‌ها استفاده کرد. اما این دلیل بر آن نمی شود که پس از خشکی کامل قابل شستشو نباشند.

هم برای نمای سازه و هم داخل ساختمان فرایند پاکسازی سطح دیوار انجام خواهد شد. البته اگر می‌خواهید رنگ های آکریلیک پایه آب امکان شستشو داشته باشند باید نوع زیرسازی را نیز به خوبی انجام دهیم. اگر فرایند آماده سازی و بسترسازی دیوار به خوبی انجام نشود نباید انتظار یک رنگ قابل شستشو برای دیوار داشته باشیم.

امکان شستشوی رنگ پس از خشکی کامل

زمانی که صحبت از رنگ قابل شستشو برای دیوار می‌شود منظور ما پس از رسیدن فیلم رنگ به خشکی کامل است. چون دلیلی ندارد که رنگ‌ها پس از اجرا درست در همان حالتی که مرطوب هستند امکان شستشو داشته باشند. هیچ رنگی قبل از آنکه خشک نشود نمی تواند چنین امکانی را داشته باشد. پس ما در زمان اجرا و تکمیل آن باید فرصت دهیم تا رنگ‌ها کاملا خشک شوند و به یک درجه سختی خوبی برسند. البته فرایند حذف رنگ‌ها از روی سطوح نیز یک مقوله جداگانه و تخصصی دیگری است که افراد باید آن را با المان های مذکور جدا در نظر بگیرند.

در برخی از پروژه‌ها ممکن است شما نیاز داشته باشید که رنگ‌ها را بنا به دلایل مختلف از روی سطوح حذف کنید. در چنین شرایطی ما دیگر نمی توانیم فقط از آب استفاده کنیم بلکه یکسری حلال های شیمیایی هستند که رنگ را حتی در حالت خشک تجزیه می‌کنند و باعث حذف آنها از روی سطوح خواهند شد.

امکان شستشوی رنگ پس از خشکی کامل

بهترین قیمت رنگ ساختمان

یک رنگ ساختمانی مناسب علاوه بر آن که کیفیت و طول عمر بالایی دارد باید درکنار قابل شستشو بودن از قیمت مقرون به صرفه نیز برخوردار باشد. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما می‌خواهید یک پروژه به نسبت وسیع را تکمیل کنید. پس اگر گالن های رنگی با قیمت غیر متعارف عرضه شوند هزینه تمام شده پروژه به شدت افزایش پیدا می‌کند. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک شرکت تولیدی که بدون واسطه محصولات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند خرید کنید. یک فرصت استثنایی برای شما خواهد بود تا بودجه خود را برای دیگر پروژه های نوسازی حفظ کنید.

شرکت رانا کیمیا فام تولید کننده و عرضه کننده انواع رنگ

مشتریان و پیمانکارانی که به دنبال خرید جزئی و عمده انواع رنگ ساختمان و حتی پوشش های صنعتی، عایق های رطوبتی، کفپوش‌ها و غیره هستند شرکت رانا کیمیا فام بهترین انتخاب برای آنها خواهد بود. مجموعه ما با داشتن خط تولید پیشرفته و مدرن با فرمولاسیون های جدید انواع رنگ‌ها را تولید می‌کند. پس شما یک محصول استاندارد و با کیفیتی را خریداری خواهید کرد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی و آگاهی از قیمت با ما در تماس باشید تا یک مشاوره کامل به شما ارائه شود.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.