تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

دلایل استفاده از رنگ مخازن آب آشامیدنی

رنگ مخازن آب آشامیدنی

دلایل استفاده از رنگ مخازن آب آشامیدنی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ آمیزی و استفاده از لوله ها و مخازن آب آشامیدنی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. بیشتر مردم نسبت به بهداشت آب آشامیدنی خود حساس هستند. به همین دلیل برای رنگ لوله ها و مخازن از رنگ مخازن آب آشامیدنی استفاده می کنند.

این رنگ ها برای جلوگیری از زنگ زدگی و بروز انواع آلودگی ها درون مخازن اب استفاده می شود. میدانیم که بیشتر مخازن آبی که مورد استفاده قرار می گیرند، از جنس فلز می باشند. فلز هایی که ممکن است به دلایل مختلفی دچار خوردگی شوند. به همین دلیل باید از این مسئله جلوگیری به عمل آوریم.

یکی از بهترین راهکار ها برای محافظت از سازه های فلزی، پوشش دهی با رنگ مخازن آب آشامیدنی است. این رنگ ها دارای اپوکسی های بدون حلال می باشند، که درون مخزن را با آنها رنگ آمیزی می کنند. مناسب ترین گزینه برای پیشگیری از هرگونه آزادسازی مواد و ترکیبات شیمیایی، رنگ امیزی این مخازن است.

یکی از مهمترین ویژگی های رنگ مخازن، داشتن مقاومت عالی شیمیایی و مکانیکی است که در برابر عوامل خورنده آن را مقاوم می کند. از این رو می توان به راحتی و با اطمینان کامل، اقدام به استفاده از این رنگ ها نمود.

رنگ مخازن آب آشامیدنی

ویژگی های خاص رنگ مخازن آب آشامیدنی

پوشش اپوکسی موجود در رنگ مخازن، از دو جز تشکیل شده است. یکی از ویژگی این اپوکسی ها بدون حلال بودن آنها می باشد. عدم وجود حلال در رنگ به معنی عدم رقیق کننده است. از این رو این رنگ ها پوشش های مناسبی برای محیط های خاص به شمار می روند.

محیط هایی همچون مخازن آب شرب، کفپوش های سالن ها در صنایع گوناگون همچون دارویی و بهداشتی و … که وجود حلال برای آنها مضر به شمار می رود. این اپوکسی ها که در رنگ مخازن آب آشامیدنی وجود دارند، وزن مولکولی پایینی دارند. که همین امر باعث می شود تا به صورت طبیعی مایع باشند.

پس نیازی به حلال های مضر ندارند و می توان از ان ها در صنایع  و مخازن حساس و بهداشتی استفاده کرد. قدرت چسبندگی بالای رنگ های مخازن یکی دیگر از ویژگی های خاص این رنگ ها است. از طرف دیگر زمانی که اقدام به استفاده از رنگ های مخازن می نمایید، می توانید از استحکام بالای آن اطمینان داشته باشید.

مهمترین موارد مصرف اپوکسی های مخازن آب

از رنگ مخازن آب آشامیدنی می توان هم در لایه های میانی و هم در لایه های نهایی استفاده کرد. سطوح داخلی مخازن آب، خطوط انتقال، سازه های فلزی و هر آنچه که در معرض رطوبت قرار دارد را می توانید با رنگ های مخازن پوشش دهی نمایید.

از مهمترین موارد مصرف رنگ مخازن باید به محیط های خورنده صنعتی، اسکلت های فلزی، خطوط لوله، مخازن، سطوح فولادی، تاسیسات دریایی، سطوح مستقر در فضای باز و معمولی، سطوح بتنی ، سطوح غوطه ور در آب و … اشاره کنیم.

رنگ مخازن آب آشامیدنی از مقاومت بالایی برخوردار است می توانید پس از رنگ آمیزی از این رنگ در دمای ۱۲۰ درجه سانتی گراد نیز استفاده کنید. زیرا این رنگ در چنین دمایی نیز مقاوم بوده و دچار اسیب نمی شود. از سوی دیگر این رنگ نسبت به مواد شیمیایی بسیار مقاوم بوده و به عنوان لایه میانی یا نهایی در صنایع گوناگون استفاده می شود.

رنگ مخازن آب آشامیدنی

نکته خاصی که می توانیم در خصوص رنگ های مخازن بیان نماییم، این است که اگر شما قصد دارید سیستم های تک لایه را پوشش دهید، تنها کافیست از رنگ مخازن آب آشامیدنی استفاده کنید. زیرا این رنگ هم به عنوان لایه استری، هم لایه میانی، و هم لایه نهایی استفاده می شود.

بیشتر سطوحی که درون آب غوطه ور هستند، ممکن است به مرور زمان دچار خوردگی یا زنگ زدگی شوند. اما زمانی که شما از پوشش های مقاوم همچون رنگ های مخزنی بر روی این سطوح استفاده می کنید، به این سطوح مقاومت و طول عمر بالایی می دهید.

قدرت پوشش دهی بالایی که رنگ مخازن دارند، از بروز هرگونه آسیب به سطوح مورد نظر جلوگیری می نماید. این نکته را به خاطر داشته باشید که تمامی پوشش های اپوکسی مخازن آب که در شرکت های مختلف تولید می شوند، همگی دارای گواهینامه بهداشتی بوده و نیازی نیست پس از رنگ آمیزی مخازن آب آشامیدنی خود نگران این مسئله باشید که ممکن است رنگ های مخازن دارای مواد شیمیایی و خطرناک باشد. این دسته از پوشش های اپوکسی تاییده بهداشت دارند.

کاربران و مشتریان گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید رنگ مخازن آب آشامیدنی از بخش تماس با ما با شرکت رانا کیمیا فام در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.