تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

طریقه مصرف رنگ روغنی در نقاشی ساختمان

طریقه مصرف رنگ روغنی در نقاشی ساختمان

طریقه مصرف رنگ روغنی در نقاشی ساختمان

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ روغنی یکی از پرکاربردترین پوشش هایی است که در نقاشی داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که می‌خواهند یک نمای بسیار زیبا، شفاف و جذابی را در داخل خانه خود داشته باشند معمولاً اولین گزینه خرید رنگ روغنی است. مهمترین نکته پس از خرید، طریقه مصرف رنگ روغنی است.

هر چقدر ماده رنگی شما کیفیت بالایی داشته باشد اما در فرایند اجرا المان های ضروری رعایت نشود نمی توان نتیجه مطلوبی را شاهد بود. پس ما باید راه و روش های استفاده از رنگ روغنی دیوار را بدانیم تا از این طریق مراحل کار راحت تر و سریعتر تکمیل شود. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با نحوه مصرف این رنگ‌ها صحبت کنیم.

بتونه کاری و زیرسازی دیوار‌ها

اگر می‌خواهید یک سطح بسیار صاف و صیقلی، هموار و به طور کلی زیبایی را داشته باشید. اولین قدم بتونه کاری و زیرسازی دیوارها است. رنگ روغنی و حتی نمونه های دیگر رنگ ساختمان مانند رنگ های اکریلیک پایه آب قابلیت پر کردن ترک‌ها، خوردگی‌ها و شکاف های عمیق دیوار در گوشه‌ها را ندارند. بنابراین ما باید ابتدا با استفاده از بتونه تمام نقایص ساختاری دیوار را برطرف کنیم. روند کار بسیار ساده است.

شما تنها کافی است یک نگاه سطحی به دیوار بیاندازید و نقاطی که دارای ترک عمیق هستند را علامت گذاری کنید. بعد با آماده سازی بتونه‌ها و همچنین استفاده از کاردک سعی کنید ترک‌ها را از بین ببرید. اگر ماده آلوده و یک عنصر چسبنده روی دیوار قرار دارد حتما آن را جدا کنید. از طرفی رنگ های قدیمی که پوسته شده اند را بردارید. در مجموعه باید سطح کاملا صافی را ایجاد کنید. در این شرایط مجاز خواهید بود تا به استفاده از رنگ روغنی ساختمان بپردازید.

 

بتونه کاری و زیرسازی دیوار‌ها

 

استفاده از پرایمر روی دیوار

بعد از اینکه مراحل بتونه کاری و زیرسازی اولیه به اتمام رسید بنا به دلایل مختلف که در ادامه ذکر می‌کنیم لازم است که از پرایمر های مخصوص استفاده کنید. این ترکیبات رنگی در بازار با عنوان روغن الیف شناخته می‌شوند. این روغن‌ها قدرت نفوذ بسیار بالایی دارند و می‌توانند کوچکترین منافذ ریز سطح را پر کنند. شما می‌توانید با انواع قلموها این روغن‌ها را روی دیوارها اجرا کنید. مزیت هایی که برای استفاده از روغن الیف می‌توان ذکر کرد شامل موارد ذیل است:

  • روغن الیف باعث می‌شود تا حرکات قلمو بر روی سطح کار روان تر و سریع تر انجام شود. لذا رنگ روغنی رویه بهتر روی سطح قرار می‌گیرد.
  • با اجرای این روغن‌ها به شکلی هوشمندانه می‌توانید در مصرف رنگ روغنی صرفه جویی کنید.
  • میزان جذب رنگ روغن بر روی سطوح گچی کاهش می‌یابد. لذا یک سطح هموار و بسیار صاف را خواهید دید.
  • میزان مقاومت و استحکام و از همه مهمتر طول عمر رنگهای روغنی رویه نیز افزایش پیدا می‌کند.

اهمیت سنباده زنی در استفاده از رنگ روغن برای نقاشی ساختمان

سنباده زنی باعث می‌شود تا سطح کار صاف تر شود. معمولاً رنگ های روغنی که روی سطوح ناهموار اجرا می‌شوند پس از پایان کار نمای مناسبی را ندارند. به همین دلیل می‌توان با یکبار سنباده زدن این ناهمواری‌ها را کاملاً برطرف کرد. سنباده های مخصوصی برای فرایند نقاشی ساختمان طراحی و تولید شده است که از لحاظ ساختار با دیگر سنباده های صنعتی متفاوت است. لذا آسیب خاصی را به دیوارها وارد نمی کند. بلکه عملکرد آنها تنها برای صاف کردن دیوارها می‌باشد.

 

اهمیت سنباده زنی در استفاده از رنگ روغن برای نقاشی ساختمان

 

مرحله اجرای رنگ روغن روی دیوار

تا به اینجای کار تا حدودی با طریقه مصرف رنگ روغنی آشنا شدیم. بنابراین می‌دانیم که چقدر فرایند زیرسازی و اجرای پرایمر اهمیت دارد. اما مهمتر از آن طرز استفاده از رنگ روغنی در نقاشی ساختمان است. در واقع در این مرحله باید درب رنگ را باز کنیم تا با حلال های مخصوص رقیق سازی شوند. نسبت اختلاط رنگهای روغنی با حلال‌ها بسیار حائز اهمیت است. بنابراین با این کار غلظت مناسبی از رنگ به دست می‌آید. رنگ های روغنی معمولاً با قلم و غلطک‌ها در محیط منزل اجرا می‌شوند. غلطک‌های مختلفی با سایزبندی های گوناگون وجود دارد که همراه با سینی رنگ عرضه می‌شوند.

این ابزارها و وسایل اگر به صورت چند باره استفاده می‌شوند حتما باید با حلال های نفتی شسته شوند تا هیچگونه ناخالصی و رنگهای چسبیده خشک شده در بافت خود نداشته باشند. رنگهای روغنی معمولاً با یک بار اجرا می‌توانند به ضخامت مطلوب برسند. البته بستگی به نوع سطح و جنس آن نیز دارد. سطوح گچی، چهارچوب های فلزی، قاب های فلزی پنجره‌ها همگی با این رنگ قابل پوشش دهی هستند. اگر می‌خواهید خود مراحل کار را انجام دهید حتماً در مورد آموزش استفاده از رنگ روغن اطلاعاتی کاربردی را به دست آورید تا مطابق قواعد تعیین شده پروژه شما به پایان برسد.

در چه نقاطی از خانه می‌توانیم از رنگ روغنی استفاده کنیم؟

طریقه مصرف رنگ روغنی برای سطوح مختلف خانه با یکدیگر یکسان است. به این صورت که شما می‌توانید این رنگ‌ها را در آشپزخانه، بخش پذیرایی، اتاق خواب‌ها، راهروها و سرویس های بهداشتی نیز استفاده کنید. نقاشی ساختمان با رنگ روغنی مزیت های بسیار زیادی برای شما دارد. موضوع اول این است که این رنگ‌ها در سه گروه براق، مات و نیمه براق طبقه بندی می‌شوند.

بنابراین می‌توانید متناسب با حجم نوری که وارد خانه می‌شود هر کدام از این نمونه‌ها را انتخاب کنید. رنگ های براق مناسب خانه هایی هستند که نور بالایی را از پنجره‌ها دریافت نمی کنند. در طرف دیگر رنگ های مات بهترین گزینه برای اتاق هایی هستند که نورگیر می‌باشند و بخش زیادی از نور خورشید در طول روز به داخل اتاق تابیده می‌شود. انتخاب نوع مناسب رنگ شرایطی را فراهم می‌کند تا یک فضای آرام بخش و ایده آلی را داشته باشید.

 

در چه نقاطی از خانه می‌توانیم از رنگ روغنی استفاده کنیم؟

 

خرید انواع رنگ روغن از شرکت رانا کیمیا فام

مشتریان گرامی می‌توانند با کیفیت ترین انواع رنگ روغنی از نمونه های مات و براق را از شرکت رانا کیمیا فام خریداری کنند. این محصولات با یک قیمت مقرون به صرفه و بسیار ایده آل در اختیار شما قرار داده می‌شود. از طرفی در کنار اینها می‌توانید به انتخاب انواع رنگ پایه آب آکریلیک نیز بپردازید.

هر کدام از این‌ها مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند و متناسب با نوع پروژه شما انتخاب می‌شوند. کارشناسان در حوزه فروش رنگ ساختمان کاملترین اطلاعات را به شما ارائه می‌دهند تا بتوانید انتخاب صحیح و مناسبی را داشته باشید. بنابراین با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.