تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

عایق رطوبتی استخر کشاورزی و انواع آن

عایق رطوبتی استخر کشاورزی و انواع آن

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

فروشگاه   جهت دریافت لیست قیمت و مشاوره خرید عایق رطوبتی کلیک کنید   فروشگاه

استخرهای کشاورزی محفظه های بسیار ضروری و حیاتی هستند که غالباً برای ذخیره آب جهت آبیاری زمین های کشاورزی احداث می شوند. از آنجایی که این محفظه های نگهداری همانند دیگر استخرها در تماس مستقیم با سیالات آب هستند در نتیجه باید یکسری تدابیر حفاظتی جهت نفوذ ناپذیر کردن دیوارها و بستر کف استخر داشته باشیم. اجرای عایق رطوبتی استخر کشاورزی یکی از این تدابیر می باشد.

با بکارگیری از این نوع عایق رطوبتی می توانید تا سالیان طولانی بدون آنکه آسیبی به سازه زیرین استخر وارد شود از آن استفاده کنید. در این مقاله می‌خواهیم سه نمونه از مهمترین و پرکاربردترین انواع عایق رطوبتی استخر کشاورزی را معرفی کنیم. این رنگها تفاوت های ساختاری و بنیادی متعددی دارند که حتما باید خریداران از آن مطلع باشند. پس به ادامه مقاله توجه داشته باشید.

عایق رطوبتی استخر کشاورزی از نوع رنگ های لعابی

این نوع از عایق های رطوبتی غالباً با نام لاتین enamel pool paint شناخته می‌شوند. ظاهری بسیار براق و شفاف دارند و پس از آن که به مرحله خشکی کامل رسیدند می توانند یک پوشش بسیار بادوام و سخت را ایجاد کنند. اگرچه در زمان های گذشته رنگ های لعابی بر پایه روغن بودند اما نمونه‌های جدیدتری از آنها امروزه طراحی و فرموله شده است که بر پایه سیالات آب میباشند. فرمولاسیون اولیه رنگ های لعابی دارای ترکیبات پلی استر اصلاح شده با مواد آلکید بود که قدری مشابه انواع رنگ روغنی بودند.

این رنگ‌ها نیز پس از خشکی کامل فیلم رنگ بسیار مستحکمی را ایجاد می کنند. این نوع از عایق رطوبتی استخر کشاورزی به جهت مقاومت بالا و همچنین ظاهر بسیار زیبای خود غالباً برای استخرها با کاربری های تفریحی مختلف  بکارگیری می شوند. اما فارغ از مزیت های بسیار زیادی که این رنگ ها دارند، دو نمونه پرکاربرد دیگر تحت عنوان رنگ های استخری اپوکسی و رنگ های استخری آکریلیک نیز موجود هستند که در قیاس با رنگهای لعابی کاربرد های بسیار بیشتری دارند. لذا به طور کامل این رنگها را همراه با ویژگی های آن ها معرفی خواهیم کرد.

عایق رطوبتی استخر کشاورزی از نوع رنگ های لعابی

عایق رطوبتی استخر کشاورزی از نوع اپوکسی

رنگهای اپوکسی دارای مجموعه ای از رزین های شیمیایی خاصی می باشند که قابلیت ایجاد یک پوشش بسیار سختی را دارند. این رنگ‌ها می‌توانند در برابر عوامل شیمیایی آسیب زننده، انواع حلال ها و همچنین نیروها و فشار های ساینده مقاوم باشند. چسبندگی بسیار بالایی دارند و به راحتی از سطح کار جدا نمی شوند. به عنوان یک ماده رنگی مبتنی بر حلال می توانند بر روی استخرهایی که از جنس بتن و یا فایبرگلاس هستند اجرا شوند.

این نوع عایق رطوبتی استخر کشاورزی قابل اجرا بر روی سطوح دارای رنگ استخری اپوکسی قدیمی هستند. البته عملکرد فوق العاده آنها زمانی است که شما آن ها را روی سطوح کاملاً لخت یا بدون هیچ گونه پوشش رنگی اجرا کنید.  غالباً این رنگ ها زمان پخت یا خشک شدن طولانی مدتی دارند به طوری که شما باید پس از اجرای کامل رنگ برای استخرهای کاملاً رو باز تا یک هفته منتظر باشید. در طرف مقابل برای استخرهای سرپوشیده این زمان به دو هفته افزایش پیدا میکند.

رنگ اپوکسی استخری غالباً در دو ظرف جداگانه قابل عرضه هستند که حتما باید قبل از اجرا با یکدیگر ترکیب شوند. زمانی که شما میخواهید یک قیاس کلی نسبت به رنگهای اپوکسی استخری و همچنین رنگ های آکریلیک استخری انجام دهید خواهید دید که ترکیبات اپوکسی مقاومت بسیار بیشتری در برابر فرایندهای اتوماتیک نظافتی استخر، نور خورشید و همچنین برخی ترکیبات شیمیایی تصفیه کننده آب دارند.

ویژگی ها:

 • این عایق رطوبتی استخر کشاورزی به ازای حجم ۳٫۸ لیتر می تواند مساحتی بالغ بر ۴۷ متر مربع را پوشش دهی کند.
 • نفوذ پذیری بسیار بالایی دارند و قادر هستند تمام ترکهای ریز و مویی را کاملاً پر کند.
 • ماندگاری بسیار بالاتری دارند و می‌توانند ۶ تا ۸ سال دوام بیاورند.
 • نوع اجرای آنها قدری دشوارتر و همچنین قیمت بالاتری دارند.
 • مدت زمان خشکی آنها غالبا طولانی تر است اما می توانند یک فیلم رنگ ضخیم تری را ایجاد کنند.

پوشش های ضد آب آکریلیک

پوشش های ضد آب آکریلیک

زمانی که صحبت از رنگهای استخری اپوکسی و همچنین رنگ های آکریلیک میشود می توان رنگ های آکریلیک را به عنوان یک نمونه جایگزین ایده آل برای پوشش های اپوکسی در نظر گرفت. چرا که هم مقرون به صرفه هستند و هم اینکه فرآیند اجرای آنها به نسبت آسان تر می باشد. سرعت خشکی بالایی دارند و میزان قدرت چسبندگی آنها نیز در حد قابل قبولی میباشد. اما اجازه دهید برخی از ویژگی های این رنگ ارزشمند را که در پروژه های اجرای عایق رطوبتی استخر کشاورزی به وفور استفاده می شوند ذکر کنیم.

ویژگی ها:

 • با توجه به پایه آب بودن ترکیبات اکریلیک حساسیت بالایی نسبت به رطوبت ندارند لذا بر روی سطوح دارای رطوبت اندک قابل اجرا هستند.
 • معمولاً برای استخرهای از قبل رنگ‌آمیزی شده نیز نتیجه مطلوبی را ارائه می دهند.
 • مدت زمان خشکی کوتاه تری دارند و می توانند پس از سه روز کامل خشک و به مرحله پخت برسند.
 • طول عمر آنها نسبت به رنگ های اپوکسی کمتر است و می‌تواند حداکثر تا ۴ سال عمر مفید داشته باشد.
 • قیمت پایین تری دارند و برای استخرهای با مساحت بالا یک صرفه جویی اساسی در هزینه ایجاد میکنند.
 • برای استخرهای بتنی چسبندگی بسیار بالاتری دارند.
 • با توجه به تک جزئی بودن این عایق رطوبتی استخر کشاورزی هیچ نیازی به اختلاط ندارند.

انتخاب مناسب ترین عایق

 • برای استخرهای ساخته شده از بتن استفاده از هر دو نمونه اکریلیک یا اپوکسی مقدور است. اما از لحاظ طول عمر با یکدیگر تفاوت دارند.
 • برای سطوحی که نقایص بسیار زیادی دارند عمدتاً ترکیبات اپوکسی عملکرد بهتری را ارائه می‌دهند.
 • استخر هایی که از جنس فایبرگلاس هستند بهترین نمونه رنگ ها ترکیبات اپوکسی می باشد.
 • برخی از استخرهای پیش ساخته از جنس فولادی و آلومینیومی می باشند که در زمین های کشاورزی نیز بکار گیری میشوند. بهترین عایق رطوبتی استخر کشاورزی برای این سطوح ترکیبات اپوکسی می باشد.
 • برای استخرهای کاملا صاف و هموار که از طریق فرآیند سند بلاست آماده سازی شده اند هر دو نمونه رنگهای اکریلیک و اپوکسی جوابگو هستند.

مشاوره قیمت و خرید پوشش های ضد رطوبتی استخر از شرکت رانا کیمیا فام

مشتریان گرامی می توانند از طریق تماس با شرکت رانا کیمیا فام با کارشناسان ما جهت دریافت اطلاعات دقیق قیمتی و از همه مهمتر دریافت مشاوره تخصصی تماس داشته باشد. تمام تلاش این شرکت صنعتی تولیدی بر این است که شما مناسب ترین و ایده آل ترین رنگ مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.