تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

عایق رطوبتی بی رنگ و شفاف مخصوص نماهای آجری و سنگی

عایق رطوبتی بی رنگ و شفاف مخصوص نماهای آجری و سنگی

عایق رطوبتی بی رنگ و شفاف مخصوص نماهای آجری و سنگی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

فروشگاه   جهت دریافت لیست قیمت و مشاوره خرید عایق رطوبتی کلیک کنید   فروشگاه

عایق رطوبتی بی رنگ زمانی استفاده می‌شود که شما می‌خواهید نمای سازه پس از پوشش دهی از لحاظ ظاهری حفظ شود. از آنجایی که عایق‌ها در رنگبندی های مختلف عرضه می‌شوند اجرای آنها روی نما باعث تغییر رنگ سازه به سفید یا رنگ های دیگر می‌شود. اما این محصول منحصر به فرد به جهت ظاهر شفاف و شیشه ای که دارد نمای ساختمان را به همان شکل اولیه حفظ خواهد کرد. در پروژه های معماری ممکن است از نماهای سنگی یا آجری استفاده شود. حال آنکه برخی دیگر کاملاً به صورت بتنی می‌باشند.

شما می‌توانید از عایق رطوبتی آکریلیک که به رنگ سفید مایل به شیری است برای سازه هایی از جنس بتن استفاده کنید. اما اگر روی کار سنگ و آجر نصب شده است بهتر است به سراغ انتخاب عایق رطوبتی بی رنگ بروید. چرا که سنگ‌ها و آجرهای ساختمانی بخش زیادی از زیبایی نما را تشکیل می‌دهند. اینکه این محصولات چه ویژگی هایی دارند در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

افزایش مقاومت ساختار سازه با عایق رطوبتی سنگ نما

عایق رطوبتی بی رنگ به جهت آنکه تشکیل شده از مواد پلیمری با کیفیت می‌باشد می‌تواند مقاومت سازه های سنگی و آجری را در بلند مدت افزایش دهد. به دلیل چسبندگی فوق العاده بالایی که دارند در تماس با عوامل محیطی از سطح کار جدا نمی شوند. علاوه بر این قابلیت آن را دارند که مقاومت مکانیکی و شیمیایی نمای سنگی و آجری را افزایش دهند. همانطور که می‌دانید سنگ هایی که بر روی نما کار می‌شوند در بلند مدت دچار تخلخل و سوراخ شدگی می‌شوند.

علت این موضوع نیز شرایط جوی نامناسب، بارندگی، تابش نور خورشید، گرد و غبار و آلاینده های محیط است. در مورد نمای آجر نیز فرایندهای شیمیایی رخ می‌دهد و باعث بروز درز و خوردگی خواهند شد. عایق رطوبتی بی رنگ نما از تخلخل سنگ جلوگیری می‌کند. با توجه به آنکه سنگ های نما بسیار پر هزینه هستند بنابراین خرید یک عایق رطوبتی سنگ نما بسیار به صرفه تر خواهد بود.

عایق رطوبتی بی رنگ قابل اجرا بر روی نمای آجری

عایق رطوبتی بی رنگ با آبگریزی بسیار قوی

عایق رطوبتی بی رنگ نمای سنگی و آجری همانطور که از نام آن مشخص است یک ماده رنگی ضد آب و ضد رطوبت است. تفاوتی ندارد میزان شرجی بودن محیط در چه حد است در همه موارد خاصیت آب گریزی این نوع عایق در بالاترین حد خود حفظ خواهد شد. نوع عملکرد آن مشابه یک سطح چرب در تماس با آب است. به عنوان مثال اگر شما یک سطحی را با مواد روغنی چرب کنید در صورت تماس با آب به صورت بلوری و حباب در خواهند آمد. در مورد این عایق‌ها نیز این موضوع صدق می‌کند. این آزمایش نشان می‌دهد که سطح کار کاملا آب گریز و غیر جاذب است.

چگونگی عایق کاری نمای ساختمان با عایق رطوبتی بی رنگ

برای عایق کاری نمای ساختمان آجری و سنگی اولین مرحله پاکسازی و شستشوی سطح کار است. گرد و غبارهای چسبیده، مواد چربی و دیگر آلودگی‌ها مانع گیرایی بهتر عایق رطوبتی بی رنگ می‌شود. به همین دلیل باید سطح کار کاملاً تمیز شود. معمولاً این عایق‌ها در دو مرحله با فاصله زمانی ۳ ساعت اجرا می‌شوند. از آنجایی که نوع ساختار آن‌ها بر پایه مواد نانو اکریلیک است اجرای دو لایه نه تنها تغییری در ظاهر سازه ایجاد نمیکند بلکه مقاومت مکانیکی سطح را نیز افزایش می‌دهد. دمای محیط در فرایند اجرا فوق العاده اهمیت دارد.

به همین دلیل اگر محدوده دما بین ۵ تا ۴۰ درجه سانتیگراد است می‌توانید عملیات رنگ آمیزی را آغاز کنید. اما افزایش یا کاهش از این مقدار مستقیماً روی کیفیت نهایی تاثیر می‌گذارد. تجهیزات به نسبت ساده ای مانند قلم موها و غلتک‌ها برای رنگ آمیزی لازم است. ابزارهایی که به وفور در پروژه های اجرای رنگ های ساختمانی استفاده می‌شوند. عایق رطوبتی بدون رنگ نباید در زمان اجرا در تماس با مواد اشتعال زا قرار بگیرند همچنین گرمای بالا نیز ریسک کار را افزایش می‌دهد.

عایق رطوبتی بی رنگ یک پوشش برای جلوگیری از تخلخل سنگ

ضمانت اجرایی عایق رطوبتی بی رنگ

عایق های رطوبتی تولید شده در شرکت های داخلی دارای ضمانت اجرایی خوبی هستند. در صورتی که بتوانید عایق رطوبتی نانو بی رنگ را طبق اصول و قواعد تعیین شده روی کار اجرا کنید معمولاً یک بازه زمانی پنج ساله و حتی بیش از اینها نیز دوام خواهند آورد. این مدت زمان بسیار ایده آل و استاندارد است.

در نتیجه بودجه شما دیگر صرف تعمیر و اصلاح بافت های آسیب دیده نمای ساختمان نمی شود . بعد از سپری شدن این مدت نیز می‌توانید پروژه را با یک زیرسازی اولیه تکرار کنید. البته در مورد سایر پوشش‌ها مانند رنگ نما نیز این قاعده وجود دارد و همگی بر پایه یک ضمانت اجرایی مناسب عرضه می‌شوند.

مقاله پیشنهادی: عایق رطوبتی تک جزئی ؛ دو نوع قیری پلیمری و سفید بام

قدرت پوشش دهی بالا همراه با مصرف کم

یکی از ویژگی های مهمی که عایق رطوبتی بی رنگ از آن برخوردار است میزان مصرف کم این ماده می‌باشد. در صورتی که زیر سازی های اساسی انجام شود به ازای حدود ۶ متر مربع می‌توانید یک کیلوگرم از این عایق‌ها را مصرف کنید. البته ضخامت کار و میزان هدر رفت رنگ نیز تعیین کننده مصرف ماده خواهد بود.

پس تا جایی که امکان دارد از ریزش و هدر رفتن رنگ‌ها در حین اجرا جلوگیری کنید. سعی کنید یک ضخامت یکسان و استانداردی روی کار داشته باشید. همانطور که گفته شد به جهت آنکه لازم است در دو لایه اجرا شوند می‌توانید ضخامت رنگ را تا یک محدوده معین کاهش دهید.

عایق رطوبتی بی رنگ با ماندگاری و طول عمر بالا

قیمت عایق رطوبتی نانو بی رنگ

عایق های رطوبتی طبقه بندی های مختلفی دارند که شامل عایق سفید بام، عایق قیری پلیمری، عایق رطوبتی دو جزئی و همچنین نمونه های بی رنگ می‌شود. هر کدام از این‌ها بر اساس نوع کاربرد خود انتخاب می‌شوند. از طرفی قیمت متفاوتی نیز دارند. اما این اطمینان را داشته باشید که برندهای داخلی سعی می‌کنند به جهت حفظ رضایت مشتریان و افزایش آمار فروش، قیمت مناسبی را برای محصولات خود در نظر بگیرند.

فروش متنوع ترین عایق های رطوبتی در شرکت رانا کیمیا فام

اگر به دنبال عایق رطوبتی استاندارد، با کیفیت و از همه مهمتر با قیمت مناسب هستید شرکت رانا کیمیا فام به عنوان تولید کننده انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهد بود. این شرکت در کنار عایق های رطوبتی طیف گسترده ای از انواع رنگهای ساختمانی، پوشش های صنعتی و انواع کفپوش‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. هر پروژه ای که در دست اجرا دارید به طور کامل می‌توانیم تامین کننده رنگ های مورد نیاز شما باشیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.