تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی

کفپوش پلی اورتان ورزشی چیست و اجرای آن چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

فروشگاه   جهت دریافت لیست قیمت و مشاوره خرید کفپوش اپوکسی کلیک کنید   فروشگاه

کفپوش اپوکسی به دلیل ویژگی‌های بسیار خوب، چسبندگی بالا و ماندگاری سطحی بسیار عالی توانسته به یکی از بهترین کفپوش‌های موجود در بازار تبدیل گردد. این نوع کفپوش برای اجرا نیاز به تیم نیمه متخصص و حرفه‌ای دارد؛ اما باید توجه داشت که اجرای صحیح آن به غیر از تیم کارشناس و حرفه‌ای، نیاز به لوازم اختصاصی نیز خواهد داشت. لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی بسته به نحوه اجرای آن می‌تواند متفاوت باشد که در ادامه مقاله قصد داریم همه آن‌ها را به شما معرفی نماییم.

مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی یکی از انواع کفپوش‌های باکیفیت موجود در بازار است که می‌تواند به صورت دو جزئی در محیط‌های مختلف اجرا گردد. این کفپوش دارای تنوع زیادی از نظر رنگ، طرح و روش‌های اجرا است که هر کدام می‌توانند نیاز شما را به کفپوش‌های باکیفیت برطرف کنند.

استفاده از لوازم باکیفیت برای اجرای کفپوش‌های اپوکسی اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این باید توجه داشت که لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی بسته به نوع روش اجرایی و همچنین جزئیات کفپوش‌ها می‌توانند متفاوت باشند؛ اما در حالت معمول لوازم زیر برای اجرای این نوع کفپوش مورد نیاز هستند:

ماله و لیسه

یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی، ماله و لیسه است. این دو ابزار برای پخش کردن اپوکسی روی سطح مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرند. متداول‌ترین نوع ماله‌ای که برای اجرای این نوع کفپوش استفاده می‌شود، ماله شانه‌ای است. این نوع ماله برای پخش کردن لایه رویی کفپوش اپوکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اجازه می‌دهد تا کفپوش با ضخامت ۱ میلی متر و یکنواخت روی سطح پخش گردد.

کفش میخی

یکی دیگر از لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی، کفش میخی است. برای اینکه روی سطح کفپوش‌های مرطوب اپوکسی راه بروید، نیاز به یک کفش میخی دارید. این کفش‌ها می‌توانند بدون اینکه به ساختار کفپوش اپوکسی آسیب وارد کنند و اثر آن‌ها روی سطح بماند، امکان راه رفتن شما را در حین حباب گیری و پخش رنگ فراهم کنند. به دلیل اینکه کفپوش‌های اپوکسی دارای خاصیت یکنواخت شدگی خود به خودی هستند، پس از عبور با کفش میخی خود را ترمیم خواهند کرد.

مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی

غلطک مخصوص حباب گیری

یکی از مراحل اجرای کفپوش اپوکسی حباب گیری است. در این مرحله از غلطک حباب گیری مخصوص استفاده می‌شود که این غلطک‌ها می‌توانند با توجه به شکل ظاهری خود، تمامی حباب‌های ایجاد شده روی سطح را از بین ببرند. از این رو استفاده از آن‌ها برای اجرای کفپوش اپوکسی با هر روشی الزامی است.

غلطک پشمی

برای اجرای لایه پرایمر روی سطح قبل از اینکه کفپوش اپوکسی اجرا گردد، می‌توان از غلطک پشمی استفاده کرد. این غلطک می‌تواند برای اجرای لاک‌های شفاف در مرحله آخر اجرای این کفپوش‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

غلطک پوست پرتقالی

گاهی اوقات برای کاهش لغزندگی و بهبود کارایی کفپوش‌های اپوکسی در مناطق خاص، از غلظک پوست پرتقالی استفاده کرد. این غلطک می‌تواند لایه نهایی اپوکسی را به صورت پوست پرتقالی (روزنه دار) اجرا کند که علاوه بر تامین زیبایی، نقش مهمی را در ایمنی افراد در هنگام عبور از این کفپوش‌ها خواهد داشت.

ترازو

یکی از لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی که البته قبل از سپری کردن مراحل اجرا مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترازو است. کفپوش اپوکسی یک نوع کفپوش دو جزئی است که از ترکیب جزء اول و دوم با نسبت مساوی ساخته می‌شود. میزان مصرف سیلیس، ماستیک، بتونه و همچنین دو جزء اول و دوم باید به طور دقیق و بر اساس وزن اندازه گیری شود. از این رو باید حتما برای اجرای این نوع کفپوش از ترازوهای دقیق استفاده گردد.

میکسر

با توجه به دو جزئی بودن کفپوش اپوکسی، لازم است که حتما از میکر برای ترکیب کردن دو جزء استفاده گردد. میکسر به عنوان یکی از لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی می‌تواند با دور بالایی که ایجاد می‌کند، به بهترین شکل رزین اپوکسی و هاردنر را با یکدیگر ترکیب کند و امکان اجرای این کفپوش را به صورت یکدست و با چسبندگی عالی فراهم نماید.

دستگاه ساب

برطرف کردن پستی‌ها و بلندی‌های روی سطح کفپوش اپوکسی اجباری است. علاوه بر این، برای افزایش چسبندگی کفپوش‌های اپوکسی لازم است که خط و خش روی سطح ایجاد گردد که برای این کار می‌توان از لوازم خاصی استفاده کرد. دستگاه ساب یکی از بهترین این لوازم است که می‌تواند باعث ایجاد خراش روی سطح کفپوش شود.

مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی

جارو برقی صنعتی

یکی دیگر از لوازم ضروری جهت اجرای کفپوش اپوکسی، جارو برقی صنعتی است. این جاروبرقی‌ها می‌توانند قبل از اجرای کفپوش سطح را به طور کامل تمیز کنند. علاوه بر این، برای پاک کردن گرد و خاک ناشی از استفاده از دستگاه ساب، می‌توان از این جارو برقی استفاده کرد.

دستگاه ایرلس

یکی از روش‌های اجرای لایه نهایی کفپوش اپوکسی، روش ایرلس است. بدین منظور باید از دستگاه ایرلس استفاده کرد. این دستگاه امکان اجرای رنگ اپوکسی را با ضخامت بالا و یکنواخت فراهم می‌کند تا بتوان از کیفیت نهایی کفپوش‌های اپوکسی به بهترین شکل ممکن بهره مند شد.

دمنده برقی

اگرچه دمنده برقی یکی از لوازم ضروری برای اجرای کفپوش اپوکسی به صورت ساده نیست، اما در پروژه‌هایی که نیاز به اجرای این نوع کفپوش به صورت تزئینی است، می‌توان از این دمنده‌ها استفاده کرد. دمنده‌های برقی می‌توانند با ایجاد فشارهای هوای ملایم در زیر کفپوش، سطح‌های خاص ابر و باد و خالدار را روی سطح اجرا کنند.

خرید انواع رنگ اپوکسی از رانا کیمیا فام

لوازم مورد نیاز برای اجرای کفپوش اپوکسی، اجرای این کفپوش‌ها را به صورت ایمن و دقیق امکان پذیر می‌کنند. کیفیت رنگ اپوکسی در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری تا حد زیادی وابسته به تولید کننده این رنگ‌ها و اعتبار آن‌ها دارد. شرکت رانا کیمیا فام یکی از شرکت‌های ایرانی در زمینه تولید انواع رنگ اپوکسی است که توانسته محصولات خود را با بهترین کیفیت به بازار عرضه کند. این شرکت رنگ‌های اپوکسی را که تحت عنوان کفپوش‌های اپوکسی در محیط اجرا می‌شوند، با بهترین کیفیت تولید می‌کند و با رنگ بندی دلخواه به شما عرضه خواهد کرد. برای خرید انواع رنگ اپوکسی و دریافت قیمت دقیق این محصولات، می‌توانید به سایت رانا کیمیا فام مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.