تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

نقاشی سوله چیست و چگونه انجام می‌شود؟ + بهترین رنگ سوله

نقاشی سوله چیست و چگونه انجام می‌شود؟ + بهترین رنگ سوله

نقاشی سوله چیست و چگونه انجام می‌شود؟ + بهترین رنگ سوله

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک محیط صنعتی سوله است که برای نگهداری از تجهیزات و مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. سوله کاربردهای متنوعی دارد و به غیر از محیط‌های صنعتی، برای نگهداری از وسایل مختلف، به عنوان انبار و یا باشگاه و سالن‌های ورزشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. سوله‌ها معمولا از جنس فلز ساخته می‌شوند که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خوردگی ندارند. برای افزایش مقاومت سوله، می‌توان از نقاشی سوله کمک گرفت تا از خوردگی و آسیب دیدگی به سوله جلوگیری نمود.

اهمیت نقاشی انواع سوله

سوله فضایی برای نگهداری از تجهیزات، مواد اولیه و محصولات مختلف است که البته با توجه به کاربردهای متنوعی که دارد، می‌تواند برای سالن ورزشی نیز مورد استفاده قرار گیرد. این سوله‌ها معمولا از جنس فولاد ساخته می‌شوند تا بتوانند دوام و ماندگاری بسیار زیادی داشته باشند. اما با اینکه فولاد جزء فلزات باکیفیت است، اما آسیب پذیری بالایی دارد و ممکن است در مجاورت هوا و رطوبت آسیب ببیند.

به همین خاطر معمولا از فلز مس برای افزایش مقاومت فولاد استفاده می‌کنند تا فولاد بتواند در برابر خوردگی مقاومت بهتری از خود نشان دهد. با وجود اینکه مس تا حدی می‌تواند مقاومت سوله‌های فولادی را افزایش دهد، اما در صورت نیاز می‌توان برای افزایش مقاومت سوله در برابر رطوبت، خوردگی و … از رنگ نیز استفاده کرد. نقاشی سوله مهم‌ترین اقدامی است که می‌تواند برای افزایش مقاومت سوله‌های فلزی انجام شود.

بهترین رنگ سوله چیست؟

زمانی که صحبت از نقاشی سوله می‌شود، باید حتما از بهترین رنگ سوله استفاده کرد. رنگ‌های سوله دارای تنوع زیادی هستند؛ اما مهم است که به ویژگی‌های رنگ و میزان دوام آن در برابر خوردگی توجه شود. رنگ اپوکسی یکی از بهترین رنگ‌هایی است که می‌تواند برای نقاشی سوله مورد استفاده قرار گیرد. این رنگ مقاومت بالایی در برابر رطوبت، حرارت و خوردگی داشته و زیبایی سوله را نیز تامین می‌کند.

رنگ‌های اپوکسی تنوع بسیار زیادی دارند که باید در هنگام انتخاب آن‌ها به محیطی که قرار است با رنگ اپوکسی طراحی شود، توجه داشته باشید. زینک ریچ اپوکسی یکی از بهترین پوشش‌های اپوکسی برای سطوح فولادی است که می‌تواند مقاومت سطوح فولادی را چندین برابر افزایش دهد. این نوع رنگ سوله می‌تواند برای انواع سطوح فولادی دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد و به عنوان یک لایه محافظ عمل کند.

اهمیت نقاشی انواع سوله

نقاشی روی دیوار سوله

نقاشی روی دیوار سوله با هدف افزایش مقاومت سوله در برابر رطوبت و همچنین افزایش ماندگاری آن انجام می‌شود. بسته به جنس سوله می‌توان از رنگ‌های متفاوتی استفاده کرد. سوله‌های بتنی و سیمانی بهتر است که با رنگ‌های مختلفی مانند رنگ روغنی و اکریلیک نقاشی شوند. اما در صورت نیاز به نقاشی دیوار سوله‌های فلزی، باید از رنگ‌هایی استفاده شود که در برابر رطوبت و خوردگی مقاومت بالایی دارند که یکی از آن‌ها، رنگ اپوکسی است. برای نقاشی دیوار سوله باید به یکدست بودن رنگ و زیبایی ظاهری آن توجه بسیار زیادی داشت تا سوله صنعتی، ورزشی و هر نوع سوله دیگر زیبایی ظاهری فوق العاده‌ای نیز داشته باشد.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی سوله

رنگ‌های پایه اپوکسی جزء پرفروش‌ترین رنگ‌ها برای نقاشی سوله هستند. این رنگ‌های جذاب می‌توانند به عنوان نما نیز برای نقاشی‌های سوله مورد استفاده قرار گیرد. نمای سوله زیبایی فوق العاده‌ای به آن می‌دهد و نقش مهمی را در زیبایی سوله‌های صنعتی و غیر صنعتی ایفا می‌کند. رنگ‌های پایه اپوکسی با تنوع بالا برای رنگ آمیزی سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند که در ابتدا باید جنس سوله مشخص شود و سپس با توجه به جنس سوله، مراحل رنگ آمیزی سوله انجام گیرد.

علاوه بر این، محیطی که قرار است رنگ آمیزی شود نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. به طور مثال، اگر قرار است یک سوله صنعتی رنگ آمیزی شود، می‌توان از یک رنگ ساده برای رنگ آمیزی استفاده کرد. ولی برای رنگ آمیزی سوله‌های ورزشی، استفاده از رنگ‌های متنوع و جذاب برای نقاشی کردن سوله توصیه می‌شود.

نحوه آماده سازی سوله برای رنگ

رنگ آمیزی سوله با رنگ‌های پایه اپوکسی نیازمند انجام یک سری مراحل است. مهم‌ترین مرحله، آماده سازی سوله برای رنگ بوده که باید حتما با کمک تجهیزات مختلف انجام شود. سطح سوله باید خشک، تمیز، عاری از هر گونه گرد و خاک و غبار باشد. هیچ گونه ذرات شیمیایی مانند گریس، روغن و … نباید روی سوله مانده باشند. چون در این صورت چسبندگی رنگ استفاده شده به حداقل می‌رسد.

برای آماده سازی سطح جهت نقاشی سوله، می‌توان از واترجت و سندبلاست استفاده کرد تا هر گونه آلودگی یا مانع از بین بروند. همچنین سنگ‌های مالشی و وایر پرس نیز می‌توانند برای نظافت سطح سوله مورد استفاده قرار گیرند. پس از اینکه محل مورد نظر به طور کامل آماده سازی شد، می‌توان از رنگ‌های اپوکسی به بهترین شکل برای اجرا روی سطوح استفاده کرد تا دوام و کیفیت مطلوب را بدست آوریم.

راهنمای انتخاب رنگ برای نقاشی سوله

مراحل اجرای رنگ در سوله

برای نقاشی سوله در اولین قدم باید آماده سازی سوله برای رنگ آمیزی انجام شود که با کمک تجهیزات مختلف انجام خواهد شد. پس از تمیزکاری سوله، در صورت نیاز از پرایمر یا بتونه استفاده می‌شود تا سطح مورد نظر کاملا صاف و یکدست باشد. سپس با کمک رنگ‌های مخصوص سوله، می‌توان مراحل نقاشی سوله را انجام داد. رنگ بر اساس جنس سوله می‌تواند بر پایه اپوکسی خریداری و اجرا شود. بسته به نیاز می‌توان رنگ را در یک یا چند لایه روی سوله اجرا نمود.

خرید انواع رنگ برای نقاشی سوله از رانا کیمیا فام

اهمیت استفاده از بهترین رنگ برای نقاشی سوله به قدری است که توصیه می‌شود افراد رنگ‌های مناسب را برای سوله‌های صنعتی و غیر صنعتی انتخاب کنند. برای خرید انواع رنگ جهت نقاشی سوله، لازم است که به سایت رانا کیمیا فام مراجعه کنید و از طریق این سایت، بهترین رنگ‌ها را سفارش دهید. انواع رنگ اپوکسی و پوشش دهنده محصولات فولادی در این شرکت به مشتریان عرضه می‌شود. کارشناسان شرکت رانا کیمیا فام آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد انتخاب بهترین رنگ برای نقاشی انواع سوله نیز هستند.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.