تلفن تماس : (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

نکاتی درباره پرایمر اپوکسی کف و مشخصات و طریقه مصرف آن

پرایمر اپوکسی کف

نکاتی درباره پرایمر اپوکسی کف و مشخصات و طریقه مصرف آن

  |   مقالات

پرایمر اپوکسی کف ، یکی از محصولات شیمیایی است که دارای پایه های رزین اپوکسی و همچنین هاردنر پلی آمید می باشد. این محصول شیمیایی دارای مشخصات عمومی می باشد که باعث شده است این محصول، دارای کاربرد های متنوع در صنایع مختلف باشد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با این محصول شیمیایی بیشتر آشنا کنیم. همچنین به ارائه خصوصیات شیمیایی و مشخصات این ترکیب شیمیایی خواهیم پرداخت. علاوه بر خصوصیات شیمیایی و مشخصات عمومی، درباره خصوصیات فیزیکی این ترکیب شیمیایی موثر و پرکاربرد در صنایع مختلف نیز به بحث خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مشخصات عمومی پرایمر اپوکسی کف

پرایمر اپوکسی کف ، دارای مشخصات عمومی می باشد که باعث منحصر به فرد شدن این ترکیب شیمیایی شده است.

  1. از مهمترین نشانه ها و مشخصات عمومی پرایمر اپوکسی کف ، این است که این محصول شیمیایی پرکاربرد، دارای مقاومت بسیار خوب در مقابل رطوبت، و همچنین آب می باشد. این ترکیب شیمیایی همچنین در برابر عوامل و مواد شیمیایی خورنده بسیار مقاوم می باشد. این موضوع، یکی از مهمترین مشخصات عمومی این ترکیب شیمیایی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و در موارد بسیاری از این پرایمر اپوکسی کف، استفاده می شود.
  2. از دیگر مشخصات عمومی این ترکیب شیمیایی، مقاومت خوب پرایمر اپوکسی کف، در مقابل انواع روغن ها می باشد. این مشخصه عمومی این ترکیب شیمیایی، یکی از مهمترین مشخصه های این ترکیب می باشد که به آن توجه زیادی می شود.
  3. از مشخصات عمومی دیگر پرایمر اپوکسی کف ، مقاومت بسیار خوب این ترکیب شیمیایی، در مقابل سایش و ساییدگی می باشد که باعث مقاومت این کفپوش ها، در دراز مدت در برابر عوامل سایشگر خواهد شد.
  4. همچنین از دیگر مواردی که می توان به عنوان مشخصه عمومی این ترکیب شیمیایی نام برد، دارا بودن مقاومت مکانیکی عالی می باشد که باعث شده است این محصول، به یکی از پرکاربردترین محصولات شیمیایی مورد استفاده در رنگ آمیزی کفپوش ها تبدیل گردد.

جهت مشاهده رنگ های اپوکسی پلی آمید کلیک کنید.

آماده کردن سطح، برای اجرای پرایمر اپوکسی کف

از جمله مواردی که در طراحی و اجرای پرایمر اپوکسی کف، به عنوان کفپوش بسیار مهم می باشد، آماده سازی و فراهم نمودن شرایط مناسب برای اجرای این پرایمر می باشد.

به این طریق که سطحی را که می خواهیم توسط پرایمر اپوکسی کف، بپوشانیم، باید کاملا از هرگونه گرد و غبار و انواع روغن ها و همچنین گریس پاکسازی شود. به عبارت دیگر، نباید مانعی بین کف و پرایمر اپوکسی باشد. در صورتی که سطح، بطور کامل پاکسازی نشود، پرایمر اپوکسی کف، بصورت تمام و کمال اجرا نخواهد شد و به راحتی آسیب پذیر می باشد.

پرایمر اپوکسی کف

طریقه استفاده از پرایمر اپوکسی کف

برای بکاربردن این محصول شیمیایی، در رنگ کردن سطوح مختلف، می توان از کاردک های مخصوص این کار که برای رنگ آمیزی سطوح به وسیله این پرایمر تعبیه شده اند استفاده کرد. همچنین می توان از غلتک های مخصوص در رنگ آمیزی سطح مورد نظر استفاده کرد.

مشخصات فیزیکی پرایمر اپوکسی کف

پرایمر اپوکسی که برای رنگ آمیزی سطوح و کف ساختمان ها استفاده می شود، دارای مشخصات فیزیکی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

  • این محصول شیمیایی، حالت مات دارد و روشن نیست.
  • زمان خشک شدن این رنگ در دمای اتاق، یا به عبارتی دمای 25 درجه سانتی گراد، به میزان 8-16 ساعت، برای خشک شدن سطحی این رنگ، و به میزان 4 روز برای خشک شدن کامل این رنگ می باشد.
  • مدت زمان عمر مفید این رنگ، پس از مخلوط کردن اجزای آن در دمای اتاق، یا همان دمای 25 درجه سانتی گراد، دو ساعت می باشد.
  • زمان رنگ آمیزی برای لایه بعدی، روی این رنگ، در دمای 25 درجه سانتی گراد، 10-24 ساعت بعد می باشد.

روش مصرف این رنگ

طریقه مصرف این رنگ، به این شکل است که ابتدا باید دو جزء را به صورت جدا از هم کاملا هم بزنید. سپس هاردنر، یا جزء B  را با توجه به درصد اختلاطی که روی برچسب آن ها ذکر شده است، به جزء A یا رنگ اضافه کنید و کاملا آن ها را مخلوط کنید.

دمای محیط برای رنگ آمیزی توسط پرایمر اپوکسی کف، بایستی حداقل 10 درجه سانتی گراد و حداکثر 40 درجه سانتی گراد باشد تا رنگ آمیزی به صورت موفقیت آمیز صورت پذیرد.


مقالات زیر میتواند برای شما مفید باشد :