تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

کفپوش اپوکسی اتاق سرور چیست و برای چه اهدافی اجرا می‌شود؟

کفپوش اپوکسی اتاق سرور چیست و برای چه اهدافی اجرا می‌شود؟

کفپوش اپوکسی اتاق سرور چیست و برای چه اهدافی اجرا می‌شود؟

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

اتاق سرور یکی از محیط های بسیار حساس و با ضریب ریسک بالا می‌باشد که نیاز به مراقبت و حفاظت ویژه ای دارد. بسیاری از تجهیزات و لوازم کامپیوتری بنا به اهداف مختلفی در این اتاق قرار دارند. یکی از ریسک هایی که همواره این فضا را تهدید می‌کند تخلیه الکتریسیته ساکن از کف سازه است. مهندسان برای جلوگیری از این اتفاق معمولاً از کفپوش اپوکسی اتاق سرور استفاده می‌کنند.

این لایه قابلیت آن را دارد که فضای امنی در محیط های بسته ایجاد کند. البته کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک کاربری های بسیار متعددی دارند که در محیط های کاری صنعتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینکه این کفپوش‌ها چه ویژگی هایی دارند و چگونه اجرا می‌شوند و از همه مهمتر هدف اصلی بکارگیری آنها چیست در ادامه مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

ویژگی های کفپوش اپوکسی اتاق سرور

  • کفپوش اپوکسی اتاق سرور علیرغم امنیت بالایی که ایجاد می‌کند از مقاومت و استحکام ایده‌آلی نیز برخوردار است. لذا وزن وسایل و تجهیزات مختلف آسیبی به آنها وارد نمی کند.
  • این کفپوش‌ها در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند. بنابراین با انجام عملیات نظافتی مکرر یک اتاق سرور منظم، تمیز و پاک خواهید داشت.
  • کفپوش های اپوکسی در رنگ بندی های مختلف عرضه می‌شوند. لذا شما می‌توانید محیط بسته خود را متناسب با سلیقه خود تغییر دهید.
  • کفپوش رزین اپوکسی در صورت اجرای لایه ای طول عمر فوق العاده بالایی دارد.
  • سطوح کفی که ساخته شده از بتن هستند در برابر خوردگی و دیگر تخریب های ساختاری مانند ترک محافظت خواهند شد.
  • کفپوش اتاق سرور به راحتی قابل اجرا هستند و می‌توانید با کمترین هزینه امنیت کاملی را در فضای پر ریسک ایجاد کنید.
  • در صورت بروز آسیب در هر نقطه ای از کف قابلیت ترمیم دارند. بنابراین نیازی به تعمیرات بلند مدت و پرهزینه نیست.
  • ضد لغزش و همچنین ضد ساییدگی می‌باشند. بنابراین در زمان جابجایی وسایل سنگین نباید نگران خراشیدگی سطح کف باشید.
  • تا یک محدوده مشخصی در برابر ضربه مقاوم هستند. اما بهتر است اقدامات مهمی مبنی بر نگهداری و مراقبت از کفپوش های اپوکسی انجام دهیم.

کفپوش اپوکسی اتاق سرور یک خاصیت آنتی استاتیک بسیار قوی دارد

نحوه عملکرد کفپوش اپوکسی اتاق سرور و اهداف اجرا

بارهای الکتریکی ساکن بنا به عوامل مختلفی ایجاد می‌شوند. این بارها غالباً در اثر اصطکاک دو جسم میان یکدیگر و همچنین رفت و آمدهای مکرر به وجود می‌آید. اما یکی از منابع اصلی تولید بار الکتریکی در سطح کف وجود تجهیزات برقی در یک محیط بسته است. از آنجایی که می‌دانید در اتاق های سرور کامپیوترها و تجهیزات الکترونیکی زیادی وجود دارد. همین‌ها باعث می‌شود تا بخشی از بارهای الکتریکی در کف سازه تجمع یابند. در چنین شرایطی اگر به صورت جرقه یا آتش به محیط تخلیه شوند خسارات بسیار زیادی را ایجاد می‌کنند.

هدف اصلی از اجرای کفپوش اپوکسی اتاق سرور دقیقاً همین است که می‌توانیم از تخلیه های نابهنگام جلوگیری کنیم. حتی در فضای بیمارستانی، اتاق عمل‌ها و محیط هایی که لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی دارند این کفپوش‌ها بسیار کاربردی هستند. مانع بروز خسارت احتمالی می‌شوند لذا در بودجه مجموعه شما صرفه جویی خواهد شد.

در کنار اینها می‌توانند به عنوان کفپوش اپوکسی صنعتی در کارخانجات تولید مواد منفجره و همچنین صنایع نظامی نیز استفاده شوند. برخی از شرکتهای هواپیماسازی به جهت مقاومت بسیار بالای کفپوش اپوکسی سعی می‌کنند آن را در آشیانه هواپیما نیز به کار بگیرند. عملکرد مثبت این کفپوش‌ها شرایطی فراهم می‌کند که محدودیتی از لحاظ کاربرد نداشته باشند.

نحوه اجرای کفپوش اپوکسی اتاق سرور

برای اجرای کفپوش اپوکسی اتاق سرور چندین مرحله اساسی را باید دنبال کنیم. اگر می‌خواهید یک نتیجه قطعی و ایده آلی داشته باشیم هر کدام از مراحل لازم است که بر اساس استانداردهای تعریف شده اجرا شوند. در سازه هایی که دارای کف بتنی هستند آماده سازی سطح اولین اقدام مهم تلقی می‌شود. کلیه ترک‌ها و خوردگی های بتن باید کاملاً ترمیم شوند. بعد از آماده سازی اولیه ترجیح بر این است که از یک لایه پرایمر اپوکسی استفاده شود. این پرایمر میزان چسبندگی لایه های بعدی را افزایش می‌دهند. در کنار آن باعث افزایش مقاومت سطح کف می‌شوند.

با اجرای پرایمر نوبت به نصب نوارهای مسی می‌رسد. این نوارهای فلزی به صورت شبکه ای یا شطرنجی نصب می‌شوند. مهمترین مزیت و فایده ای که نوارهای مسی دارند جذب بارهای الکتریکی ساکن و تخلیه آنها به چاه ارت یا زمین است. با اجرای شبکه های مسی شما می‌توانید به ترتیب لایه میانی و در نهایت کفپوش اپوکسی رویه را اجرا کنید. همانطور که می‌بینید نوارهای فلزی در زیر غشای کفپوش اپوکسی اتاق سرور قرار دارند. این اقدام هوشمندانه هم ظاهر کفپوش را حفظ می‌کند و هم اینکه می‌تواند به عنوان یک المان آنتی استاتیک نیز عمل کند.

کفپوش اپوکسی اتاق سرور با مقاومت مکانیکی استاندارد

تفاوت کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک با پوشش های معمولی

تنها تفاوتی که می‌توان بین کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک یا کفپوش اپوکسی در دیتاسنتر با سایر پوشش های کف ذکر کرد استفاده از شبکه های نواری مسی در سطح کف است. در واقع رزین های اپوکسی در تمام پروژه‌های پوشش دهی یکسان هستند و زمانی می‌توان باعث آنتی استاتیک شدن یا ضد الکتریسیته ساکن در این رزین‌ها شد که در میانه کار از شبکه های مسی استفاده کنیم.

اینکه شما بخواهید از کفپوش اپوکسی اتاق سرور در محیط های کاملا امن و بدون خطر استفاده کنید هیچ موردی وجود ندارد. بلکه فقط هزینه شما افزایش پیدا می‌کند. اما برعکس آن را نمی توان اجرا کرد. یعنی استفاده از کفپوش های معمولی برای فضاهای پر ریسک توصیه نمی شود.

قیمت کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

از آنجایی که کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک یک امتیاز فراتری را نسبت به دیگر پروژه‌های اجرای این کفپوش دارد در نتیجه کاملاً طبیعی است که شرکت های تولید کننده در پایان پروژه هزینه متفاوتی را در نظر بگیرند. اصولاً اجرای پوشش های آنتی استاتیک قدری زمانبر است.

اما مقدار هزینه ای که برای خرید رزین های اپوکسی صرف می‌کنید در قیاس با سایر پروژه‌ها یکسان است. به همین دلیل روند اجرا تعیین کننده هزینه نهایی خواهد بود. شرکت های داخلی بنا به دلایل مختلفی همچون رضایت مشتری و ایجاد یک جو رقابتی نازلترین قیمت را برای محصولات رنگی خود در نظر می‌گیرند.

کفپوش اپوکسی اتاق سرور با طول عمر بلند مدت

فروش کفپوش اپوکسی در شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام تولید کننده انواع پوشش های کف از قبیل کفپوش پلی اورتان و کفپوش اپوکسی می‌باشد. شما می‌توانید بر اساس مساحت پروژه خود حجم دلخواهی از این محصولات را از ما خریداری کنید. در زمان فروش کارشناسان سعی می‌کنند اطلاعات فنی دقیقی در مورد محصولات ارائه دهند. البته شما می‌توانید در محتوای همین سایت نیز جزئیات کاملی در مورد هر محصول به دست آورید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.