تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

فواید ارزشمند کفپوش اپوکسی صنعتی

فواید ارزشمند کفپوش اپوکسی صنعتی

فواید ارزشمند کفپوش اپوکسی صنعتی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

زمانی که صحبت از بازسازی کلی مراکز صنعتی می شود اغلب مدیران تمایل دارند که بخش کف محیط صنعتی خود را در اولویت قرار دهند. چرا که این سطوح اولین نقاطی هستند که تحت تاثیر عوامل تنش زای محیط قرار می گیرند. اعمال نیروهای پی در پی ناشی از رفت و آمد ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و همچنین نیروی انسانی باعث شده است تا بخش کف مستعد آسیب و تخریب ساختاری باشند. به همین دلیل است که بازسازی و به نوعی پوشش دهی ناحیه کف مجموعه با کفپوش اپوکسی صنعتی جزو ملزومات ادامه ی کار می باشد.

در این مقاله قصد داریم یکسری دلایل محکم و منطقی را برای استفاده از کفپوش اپوکسی صنعتی عنوان کنیم که همگی بازگو کننده ی فواید ارزشمند این نوع کفپوش هستند. یقینا با مطالعه این مقاله و قبول این دلایل برنامه های ویژه ای را جهت خرید این محصولات رنگی تدوین خواهید کرد. پس با ما تا انتها همراه باشید.

ارتقاء ظاهر محیط با کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی صنعتی گزینه ای ایده آل برای پنهان کردن و اصلاح خط و خش های ناحیه کف هستند. اصولاً اجرای کفپوش اپوکسی به منظور ترمیم، افزایش مقاومت و زیبایی کف انجام می شود. این ترکیبات رنگی الگوهای ظاهری متفاوتی دارند و تنوع رنگدانه ای بالایی نیز دارند بطوریکه می توانید تمامی رنگ های رایج مانند آبی، زرد و غیره را سفارش دهید.

به جهت ظاهر براق و درخشنده خود می توانند کلیه تأسیسات و ماشین آلات صنعتی را از لحاظ ظاهری تحت تاثیر قرار دهند و اگر به هر دلیلی دارای دستگاه های فرسوده و رنگ پریده هستید این کفپوش ها تا حدودی می توانند ظاهر ناخوشایند آن ها را جبران کنند.

ارتقاء ظاهر محیط با کفپوش اپوکسی

مقرون به صرفه بودن کفپوش اپوکسی صنعتی

اگر به فکر استفاده از کفپوش های غیر رنگی مانند سنگ، انواع کاشی یا موزاییک هستید دست نگه دارید. زیرا گزینه مقرون به صرفه تر و با دوام تری نیز وجود دارد که می توانید از آن ها در محیط های صنعتی خود استفاده کنید. کفپوش اپوکسی صنعتی معمولاً گزینه مناسبی هستند زیرا هم صرفه اقتصادی دارند و هم در زمان و انرژی تیم شما صرفه جویی خواهد شد.

از طرفی قیمت مناسبی هم دارند. علاوه بر این اگر پس از اعمال کفپوش اپوکسی صنعتی در طولانی مدت بخشی از سطح دچار عیب یا خرابی جزئی شوند با کمترین هزینه و زمان می توانید آن را ترمیم و مانند روز اول اصلاح کنید.

ماندگاری کفپوش اپوکسی صنعتی

یکی از فواید ارزشمند کفپوش اپوکسی صنعتی ماندگاری و پایداری آن هاست. البته بستگی به نوع اجرای کفپوش نیز دارد. درواقع کفپوش های اپوکسی سازگاری بالایی با سطوح بتنی دارند و می توانند قدرت چسبندگی خود را به مراتب نسبت به سطوح از جنس کاشی یا سرامیک حفظ کنند. با انتخاب کفپوش اپوکسی صنعتی پایداری آن ها را برای یک مدت زمانی طولانی شاهد خواهید بود.

با یکبار اعمال کفپوش دیگر برای یک بازه زمانی بلند مدت چندین ساله نیاز به تکرار مجدد ندارند که این مزیت باعث می شود شما سرمایه مرکز صنعتی خود را برای نقاط دیگر صرف کنید.

ماندگاری کفپوش اپوکسی صنعتی

مقاومت فیزیکی کفپوش اپوکسی

محیط های صنعتی غالباً دارای ترافیک بالایی هستند که می تواند سطوح کف را تضعیف کنند. از طرفی دمای بالا یا ضربه نیز این شدت تاثیر را دو چندان می کند. کفپوش اپوکسی صنعتی وزن سنگین وسایل نقلیه از قبیل لیفتراک های حمل بار و ماشین آلات مختلف را بخوبی تحمل می کنند. برخی از ترکیبات اپوکسی قادر هستند حتی تا دمای ۹۰ درجه سانتیگراد را نیز تحمل کنند.

در کنار این ها مواد روغنی، ترکیبات شیمیایی خورنده منجر به تخریب لایه های رنگ نمی شوند. این کفپوش ها علاوه بر حفظ مقاومت خود، مقاومت بتن زیرین را نیز افزایش می دهند.

حفاظت از بستر با اعمال کفپوش اپوکسی

یکی از اهدافی که کفپوش اپوکسی صنعتی دنبال می کند محافظت از بستر یا سطح رویه کف می باشد. همان طور که می دانید سطوح بتنی مستعد خرد شدن موضعی هستند. قطعاً بارها این صحنه را مشاهده کردید که در سالن های صنعتی در بخش کف قسمتی از بتن سوراخ و یا خرد شده است که به مرور زمان بیشتر خواهد شد. با استفاده از کفپوش ها می توانید از این اتفاقات جلوگیری کنید و یک لایه محافظ را روی آن ها قرار دهید.

ایمنی بالای انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی صنعتی پس از خشکی کامل هیچگونه ماده مضری از خود به فضای اطراف پراکنده نمی کند. در زمان اجرا نیز تنها کافی است یک تهویه هوای مناسب داشته باشید تا بخارات خفیف رنگی مشکلی برای تکنسین های اعمال رنگ ایجاد نکند. علاوه بر این نسبت به آتش سوزی نیز مقاوم هستند و یک نوع خاصیت نسوز دارند.

به همین دلیل بر خلاف تصور برخی از افراد به واسطه ی اینکه از رزین های اپوکسی ساخته شده اند، منجر به گسترش آتش سوزی های احتمالی در محیط های صنعتی نمی شوند. یک نوع کفپوش دیگر تحت عنوان کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک نیز موجود هستند که ضد الکتریسیته ساکن می باشند که این ویژگی از بسیاری از آسیب های پیش رو جلوگیری می کند.

نگهداری سهل و آسان کفپوش اپوکسی صنعتی

نگهداری سهل و آسان کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش اپوکسی صنعتی بنا به دلایل مذکور جزو لایه های رنگی حساس و آسیب پذیر محسوب نمی شوند. لذا فرآیند نگهداری آن ها بسیار آسان است. می توانید به صورت دوره ای یا چند ماه یک بار یک برنامه جداگانه برای پاکسازی یا شست و شوی کفپوش اپوکسی صنعتی تدارک ببینید تا همواره تمیز و درخشنده باقی بمانند. اگرچه کفپوش های اپوکسی خود جاذب آلاینده های محیط نیستند اما گرد و غبار محیط ممکن است ظاهر آن ها را کدر کند که با یکبار شست و شو کاملا برطرف می شوند.

شرکت رانا کیمیا فام، تولید کننده برتر محصولات رنگی

شرکت رانا کیمیا فام مفتخر است که در بسیاری از پروژه های مطرح کشوری در زمینه عرضه محصولات رنگی خود همکاری داشته است. این محصولات همگی با کیفیت بسیار بالا فرموله و ساخته شده اند که در کاربری های بخش صنعتی می توانند نتیجه ی فوق‌العاده عالی داشته باشند.

مشتریان گرامی و مدیران مراکز صنعتی عظیم می توانند کفپوش اپوکسی صنعتی خود از این واحد تولیدی خرید نمایند. طبیعتاً در فرآیند خرید نیز از مشاوره ها و ارائه برخی نکات کلیدی توسط متخصصین این مجموعه بهره مند خواهید شد.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.