تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

بهترین و مقاوم ترین کفپوش رزینی

بهترین و مقاوم ترین کفپوش رزینی

بهترین و مقاوم ترین کفپوش رزینی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

کفپوش رزینی از جمله پوشش های کف بسیار پرطرفدار و پرکاربرد محسوب می شود که در حوزه های مختلف قابلیت استفاده دارد. این کفپوش ها می توانند جایگزین ایده آلی برای سایر پروژه های پوشش دهی کف مانند سنگ، موزائیک و غیره باشند. کاربری بسیار گسترده‌ای دارند و در محیط های صنعتی و کاری و دیگر فضاهایی که نیرو و فشار بالایی به کف سازه وارد می شود استفاده می شوند. در این مقاله ضمن معرفی مقاوم ترین کفپوش رزینی جزئیات زیادی را در مورد آنها ذکر می کنیم.

کفپوش رزینی چیست؟

کفپوش های رزینی ترکیباتی از مواد رنگی و پلیمری هستند که غالباً به صورت چند جزئی عرضه می شوند. این مواد با یک نسبت معینی ترکیب می شوند تا به غلظت مناسب برسند. رزین ها همراه با مواد هاردنر یا سخت کننده تولید می شوند. بعد از اختلاط میان اجزای آن یک عمر مفید برای آنها تعریف می شود که کمتر از این زمان باید بر روی سطح کار اجرا شوند.

کفپوش رزینی پیش از آنکه کاملا خشک شوند انعطاف پذیری بالایی دارند اما پس از خشکی کاملا سخت خواهند شد. رزین های اپوکسی کاربردهای فوق العاده بالایی دارند. این مواد معمولا با عنوان پلی اپوکسیها نیز شناخته می شوند. این عناصر در گروه مواد پلیمری واکنش پذیر قرار دارند. از طرف دیگر رزین های پلی اورتان نیز در پروژه های گسترده استفاده می شوند. این رزین ها دارای ترکیباتی خاص با عنوان ایزوسیانات پلیمری می باشند که همراه با مواد کاتالیزور به عمل می آیند.

 

کفپوش رزینی چیست؟

 

انواع رزین کف

دو نمونه از پرکاربردترین رزین های کف، رزین اپوکسی و پلی اورتان ها می باشند. این دو کفپوش در حال حاضر به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. از لحاظ میزان مقاومت و استحکام ساختاری کفپوش اپوکسی درجه بالاتری را دارد. همچنین طول عمر آن ها نیز در قیاس با رزین های پلی اورتان بیشتر است. کفپوش اپوکسی در فضاهایی استفاده می شود که نیرو و فشار بالایی به کف وارد می شود.

این محیط ها شامل کارخانجات، انبارها و فضاهای این‌چنینی می شود. اما کفپوش رزینی پلی اورتان به جهت انعطاف پذیری مناسبی که دارد در صنایع غذایی، نمایشگاه ها، محیط های دارای ترافیک انسانی بالا استفاده می شود. بنابراین در زمان انتخاب کفپوش های رزینی باید نوع محیط شما و میزان شدت تنش های موجود بررسی و ارزیابی شود تا مطابق با این اطلاعات بتوان یک رزین کف ایده آل را انتخاب کرد.

طول عمر بالای کفپوش رزینی

کفپوش رزینی در قیاس با سایر پوشش های کف عمر بالاتری را دارد. اگر سطح کف سازه شما از جنس بتن است قطعاً در برخی مواقع شاهد خوردگی و آسیب  در کف سازه بوده اید. زمانی که شما یک کفپوش رزین اپوکسی یا پلی اورتان را اجرا می کنید نه تنها از بروز آسیب جلوگیری کرده‌اید بلکه باعث افزایش زیبایی محیط نیز شده اید. در واقع آسیب دیدگی کمتر کفپوش شرایطی را فراهم می کند تا کف سازه از لحاظ نما تاثیر منفی بر محیط نگذارد. اگر این کفپوش ها به صورت صحیح اجرا شوند بیش از ۱۰ سال عمر مفید دارند. البته بستگی به میزان تنش های محیط و شرایط موجود دارد.

 

طول عمر بالای کفپوش رزینی

 

بهداشت بالای کفپوش رزینی

کفپوش رزینی قابلیت اجرا در محیط های درمانی و بیمارستانی را دارد. در چنین فضاهایی بهداشت بالا فوق العاده اهمیت دارد. رزین اپوکسی بهترین ماده رنگی برای محیط های کاری درمانی هستند. عوامل خدماتی و نظافتی مراحل کار بسیار سهل و آسانی را خواهند داشت و می توانند با ساده ترین ابزار سطح کف کاملا بهداشتی را ایجاد کنند. رزین اپوکسی و همچنین نمونه های پلی اورتان در برابر رطوبت نفوذ ناپذیر هستند. از طرفی مواد شیمیایی مانند الکل ها و دیگر ترکیبات قابلیت نفوذ به لایه های زیرین کف را ندارند. به همین دلیل شرایط کار پرسنل بهتر و با راندمان بالا خواهد شد.

قیمت کفپوش رزین

اگر بخواهیم کفپوش رزینی را با سایر پوشش های کف مقایسه کنیم باید بگوییم که این ترکیبات قیمت بسیار مقرون به صرفه تری را دارند. نکته مهم دیگر آنکه رزین های اپوکسی هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایینی دارند. حال آنکه در مورد کفپوش های سنگی یا بتن امکان خوردگی و شکست وجود دارد. همچنین اگر به هر نحوی اشکال یا نقص ساختاری در کفپوش اپوکسی یا پلی اورتان به وجود آید براحتی برطرف خواهد شد. اما حتما باید از یک تکنسین اجرای کفپوش اپوکسی کمک بگیریم تا مراحل اصلاح طبق اصول خود انجام شود. در مجموع شرکت های تولید کننده سعی می کنند به منظور کسب رضایت مشتری قیمت های مناسبی را در نظر بگیرند.

خرید کفپوش رزینی از تولیدکننده

شرکت های تولید کننده ای که مسئولیت فروش کفپوش رزینی در پایتخت را بر عهده می گیرند بهترین مرکز فروش کفپوش اپوکسی در تهران هستند. در مورد کفپوش های پلی اورتان نیز دقیقا به همین صورت است. از طرفی شما در زمان خرید از تمام اطلاعات فنی محصول که مشاور متخصص ارائه می دهد آگاه خواهید شد. بنابراین همواره پیشنهاد می کنیم خرید مستقیم از تولید کننده را در اولویت قرار دهید. زیرا محصول مورد نظر را با نازل ترین قیمت خرید خواهید کرد.

 

خرید کفپوش رزینی از تولیدکننده

 

نحوه اجرای اپوکسی رزین

برای اجرای کفپوش رزینی اپوکسی لازم است ابتدا یک بسترسازی اساسی را انجام دهیم. در مواردی لازم است یک پرایمر اپوکسی نیز به عنوان لایه آغازین استفاده کنیم. اصولاً کفپوش رزین اپوکسی در محیط های صنعتی به صورت لایه ای اجرا می‌شود. همانطور که گفته شد اولین لایه پرایمرها هستند. لایه های بعدی شامل کفپوش اپوکسی میانی و کفپوش اپوکسی رویه است.

پس از اجرای پرایمر یک مدت زمان معینی باید سپری شود تا لایه ابتدایی به مرحله خشکی نسبی برسد. بعد از آن می توان لایه دوم را اجرا کرد. در ارتباط با لایه سوم نیز دقیقاً به همین صورت پیش می رود. یعنی شما نمی توانید لایه نهایی را بر روی لایه رزینی مرطوب اجرا کنید. به همین دلیل بهتر است هر کدام از لایه ها به خشکی مناسب برسند.

در چنین شرایطی می توان انتظار داشت که یک پوشش دهی لایه ای بسیار سخت از کفپوش رزینی را داشته باشید. با توجه به آنکه رزین اپوکسی به صورت دو جزئی عرضه می شوند. لذا نسبت اختلاط حتماً باید رعایت شود. نسبت اختلاط صحیح و استاندارد کیفیت کار را افزایش می دهد.

تولید کفپوش اپوکسی در شرکت رانا کیمیا فام

شرکت راناکیمیافام تولید کننده کفپوش های اپوکسی و پلی اورتان با حجم بسیار وسیع است. این شرکت با هدف بهبود کیفیت محصولات خود سعی می کند از بروزترین دانش حوزه شیمی برای ساخت رنگ ها استفاده کند. کارشناسان ما در زمان فروش اطلاعات کاملی را به شما ارائه خواهند داد تا یک خرید موفقی را تجربه کنید. پس اگر به دنبال خرید کفپوش اپوکسی ارزان و با کیفیت هستید با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.