تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

کفپوش رزین اپوکسی؛ نحوه اجرا، مزایا و قیمت

کفپوش رزین اپوکسی؛ نحوه اجرا، مزایا و قیمت

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

کفپوش رزین اپوکسی در عصر حاضر به عنوان یکی از پر کاربرد ترین پوشش های کف محسوب می شود. از لحاظ نوع ساختار به صورت محلول های رنگی هستند که فراوری شده با رزین های اپوکسی می باشند. زمانی که این ترکیبات رنگی به صورت لایه ای روی سطح اجرا شد و به مرحله خشکی کامل رسیدند یک فیلم رنگ بسیار سخت و مستحکم را ایجاد می‌کنند که نیروها و فشارهای محیطی و حتی بروز ضربه نیز در محدوده خاصی نمی تواند باعث شکست و تخریب ساختاری فیلم رنگ کفپوش اپوکسی شود. بنابراین این نوع از پوشش های کف می توانند در پرتنش ترین محیط ها نیز مورد استفاده قرار گیرند.

رزین اپوکسی چیست؟

رزین های اپوکسی از مجموعه ای از مونومرها ساخته می شوند که دارای دو گروه اپوکسید می باشند. این رزین ها در دسته پلیمرهای ترموست قرار می گیرد. چسبندگی بسیار بالایی دارند و می‌توانند در برابر ترکیبات شیمیایی دیگر مقاومت خوبی داشته باشند. لذا به عنوان کفپوش در محیط های صنعتی و معمولی به کار گرفته می شود. در واقع این رزین ها زنجیرهایی از ترکیبات پلیمری هستند که می توانند یک پیوند بسیار قوی مولکولی را ایجاد کنند. برای آماده سازی رزین های اپوکسی معمولاً آن ها را با یک ماده سخت کننده یا هاردنر ترکیب می‌کنند تا شرایط اجرا روی سطوح را داشته باشند. نسبت اختلاط این دو ماده باید به طور صحیح رعایت شود تا شما بتوانید آنها را اعمال کنید.

آموزش اجرای کفپوش رزین اپوکسی

برای اجرای کفپوش رزین اپوکسی در مرحله اول لازم است زیرسازی و آماده سازی اساسی در سطح کف انجام شود. برطرف کردن نقایص و کلیه خوردگی ها و اسیدشویی جزو همین مرحله محسوب می شود. بعد از آن بهتر است یک لایه پرایمر اپوکسی اجرا کنید. در واقع پرایمرها می توانند چسبندگی لایه های رویه را افزایش دهند. معمولاً در محیط های صنعتی به دلیل وجود ترافیک بالای تجهیزات ماشینی غالباً از یک لایه میانی و در نهایت یک لایه رویه استفاده می‌شود. این پوشش لایه ای شرایطی را فراهم میکند تا شما یک کفپوش بسیار سخت و غیرقابل نفوذ را داشته باشید. می توان گفت مرحله آماده سازی اولویت بسیار زیادی دارد. چرا که شما باید بستری کاملاً صاف و بدون ناخالصی را ایجاد کنید تا این رنگ ها بتوانند به خوبی روی سطح کف بنشینند.

حتما بخوانید...  آستر درزگیر آکریلیک

رزین اپوکسی چیست؟

مزایای کفپوش رزین اپوکسی

  • کفپوش رزین اپوکسی چسبندگی بسیار بالایی بر روی سطوح بتنی دارد
  • بعد از خشکی کامل در برابر مواد شیمیایی مختلف نظیر ترکیبات اسیدی و قلیایی مقاوم هستند
  • طول عمر بسیار بالایی دارند و در صورت اجرای صحیح تا چندین سال بدون آسیب باقی می مانند
  • سازگار با محیط زیست هستند و هیچ گونه ماده شیمیایی را در محیط پراکنده نمی کنند
  • رنگ بندی های بسیار متنوعی دارند و همین عاملی خواهد بود تا زیبایی کفپوش افزایش پیدا کند
  • به سرعت قابل اجرا هستند و شما می توانید یک مجموعه وسیعی را با این ترکیبات پوشش دهی کنید

انواع رزین اپوکسی از لحاظ نوع کاربرد

کاربردهای کفپوش رزین اپوکسی بسیار گسترده می باشد. اگر بخواهیم به صورت فهرست وار موارد استفاده این پوشش های رنگی را ذکر کنیم به شرح ذیل می باشد

حتما بخوانید...  پاک کردن رنگ خشک شده‎ روی هر سطحی؛ راهنمایی جامع

اگرچه این نوع از کفپوش های اپوکسی از لحاظ نوع فرمولاسیون یکسان هستند اما موقعیت بکارگیری آنها با یکدیگر تفاوت دارد. همانطور که می بینید این ترکیبات رنگی در هر موقعیتی قابلیت استفاده و اجرا دارند.

انواع رزین اپوکسی از لحاظ نوع کاربرد

تاثیر کفپوش رزین اپوکسی بر زیبایی محیط

بهترین مزیتی که کفپوش رزین اپوکسی دارد این است که می تواند زیبایی محیط را فوق العاده افزایش دهد. تفاوتی ندارد که یک محیط صنعتی و کاری باشد یا اینکه بخواهید آنها را در منزل استفاده کنید. چرا که در سالن های صنعتی نیز اگرچه یک محیط پرتنش محسوب می‌شوند اما توجه به زیبایی محیط می تواند راندمان کار پرسنل را افزایش دهد. سطح شفاف و براقی که برخی از مدل های این کفپوش ها دارند می تواند نمای جذاب و شگفت‌انگیزی را در محیط های بسته ایجاد کند. از طرفی نمونه های دیگری از این کفپوش ها که به عنوان کفپوش اپوکسی سه بعدی از آن یاد می شود ظاهر بسیار متفاوتی را در منازل و دیگر محیط های فرهنگی ایجاد می کنند.

قیمت هر لیتر رزین اپوکسی

قیمت کفپوش رزین اپوکسی برای بسیاری از مدیران مجموعه های صنعتی فوق العاده اهمیت دارد. در واقع آنها می‌خواهند به واسطه خرید یک محصول به صرفه یک مدیریت بودجه ای مناسبی را در مجموعه خود ایجاد کنند. خوشبختانه قیمت کفپوش رزین اپوکسی به واسطه تولید داخل بودن بالا نیست. این موضوع منجر به آن خواهد شد تا پروژه های با مساحت وسیع با کمترین هزینه به اتمام برسد. اما به عنوان یک قاعده کلی اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی شود بهتر است تکنیک های مرتبط با اجرای صحیح این ترکیبات را پیاده سازی کنید. همانطور که گفته شد بخش آماده سازی و زیر سازی اولیه مهمترین مرحله ای است که روی مصرف رنگها و هزینه پروژه تاثیر می گذارد.

حتما بخوانید...  عایق رطوبتی نانو پلیمر؛ جدیدترین پوشش ضد رطوبتی

قیمت هر لیتر رزین اپوکسی

نگهداری سهل و آسان کفپوشی رزین اپوکسی

برای نگهداری صحیح کفپوش رزین اپوکسی چندان کار پیچیده‌ای را در پیش ندارید. اگر این کفپوش ها در محیط منزل اجرا شده‌اند شما می توانید سطح کف را شستشو دهید. اما اگر در سالن های صنعتی هستند بهتر است از بروز ضربات سنگین به کف خودداری کنید. از طرفی سقوط تجهیزات سنگین نباید اتفاق بیفتد. اگر هر جسم سختی به کف برخورد کرد حتماً اقدامات مرتبط با ترمیم و اصلاح بافت آسیب دیده را انجام دهید. به دلیل عدم نفوذ سیالات و ترکیبات روغنی به بافت داخلی این کفپوش ها مراحل نظافت و تمیزکاری سطح کف به راحتی قابل انجام خواهد بود.

خرید کفپوش رزین اپوکسی از شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام تولید کننده با کیفیت ترین انواع کفپوش اپوکسی و همچنین کفپوش پلی اورتان می باشد که هر کدام برای موقعیت‌های خاصی قابلیت استفاده و اجرا دارند. شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین آگاهی از قیمت این محصولات با کارشناسان شرکت در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.