• en
تلفن تماس : (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ اپوکسی پلی آمید

رنگ اپوکسی پلی آمید

رنگ اپوکسی پلی آمید

  |   مقالات

رنگ اپوکسی پلی آمید لایه نهایی ماهور بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید طراحی شده است . از ویژگی های این رنگ می توان به قابلیت چسبندگی بالا، مقاومت ایده آل در برابر آب و شرایط مرطوب، مقاومت در برابر ترشحات شیمیایی و حلال ها، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا اشاره نمود.
به دلیل ایجاد پدیده گچی شدن استفاده از اپوکسی رویه پلی آمید به عنوان لایه نهایی برای سطوح که در معرض نور مستقیم خورشید هستند توصیه نمی شود.

آماده سازی سطح :

در صورت وجود هر گونه آلودگی روی سطح استفاده از روشهای مناسب نظیر فشار باد روی سطح، شست و شو با شوینده ها الزامی است. در صورتی که سطح لایه رنگ آمیزی شده قبلی کاملا سخت و صیقلی گردیده استفاده از روش های میکانیکی نظیر سمباده، برس سیمی و سند بلاست جهت بلا بردن زبری سطح و حصول چسبندگی بیشتر توصیه میگردد.

وسایل و تجهیزات رنگ آمیزی :

  • اسپری بدون هوا
  • اسپری با هوا
  • قلم مو و غلطک

آموزش بورس

روش مصرف :

هر یک از اجزا را قبل از اختلاط به خوبی میکس کنید آنگاه با رعایت نسبت اختلاط آنها را به هم افزوده و هم بزنید سپس میزان لازم تینر به سیستم اضافه و میکس نمایید. فاصله سر نازل تا قطعه کار، فشار باد و سرعت حرکت دست کنترل شود.

در طول زمان اعمال رنگ ، بایستی رنگ موجود در مخزن به طور مداوم و به آرامی به هم بخورد. رعایت فاصله زمانی مناسب مابین اجرای لایه های آستر، میانی و رویه الزامیست.

با توجه به طول عمر اعلام شده برای رنگ دقت شود که متناسب با حجم کار دو جزء مخلوط شوند و در صورت اتمام زمان طول عمر از مخلوط رنگ استفاده نشود.

نکات ایمنی و شرایط نگهداری :

به دلیل وجود حلال این رنگ قابل اشتعال بوده و بایستی از حرارت ، جرقه و شعله دور نگه داشته شود. در صورت تماس با پوست یا چشم با آب زیاد شست و شو داده و به پزشک مراجعه نمایید به دلیل مضر بودن استنشاق مداوم بخارات حلال این رنگ ، در فضاهای بسته استفاده از عینک و همچنین تهویه هوادر هنگام رنگ آمیزی ضروری است.

کاربران و مشتریان گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت و فروش رنگ اپوکسی پلی آمید با شرکت رانا کیمیا فام به شماره تلفن (30 خط) 87700627 – 021 تماس حاصل فرمایید.