تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

رنگ اکریلیک ساختمانی

رنگ اکریلیک ساختمانی

رنگ اکریلیک ساختمانی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ های بسیار زیبایی برای ساختمان ها استفاده می شود که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند. از میان تمامی رنگ ها مورد استفاده، رنگ اکریلیک ساختمانی ، علاوه بر زیبایی دارای مزایای دیگری نیز برای ساختمان می باشد.

این رنگ ها از نوعی پلاستیک پلیمری ساخته شده اند، که قادر هستند به راحتی درون آب حل شوند. یکی از بهترین مزیت هایی که منجر شده است تا استفاده از رنگ های اکریلیک از محبوبیت برخوردار شوند، فاقد مواد مضر بودن آنها است.

این رنگ ها طبیعی بوده و بسیار در صنعت ساختمان سازی از آنها استفاده می شود. تنوع رنگ اکریلیک ساختمانی باعث شده است تا در هر ساختمانی، با رنگ های جذاب و زیبایی روبه رو شویم. امروزه استفاده از این رنگ های طبیعی افزایش یافته و بیشتر نقاشان ترجیح می دهند به جای استفاده از رنگ های روغنی، از رنگ های اکریلیک بهره مند شوند.

مزایای استفاده از رنگ اکریلیک ساختمانی

رنگ های اکریلیک بسیار متنوع می باشند، در بازار این رنگ ها را، با نام حلال در آب نیز می شناسند. در اصل پلیمری که درون این رنگ استفاده شده است، باعث می شود تا پس از رنگ آمیزی، رنگ بر روی سطح مورد نظر خشک شود. به همین دلیل دیگر آب قادر به نفوذ به لایه های زیرین نخواهد بود.

به دلیل همین مزیت فوق العاده بالای رنگ اکریلیک ساختمانی، معمولا در مکانهایی که احتمال نفوذ آب به لایه های زیرین بسیار زیاد است، از این رنگ استفاده می شود. معمولا برای رقیق کردن رنگ های اکریلیک از آب استفاده می کنند.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید، که اگر بیش از حد از آب برای این حلال استفاده نمایید، ممکن است کیفیت رنگ را از بین ببرید یا بلور های ریزی درون رنگ به وجود آورید. بهترین روش استفاده از رنگ های اکریلیک، به کار بردن غلتک است. زیرا زمانی که اقدام به استفاده از قلمو می نمایید، ممکن است از خود ردی به جای بگذارد. از این رو سطح یکدست و یکنواخت نمی شود.

رنگ اکریلیک ساختمانی

ویژگی های خاص رنگ های اکریلیک نسبت به دیگر رنگ ها

رنگ اکریلیک ساختمانی نسبت به دیگر رنگهای ساختمانی از سرعت خشک شدن بالاتری برخوردار می باشد. به همین دلیل نیازی نیست برای استفاده از رنگ مجدد، چند روزی را صبر کنید. یکی از نمونه های رنگ ساختمانی که به دلیل ویژگی ها و مزایای بیشماری که داشته است، در صنعت نقاشی ساختمان طرفداران بسیاری را بدست آورده است.

یکی دیگر از ویژگی های خاص این رنگ های ساختمانی، تنوع در رنگ های آن است. می توانید از هر رنگی برای محیط ساختمانی خود بهره مند شوید. هر سطحی که با رنگ اکریلیک ساختمانی رنگ امیزی شود، به راحتی قابل شستشو بوده و در برابر هرگونه آسیبی، مقاوم خواهد بود.

از آنجایی که در این رنگ های صنعتی از مواد آلی مضر استفاده نشده است، به راحتی قادر است خود را با محیط زیست سازگار نماید. ویژگی مهم دیگر این رنگ های ساختمانی، کم هزینه بودن استفاده از آن ها می باشد. می توانید با استفاده از رنگ های اکریلیک مطمئن باشید که دیوار شما دچار ترک خوردگی نشده و رنگ پوسته پوسته نمی شود.

علت محبوبیت رنگ های اکریلیک ساختمانی

در زمان های قبل اصولا از رنگ های روغنی برای ساختمان استفاده می شده است. درون این رنگ ها از مواد شیمیایی بسیاری استفاده می شد، همین مسئله باعث بروز مشکلات تنفسی برای نقاشان در زمان رنگ آمیزی می گردید. اما رنگ اکریلیک ساختمانی دیگر هیچ کدام از این مضرات را نداشته و بسیار بی خطر است.

استفاده از رنگ های اکریلیک نسبت به رنگ های روغنی از سادگی بیشتری برخوردار می باشد، و به هیچ عنوان حساسیت های پوستی و تنفسی را در حین نقاشی ایجاد نمی کند. این رنگ در برابر نور خورشید نیز از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و دچار زردی و رنگ پریدگی نمی گردد.

باید بگوییم رنگ اکریلیک ساختمانی در اصل جایگزینی مناسب برای رنگهای اپوکسی، رنگ روغنی و پلاستیکی هستند. مواد اولیه با کیفیتی که در ساخت این رنگ صنعتی به کار رفته است، باعث شده است تا در برابر مواد قلیایی از مقاومت بالایی برخوردار شود.

می توان این محصول پر طرفدار را در هر محیطی با شرایط جوی مختلف مورد استفاده قرار داد، علاوه بر آن برای شستشو دیوارهای رنگ شده با رنگ اکریلیک، استفاده از مواد شوینده نیز بی ضرر خواهد بود.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.